PDA

View Full Version : εύρεση club με mainstream



S705
09/01/2020, 12:22
γεια σας παλικάρια.
ανοίγω νέο θέμα και δεν το βάζω στις μουσικές για να το δουν πιστεύω πιο πολύ.
μετά από χρονιά αποχής έβαλα και άκουσα athens dj. ok ωραία μουσικουλα που είχε λείψει. άντε λέω να βγω για πότο να βρω κανένα μαγαζί που παίζει πάνω κάτω τέτοια μουσική.
κοίταξα λοιπόν στο νετ τι μαγαζιά υπάρχουν ,πείρα κάποιες απόψεις και πήγα. ΑΠΟΤΥΧΊΑ ΤΡΕΛΉ.
πήγα λοιπόν κυριακη στα ακολουθά μαγαζιά.

5th avenue.
πήγα νωρίς ,12:30 σε μια ώρα έφυγα όταν παραλίγο να παίξει και μπιγαλη....

derti blont.
είχε κόσμο άλλα η μουσική ....:(μέχρι και γαρμπή έβαλε!

toyroom.
ήταν κλειστό ενώ είχα μάθει ότι θα λειτουργούσε.

lohan.
r&b και πάλι r&b.

όλα τα παραπάνω μαγαζιά ,εκτός του 5th avenue που ήταν άδειο ήταν τίγκα στα πιτσιρίκια!!!!

για πείτε ρε παιδιά μερικά μαγαζιά που να παίζουν πιο πολύ mainstream και να μαζεύουν ωραίο κόσμο!

δεν με νοιάζει να είναι μεγάλα club ας είναι και πιο μικρά σε κάποια γειτονιά.

doctor_john
09/01/2020, 12:34
ντιφαϊν μεϊνστριμ πλιιζ

Στα μπαρ ανάμεσα στην ερμού και την πλατεία Κουμουνδούρου θα βρεις κόσμο ή θα σου ανοίξει η όρεξη
για παρακάτω πιο προσεκτικά.

Στην Φιλαδέλφεια επίσης. :beer:

S705
09/01/2020, 12:55
ντιφαϊν μεϊνστριμ πλιιζ

Στα μπαρ ανάμεσα στην ερμού και την πλατεία Κουμουνδούρου θα βρεις κόσμο ή θα σου ανοίξει η όρεξη
για παρακάτω πιο προσεκτικά.

Στην Φιλαδέλφεια επίσης. :beer:


λίγο πιο ανατολίτικα μπορείς?
γιατί άμα είναι να βγω παγανιά μεταξύ έρμου και πλατείας κουμουνδουρου και στην φιλαδελφεια θα κάνω κανέναν χρόνο να βρω 2 μαγαζιά.....

doctor_john
09/01/2020, 13:10
Σορυ είναι άλλος πλανήτης για εμένα..

Bowleno
09/01/2020, 14:36
λίγο πιο ανατολίτικα μπορείς?
γιατί άμα είναι να βγω παγανιά μεταξύ έρμου και πλατείας κουμουνδουρου και στην φιλαδελφεια θα κάνω κανέναν χρόνο να βρω 2 μαγαζιά.....

Τράβα μια πλατεία Πατριάρχου, έναν σκασμό μαγαζιά έχει εκεί στον πεζόδρομο και πέριξ όλο και κάποια θα σου κάνουν... Εγώ για τους γνωστούς λόγους δεν ασχολούμαι :D

BLiTzER
09/01/2020, 14:43
Τα περισσότερα μαγαζιά παίζουν mainstream. Αυτός είναι ο ορισμός του mainstream. Το να υπάρχει στα περισσότερα μαγαζιά.

Manalishi
09/01/2020, 15:51
El Chapo, Πειραιάς, mainly deep house.

S705
09/01/2020, 19:38
Τα περισσότερα μαγαζιά παίζουν mainstream. Αυτός είναι ο ορισμός του mainstream. Το να υπάρχει στα περισσότερα μαγαζιά.

Οκ, πρότεινε μου 2.

S705
09/01/2020, 19:45
Τράβα μια πλατεία Πατριάρχου, έναν σκασμό μαγαζιά έχει εκεί στον πεζόδρομο και πέριξ όλο και κάποια θα σου κάνουν... Εγώ για τους γνωστούς λόγους δεν ασχολούμαι :D

Το θέμα είναι ότι και εγώ για δικούς λογους δεν μπορώ ούτε να βγαίνω κάθε πσκ ούτε και μπορώ να κάνω πειράματα με την παρέα ούτε όμως να βγω μόνος για ποτό για να δω 5 - 10 μαγαζιά.
Για αυτό επιμένω να μου προταθούν κάποια μαγαζιά και για αυτό ήμουν σαφές στο είδος τις μουσικής, ότι παίζει ο athens dj!

S705
09/01/2020, 19:50
El Chapo, Πειραιάς, mainly deep house.

Σε ευχαριστώ. Αλλά από ότι άκουσα το mainly deep house διαφέρει αισθητά από την mainstream. Αν και προσωπικά δεν το βρήκα κακό.

doctor_john
09/01/2020, 22:32
Άλλη μια επιλογή είναι να ασχοληθείς περισσότερο με κάποιο χόμπι σου.
Θα καρπωθείς πολλά καλά και θα είσαι πιο κοντά σε σύνολα ανθρώπων που είσαι συμβατός
με κοινές αναφορές παιδείας κ.λπ.

S705
09/01/2020, 22:55
Άλλη μια επιλογή είναι να ασχοληθείς περισσότερο με κάποιο χόμπι σου.
Θα καρπωθείς πολλά καλά και θα είσαι πιο κοντά σε σύνολα ανθρώπων που είσαι συμβατός
με κοινές αναφορές παιδείας κ.λπ.

δεν πιάνω που το κακό να θέλω να βγω με την παρέα μου σε ένα μαγαζί με μουσική που θέλω να ακούσω και σοβαρό κόσμο.
αύριο έχει ρεμπέταδικο το πρόγραμμα άλλα το Σάββατο θα άκουγα χαλαρά με το πότο μου τα τελευταία νέα ξένα τραγουδάκια και κάποια παλιότερα...

συμβατός δεν είμαι σίγουρα με τα 17 -18 που διασκεδάζουν ,αν και το διασκέδασα και εγώ κατά κάποιον τρόπο. για αυτό ρωτάω να μάθω που θα βρω αυτό που θέλω.

συμβατός ε??? ο άνθρωπος είναι ιδιαίτερα ευέλικτος και ευπροσάρμοστος και εάν δεν είναι κάποιος θα πρέπει να γίνει....
δεν γράφω άλλα αν και μπορώ μπας και πάρω καμιά απάντηση ακόμα........:wave2:

doctor_john
09/01/2020, 22:57
κανένα κακό, νόμιζα πως ψάχνεσαι για συμβατούς :beer:

o teos
09/01/2020, 23:07
Κάπου έχει ένα μέρος που είναι φοβερό για κάτι τέτοια...να δεις πως το λένε πως το λένε.......ααααα Ναι.....madame Figaro.....Το θυμήθηκα....ορίστε και το λινκ για να μην παιδευεστε https://www.madamefigaro.gr/ σίγουρα θα έχει κάποιο ανάλογο σχετικό θέμα με αρκετές απαντήσεις και λύσεις σε τέτοιες αναζητήσεις και προβληματισμούς..:whiteflag::a02:

S705
09/01/2020, 23:40
Κάπου έχει ένα μέρος που είναι φοβερό για κάτι τέτοια...να δεις πως το λένε πως το λένε.......ααααα Ναι.....madame Figaro.....Το θυμήθηκα....ορίστε και το λινκ για να μην παιδευεστε https://www.madamefigaro.gr/ σίγουρα θα έχει κάποιο ανάλογο σχετικό θέμα με αρκετές απαντήσεις και λύσεις σε τέτοιες αναζητήσεις και προβληματισμούς..:whiteflag::a02:

:cry::moutza:

BLiTzER
10/01/2020, 00:49
Οκ, πρότεινε μου 2.

Δεν ακούω mainstream. :lol:

S705
10/01/2020, 07:42
Δεν ακούω mainstream. :lol:

Το κατάλαβα ότι είσαι σκλυλας...... :lol:

S705
10/01/2020, 08:08
κανένα κακό, νόμιζα πως ψάχνεσαι για συμβατούς :beer:

:beer::beer:καλή μουσική ,κάλο κόσμο,αυτό ψάχνω.να διασκεδάσω λίγο.......