PDA

View Full Version : Μια βοήθεια από Λέσβο



ποπαϋ
08/07/2020, 20:32
Καλησπέρα
Υπαρχει κάποιος συμφορουμητης απο Λέσβο, να πεταχτει να δει ένα μηχανάκι σε έναν έμπορα
για να μου επιβεβαιώσει την "άριστη" κατάσταση και μερικά ακόμα πράγματα;
Θα του ήμουν υπόχρεος.

Lioulios
08/07/2020, 23:46
Πρεπει να τον εξυπηρετήσετε τον ποπάυ.
Αυτος πχ πηγε και ειδε για μενα μηχανακι που τελικα πηρα απο την αλλη ακρη της χωρας .

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
09/07/2020, 05:08
Πρεπει να τον εξυπηρετήσετε τον ποπάυ.
Αυτος πχ πηγε και ειδε για μενα μηχανακι που τελικα πηρα απο την αλλη ακρη της χωρας .

Μια χαρά ξηγημενος ο ποπαυ :beer:

Bowleno
09/07/2020, 08:53
Πρεπει να τον εξυπηρετήσετε τον ποπάυ.
Αυτος πχ πηγε και ειδε για μενα μηχανακι που τελικα πηρα απο την αλλη ακρη της χωρας .

Αν μπει κανένας Μυτιληνιός, φαντάζομαι ναι, ρε συ. Θυμάμαι πει έχουμε έναν η 2 από εκεί αλλά δεν είναι ενεργοί το τελευταίο διάστημα:(

lospsi
09/07/2020, 10:01
Καλησπέρα
Υπαρχει κάποιος συμφορουμητης απο Λέσβο, να πεταχτει να δει ένα μηχανάκι σε έναν έμπορα
για να μου επιβεβαιώσει την "άριστη" κατάσταση και μερικά ακόμα πράγματα;
Θα του ήμουν υπόχρεος.

Εγώ στην θέση σου, θα το χειριζόμουν όπως εάν έλεγχα μοτοσυκλέτα από εξωτερικό.

Επικοινωνείς με τον έμπορο και του λες να σου βγάλει φωτογραφίες υψηλής ανάλυσης (όχι του car που γίνονται downsize) γενικά από την μοτοσυκλέτα αλλά και ειδικά από διάφορα σημεία της που ίσως δείξουν φθορές ή χτυπήματα (ρόδες, μοχλικό, λαιμοί, πηρούνι, κάτω από το σταντ και ότι άλλο μπορείς να σκεφτείς). Όπου δεις κάτι ύποπτο, ζητάς επιπλέον διευκρινήσεις και φωτό. Επίσης, φωτό από ΚΤΕΟ, ιστορικό μηχανής ή βιβλίο σέρβις αν υπάρχει. Ένα βίντεο επίσης με την μοτοσυκλέτα να δουλεύει, αν την έχει και με κρύα εκκίνηση ακόμα καλύτερα. Σίγουρα, θα είναι λίγο μπελάς για τον έμπορο αλλά αν θέλει να πουλήσει και δεν έχει κάτι να κρύψει, μπορεί να γίνει δουλειά.

ποπαϋ
09/07/2020, 10:13
Εγώ στην θέση σου, θα το χειριζόμουν όπως εάν έλεγχα μοτοσυκλέτα από εξωτερικό.

Επικοινωνείς με τον έμπορο και του λες να σου βγάλει φωτογραφίες υψηλής ανάλυσης (όχι του car που γίνονται downsize) γενικά από την μοτοσυκλέτα αλλά και ειδικά από διάφορα σημεία της που ίσως δείξουν φθορές ή χτυπήματα (ρόδες, μοχλικό, λαιμοί, πηρούνι, κάτω από το σταντ και ότι άλλο μπορείς να σκεφτείς). Όπου δεις κάτι ύποπτο, ζητάς επιπλέον διευκρινήσεις και φωτό. Επίσης, φωτό από ΚΤΕΟ, ιστορικό μηχανής ή βιβλίο σέρβις αν υπάρχει. Ένα βίντεο επίσης με την μοτοσυκλέτα να δουλεύει, αν την έχει και με κρύα εκκίνηση ακόμα καλύτερα. Σίγουρα, θα είναι λίγο μπελάς για τον έμπορο αλλά αν θέλει να πουλήσει και δεν έχει κάτι να κρύψει, μπορεί να γίνει δουλειά.

ο έμπορος, από το λίγο που του μίλησα, ακούστηκε φαφλατάς και "όλα είναι άψογα" πάνω στη μηχανή. Στο τέλος βέβαια είπε και το κλασικό, πλέον, "πάρε με τηλέφωνο πιο μετά γιατί τώρα έχω κόσμο".


τέλος πάντων, εάν δεν βρεθεί κανείς θα δω τι κάνω.

Lioulios
09/07/2020, 11:53
Εναν που ξερω απο εδω ,δεν ειναι στο νησι

buckley
09/07/2020, 13:00
Θέλω να δω βίντεο τον έμπορο να θερμομετρεί τους λαιμούς των εξατμίσεων για να διαπιστώσεις ότι το βάζει μπρός κρύο :bawl:
ΥΓ ο μανώλης67 δεν είναι λέσβο ? δεν πολυγράφει πάντως τελευταία...

panavour
09/07/2020, 18:28
Εγώ στην θέση σου, θα το χειριζόμουν όπως εάν έλεγχα μοτοσυκλέτα από εξωτερικό.

Επικοινωνείς με τον έμπορο και του λες να σου βγάλει φωτογραφίες υψηλής ανάλυσης (όχι του car που γίνονται downsize) γενικά από την μοτοσυκλέτα αλλά και ειδικά από διάφορα σημεία της που ίσως δείξουν φθορές ή χτυπήματα (ρόδες, μοχλικό, λαιμοί, πηρούνι, κάτω από το σταντ και ότι άλλο μπορείς να σκεφτείς). Όπου δεις κάτι ύποπτο, ζητάς επιπλέον διευκρινήσεις και φωτό. Επίσης, φωτό από ΚΤΕΟ, ιστορικό μηχανής ή βιβλίο σέρβις αν υπάρχει. Ένα βίντεο επίσης με την μοτοσυκλέτα να δουλεύει, αν την έχει και με κρύα εκκίνηση ακόμα καλύτερα. Σίγουρα, θα είναι λίγο μπελάς για τον έμπορο αλλά αν θέλει να πουλήσει και δεν έχει κάτι να κρύψει, μπορεί να γίνει δουλειά.

Δεν υπαρχει τετοιος εμπορος ,ΕΙΔΙΚΑ στην επαρχια ,και ΕΙΔΙΚΩΤΕΡΑ σε νησι , που το ΜΟΥΣΙ και το ΑΡΠΑΚΟΛΛΑ παει συννεφο.

toyar
09/07/2020, 23:02
και μονο που το πουλαει εμπορος δε χρειαζεται να ελεγξεις τπτ
απλα μακρυα....

rainmike
10/07/2020, 10:49
Μπακλικος ακομα περιμένουμε να δουμε τα μηχανάκια που θα ανεβαζες Θεσσαλονίκη. Τι παθανε χαθήκανε στα Τέμπη? :)

buckley
10/07/2020, 11:31
Μπακλικος ακομα περιμένουμε να δουμε τα μηχανάκια που θα ανεβαζες Θεσσαλονίκη. Τι παθανε χαθήκανε στα Τέμπη? :)

Δεν είναι του γούστου σου :bawl:

panavour
10/07/2020, 11:34
Μπακλικος ακομα περιμένουμε να δουμε τα μηχανάκια που θα ανεβαζες Θεσσαλονίκη. Τι παθανε χαθήκανε στα Τέμπη? :)

θελει νταλικα φορτωτικη για να τα ανεβασει ολα.

rainmike
10/07/2020, 11:39
Δεν είναι του γούστου σου :bawl:

Με πληγώνεις ρε φίλε.Εμένα μαρέσουν όλα τα μεκανάκια.
Απλά κάποια μαρέσουν λίγο παραπάνω,νομίζω στη Bologna τα φτιάχνουν:cool: