PDA

View Full Version : Νεος με CBR 600RR 2006



Manolo12
12/01/2020, 17:33
Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους σας!!! καποιοι ισως θυμουνται οτι καποτε ρωταγα πληροφοριες για multistrada 1000ds..Τελικα μετα απο πολυυυυυ ψαξιμο και πολλες φολες σε πολλες μηχνανες και διαφορετικες εταιρειες κατεληξα στην hondara αν και φουλ ιταλοφιλος..την μοτοσυκλετα την σεβομαι απιστευτα αλλα δεν την φοβαμαι και ο λογος ειναι οτι εχω κουμπωσει τρομερα πανω της και μεχρι τωρα ειμαστε καλα και εννοειται παντα ντυμενος σαν αστακος..θα ηθελα μια χαρη απο κατοχους.1ον να μου πουν τα πιο πολυφορεμενα λαδακια σε αυτο το μοντελο δηλαδη καλυτερα και 2ον πιο γενικη ερωτηση που να μπω να διαβασω καπου οτι αφορα στροφες,γραμμες κλπ..ευχαριστω προκαταβολικα!!!

Lioulios
12/01/2020, 23:21
https://www.moto.gr/forums/forumdisplay.php?f=25

MG
13/01/2020, 13:26
Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους σας!!! καποιοι ισως θυμουνται οτι καποτε ρωταγα πληροφοριες για multistrada 1000ds..Τελικα μετα απο πολυυυυυ ψαξιμο και πολλες φολες σε πολλες μηχνανες και διαφορετικες εταιρειες κατεληξα στην hondara αν και φουλ ιταλοφιλος..την μοτοσυκλετα την σεβομαι απιστευτα αλλα δεν την φοβαμαι και ο λογος ειναι οτι εχω κουμπωσει τρομερα πανω της και μεχρι τωρα ειμαστε καλα και εννοειται παντα ντυμενος σαν αστακος..θα ηθελα μια χαρη απο κατοχους.1ον να μου πουν τα πιο πολυφορεμενα λαδακια σε αυτο το μοντελο δηλαδη καλυτερα και 2ον πιο γενικη ερωτηση που να μπω να διαβασω καπου οτι αφορα στροφες,γραμμες κλπ..ευχαριστω προκαταβολικα!!!

Kαλοριζικη Manolo και παντα ορθιος!

Καπως ετσι κυλαει η Ζωη και στην πραγματικοτητα.... Μπορει να χαζευουμε με μουν@ρ3ς αλλα παντρευομαστε αυτη η οποια δειχνει να ειναι καλη νοικοκυρα και θα ειναι παντα διπλα μας.... :)

Να εχεις μια καλη συμβιωση με τη honda σου κι οπως ειπες παντα σαν αστακος στο δρομο :beer:

doctor_john
13/01/2020, 15:39
:lol: μόλις σου είπε το χοντα χοντρή με μουστάκι :roflmao:

καλά χιλιόμετρα!

billy84
13/01/2020, 15:49
:lol: μόλις σου είπε το χοντα χοντρή με μουστάκι :roflmao:

καλά χιλιόμετρα!



Aντικειμενικά ένα Supersport είναι πάντα πιο όμορφο απο ένα οποιοδήποτε on off αλλά και σε δυνατότητες δεν υπάρχει καμία επαφή μεταξύ των δύο.Νομίζω στην προκειμένη περίπτωση η χοντρή με το μουστάκι είναι το Multi!:bawl:

BLiTzER
13/01/2020, 15:52
Aντικειμενικά ένα Supersport είναι πάντα πιο όμορφο απο ένα οποιοδήποτε on off αλλά και σε δυνατότητες δεν υπάρχει καμία επαφή μεταξύ των δύο.Νομίζω στην προκειμένη περίπτωση η χοντρή με το μουστάκι είναι το Multi!:bawl:

Χοντρή, με μουστάκι, που δεν είναι νοικοκυρά, ούτε πάντα δίπλα μας, αφού πιο συχνά τη βρίσκεις με τον Μάκη τον μηχανικό. :lol:

billy84
13/01/2020, 15:56
Χοντρή, με μουστάκι, που δεν είναι νοικοκυρά, ούτε πάντα δίπλα μας, αφού πιο συχνά τη βρίσκεις με τον Μάκη τον μηχανικό. :lol:

:lol::lol::lol::bawl::bawl::bawl:

telegonos
14/01/2020, 07:42
Και μιλάμε και για το παλιό το Muti strada ε;

Manolo12
14/01/2020, 10:23
Ευχαριστω για τα καλά σας λόγια !!!αλλα ρε μάγκες όχι και χοντρή με μουστάκι το CBRακι μου το καλο

katsar
14/01/2020, 11:07
φωτορομάντζο θέλω :beer:

harris_x
14/01/2020, 14:44
[...]2ον πιο γενικη ερωτηση που να μπω να διαβασω καπου οτι αφορα στροφες,γραμμες κλπ..ευχαριστω προκαταβολικα!!!
να μη διαβάσεις.
Να πας σε κάποιο σχολείο ασφαλούς οδήγησης.

νεοσσός
14/01/2020, 18:30
Με γεια τη μοτοσυκλέτα!

Προτείνω να δεις το "Twist of the wrist", τόσο σε έγγραφο (https://www.academia.edu/22131499/A_TWIST_OF_THE_WRIST_VOLUME_II_BY_KEITH_CODE_CODE_BREAK_Acknowledgements), όσο και σε video (https://www.youtube.com/watch?v=pN91HM16TFY).

Manolo12
14/01/2020, 21:51
Το σχολείο είναι σίγουρο και στο πολύ άμεσο μέλλον ελπίζω ..απλά καλο είναι και μόνος μου να κάνω προπόνηση όσο μπορώ .

viper1
14/01/2020, 21:54
Το σχολείο είναι σίγουρο και στο πολύ άμεσο μέλλον ελπίζω ..απλά καλο είναι και μόνος μου να κάνω προπόνηση όσο μπορώ .

Ξεκινα με το motogp στο PlayStation. :lol:

Manolo12
14/01/2020, 21:55
Από motogp αδερφέ άλλο τίποτα χαχαχαχ.

harris_x
14/01/2020, 22:34
Το σχολείο είναι σίγουρο και στο πολύ άμεσο μέλλον ελπίζω ..απλά καλο είναι και μόνος μου να κάνω προπόνηση όσο μπορώ .

Η σωστή σειρά είναι πρώτα το σχολείο και μετά η προπόνηση.

Έτσι σίγουρα θα προπονείσαι σωστά ;)

MG
15/01/2020, 11:02
Χοντρή, με μουστάκι, που δεν είναι νοικοκυρά, ούτε πάντα δίπλα μας, αφού πιο συχνά τη βρίσκεις με τον Μάκη τον μηχανικό. :lol:

Ασ'τα, κι εγω εχω αραξει μαζι της ειναι γιατι ειμαι ο Μακης η μηχανικος... και δεν εχει που να παει αλλου.

Σορρυ Μανολο για το ξεσκισμα του νηματος σου, αλλα χρωστουσα μια απολογια...

Καλοριζικη σου ειπα και πιο πανω... και στο λεω εγω που ειμαι ο πιο χοντακιας με ντουκατι :lol:

billy84
15/01/2020, 19:33
Ασ'τα, κι εγω εχω αραξει μαζι της ειναι γιατι ειμαι ο Μακης η μηχανικος... και δεν εχει που να παει αλλου.

Σορρυ Μανολο για το ξεσκισμα του νηματος σου, αλλα χρωστουσα μια απολογια...

Καλοριζικη σου ειπα και πιο πανω... και στο λεω εγω που ειμαι ο πιο χοντακιας με ντουκατι :lol:


Μη νομίζεις!Και ο Μπλίτσερ Χοντάκιας είναι απλά δεν το ξέρει!:bawl:

RaGe_Raptor
15/01/2020, 22:22
Μη νομίζεις!Και ο Μπλίτσερ Χοντάκιας είναι απλά δεν το ξέρει!:bawl:

Θα πάρει civic? :D

Καλορίζικο φίλε. Κουκλάκι το RR

RaGe_Raptor
15/01/2020, 22:26
Η σωστή σειρά είναι πρώτα το σχολείο και μετά η προπόνηση.

Έτσι σίγουρα θα προπονείσαι σωστά ;)

Σωστός. Ολοσωστος. Βέβαια το “σίγουρα σωστά ” είναι σχετικό, σίγουρα όμως θα είναι πολύ καλύτερα από το να μην πάει καθόλου.

Manolo12
16/01/2020, 08:23
Σωστός. Ολοσωστος. Βέβαια το “σίγουρα σωστά ” είναι σχετικό, σίγουρα όμως θα είναι πολύ καλύτερα από το να μην πάει καθόλου.

Καταλαβαίνω πως το λέτε και συμφωνώ!απλά επειδή τα οικονομικά για λίγο καιρό τώρα θα είναι σφιχτά κάπως ,γιατί έπεσαν και κάποιες εργασίες για το αμάξι δεν γίνετε να πάω τώρα.και το έχω ρίξει στο διάβασμα και κάποια ψιλοπραγματακια τα περνάω και στο δρόμο.

HelenKoR
16/01/2020, 10:24
Καλορίζικο να είναι το μηχανάκι! Καλά χιλιόμετρα!

karateo
16/01/2020, 10:30
Μέχρι πέρυσι το Δεκέμβρη δεν είχα οδηγήσει μηχανή παρόλα τα ~200.000χλμ σε σκούτερ-παπιά που είχα.

Σου προτείνω αρχικά χαλαρές βόλτες να τη μάθεις.
Παράλληλα διάβασμα και βίντεο (στα είπαν παραπάνω).
Και τέλος τα μαθήματα του Χούντρα.

1 χρόνο έψαχνα τα όρια (δικά μου και της μηχανής) σε χαμηλής ταχύτητας στροφές.
Στο μάθημα του Χούντρα σε 2 ώρες τα ξεπέρασα αμέσως!

Τώρα ακόμα εξασκούμε όπου υπάρχει η ευκαιρία (άδειος δρόμος, καλή άσφαλτος...).
Χτές γύριζα σπίτι πολύ χαλαρά (μαξ 100) με τη βαλίτσα πίσω. Βλέπω ωραία στροφή οπότε κατεβάζω 2 ταχύτητες, παίρνω θέση και τσουπ βάρεσα το μαρσπιέ δυνατά. Ταχύτητα εξόδου +10χλμ/ώρα απο άλλες φορές.

To μάθημα θα σου ξεκλειδώσει αυτά που θα μάθεις (αν δεν μελετήσεις μόνος απο πριν).
Και αυτά για το level 1. Δεν έχω κάνει τα επόμενα ακόμα.

MG
16/01/2020, 10:33
Χτές γύριζα σπίτι πολύ χαλαρά (μαξ 100) με τη βαλίτσα πίσω. .

εχεις CBR? κι εχεις βαλιτσα πισω?

Manolo12
16/01/2020, 10:36
Καλορίζικο να είναι το μηχανάκι! Καλά χιλιόμετρα!

Ευχαριστω πολύ και εσυ επίσης!!

Manolo12
16/01/2020, 10:39
Μέχρι πέρυσι το Δεκέμβρη δεν είχα οδηγήσει μηχανή παρόλα τα ~200.000χλμ σε σκούτερ-παπιά που είχα.

Σου προτείνω αρχικά χαλαρές βόλτες να τη μάθεις.
Παράλληλα διάβασμα και βίντεο (στα είπαν παραπάνω).
Και τέλος τα μαθήματα του Χούντρα.

1 χρόνο έψαχνα τα όρια (δικά μου και της μηχανής) σε χαμηλής ταχύτητας στροφές.
Στο μάθημα του Χούντρα σε 2 ώρες τα ξεπέρασα αμέσως!

Τώρα ακόμα εξασκούμε όπου υπάρχει η ευκαιρία (άδειος δρόμος, καλή άσφαλτος...).
Χτές γύριζα σπίτι πολύ χαλαρά (μαξ 100) με τη βαλίτσα πίσω. Βλέπω ωραία στροφή οπότε κατεβάζω 2 ταχύτητες, παίρνω θέση και τσουπ βάρεσα το μαρσπιέ δυνατά. Ταχύτητα εξόδου +10χλμ/ώρα απο άλλες φορές.

To μάθημα θα σου ξεκλειδώσει αυτά που θα μάθεις (αν δεν μελετήσεις μόνος απο πριν).
Και αυτά για το level 1. Δεν έχω κάνει τα επόμενα ακόμα.

Το διαβασματακι το έχω αρχίσει ήδη.εννοειται χαλαρά ούτε το παίζω οδηγάει ούτε τίποτα.μια ερώτηση στου χούντρα πχ που λες αυτά τα μαθήματα και πια πίστα γίνονται ;και αρχίζει με θεωρία και μετά μπαίνεις μέσα για πράξη η κάνω λάθος ;

Manolo12
16/01/2020, 10:40
Θα πάρει civic? :D

Καλορίζικο φίλε. Κουκλάκι το RR

Να σαι καλά φίλε μου και καλά χιλιομετρα !!

karateo
16/01/2020, 10:40
εχεις CBR? κι εχεις βαλιτσα πισω?

MT-07 Και ναί έχω βαλίτσα πάνω :D
Και σπάνια βάζω και πλαϊνές :p

Ψάχνομαι και για ταξιδάκι, είμαι πολύ τρελός?

karateo
16/01/2020, 10:43
Το διαβασματακι το έχω αρχίσει ήδη.εννοειται χαλαρά ούτε το παίζω οδηγάει ούτε τίποτα.μια ερώτηση στου χούντρα πχ που λες αυτά τα μαθήματα και πια πίστα γίνονται ;και αρχίζει με θεωρία και μετά μπαίνεις μέσα για πράξη η κάνω λάθος ;

Δές εδώ
http://www.motorcycleridingacademy.com/

Θεωρία 30' - πίστα 30-45' χ5 φορές αν θυμάμαι καλά γιατί δεν κοιτούσα και το ρολόι

HelenKoR
16/01/2020, 10:53
Μέχρι στιγμής, απ' όσο ξέρω, μαθήματα κάνουν ο Χούντρας και ο Κούτρας. Ο μεν ένας στο riding school, ο δε άλλος στο california superbike school.

RaGe_Raptor
16/01/2020, 11:39
Να διαβάσεις κι αυτό, τότε. Οπωσδήποτε. Κι όχι μόνο μια φορά. Συνεχώς. Θα δεις ότι όσο εξελίσσεσαι οδηγικά,ξαναδιαβάζοντας θα κατανοείς βαθύτερα πράγματα που ήδη έχεις διαβάσει αλλά δεν τους έχεις δώσει σημασία.
414298

MG
16/01/2020, 11:44
Να διαβάσεις κι αυτό, τότε. Οπωσδήποτε. Κι όχι μόνο μια φορά. Συνεχώς. Θα δεις ότι όσο εξελίσσεσαι οδηγικά,ξαναδιαβάζοντας θα κατανοείς βαθύτερα πράγματα που ήδη έχεις διαβάσει αλλά δεν τους έχεις δώσει σημασία.
414298


Τι;;; εχει ducati στο εξωφυλο;;;;; σα βιβλιοδεσια αντεχει;;; δεν πιστευω να χανει τιποτε σελιδες;;; :lol:

@ RAPTOR :) :beer:

RaGe_Raptor
16/01/2020, 11:50
Τι;;; εχει ducati στο εξωφυλο;;;;; σα βιβλιοδεσια αντεχει;;; δεν πιστευω να χανει τιποτε σελιδες;;; :lol:

@ RAPTOR :) :beer:

Α, γι'αυτό υπήρχε μια κηλίδα λάδι κάτω από το τραπεζάκι του σαλονιού... :bawl:

Σοβαρά, από τα καλύτερα βιβλία, αν είχε το λετζενταρυ στο εξώφυλλο, θα ήταν το απόλυτα τέλειο βιβλίο :D

telegonos
16/01/2020, 12:14
Μέχρι στιγμής, απ' όσο ξέρω, μαθήματα κάνουν ο Χούντρας και ο Κούτρας. Ο μεν ένας στο riding school, ο δε άλλος στο california superbike school.

Το ".ου.τρας" δεν το γλυτωνεις πουθενα δλδ :lol:

harris_x
16/01/2020, 13:43
Καταλαβαίνω πως το λέτε και συμφωνώ!απλά επειδή τα οικονομικά για λίγο καιρό τώρα θα είναι σφιχτά κάπως ,γιατί έπεσαν και κάποιες εργασίες για το αμάξι δεν γίνετε να πάω τώρα.και το έχω ρίξει στο διάβασμα και κάποια ψιλοπραγματακια τα περνάω και στο δρόμο.


Το διαβασματακι το έχω αρχίσει ήδη.εννοειται χαλαρά ούτε το παίζω οδηγάει ούτε τίποτα.μια ερώτηση στου χούντρα πχ που λες αυτά τα μαθήματα και πια πίστα γίνονται ;και αρχίζει με θεωρία και μετά μπαίνεις μέσα για πράξη η κάνω λάθος ;

Γενικώς να ξέρεις ότι το κόστος δεν είναι μεγάλο, είναι 160€ ή 120€ για τα μέλη που είναι εγγεγραμμένα στο moto για πάνω άπω ένα χρόνο και αν θυμάμαι καλά γίνεται καλύτερη τιμή (από τα 160€) αν είστε παρέα.
Για λεπτομέρειες μίλα μαζί τους ;)

Manolo12
16/01/2020, 15:22
Ξέρεις κάποιος διάφορες ανάμεσα στους δυο ;;πχ για κάποιον αρχάριο σαν και μένα είναι καλύτερα ένας από τους δυο η δεν έχει μα κανει;

telegonos
16/01/2020, 15:56
Αν είσαι φυσιολογικός άνθρωπος που μπορείς να διαβάσεις ένα βιβλίο και να καταλάβεις τι λέει το κείμενο, και δεν πάσχεις από την ασθένεια της νέας γεννιάς που δεν μπορεί να αντιληφθεί-κατανοήσει-θυμηθεί κείμενο, πάρε τα βιβλία, διάβασε, και τράβα μετά σε trackdays να εξασκήσεις βήμα-βήμα αυτά που διάβασες. Θα κάνεις σχεδόν το ίδιο πράγμα, με πολύ μικρότερο κόστος.

Οι σχολές πάνω-κάτω τα ίδια λένε και είναι λογικό, όσο ψάχνεις την αλήθεια σε ένα γνωστικό θέμα, αναγκαστικά θα συγκλίνεις σε αυτό που βρήκαν και άλλοι. Ναι, φυσικά και είναι καλύτερο να σε πάρει ο δάσκαλος από το χέρι και να σου πει βήμα-βήμα τι βλέπει ότι κάνεις και τι να κάνεις, αλλά και τα ευρώ, αν δεν σου περισσεύουν, δεν υπάρχει λόγος να παραιτηθείς: Βιβλία, μελέτη και εξάσκηση, κάνεις δουλειά.

Υπόψιν, ανθρώπους να ρωτήσεις, θα βρεις και στα trackdays, και δεν είναι λίγοι οι φιλικοί και πρόθυμοι άνθρωποι.

Το Riding School γίνεται σε ιδιωτική πίστα της σχολής, στην Εθνική οδό, κοντά στην Μαλακάσα, απέναντι από το ΣΕΑ με τα McDonalds.

Το ISBN του παραπάνω βιβλίου αν θέλεις να το παραγγείλεις π.χ. στο Amazon (https://www.amazon.com/dp/1893618072/) είναι 1893618072 και αν θες το εκτεταμένο 13ψήφιο ISBN είναι 978-1893618077, ενώ αν είσαι τζαμπατζής, θα το βρεις και γιοχοχο με ένα μπουκάλι ρούμι στα γνωστά τορρεντ σαιτς, σαν το τυπωμένο βέβαια, ευχρηστία δεν έχει.

harris_x
16/01/2020, 15:58
Ξέρεις κάποιος διάφορες ανάμεσα στους δυο ;;πχ για κάποιον αρχάριο σαν και μένα είναι καλύτερα ένας από τους δυο η δεν έχει μα κανει;

και τα δύο σε αρχάριους απευθύνονται, παρακάτω μπορείς να βρεις τι διδάσκει το κάθε σχολείο.



Riding School 1
CSS Level 1


ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ RIDING SCHOOL 1
Ακολουθεί Εναλλαγή Θεωρίας στην αίθουσα και Πρακτικής Εφαρμογής 5 ασκήσεων, υπό το βλέμμα εκπαιδευτών:

1. "ΓΥΡΟΣΚΟΠΙΚΟ" ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ
Στόχος της άσκησης είναι να γίνει ξεκάθαρος ποιος είναι ακριβώς ο χειρισμός που πραγματοποιεί ο οδηγός κάθε φορά που αλλάζει κατεύθυνση στη μοτοσυκλέτα του. Τί είναι αυτό που κάνουμε, αλλά δεν το έχουμε συνειδητοποιήσει.

2. ΘΕΣΗ ΣΩΜΑΤΟΣ
Ποια είναι η σωστή θέση του σώματος κατά τη διάρκεια της στροφής. Πόσο επηρεάζει η θέση του σώματος την κλίση της μοτοσυκλέτας και κατά συνέπεια την πρόσφυση, πότε πρέπει να τοποθετείται το σώμα κατά την προετοιμασία για τη στροφή. Σημεία στήριξης στη μοτοσυκλέτα.

3. ΓΚΑΖΙ “ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΗΣ”
Βασικό μέλημα του αναβάτη κατά τη διάρκεια της άσκησης είναι το σωστό άνοιγμα του γκαζιού στη διάρκεια της στροφής. Πως συνδέεται το άνοιγμα του γκαζιού με την πρόσφυση και την τροχιά. Τι συνέπειες έχει το κλείσιμο του γκαζιού μέσα στη στροφή.

4. ΦΡΕΝΑ
Ποιος είναι ο σωστός και πλέον αποτελεσματικός τρόπος φρεναρίσματος ώστε να μειώνεται η απόσταση που απαιτείται. Πότε ξεκινά και πότε σταματά το φρενάρισμα.

5. ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΤΗΣ ΣΤΡΟΦΗΣ - ΑΛΛΗΛΟΥΧΙΑ ΤΩΝ ΚΙΝΗΣΕΩΝ
Ποια είναι η σωστή σειρά των ενεργειών που πρέπει να κάνει ο οδηγός κατά την προσέγγιση, είσοδο, διάρκεια και έξοδο από τη στροφή.
Το Επίπεδο I αποτελεί το θεμέλιο λίθο για κάθε αναβάτη που θέλει να κινείται με ασφάλεια, καθώς εξετάζει και διορθώνει τα πιο συνήθη οδηγικά λάθη στα οποία προβαίνουν οι αναβάτες, από νέους μέχρι και αγωνιζόμενους.
Κλασικά λάθη χειρισμών όπως: η λανθασμένη ταχύτητα εισόδου στη στροφή (πολύ γρήγορη ή πολύ αργή), η ανακρίβεια στην κίνηση του γκαζιού, η λάθος επιλογή σημείου στροφής της γραμμής και κλίσης, αποτελούν παραδοσιακές αιτίες που «σμπαραλιάζουν» την αυτοπεποίθηση και τον έλεγχο του αναβάτη.
Τα θεωρητικά σεμινάρια θα αντικαταστήσουν τους φόβους και τις αβεβαιότητες, με ακριβείς και έμπιστες τεχνικές ελέγχου της μοτοσυκλέτας.
Τα πρακτικά session στη πίστα βοηθούν το αναβάτη να καταλάβει τη σωστή τεχνική οδήγησης της μοτοσυκλέτας υπό την επίβλεψη του εκπαιδευτή του.
Το τελικό αποτέλεσμα είναι εντυπωσιακό και σίγουρα θα σας αφήσει άφωνους, συγκρίνοντάς το, με τρόπο που οδηγείτε την μοτοσυκλέτα σας.




http://www.motorcycleridingacademy.com/course/riding-schol-1-2-3/1
https://www.superbikeschool.gr/%cf%84%ce%b9-%ce%b4%ce%b9%ce%b4%ce%b1%cf%83%ce%ba%ce%bf%cf%85%ce%bc%ce%b5/%ce%b5%cf%80%ce%af%cf%80%ce%b5%ce%b4%ce%bf-%ce%b9/

Manolo12
16/01/2020, 17:35
Παντως είναι τρομερό πως άγνωστοι άνθρωποι αφιερώνουν ώρα να σε βοηθήσουν αλλά αν ρωτησεισ Κανενα γνωστό με μηχανή θα σου πει έλα ρε μαλακα θα τα μάθεις μην αγχώνεσαι δεν πας και για οδηγός αγώνων χαχαχαχαχα!! Κατατοπιστικότατοι όλοι σας και με μεγάλη όρεξη να μου εξηγήσετε .ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

karateo
16/01/2020, 21:42
Θα κάνεις σχεδόν το ίδιο πράγμα, με πολύ μικρότερο κόστος.

Αυτό είναι απίθανο να ισχύσει.
Βάλε πόσα track days θα χρειαστεί να δοκιμάζει, ψάχνει τα λάθη του και ξανά απο την αρχή.

telegonos
17/01/2020, 01:08
Αυτό είναι απίθανο να ισχύσει.
Βάλε πόσα track days θα χρειαστεί να δοκιμάζει, ψάχνει τα λάθη του και ξανά απο την αρχή.

Τα ίδια ακριβώς και με το σχολείο. Κάποιος που πάει σε σχολεία, το πιο πιθανό θα θέλει έτσι κι αλλοιώς να πηγαίνει σε τρακντέιζ μετά.

RaGe_Raptor
17/01/2020, 06:23
Τα ίδια ακριβώς και με το σχολείο. Κάποιος που πάει σε σχολεία, το πιο πιθανό θα θέλει έτσι κι αλλοιώς να πηγαίνει σε τρακντέιζ μετά.

Κάτι έγραφες για κατανόηση κειμένου πριν. Ήταν κι αργά, βλέπω. Μήπως είσαι πολύ νέος? :D

Manolo12
24/01/2020, 16:45
Μάγκες το εργαλείο όταν είναι κρύο μυρίζει αρκετά καύσιμο μετά στρώνει βέβαια ..μήπως χρειάζεται καμία ανάλυση καυσίμου και ρύθμισμα;