PDA

View Full Version : ΚΤΜ 990 Super Duke '05 ΚΑΙ 950 Super Moto



kostas_1100gs
23/05/2020, 17:27
Ομοιότητες, διαφορές, τι θα επιλέγατε? Το super duke το έχω οδηγήσει, μ άρεσε, αλλά θα ήθελα να ήταν μαλακότερο και πιο μακρύ. Μου φάνηκε λίγο νευρικό. Το sm πως είναι?

πυξιδας990
23/05/2020, 17:44
Ομοιότητες, διαφορές, τι θα επιλέγατε? Το super duke το έχω οδηγήσει, μ άρεσε, αλλά θα ήθελα να ήταν μαλακότερο και πιο μακρύ. Μου φάνηκε λίγο νευρικό. Το sm πως είναι?

καλυτερο για ελλαδα το sm,καρμπς και 942 κυβικα εχει ,ενω ο δουκας ψεκαστος 990.
το sm ειναι η τελευταια εκδοση του 950 μοτερ και η καλυτερη εκδοση του..

DrBig
23/05/2020, 17:44
Το sm ειναι μαλακοτερο και πιο μακρυ. Πιο allround μηχανη. Το sd ειναι πιο πολεμικο, παρα-ειναι κατα την γνωμη μου, πολυ σκληρο, κοντο, και νευρικο.
Το κακο με το sm ειναι πως εχει μεγαλες διαδρομες στις αναρτησεις για sm των 200+ κιλων, στο 990sm τις κοντυνανε. Το καλο ειναι βεβαια πως τα κανει ολα ισωμα. Επισης το sm εχει αμορτισερ που το αδικει.

kostas_1100gs
24/05/2020, 13:30
Το sm ειναι μαλακοτερο και πιο μακρυ. Πιο allround μηχανη. Το sd ειναι πιο πολεμικο, παρα-ειναι κατα την γνωμη μου, πολυ σκληρο, κοντο, και νευρικο.
Το κακο με το sm ειναι πως εχει μεγαλες διαδρομες στις αναρτησεις για sm των 200+ κιλων, στο 990sm τις κοντυνανε. Το καλο ειναι βεβαια πως τα κανει ολα ισωμα. Επισης το sm εχει αμορτισερ που το αδικει.

Αυτό κατάλαβα και εγώ. Πολύ μικρο μεταξόνιο.
Το sm έχει μεγάλο ύψος σέλας? Κοντός αναβάτης θα έχει πρόβλημα?

DrBig
24/05/2020, 15:03
Αυτό κατάλαβα και εγώ. Πολύ μικρο μεταξόνιο.
Το sm έχει μεγάλο ύψος σέλας? Κοντός αναβάτης θα έχει πρόβλημα?

Κοιτα εδω και συγκρινε με καποια γνωριμη μηχανη.
cycle-ergo.com