PDA

View Full Version : Η αναγένηση του Baja.



babaja
15/05/2020, 03:17
Καλημέρα στην μεγαλύτερη ηλεκτρονική μοτοπαρέα της Ελλάδας.
Θα ήθελα να ευχαριστήσω προκαταβολικά όλους σας που τόσο καιρό αντλούσα διάφορες τεχνικές πληροφορίες ,ενημερωνόμουν, διασκέδαζα (έχω ρίξει ατελείωτο νευρικό γέλιο μεταμεσονύκτιο με τις μ@λ@κιες σας και είχα το σάρακα [σύζυγο] να ξυπνά και μου υπενθυμίζει ότι το μόνο που κάνω είναι να ασχολούμαι με αργόσχολους μηχανόβιους...)
Για να ερθουμε στο δια ταύτα έχουμε να κάνουμε με την αναβίωση του xlr 250 baja.
Πολλοί θα πείτε άλλο ένα (6ρ ...xlr..? ) αλλά τι να κάνουμε αυτό έχω.
Στο σημείο αυτό έπλεξα επίτηδες τη μέρα ....γιατι θέλω να έχω τη βοήθεια του παλια-νθρωπου (old-man) που με είπανε οτι απαντάει μόνο Παρασκευές γιατί θέλω να τον ρωτήσω για ηλεκτρικά και για το καρμπιρατέρ, άσχετα αν δε γουστάρει τα χονδα και ερωτοτροπεί με Κα Τι Μάδες...
Επίσης και τη βοήθεια του Takata dome,του Χρήστου sv9cvk που είναι θεός στα ηλεκτρικά, αλλά και όσων είχαν παρόμοιο μοντέλο.
Θα ήθελα να φτιάξω κάποιο μίνι φωτορομάντζο αλλά λόγω του οτι είμαι νεανίας (και ουχί αυνανίας) θα ήθελα κι εδώ αγάπη:pink:....και βοήθεια:blush:
Υ.Γ. Σκοπός του νήματος είναι να έχει τέλος και λυπάμαι πάρα πολύ με τόσα πρότζεκτ που δεν προχώρησαν....
Αν είναι έτσι θα το κάνω ........ https://youtu.be/ue1LhPu4NLM?t=61

Engineer
16/05/2020, 20:03
Που το θυμηθηκες,,,, Βιετναμ χαχαχαααα την ειχα δει ισα με 300 φορες σε ενα Γκαζαδικο, ειχαμε ενα τρελο Καπετανιο και την εβαζε καθε βραδυ σε ολο το μπαρκο....
Κοιτα να το φτιαξεις το 6ρ γιατι μας βλεπω να ξενυχτάμε τσαμπα χωρις να εχουμε αργόσχολους μηχανόβιους να μας κρατανε ξυπνιους!!!