PDA

View Full Version : Γειά χαρά σε όλους!



AlexTL
02/05/2020, 19:31
Καλησπέρα σε όλη την παρεα!

Είμαι ο Άλεξ , έγινα μηχανόβιος στα 21 μου με μία d-tracker 250 οπου την ευχαριστήθηκα για 2 χρόνια με βόλτες στην πόλη, λίιιγα καγκουριλίκια σε κλειστά parking / βουνό, μικρά ταξιδάκια και ελαφρύ offroad τρώγοντας τις πρώτες χαζοτουμπίτσες σε λάσπες (μάλλον τα street λάστιχα δεν ήταν καλή ιδέα :lol:)

Μετά η δευτερή μου ήταν η honda cb500x τελίως άλλη φάση πολύ ωραία μηχανή all around τα μικρά ταξιδάκια πολύ άνετα ( μεγάλα δεν κατάφερα να κάνω :cry:) έκανα το πρώτο μου camping με μηχανή δικάβαλος φουλ φορτωμένος και την διασκέδασα πολύ. Μέσα σε 3 χρόνια ωστόσο την βαρέθηκα και ήθελα naked, πλέον αμήχανος από τα Χριστούγεννα ψάχνω για την επόμενη μου (spoiler alert: μάλλον shiver 900 / duke 790 :p) και σκέφτομαι μήπως κάνω και ένα post σχετικά με αυτό να ακούσω και τη γνώμη σας :)

Έυχομαι σε όλους υγεία και κουράγιο με την κορονοκατάσταση! Καλώς σας βρήκα!

ps Ελπίζω να είνα στη σωστή κατηγορία το θέμα!

o_gavros
02/05/2020, 19:35
το απρίλια εγω θα το απέφευγα.το Δούκα, ντάξει αν σε παίρνει οικονομικά τότε θα χορτάσεις ινδιανιλίκι.
γυμνά έχει πολλά, δυνατά,λιγότερο δυνατά,στημένα, τουρίστες, της πουτάνας γίνεται βασικά.
όρισε λίγο το ύφος και το παστό εννοείται, για να μην σου λέμε ιστορίες για αγρίους (άλλο που τελικά εμείς τέτοιες θα σου πούμε).
Α ναι και καλως ήρθες.

lleonidas
02/05/2020, 21:41
Καλησπέρα φίλε, καλωσόρισες!
Ενδιαφέρουσα κατηγορία.
Προσωπικά δε θα πήγαινα στο Duke διότι θεωρώ κοροϊδία τα 1,5-2 χιλιάρικα παραπάνω που ζητάνε εδώ συγκριτικά με την τιμή του στην Ευρώπη.Χωρις φυσικά αυτό να σημαίνει ότι είναι κακή επιλογή, αν διαθέτεις 12 χιλιάρικα και θέλεις να τα διαθέσεις.
Χωρίς να γνωρίζω τις ανάγκες και τα γούστα σου, θα πήγαινα σε ΜT-09(απλό ή SP).
Οι περισσότεροι εδώ συμπαθούν ιδιαιτέρως (και όχι άδικα) το Street triple!
Ρίξε μια ματιά και εδώ (https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=158393&highlight=Shiver+900) .

panavour
02/05/2020, 22:17
Καλησπέρα σε όλη την παρεα!

Είμαι ο Άλεξ , έγινα μηχανόβιος στα 21 μου με μία d-tracker 250 οπου την ευχαριστήθηκα για 2 χρόνια με βόλτες στην πόλη, λίιιγα καγκουριλίκια σε κλειστά parking / βουνό, μικρά ταξιδάκια και ελαφρύ offroad τρώγοντας τις πρώτες χαζοτουμπίτσες σε λάσπες (μάλλον τα street λάστιχα δεν ήταν καλή ιδέα :lol:)

Μετά η δευτερή μου ήταν η honda cb500x τελίως άλλη φάση πολύ ωραία μηχανή all around τα μικρά ταξιδάκια πολύ άνετα ( μεγάλα δεν κατάφερα να κάνω :cry:) έκανα το πρώτο μου camping με μηχανή δικάβαλος φουλ φορτωμένος και την διασκέδασα πολύ. Μέσα σε 3 χρόνια ωστόσο την βαρέθηκα και ήθελα naked, πλέον αμήχανος από τα Χριστούγεννα ψάχνω για την επόμενη μου (spoiler alert: μάλλον shiver 900 / duke 790 :p) και σκέφτομαι μήπως κάνω και ένα post σχετικά με αυτό να ακούσω και τη γνώμη σας :)

Έυχομαι σε όλους υγεία και κουράγιο με την κορονοκατάσταση! Καλώς σας βρήκα!

ps Ελπίζω να είνα στη σωστή κατηγορία το θέμα!
κουκλάρα

https://www.car.gr/18420071-aprilia-shiver-900

RaGe_Raptor
02/05/2020, 22:23
καλώς τον!

αν και απογοητεύτηκα λίγο, είδα το TL στο nickname και σκέφτηκα "ωπ,βρήκαμε κι άλλον Σουζουκάκια αδερφό!"

τεσπα :D

RaGe_Raptor
02/05/2020, 22:25
α,ναι.

ανάμεσα στα 2,εγώ θα διάλεγα κανένα. το street triple,όμως...

doctoras
02/05/2020, 22:39
Italia

νεοσσός
02/05/2020, 23:17
Καλώς ήρθες στο forum!

Το KTM 790 είναι 50% ακριβότερο από το Aprilia Shiver. Θεωρώ το πρώτο υπερκοστολογημένο. Στα χρήματά του παίρνεις Triumph Street Triple RS ή με 1500€ λιγότερα το Yamaha MT-09 SP.

Αν θέλεις να δώσεις λιγότερα χρήματα παίρνεις το Shiver, το οποίο πιστεύω ότι είναι καλό για τα χρήματά του.



Στην περίπτωση που θέλεις κάτι φθηνό και καλό, υπάρχει και το KLE500. :p

KotsosDR
02/05/2020, 23:33
Καλώς ήλθες,

Εγώ πάντως θα διάλεγα τη suzukάρα :pink: https://www.youtube.com/watch?v=E23iqpp6gaA , δεν είναι το καλύτερο αλλά εγώ είμαι εγώ και εμένα αυτό μου αρέσει :cool:

Πέρα από αυτό αν δώσω τόσα χρήματα ..........TENERE θα πάρω :look:

katsar
02/05/2020, 23:39
Το shiver θα έπρεπε να είναι παράδειγμα στις άλλες εταιρίες για το πόσο θα έπρεπε να κοστολογούν τα προιόντα τους.
Σίγουρα δεν είναι Duke αλλά έχει τεχνολογία.

AlexTL
04/05/2020, 18:03
Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα και για τη γνωμη σας!
Κοίταξα όλες τις προτάσεις σας, αλλα νομίζω το thread που θα ανοιξω δεν θα ειναι αντιπαραθεσης παρα φωτο απο το shiveraki :D