PDA

View Full Version : Αγορά καινούργιου απο που..



JohnBlack
01/07/2020, 20:36
Καλησπέρα σας. Θα αγοράσω σύντομα καινούργιο μηχανάκι το ερωτημα μ ειναι το αν το αγοράσω από την αντιπροσωπεία πχ yamaha η αν το αγοράσω από άλλον έμπορο πχ βυνιος, μοτορεξ κλπ θα έχω κάποιο πρόβλημα με τν εγγύηση η τα σέρβις όταν το πηγαίνω σε εξουσιοδότημενο συνεργείο ; επειδή μιλάω πάντα για καινούργιο..

Ζεύκας
01/07/2020, 20:39
Όχι

Όταν το πάρεις ο έμπορος θα καταχωρήσει τα στοιχεία σου για την εγγύηση και μετά θα σου έρθει με ταχυδρομείο ένας φάκελος που θα έχει μέσα το βιβλίο των σέρβις.

Αφού θα το πηγαίνεις σε εξουσιοδοτημένο θα είσαι καλυμμένος για όσο διαρκεί η εγγύηση.

JohnBlack
01/07/2020, 20:41
Οπότε απλά κοιτάω τι δώρα μου παρέχει ο καθένας και ποιος είναι πιο κοντά να με εξυπηρετεί έτσι; σε ευχαριστω για την απάντηση!

Ζεύκας
01/07/2020, 20:44
Κάποιοι αγοραστές ψάχνουν καλό πακέτο δώρων στη τιμή λιανικής άλλοι ψάχνουν καλύτερη τιμή χωρίς δώρα.

Δες τι ανάγκες έχεις και κάνε έρευνα αγοράς.

JohnBlack
01/07/2020, 20:45
Έγινε σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Panos76
02/07/2020, 11:03
Όχι

Όταν το πάρεις ο έμπορος θα καταχωρήσει τα στοιχεία σου για την εγγύηση και μετά θα σου έρθει με ταχυδρομείο ένας φάκελος που θα έχει μέσα το βιβλίο των σέρβις.

Αφού θα το πηγαίνεις σε εξουσιοδοτημένο θα είσαι καλυμμένος για όσο διαρκεί η εγγύηση.

Στη δική μου περίπτωση μου τα έδωσε όλα στο κατάστημα.