PDA

View Full Version : ΥΠΕΡΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΒΕΝΖΙΝΗΣ SUZUKI BURGMAN 400



stefstath
03/03/2020, 22:10
Καλησπέρα παιδιά. Έχω το suzuki burgman 400 του 2006 injection. Παρατήρησα κάτι περίεργο: μου καίει γύρω στα 8 λίτρα τα 100 χλμ. Του έχω κάνει και το μεγάλο σέρβις στη suzuki πριν 3 μήνες. Το ξαναπήγα και μου είπε ότι πρέπει να ξεκινήσουμε από το καθάρισμα του μπεκ το οποίο μπορεί να μπερδεύει τον αισθητήρα λάμδα στους οποίου τις φίσες δεν πάει σωστό ρεύμα απ' ότι μέτρησε. Είναι μια αλυσίδα περιπτώσεων είπε. Μερικές φορές ακούγονται και κάτι μικρά σκασίματα από την εξάτμιση...δεν ξέρω τι να υποθέσω κι από που να αρχίσω....... έχεις κανείς καμιά ιδέα;

jawaforever
03/03/2020, 22:35
Αυτή την κατανάλωση την είχε και πριν 3 μήνες που πήγες για το σέρβις;

stefstath
03/03/2020, 23:11
Αυτή την κατανάλωση την είχε και πριν 3 μήνες που πήγες για το σέρβις;
να σου πω την αλήθεια δεν το είχα προσέξει από τότε, μάλλον το ίδιο θα έκαιγε και εγώ δεν το είχα εντοπίσει...χωρίς να ορκίζομαι κιόλας....πέντε μήνες την έχω συνολικά γιατί; που πάει το μυαλό σου;

Bowleno
04/03/2020, 00:04
να σου πω την αλήθεια δεν το είχα προσέξει από τότε, μάλλον το ίδιο θα έκαιγε και εγώ δεν το είχα εντοπίσει...χωρίς να ορκίζομαι κιόλας....πέντε μήνες την έχω συνολικά γιατί; που πάει το μυαλό σου;

Προφανώς πάει στο ότι αν πριν είχες νορμάλ κατανάλωση και τώρα είναι κουκουρούκου, στο συνεργείο που το πήγες τον παίζουν.....

OldMan
04/03/2020, 14:52
που πάει το μυαλό σου;

στο συνεργείο τον παίζουν.....

Μ' αρεσει ο τροπος που σκεφτεστε..