PDA

View Full Version : Μποτάκι νο...48



xrhstaras13
12/02/2020, 21:25
Αγαπητοί φίλοι οδηγώ σκούτερ και ψάχνω για μπότα μποτακι που να είναι μέγεθος 48. έχετε καμία ιδέα; τσέκαρα τις dainese και βγαινουν μεχρι 47

doctor_john
12/02/2020, 21:29
Μακριά από ιταλικά σε αυτό το νούμερο φίλε. Μπες και δες τι μάρκες παίζουν σε αγγλία - γερμανία και επίλεξε κάποια απο αυτές.

BLiTzER
12/02/2020, 21:41
Χωράει 48 νούμερο παπούτσι σε σκούτερ;

xrhstaras13
12/02/2020, 21:53
Μακριά από ιταλικά σε αυτό το νούμερο φίλε. Μπες και δες τι μάρκες παίζουν σε αγγλία - γερμανία και επίλεξε κάποια απο αυτές.

εννοείς να παραγγείλω κατευθείαν από εξωτερικό;

doctor_john
12/02/2020, 23:13
Εννοώ να μείνεις μακριά από ιταλικά καλαπόδια ευρείας παραγωγής και να δεις ποιές μάρκες καλύπτουν μεγαλύτερα νούμερα ποδιού
στις χώρες που είναι πιο κοινά αυτά τα μεγέθη. Το που θα τα βρείς να τα αγοράσεις είναι δικό σου θέμα.
Εμένα με ενδιαφέρει να μην χάσεις όσα έχασα πιστεύοντας ότι μπορώ να χρησιμοποιώ ιταλικά καλαπόδια
ενώ έχω μια χαρά πόδια ανθρώπου που γυμνάζεται συνολικά και φοράω 46 2/3...

και για να αποφύγουμε μακριές κουβέντες, dainese και gaerne είναι τα μοτοσυκλετιστικά μου, το τι έχω περάσει
όμως και τι μου έχουν κοστίσει είναι άλλο θέμα.

θέλει πολύ προσοχή αν ξεφεύγεις από το λεπτεπίλεπτο πρότυπο που διατηρούν οι ιταλοί. Στην ιταλία θα στο πουν
αμέσως, "δεν έχουμε για εσάς", στην ελλάδα που ο εισαγωγέας θα φέρει ότι του δώσουν φθηνά και που οι περισσότεροι
αγνοούν πως υπάρχουν και εκδόσεις με διαφορετικά πλάτη ενώ ψάχνουν για τις "προσφορές", τα πράγματα έχουν συγκεκριμένη
κατάληξη, συνήθως σε κάποια κλινική ποδιών και μερικά χρόνια με πόνους.

Bowleno
13/02/2020, 00:57
Σίγουρα δεν είστε μπασκετμπολίστες; :D

:lol:

teogtp
13/02/2020, 07:53
Σίγουρα δεν είστε μπασκετμπολίστες; :D

:lol:

48 νούμερο, παίρνει άνετα μια 15ρα εξωλέμβια και πάς για ψάρεμα....
:lol:

Leon67
13/02/2020, 17:04
Kοίτα σε Daytona, βγάζει καποια μοντέλα μεχρι 49 ωούμερο και στο site δίνει και λεπτομέρειες για λεπτες χοντρες γάμπες (calf) συνολικό ύψος και βαθμό ανεσης (city, touring, κτλ). Δεν είναι καθόλου φτηνές όμως αλλά κρατάνε χρόνια με σποραδική φροντίδα και είναι πραγματικό δερμα αριστης ποιότητας. Από FC Moto ή Louis ρώτα και Virus που πήρε σχετικά πρόσφατα και εκανε και μια επιστροφή λόγο λάθους στο μεγεθος.

https://www.daytona.de/en/boots/withgoretex

https://www.fc-moto.de/en/Brands/D/Daytona

viper1
13/02/2020, 17:16
Χωράει 48 νούμερο παπούτσι σε σκούτερ;

Μονο σε σκούτερ χωράει. Εκτός και αν έχει DCT κιβώτιο η μηχανή γιατί που να αλλάξεις ταχύτητα :lol:

Cpt-X
25/04/2020, 22:11
Εγώ φοράω 48 και έχω της sidi κάτι ωραίες τουριστάδικες μποτες. Όχι πολύ ακριβές... Κάνενα 150αρι έχουν. Δες αν έχει και μποτάκι η sidi