PDA

View Full Version : Μπαγκαζιερα 990 adventure



dorso
17/05/2020, 03:40
Καλημέρα..Για να τοποθετήσω μπαγκαζιερα στο 990 adventure θα χρειαστώ άλλη σχάρα η βάση που θα πιάσει μεταξύ της σχάρας μου κ του πιάτου της μπαγκαζιερας..η μπορώ να βάλω κάποιο πιάτο απευθείας στην μαμα σχάρα ?

Elesun
17/05/2020, 08:05
Εξαρτάται από τη μπαγκαζιέρα. Πχ αυτή που δίνει η ΚΤΜ, που είναι της Hepco & Becker, θέλει άλλη βάση ή οποία αντικαθιστά το σχαράκι που έχει από μαμά.

Bowleno
17/05/2020, 08:53
Συνήθως οι εταιρίες δίνουν"δικές" τους μπαγκαζιέρες που μπαίνουν απευθείας στην σχάρα της μοτό.
Στον Πήγασο μου είχαν μια 35λιτρη τέτοια με....150 ευρώ:moutza: την στιγμή που μια πολύ πιο ποιοτική 55λιτρη επώνυμη είχε 80 και απλά ήθελε το πιάτο που λες το οποίο ήταν πακέτο και φυσικά αυτή έβαλα. Όταν το αγόρασα μου είχαν κάνει δώρο μεν την μπαγκαζιέρα η οποία όμως στα 2 χρόνια διαλύθηκε:moutza::lol:
Έβαλα την 55λιτρη της givi με 80 κάτι και 8 χρόνια μετά, ακόμα είναι σαν καινούργια.... Δεν θέλω να σκέφτομαι πόσο θα πουλάει η ΚΤΜ τις "δικες" της.:rolleyes:

lospsi
17/05/2020, 10:02
Στο δικό μου είχε μια έξτρα μεταλλική βάση που έπιανε στην ΟΕΜ και εκεί πάνω κούμπωνε η μπαγκαζιέρα.
Λογικά, αν πας σε κάποιο κατάστημα θα σε κατευθύνουν ανάλογα με τι μάρκα μπαγκαζιέρας θα αγοράσεις.