PDA

View Full Version : Μου χαρίζεται VPR αξίζει να την πάρω;



MrKotsifis
02/02/2020, 00:54
Γεια σας έκανα κάποια συμμαζέματα στο σπρίντερ μου πλαστικά καθρέπτες αντίβαρα πατάκια φώτα ζάντες κλπ εξωτερικά μιας και το έχω πάρα πολύ καιρό και εχω κάνει απίστευτα πολλά χλμ στην δουλειά (πρόσφατα άλλαξα και μοτέρ αν θυμάστε)

Το μόνο που μου έχει μείνει είναι η εξάτμιση η οποία είναι παλιά και έχει φάει και μερικά χτυπήματα (και μια τρύπα από ένα πεζοδρόμιο μαλλον) και όπως μίλαγα τυχαία με έναν παλιό πολύ καλό μου φίλο ο οποίος πούλησε το παπί του μου είπε ότι του έχει ξεμείνει μια VPR που είχε στο δικό του σπρίντερ και έχει και σιγαστήρα γιατί το είχε πουλήσει με την μαμά

Μου είπε πως αν θέλω μπορεί να μου την χαρίσει μιας και δεν έχει τι να την κάνει

Αξίζει να την πάρω η να πάω να αγοράσω ξανά καινούρια μαμα?Η VPR είναι πραγματικά αγρατσουνιστη σαν καινούργια και φορεμένη λίγο καιρό απλά δεν θέλω να κάνω θόρυβο γιατί είμαι και μεγάλος σε ηλικία και θα με ενοχλεί στην δουλειά.Ο σιγαστήρας της είναι αρκετός η θα μου σπάει τα νεύρα;Θα πρέπει να φοβάμαι και κάποιο πρόστιμο;Γιατί αν είναι έτσι να βάλω μια μαμά και ας πληρώσω 50-100€ η τέλος πάντων οσο κάνει αν και τα λεφτά τα σκέφτομαι ιδικά όταν μπορώ να την βγάλω τζαμπε. Θα ειναι ήσυχη με σιγαστήρα η θα μου πάρει τα αυτιά και θα με κυνηγά και ο νόμος;

MAIK72
02/02/2020, 01:11
Αμα στην χαρίζει, όχι να μην την πάρεις.

MrKotsifis
02/02/2020, 01:30
Είμαστε παιδικοί φίλοι και χρωστάει πολύ μεγάλη χάρη για αυτό την δίνει κυρίως πέρα του ότι δεν έχει όντως τι να την κάνει

Το θέμα είναι αν θα μου δημιουργησει θέμα η όχι με τους αστυνομικούς και με τα αυτιά μου και ας έχει σιγαστήρα

Δεν έχω ξαναβάλει αφτερμαρκετ εξάτμιση και δεν ξέρω πως είναι

MAIK72
02/02/2020, 02:01
Μπράβο. Παρτον τηλ και ρώτα τον.

teogtp
02/02/2020, 08:56
Γεια σας έκανα κάποια συμμαζέματα στο σπρίντερ μου πλαστικά καθρέπτες αντίβαρα πατάκια φώτα ζάντες κλπ εξωτερικά μιας και το έχω πάρα πολύ καιρό και εχω κάνει απίστευτα πολλά χλμ στην δουλειά (πρόσφατα άλλαξα και μοτέρ αν θυμάστε)

Το μόνο που μου έχει μείνει είναι η εξάτμιση η οποία είναι παλιά και έχει φάει και μερικά χτυπήματα (και μια τρύπα από ένα πεζοδρόμιο μαλλον) και όπως μίλαγα τυχαία με έναν παλιό πολύ καλό μου φίλο ο οποίος πούλησε το παπί του μου είπε ότι του έχει ξεμείνει μια VPR που είχε στο δικό του σπρίντερ και έχει και σιγαστήρα γιατί το είχε πουλήσει με την μαμά

Μου είπε πως αν θέλω μπορεί να μου την χαρίσει μιας και δεν έχει τι να την κάνει

Αξίζει να την πάρω η να πάω να αγοράσω ξανά καινούρια μαμα?Η VPR είναι πραγματικά αγρατσουνιστη σαν καινούργια και φορεμένη λίγο καιρό απλά δεν θέλω να κάνω θόρυβο γιατί είμαι και μεγάλος σε ηλικία και θα με ενοχλεί στην δουλειά.Ο σιγαστήρας της είναι αρκετός η θα μου σπάει τα νεύρα;Θα πρέπει να φοβάμαι και κάποιο πρόστιμο;Γιατί αν είναι έτσι να βάλω μια μαμά και ας πληρώσω 50-100€ η τέλος πάντων οσο κάνει αν και τα λεφτά τα σκέφτομαι ιδικά όταν μπορώ να την βγάλω τζαμπε. Θα ειναι ήσυχη με σιγαστήρα η θα μου πάρει τα αυτιά και θα με κυνηγά και ο νόμος;

Αφού σου την χαρίζει, παρτην και δοκίμασε την.
Αν είναι πολύ φασαριοζα την βγάζεις. Απλά πράγματα.

Bowleno
02/02/2020, 15:22
Ότι είπε ο από πάνω, 3 βίδες είναι, δοκιμάζεις και αν δεν, την επιστρέφεις. Αν σου είναι οκ, με γεια σου....

MrKotsifis
02/02/2020, 16:54
Την έβαλα και φαίνεται πολύ καλή αν και παρόλο που έχει σιγαστήρα κάνει λιιιιιγο παραπάνω θόρυβο από την μαμά και δεν γράφει και πάνω τα dB λέτε να με σταματήσουν για κάτι τέτοιο;Όχι και τίποτα άλλο αλλά είμαι και όλη μέρα στους δρόμους και είναι σαν να πάω γυρεύοντας μην φάω και κάνα πρόστιμο 5 μεροκάματα

Εμένα πάντως ευτυχώς δεν με ενοχλεί στα αυτιά μιας και δεν είναι μεγάλη η διαφορά

Bowleno
03/02/2020, 07:28
Αν είναι όντως... λίιιιιιιγο όπως λες, δεν τρέχει μια.

Parking
07/02/2020, 16:37
Αν είναι όντως... λίιιιιιιγο όπως λες, δεν τρέχει μια.

όσο πατάει η γάτα χαχαχαχαχαχα