PDA

View Full Version : Μήπως να κανονίσουμε καμια συνάντηση - enduroβολτα..



Zid
05/02/2020, 08:29
Καλημέρα,

Σκεφτόμουν εδω καιρο τις παλιές χωματινες συναντήσεις που είχαν γίνει πριν 10+ χρόνια στη βαρυμπόμπη και πόσο ωραία ειχαμε περάσει.

Γι αυτό λοιπόν και επειδη τα πολλά λόγια ειναι φτωχεια...

Κάποιο απο τα επόμενα ΣΚ (ημνια θα βρούμε ) να κανονίσουμε μια endurαδα σε χαλαρό ρυθμο να μπορουν να ακολουθήσουν ολοι και να γνωρισούμε ο ένας τον άλλο ... :D

Kickstart
05/02/2020, 08:45
ειμαι μεσα για βαρυμπομπη....ανετοτατα...(σχεδον καθε Σαββατο εκει ειμαι).

διευκρινηση όμως παρακαλώ, οταν λεμε ολοι εννοουμε και μαστοδοντα ον-οφ;

Zid
05/02/2020, 08:51
οταν λεμε ολοι εννοουμε και μαστοδοντα ον-οφ;

Ελαφριά μηχανάκια enduro mx.. Αν κάποιος απο εδω μέσα θελει να αναλάβει παράλληλα και μια βολτα on off και να συνδιασουμε τις στάσεις που θα κανουμε με τα μεγαλύτερα μηχανάκια κανένα πρόβλημα.

Kickstart
05/02/2020, 08:59
στα ελαφριά είμαι κι εγώ, μ αρέσει η ιδέα σου και σκεφτόμουν τον τελευταίο καιρό να το προτείνω...

την περιοχή την γνωρίζω κάπως καλά θα έλεγα...έχω εμπειρικά δημιουργήσει μέσα στο κεφάλι μου ένα κύκλο διαδρόμων που κάνω με φίλους κατά καιρούς...μπαίνουμε από χαμηλά από το 120 και ανηφορίζουμε από το στρατόπεδο φλαταδούρα αρχικά, μετά πιάνουμε μονοπάτια (εύκολα έως μέτρια) συνεχίζουμε απο ένα σημείο φλαταδουρα (πάνω από το Κρυονέρι) και πάμε βουρ για τα Βασιλικά απο μονοπατια μετρια εως ψιλοδυσκολα καταληγοντας στην πηγή στα Μπαχούνια...από εκεί ή γυρνάμε προς τα κάτω όλο άσφαλτο και αράζουμε για καφέ πλατεία Βαρυμπομπης ή πιάνουμε και παλι κάποια μονοπάτια από την απέναντι μεριά καταλήγοντας και πάλι απέναντι από το 120 (έπιπλα) να κάνουμε το κέφι μας στα πιστάκια..

όλο αυτό με στάσεις ειναι ένα δυωρακι περίπου.

Zid
05/02/2020, 10:17
στα ελαφριά είμαι κι εγώ, μ αρέσει η ιδέα σου και σκεφτόμουν τον τελευταίο καιρό να το προτείνω...

την περιοχή την γνωρίζω κάπως καλά θα έλεγα...έχω εμπειρικά δημιουργήσει μέσα στο κεφάλι μου ένα κύκλο διαδρόμων που κάνω με φίλους κατά καιρούς...μπαίνουμε από χαμηλά από το 120 και ανηφορίζουμε από το στρατόπεδο φλαταδούρα αρχικά, μετά πιάνουμε μονοπάτια (εύκολα έως μέτρια) συνεχίζουμε απο ένα σημείο φλαταδουρα (πάνω από το Κρυονέρι) και πάμε βουρ για τα Βασιλικά απο μονοπατια μετρια εως ψιλοδυσκολα καταληγοντας στην πηγή στα Μπαχούνια...από εκεί ή γυρνάμε προς τα κάτω όλο άσφαλτο και αράζουμε για καφέ πλατεία Βαρυμπομπης ή πιάνουμε και παλι κάποια μονοπάτια από την απέναντι μεριά καταλήγοντας και πάλι απέναντι από το 120 (έπιπλα) να κάνουμε το κέφι μας στα πιστάκια..

όλο αυτό με στάσεις ειναι ένα δυωρακι περίπου. Θα δούμε ποσοι θα μαζευτουμε και τι οδηγικη εμπειρια θα υπάρχει και θα προσαρμοσουμε τη βόλτα ανάλογα ;)

leftos
05/02/2020, 16:25
Το παρακολουθώ και εγώ αν και είμαι λίγο δύσκολα τα σκ.
Σαββατο αν μπορέσω μετά τις 3, Κυριακή είμαι πιο εύκολος τα πρωινά.
Το μηχανάκι μου είναι ελαφρύ εγω είμαι βαρύς σε ποιά κατηγορία πάω!
Πιστεύω οτι μπορώ να ακολουθήσω στα μονοπάτια.
Ενημερώστε.

enduras_wr200
05/02/2020, 19:38
Καλησπέρα! Ενημερώστε όταν κανονίσετε κάτι, ανεβάστε το εδώ να το δούμε. Επειδή δουλεύω τα περισσότερα ΣΚ δεν μπορώ να συμμετάσχω στον καθορισμό ημ/νίας, αλλά θα παρακολουθώ το θρεντ μπας και μπορέσω να ακολουθήσω. Πιστεύω ότι είμαι σε ένα μέτριο επίπεδο ικανότητας και δοθέντων στάσεων για ξεκούραση, είμαι μέσα με τα μπούνια! :wave2:

typhoon
05/02/2020, 19:51
Εννοείται μέσα!
Κ εγώ παίζω τακτικα επάνω κ υπάρχουν διαδρομές βατες αρκεί το μηχανάκι να είναι σχετικά ελαφρύ κ να φοράει ψιλοχωματερα λαστιχα για να το χαρείς κ λίγο

Zid
05/02/2020, 20:36
Αυτο το ΣΚ εχει Μέγαρα αρα μιλάμε για τα επομένα ;)

est
06/02/2020, 15:29
Καλησπέρα!
Παρακολουθώ κι εγώ το θέμα και ελπίζω να συμπέσει η μέρα που θα κανονίσετε με το πρόγραμμά μου.
:beer:

Kickstart
06/02/2020, 16:17
Θα κανονίσουμε σίγουρα παίδες... Αυτό το σκ ο καιρός δεν ειναι και ο καλύτερος και η περιοχή κρατάει αρκετή λάσπη μετά από βροχές... Επίσης στις τελευταίες επισκέψεις σε γνώριμα μονοπάτια παρατήρησα οτι από τις έντονες κακοκαιρίες του Δεκέμβρη έχουν πέσει αρκετά δέντρα σε σημεία μέσα στο μονοπάτι φράζοντας το δρόμο... Βέβαια ο κόσμος που ανεβαίνει (εντουραδες, ποδηλάτες) σιγά-σιγά τα καθαρίζει, πριόνιζει κτλ.

Zid
07/02/2020, 09:23
415018


Αν ενοεις κατι τέτοιο!!! Εγω δε σκοπευω να τα πριονίσω :p χεχεεχ

Kickstart
07/02/2020, 10:00
Χαχαχα... οχι οχι, εμεις μονο γκαζι...πριονια θα μεινουν σπιτι:lol:

kalimera8764
07/02/2020, 10:09
Ε ρε να ειμαι χωματοαμηχανος αυτη την περιοδο και να χανω τα καλυτερα...
Νοικιαζουν πουθενα χωματινα μηχανακια εδω Αθηνα; Αμα παμε χαλαρα ακομα και xr125 με skidplate μου κανει. 75 κιλα, μη-σιδεροφαγος ανθρωπος ειμαι...

Zid
07/02/2020, 10:18
(εντουραδες, ποδηλάτες) σιγά-σιγά τα καθαρίζει, πριόνιζει κτλ. Παρεπιπτόντως κανεις δε πριονιζει απο ποδηλάτες , ολα εμεις τα ανοιγουμε και τα συντηρουμε.. Δεν εχω βρει ποδηλατικο μονοπατι καινουργιο στη βαρυμπομπη τα τελευταια 14 χρονια... αυτοι απλα τα εχουν βαφτισει στο Strava.

Zid
07/02/2020, 10:38
Ε ρε να ειμαι χωματοαμηχανος αυτη την περιοδο και να χανω τα καλυτερα...
Νοικιαζουν πουθενα χωματινα μηχανακια εδω Αθηνα; Αμα παμε χαλαρα ακομα και xr125 με skidplate μου κανει. 75 κιλα, μη-σιδεροφαγος ανθρωπος ειμαι... Aν εχει χωματινα λαστιχα και πιστευεις οτι μπορεις να βγάλεις μονοπατια μετριας δυσκολιας .... .Το χαλαρα δε ξέρω πως το προσδιορίζει κάποιος αυτο λογικα εχει να κανει με την εμπειρια.:)

Zid
13/02/2020, 08:55
Λοιπόν αυτο το ΣΚ η το επόμενο .. για πείτε :a014: Κυριακή υποθέτω βολεύει τους περισσοτερους...

leftos
13/02/2020, 10:50
Εγω αυτο το σκ θα ειμαι πιο χαλαρος μαλλον θα μπορω και σαββατο.
Για κυριακη μέσα ειμαι σίγουρα.

Kickstart
13/02/2020, 11:51
το ψήνω για Κυριακή πρωί, Σάββατο δεν μου βγαίνει με τίποτα αυτή την βδομάδα.

για σκεφτείτε και μιλάμε σήμερα και αύριο.

Zid
14/02/2020, 10:51
Μεχρι στιγμής ειμαστε 3 ατομα γι αυτη τη Κυριακή , τι εγινε που χαθηκαν οι υπολοιποι ? Χωματεροι moto.gr γουεαρ αρ γιου/??/

Kickstart
14/02/2020, 11:30
και τρεις καλά είμαστε...αν και να πω ότι είμαι λίγο επίφοβος λόγω αποκριάτικου πάρτι στο Δημοτικό της κόρης μου Κυριακή πρωί...

θα δω πως θα το αποφύγω...θα συνεννοηθούμε οριστικά αύριο..

Zid
14/02/2020, 12:05
και τρεις καλά είμαστε...αν και να πω ότι είμαι λίγο επίφοβος λόγω αποκριάτικου πάρτι στο Δημοτικό της κόρης μου Κυριακή πρωί...

θα δω πως θα το αποφύγω...θα συνεννοηθούμε οριστικά αύριο.. Και εγώ εχω ενα παρτάκι ,θα το εριχνα μπαλάκι ... αν δε μπορούμε τοτε next weekend no worries :)

leftos
14/02/2020, 18:07
Εγω μέχρι στιγμής την έχω κρατήσει την κυριακή!
ότι είναι ενημερώστε αυρίο μέχρι το μεσημεράκι για να ξέρουμε.

typhoon
14/02/2020, 19:50
Εγώ για αυτή την Κυριακή δεν δύναμαι...

Zid
14/02/2020, 21:41
Να πουμε για την επόμενη Κυριακή 23/2 να μπορούν ολοι να προλάβουν να οργανωθούν?

Kickstart
14/02/2020, 21:47
Νομίζω παιδες καλύτερα την άλλη.. Εγώ πρέπει μέχρι 11. 30 πρωί να είμαι με το παιδί...
Οπότε καλύτερα την επόμενη.

Ότι θέλετε πείτε.

leftos
15/02/2020, 08:06
Οκ το βάζουμε για την άλλη και μιλάμε μέσα στην βδομάδα.

Zid
20/02/2020, 15:52
Οκ το βάζουμε για την άλλη και μιλάμε μέσα στην βδομάδα.

Guys για μενα η βολτα αναβαλλεται μεχρι νεωτερας. Ενα θέμα υγείας δε μου επιτρέπει να καβαλήσω μεχρι να παρω το ΟΚ απο τον γιατρο...:vava:

Kickstart
20/02/2020, 20:49
Φίλε μου περαστικά... Τα ίδια έχω πάθει κι εγώ και είμαι θηρίο στο κλουβί..κι εμένα ο γιατρός μου χει πει ένα οφ κάνα δυο βδομάδες..

Άμα είδες σε άλλο τοπικ τα χω γράψει..

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην την πάμε την βόλτα παρέα.. Κάπου θα κάτσει..

Zid
02/10/2020, 12:42
Λοιπόν... επαναφέρω το θέμα, μιας και δρόσισε μήπως γίνει αυτη βολτούλα και μαζευτούμε οι moto.gr endurάδες

leftos
02/10/2020, 19:27
Εγω για Πεντέλη είμαι μέσα ( τουλάχιστον αυτό το σκ)
Για Βαρυμπόμπη Πάρνηθα είναι δύσκολα τα πράγματα.
Αν υπάρχει ενδιαφέρον ενημερώνουμε.

Kickstart
02/10/2020, 21:23
Αυτό το Σαββατοκύριακο (που ξεκινάει αύριο) εγώ είμαι οφ γιατί βγήκα δύο φορές μες στη βδομάδα οπότε η παντόφλα όπως καταλαβαίνετε καραδοκεί :lol:

Το άλλο όμως (πρώτα ο Θεός) είμαι άνετα για καμιά Βαρυμπόμπη

Την Κυριακή που μας πέρασε βγήκαμε με φίλο στη Βαρυμπόμπη σε μονοπάτια και χαμηλά σε πιστακια και μπορώ να πω ότι τα πράγματα όσο κρατεί η καλοκαιρία είναι αι τουλάχιστον επικίνδυνα.. Πολύς κόσμος μέσα στο βουνό με αποτέλεσμα να πρέπει να είσαι συνέχεια στην τσίτα τι θα βρεις στο διάβα σου.. Ποδήλατα ή άλλη παρέα εντουραδων που έρχεται τάπα ανάποδα το μονοπάτι.

Νομίζω καλύτερα αν βολεύει για Σάββατο θα μαστε πολύ περισσοτερο για πάρτη μας και θα ευχαριστήθουμε βόλτα.
Προσωπικά μεταφερομαι με τρέιλερ γιατί πινακίδα δεν παίζει οπότε είναι λίγο δύσκολο να τραβηχτω από άσφαλτο σε άλλο βουνό... Το Τατόι εκτός ότι το ξέρω καλά είναι και άνετο στο παρκιν και στην επιστροφή από χώμα στο αμάξι.

Τα συζητάμε μέσα στη βδομάδα αν θέλετε..
Εννοείται δεν υπάρχει δέσμευση, κουβέντα κάνουμε να κουμπωσουμε μια βόλτα που θα βολεύει τους πάντες.
Αντε να γνωριστούμε κιόλας να μην ξεμενουμε από παρέα και κυκλοφορούμε μόνοι μας στα γκρεμια..

typhoon
03/10/2020, 09:06
Δηλώνω παρών κ παρακολουθώ το θέμα κι εγώ. Βέβαια ακόμη δεν είμαι έτοιμος (το μηχανάκι θέλει σρβις κ μαζεματα) αλλά κάποια στιγμή θα ήθελα να βολτάρουμε παρέα. Βαρυμπόμπη μεριά που είμαι κοντά

Zid
04/10/2020, 23:17
Νομίζω Σαββάτο ειναι το ποιο ιδανικό , Κυριακή όντως έχει τρελό κόσμο οσο κρατάει η καλοκαιρία...εκτός και πάμε πολύ πουρνο.....

leftos
05/10/2020, 08:45
Εγώ Σάββατο δεν μπορώ
Πολύ πρωί με βολεύει. Αλλα απο την άλλη δεν θα ήθελα να μπλέξω με 'κόσμο' θέλω λίγη 'ελευθερία'....
Πεντέλη δεν πετυχαίνεις ψυχή αλλά δεν έχει το τερρέν της Πάρνηθας.

Zid
06/10/2020, 21:24
Εγώ Σάββατο δεν μπορώ
Πολύ πρωί με βολεύει. Αλλα απο την άλλη δεν θα ήθελα να μπλέξω με 'κόσμο' θέλω λίγη 'ελευθερία'....
Πεντέλη δεν πετυχαίνεις ψυχή αλλά δεν έχει το τερρέν της Πάρνηθας.

Γενικά απο τεραίν παντού πευκοβελόνα πούσι και τσουλήθρα απο τη σάρα... Αλλα σίγουρα απο σκόνη ειναι λιγο καλύτερα στη βαρυμπομπη.

Kickstart
08/10/2020, 08:34
λοιπόν φίλοι το Σάββατο που μας έρχεται (με τα μέχρι στιγμής δεδομένα) θα βολτάρω Βαρυμπόμπη...λογικά 9-10 πρωί θα είμαι εκεί..αν υπάρχει κάποιος που ενδιαφέρεται να βγούμε παρέα ας γράψει εδώ.

μιλάμε για εντουρο μηχανάκια και βόλτα οτι κάτσει κι αναλόγως τα κέφια μας...δεν πάμε για παγκόσμιοι, βολτίτσα κάνουμε να πάρουμε οξυγόνο και να κάνουμε την προπονησουλα μας...οπότε όλα τα επίπεδα ειναι δεκτα.

typhoon
08/10/2020, 11:28
Ακόμη κινούμαι σε δρομισιους ρυθμούς... Σε επόμενη!

Zid
08/10/2020, 14:34
λοιπόν φίλοι το Σάββατο που μας έρχεται (με τα μέχρι στιγμής δεδομένα) θα βολτάρω Βαρυμπόμπη...λογικά 9-10 πρωί θα είμαι εκεί..αν υπάρχει κάποιος που ενδιαφέρεται να βγούμε παρέα ας γράψει εδώ.

μιλάμε για εντουρο μηχανάκια και βόλτα οτι κάτσει κι αναλόγως τα κέφια μας...δεν πάμε για παγκόσμιοι, βολτίτσα κάνουμε να πάρουμε οξυγόνο και να κάνουμε την προπονησουλα μας...οπότε όλα τα επίπεδα ειναι δεκτα.

θα εισαι μόνος σου @Kickstart? η έχεις και παρεάκι μαζι?

Kickstart
08/10/2020, 19:02
Προς το παρόν μόνος, παιζαν δύο φιλαράκια αλλά ο ένας έχει τραυματισμό και δεν το βλέπει κι ο άλλος δουλεύει μέχρι αργά νύχτα την Παρασκευή κι είναι εξαιρετικά χλωμό να καταφέρει και πρωινή βόλτα στα χώματα... Οπότε λογικά μόνος μου θα μαι.. Άμα ψήνεσαι συναντιομαστε κάπου εκεί γύρω και πάμε παρέα μέσα.

Zid
09/10/2020, 12:08
Προς το παρόν μόνος, παιζαν δύο φιλαράκια αλλά ο ένας έχει τραυματισμό και δεν το βλέπει κι ο άλλος δουλεύει μέχρι αργά νύχτα την Παρασκευή κι είναι εξαιρετικά χλωμό να καταφέρει και πρωινή βόλτα στα χώματα... Οπότε λογικά μόνος μου θα μαι.. Άμα ψήνεσαι συναντιομαστε κάπου εκεί γύρω και πάμε παρέα μέσα.

Εμείς κλάσσικά έχουμε ραντεβού στις 9μησι στο φούρνο στη βαρυμπόμπη αν θές να έρθεις παρεακι να κολήσεις μαζι μας στειλε μου pm το κινητό σου να σε παρώ

Kickstart
09/10/2020, 18:59
Zid ο απίθανος (ντελιβερας) επικοινώνησε και λογικά θα έρθει.. Απλά επειδή είναι δύσκολος για πολύ πρωί θα τον περιμένω μέχρι 10 να ξεκινήσουμε και να κινηθούμε στα πιστακια (θα παρκάρουμε μέσα οπότε με τα ξεφόρτωμα τα και τα ντυσίματα καταλαβαίνεις.. , κάντε τη βόλτα σας εσείς και βλέπουμε.. Σου στέλνω με pm όνομα και κινητό, στείλε αν θες και το δικό σου και σε κάποια φάση που θα είμαστε στα πιστακια θα σου ρίξω ένα τηλέφωνο μήπως ανταμωσουμε κάπου εντός του βουνού.. Ειδάλλως νο προμπ στην επομενη:beer:

Εντιτ:είδα τώρα ότι μου έχεις στείλει το δικό σου οπότε κομπλέ.

Zid
09/10/2020, 22:48
Zid ο απίθανος (ντελιβερας) επικοινώνησε και λογικά θα έρθει.. Απλά επειδή είναι δύσκολος για πολύ πρωί θα τον περιμένω μέχρι 10 να ξεκινήσουμε και να κινηθούμε στα πιστακια (θα παρκάρουμε μέσα οπότε με τα ξεφόρτωμα τα και τα ντυσίματα καταλαβαίνεις.. , κάντε τη βόλτα σας εσείς και βλέπουμε.. Σου στέλνω με pm όνομα και κινητό, στείλε αν θες και το δικό σου και σε κάποια φάση που θα είμαστε στα πιστακια θα σου ρίξω ένα τηλέφωνο μήπως ανταμωσουμε κάπου εντός του βουνού.. Ειδάλλως νο προμπ στην επομενη:beer:

Εντιτ:είδα τώρα ότι μου έχεις στείλει το δικό σου οπότε κομπλέ.

Οκ no worries ρίξε sms μηπως βρεθούμε προς πηγή μεριά.

Kickstart
10/10/2020, 08:58
Τελικά λόγο απροόπτου (λάστιχο στο τρέιλερ) :(δυστυχώς δεν θα ξεκινησουμε... Το επόμενο. :rolleyes:

Zid
13/10/2020, 12:47
Τελικά λόγο απροόπτου (λάστιχο στο τρέιλερ) :(δυστυχώς δεν θα ξεκινησουμε... Το επόμενο. :rolleyes:

Γιατι δε τα καβαλάτε τα εργαλέια οι αποστάσεις ειναι κοντινές βενζίνα και braaappp

Kickstart
13/10/2020, 18:19
Γιατι δε τα καβαλάτε τα εργαλέια οι αποστάσεις ειναι κοντινές βενζίνα και braaappp

Δεν έχω πινακίδα. (την έχω παραδώσει)

Το χω κάνει κατά καιρούς αλλά δεν θέλω να ρισκάρω.. Εγώ έρχομαι από κεντρο Αθήνας, δεν αισθάνομαι καθόλου καλά να βγαίνω στο ποτάμι χωρίς ασφάλεια, πινακίδα κτεο κτλ..
Μέχρι υμμητο να πω την αλήθεια πάω κάποιες φορές κουτσά κουτσά... Αλλά όπως και να χει είναι μλκια..
Τεσπα ο τροχός επισκευαστηκε και το τρεϊλερ είναι ετοιμοπόλεμο..

Το μηχανάκι τώρα το απόγευμα που ήρθα από τη δουλειά το χω ψιλολυσει για αλυσιδογραναζα και γρασαρισμα στο μοχλικο, αν το μαζέψω μέχρι το τέλος της εβδομάδας το Σάββατο θα ανέβω σίγουρα (φτου σκόρδα)

Τα λεμε.

Zid
13/10/2020, 23:45
Δεν έχω πινακίδα. (την έχω παραδώσει)

Το χω κάνει κατά καιρούς αλλά δεν θέλω να ρισκάρω.. Εγώ έρχομαι από κεντρο Αθήνας, δεν αισθάνομαι καθόλου καλά να βγαίνω στο ποτάμι χωρίς ασφάλεια, πινακίδα κτεο κτλ..
Μέχρι υμμητο να πω την αλήθεια πάω κάποιες φορές κουτσά κουτσά... Αλλά όπως και να χει είναι μλκια..
Τεσπα ο τροχός επισκευαστηκε και το τρεϊλερ είναι ετοιμοπόλεμο..

Το μηχανάκι τώρα το απόγευμα που ήρθα από τη δουλειά το χω ψιλολυσει για αλυσιδογραναζα και γρασαρισμα στο μοχλικο, αν το μαζέψω μέχρι το τέλος της εβδομάδας το Σάββατο θα ανέβω σίγουρα (φτου σκόρδα)

Τα λεμε. Καλά κάνεις και δε ρισκάρεις εγώ καλού κακού το έχω ασφαλισμένο γιατι πάντα βγαίνω και λιγο άσφαλτο μεταξύ των χωμάτινων διαδρομών (ποτέ δε ξέρεις που θα γίνει η μαλκια)

enduras_wr200
15/10/2020, 20:38
Καλησπέρα σας! Αν ισχύει η συνάντηση το Σάββατο, θα μπορούσατε να ανεχτείτε και έναν αναβάτη επιπλέον -με αρχαίο (1991) και αργό μηχανάκι (DR350R), αλλά με πολλή όρεξη να ξεσκουριάσει?


Φάνης

Kickstart
16/10/2020, 14:48
φίλε Φάνη εννοείται με μεγάλη μου χαρά να βρεθούμε στο βουνό να τα πούμε και να κάνουμε βολτίτσα παρέα...βέβαια η αυριανή μου βόλτα θα εχει την εξής ιδιαιτερότητα ...έκανα σερβις την πίσω ανάρτηση και το μηχανάκι εχει αλλάξει κάπως συμπεριφορά, οποτε θα μπω αρχικά σε ένα μέτριο πιστακι να γυρίσω κάποιες φορές ώστε να παίξω με τα κλικς και να βρω ενα σημείο που μου κάθεται καλά η ρύθμιση, αυτό θα μου φαει κάνα μισάωρο υπολογίζω...
επίσης ήρθαν στα χέρια μου ένα νεο ζευγάρι μπότες οι οποιες θα φορεθούν αυριο για πρώτη φορά και σαν καινούργιες λογικα θα μου τα σπάσουν μεχρι να μαλακώσουν λίγο και να οδηγήσω σαν άνθρωπας..

αυτά τα 2 μονο..από κει και επειτα ξεκινάμε για μονοπάτι και πάμε προς τα πανω απο καποιες διαδρομές που εχω στο κεφάλι μου...χαλαρά και εκδρομικά.

μιλάμε για το πρωί από 9.00 και μετά.

άμα ψήνεσαι γράψε εδω μεχρι το βράδυ και θα σου πω λεπτομέρειες...

από Βαρυμπόμπη γνωρίζεις γενικά;

λόγω δουλειάς θα ξαναμπώ στο φορουμ μετά τις 19.00.

enduras_wr200
16/10/2020, 15:44
Υπέροχα! Πες μου σημείο και ώρα και θα είμαι εκεί. Από Βαρυμπόμπη κάτι ξέρω, δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει τα τοπωνύμια αλλά τα βασικά τα ξέρω. Όσο για το χρόνο που θα χρειαστείς για το σετάρισμα, θα είναι χαρά μου να δω και να μάθω και κάτι. Και φυσικά να βοηθήσω. Εγώ μένω Άγιο Στέφανο οπότε είμαι δίπλα. Αναμένω νεώτερα για ώρα και σημείο! Αργότερα θα σου στείλω και το τηλέφωνο μου γιατί τώρα γράφω απο το κινητό και δεν το παλεύω!



Φάνης

Kickstart
16/10/2020, 19:31
Υπέροχα! Πες μου σημείο και ώρα και θα είμαι εκεί. Από Βαρυμπόμπη κάτι ξέρω, δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει τα τοπωνύμια αλλά τα βασικά τα ξέρω. Όσο για το χρόνο που θα χρειαστείς για το σετάρισμα, θα είναι χαρά μου να δω και να μάθω και κάτι. Και φυσικά να βοηθήσω. Εγώ μένω Άγιο Στέφανο οπότε είμαι δίπλα. Αναμένω νεώτερα για ώρα και σημείο! Αργότερα θα σου στείλω και το τηλέφωνο μου γιατί τώρα γράφω απο το κινητό και δεν το παλεύω!



Φάνης

Φανη το σημειο που θα ειμαι γυρω στις 9.00 εως 9.30 είναι αυτό
https://www.google.com/maps/@38.1074523,23.8102319,3a,67.8y,35.27h,79.93t/data=!3m6!1e1!3m4!1sOJ_GHeXyJyopeMw5CJReSQ!2e0!7i13312!8i6656

είναι μετά τη Βιανεξ ευθεία πάνω στο κεντρικό δρόμο που πάει για Βαρυμπόμπη
ειναι κλασικό σημείο λογικά το γνωρίζεις.

enduras_wr200
16/10/2020, 19:59
Εννοείται πασίγνωστο σημείο. Θυμάμαι ότι πριν από 20 χρόνια που το πέρασα πρώτη φορά είχα κατατρομάξει στο κατέβασμα. Είχε πολύ λιγότερο χώμα αλλά πιο απότομο και ήταν η πρώτη μου βόλτα. Αν θυμάμαι καλά ήταν 10/2/2000. Θα τα πούμε εκεί. Meanwhile, σου στέλνω το τηλέφωνο με π.μ.


Φάνης

Zid
30/01/2024, 13:51
To ξεθάβω μηπως κάνουμε βόλτα προς Μαλακασα, μετά απο τη συζήτηση στο https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=54072&page=64&p=3193561#post3193561

Zid
30/01/2024, 15:13
To ξεθάβω μηπως κάνουμε βόλτα προς Μαλακασα, μετά απο τη συζήτηση στο https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=54072&page=64&p=3193561#post3193561

@Kordix εισαι μέσα?

est
30/01/2024, 16:27
Ωραίος, το παρακολουθώ κι ελπίζω να ταιριάξει!

harris_x
30/01/2024, 17:57
μεταφερόμαστε στην ενότητα Βόλτες On/Off & εντούρο (https://www.moto.gr/forums/forumdisplay.php?f=99) :winka:

george.S
13/02/2024, 09:33
To ξεθάβω μηπως κάνουμε βόλτα προς Μαλακασα, μετά απο τη συζήτηση στο https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=54072&page=64&p=3193561#post3193561

:a014:
Καλημέρα
Θα οργανωθεί καμία βόλτα?