PDA

View Full Version : Τροχαίο ατύχημα στην Π. Ράλλη



PacMan
14/07/2020, 10:21
Καλημέρα σε όλους σας. Στις 29 Ιουνίου Δευτέρα και ώρα 17.30 είχα τροχαίο ατύχημα στην Π. Ράλλη στο ύψος μετά τον Χαρμάνη ακριβώς κάτω από την πεζογέφυρα (δηλ στο νούμερο 76) με ταξί που από αριστερή λωρίδα έκανε απότομα ελιγμό δεξιά και φρέναρε για να παραλάβει πελάτη. Αν κάποιος είδε κάτι ας επικοινωνήσει στο τηλ 6932542908. Ευχαριστώ

harris_x
14/07/2020, 10:49
Ωπ, όλα καλά;

Χτύπησες;

PacMan
14/07/2020, 10:59
Καλημέρα, βαθύ γδάρσιμο(κάψιμο) στο πόδι από το γόνατο μέχρι τον αστράγαλο, το ίδιο και στο χέρι από τον καρπό μέχρι τον αγκώνα, μερικά πλευρά(τα οποία μετά από 15 μέρες πονάνε ακόμα) και αρκετούς μώλωπες. Κατά τα άλλα όπως είπαν και οι γιατροί, το πάχος μου με έσωσε και δεν έσπασα κάτι και ούτε πειράχτηκαν ζωτικά όργανα. (οπότε ότι μου λένε περί δίαιτας το απορρίπτω!!!!! )λολολ.

Τώρα όσο αφορά το ZZR μου αφού το κράτησα 23 χρόνια αγρατζούνιστο, ήρθε η στιγμή να το αποχαιρετήσω.......έχει μεγάλη ζημιά. Βλέποντας και πράτοντας!!!

Κατά τα άλλα
Ερώτηση:γιατί πέφτουμε????
Απάντηση: για να σηκωθούμε και να ξανακαβαλήσουμε την μοτό μας......

Π Α Ν Τ Α Ο Ρ Θ Ι Ο Ι!!!!!!!!!!

katsar
14/07/2020, 11:02
:( Περαστικά... Ο ταξιτζής τι λέει για όλο αυτό;Έμπλεξες με τις ασφάλειες;
Μην μου πεις πως εξαφανίστηκε.

sapila racing
14/07/2020, 11:04
Περαστικά κι αγύριστα.
Ελπίζω τουλάχιστον να καταφέρεις να αποζημιωθείς όπως πρέπει.

doctoras
14/07/2020, 13:19
περαστικά και πάντα δυνατός!
καλά ξεμπερδέματα, υπάρχει πιθανότητα να στραφεί εναντίον σου έλληνες είμεθα μιλά και με κανα δικηγόρο καλού κακού

Panos76
14/07/2020, 13:40
Κάμερες ασφαλείας υπάρχουν εκεί γύρω;;

granazi
14/07/2020, 14:40
Περαστικά ρε φίλε και καλή έκβαση σε όλα εύχομαι.

Parking
14/07/2020, 15:27
περαστικα

KotsosDR
14/07/2020, 15:33
Ερώτηση:γιατί πέφτουμε????
Απάντηση: για να σηκωθούμε και να ξανακαβαλήσουμε την μοτό μας......

Π Α Ν Τ Α Ο Ρ Θ Ι Ο Ι!!!!!!!!!!

Περαστικά , τα είπες όλα ! :beer:

DRAKONET
14/07/2020, 15:45
Περαστικα σου σου ευχωμαι καλη αναρρωση ...και να βγαλεις ακρη οσο καλυτερα γινεται !

Θα μου επιτρεψεις....τι ρουχα φορουσες ?
ειχες μπουφαν μοτοσυκλετας...και μακρυ παντελονι ?
δεν το λεω με σκοπο ''να σου την πω'' απλα εαν δεν φορουσες θεωρεις οτι μπορουσες να γλυτωσεις με
λιγοτερα τραυματα ?
Ετσι να τα λεμε και αυτα για μερικους φιλους που επειμενουν οτι ''δεν τυχαινει σε μενα'' και παω μονο με το βρακι !

PacMan
15/07/2020, 15:17
Παρ' όλο που αλλαξε λωρίδα χωρίς φλας και άναψε τα αλαρμ μετά το απότομο φρενάρισμα του για να πάρει πελάτη λέει ότι δεν φταίει.......βρήκα βιντεο από κοντινό μαζαζί....αλλά λόγω προσωπικών δεδομένων πρέπει να παρεμβει εισαγγελέας μάλλον. Οσο για την ενδυμασία είχα καλοκαιρινό μπουφαν(σχιστηκε το αριστερό μανικι και έχασα την επιαγκωνίδα) τζίν παντελόνι(σχιστηκε και αυτό) από το κράνος έσπασε η ζελατίνα και εχει κτυπήματα παντού από τις τούμπες. καθώς επίσης και ότι είχα στο τσαντακι μέσης( γυαλια πρεσβιωπίας, κινητά, usb στικ της δουλειας μου καθώς και το ιδιο το τσαντακι(κολόρι) εγιναν σκόρπια διαδήλωση στο δρόμο, ασε μην πώ πόσα αυτοκίνητα πέρασαν από πάνω τους.Σημασία έχει ότι εγώ είμαι καλά και θα ξαναδώ την οικογένεια μου και τους φίλους μου. Ολα τα άλλα θα γίνουν, εκτος από το ZZR λογω του 'οτι ειναι 24ετιας και η Kawasaki δεν έχει ανταλλακτικά, και προπάντον όταν θα γίνει το δικαστήριο αν το κερδίσω η ασφάλεια δεν θα δώσει πάνω από 1000-1500 ευρώ λόγω παλαιότητας.........Και να φανταστείτε ότι σε βόλτα της προηγούμενης μέρας μου είπαν πως κατάφέρνω και το διατηρώ αγρατζούνιστο τόσα χρόνια........ Είναι το ΖΖR στη φωτό μου!!!!!!!

sapila racing
15/07/2020, 15:40
Παρ' όλο που αλλαξε λωρίδα χωρίς φλας και άναψε τα αλαρμ μετά το απότομο φρενάρισμα του για να πάρει πελάτη λέει ότι δεν φταίει.......βρήκα βιντεο από κοντινό μαζαζί....αλλά λόγω προσωπικών δεδομένων πρέπει να παρεμβει εισαγγελέας μάλλον. Οσο για την ενδυμασία είχα καλοκαιρινό μπουφαν(σχιστηκε το αριστερό μανικι και έχασα την επιαγκωνίδα) τζίν παντελόνι(σχιστηκε και αυτό) από το κράνος έσπασε η ζελατίνα και εχει κτυπήματα παντού από τις τούμπες. καθώς επίσης και ότι είχα στο τσαντακι μέσης( γυαλια πρεσβιωπίας, κινητά, usb στικ της δουλειας μου καθώς και το ιδιο το τσαντακι(κολόρι) εγιναν σκόρπια διαδήλωση στο δρόμο, ασε μην πώ πόσα αυτοκίνητα πέρασαν από πάνω τους.Σημασία έχει ότι εγώ είμαι καλά και θα ξαναδώ την οικογένεια μου και τους φίλους μου. Ολα τα άλλα θα γίνουν, εκτος από το ZZR λογω του 'οτι ειναι 24ετιας και η Kawasaki δεν έχει ανταλλακτικά, και προπάντον όταν θα γίνει το δικαστήριο αν το κερδίσω η ασφάλεια δεν θα δώσει πάνω από 1000-1500 ευρώ λόγω παλαιότητας.........Και να φανταστείτε ότι σε βόλτα της προηγούμενης μέρας μου είπαν πως κατάφέρνω και το διατηρώ αγρατζούνιστο τόσα χρόνια........ Είναι το ΖΖR στη φωτό μου!!!!!!!

Θα πρέπει να βάλεις δικηγόρο για να βγεί άκρη.

PacMan
15/07/2020, 15:45
Έβαλα, αλλά πρέπει να περιμένουμε να με καλέσει η τροχαία για κατάθεση να γίνει η δικογραφία και μετά βλέπουμε.

sapila racing
15/07/2020, 17:53
Έβαλα, αλλά πρέπει να περιμένουμε να με καλέσει η τροχαία για κατάθεση να γίνει η δικογραφία και μετά βλέπουμε.

Ναι έχει διαδικασία και θα την ακολουθήσεις αναγκαστικά.
Και θα δηλωσεις τον τραυματισμό και θα ζητήσεις την ποινική του δίωξη για τον τραυματισμό σου.
Μόνο έτσι θα αποζημιωθείς.

Λευκάδιος
15/07/2020, 18:04
Περαστικά και αγύριστα. Το βίντεο από την κάμερα του μαγαζιού έχει αποθηκευτεί; Ρωτάω γιατί μετά από κάποιο χρονικό διάστημα διαγράφεται αυτόματα.

Nikos77
15/07/2020, 18:58
Αυτό που σου είπε παραπάνω το παιδί.
Θα ζητήσεις τη ποινική δίωξη εκτός από το κόστος της ζημιάς.
Με αυτό το τρόπο αυξάνεις πιθανότητες αποζημιωσης αλλά είναι δικαίωμα σου αφού τραυματιστηκες κιόλας.
Στην αστυνομία να πας και μονος σου σε λίγες μέρες γιατί μπορεί να αργήσει να σε φωναξει

tzimidis
15/07/2020, 19:06
Αυτό με την κάμερα και εισαγγελέα δεν ισχύει πλέον.
Οποιοσδήποτε ζητάει εγγράφως αντίγραφο με το χρονικό διάστημα που θέλει, και η επιχείρηση υποχρεούται να παραδώσει αντίγραφο.
Ανάλογα με το ποσό διάστημα κρατάει αρχείο βέβαια.

Λευκάδιος
15/07/2020, 19:30
Αυτό με την κάμερα και εισαγγελέα δεν ισχύει πλέον.
Οποιοσδήποτε ζητάει εγγράφως αντίγραφο με το χρονικό διάστημα που θέλει, και η επιχείρηση υποχρεούται να παραδώσει αντίγραφο.
Ανάλογα με το ποσό διάστημα κρατάει αρχείο βέβαια.

Και η αστυνομία/τροχαία μεσολαβεί μεταξύ αυτού που ζητάει το αντίγραφο και του ιδιοκτήτη/επιχείρησης που έχει το πρωτότυπο.

atithasos2
15/07/2020, 21:43
που εισαι ρε Γιαννη πακμαν?χαιρομαι που δεν χτυπησες,περαστικα.ελα να βοηθησεις γιατι εχει πεσει πολυ δουλεια με τις ταμειακες αυτον τον καιρο ;)

contes di Zante
16/07/2020, 07:17
Απ΄ότι κατάλαβα δεν υπήρξε επαφή, σωστά? Αυτό θα δυσκολέψει το πράγμα. Δικαστήριο θα γίνει ούτως ή άλλως από τη στιγμή που υπήρξε τραυματισμός και η απόφασή του θα κρίνει και το πόσο εύκολα θα αποζημιωθείς

harris_x
16/07/2020, 11:11
Περαστικά και αγύριστα Γιάννη!

Μη το αφήσεις έτσι, να τον κυνηγήσεις.

PacMan
11/11/2020, 13:42
Καλησπέρα σε όλους σας.
Σήμερα μετά από 4.5 μήνες κατάφερα να πάρω το ZZR μου, Χάρηκα πάρα πολύ που το ξανακαβάλησα μετά από τόσο καιρό, Θα ήθελα την βοήθειά σας αν γνωρίζετε κάποιο δικηγόρο για τροχαία ατυχήματα, γιατί αυτός που είχα βρεί δεν ασχολειται με το είδος.

CorpseAlive
11/11/2020, 14:18
Καλησπέρα σε όλους σας.
Σήμερα μετά από 4.5 μήνες κατάφερα να πάρω το ZZR μου, Χάρηκα πάρα πολύ που το ξανακαβάλησα μετά από τόσο καιρό, Θα ήθελα την βοήθειά σας αν γνωρίζετε κάποιο δικηγόρο για τροχαία ατυχήματα, γιατί αυτός που είχα βρεί δεν ασχολειται με το είδος.

Η Δικηγορική μου Εταιρεία ασχολείται με τροχαία ατυχήματα εδώ και 20 χρόνια. Αν θέλεις μπορείς να μου στείλεις προσωπικό μήνυμα.

alexis72
11/11/2020, 18:35
αδελφέ περαστικά κ ποτέ ξανά ατύχημα ,
δικηγόρο θα ΒΑΛΕΙΣ μόνο κάποιον ο οποίος ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ με τροχαία ατυχήματα κ οχι κάποιον (ακόμα κ αδελφός σου να ειναι)
που ασχολείται με τα πάντα ολα...
απο κλεφτοκοτάδες - διαζύγια -κλοπές τσαντών -πληστειριασμούς κλπ κλπ ,
με τον ασχετο δικηγόρο μπορείς να βρεθείς εσύ στα καλά καθούμενα μπλεγμένος χωρίς να φταίς καθόλου ,
ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ λοιπόν στην επίλογή σου

CorpseAlive
11/11/2020, 18:48
αδελφέ περαστικά κ ποτέ ξανά ατύχημα ,
δικηγόρο θα ΒΑΛΕΙΣ μόνο κάποιον ο οποίος ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ με τροχαία ατυχήματα κ οχι κάποιον (ακόμα κ αδελφός σου να ειναι)
που ασχολείται με τα πάντα ολα...
απο κλεφτοκοτάδες - διαζύγια -κλοπές τσαντών -πληστειριασμούς κλπ κλπ ,
με τον ασχετο δικηγόρο μπορείς να βρεθείς εσύ στα καλά καθούμενα μπλεγμένος χωρίς να φταίς καθόλου ,
ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ λοιπόν στην επίλογή σου

Οι δικηγόροι που ασχολούνται αμιγώς με 1 αντικείμενο δεν υπάρχουν.
Συνήθως ασχολούνται με 2-3 αντικείμενα.
Π.χ. εμείς σαν εταιρεία , 1 δικηγόρος αναλαμβάνει τα Διοικητικά , ένας τα Τροχαία και πάει λέγοντας.
''απο κλεφτοκοτάδες - διαζύγια -κλοπές τσαντών -πληστειριασμούς κλπ κλπ ,
με τον ασχετο δικηγόρο μπορείς να βρεθείς εσύ στα καλά καθούμενα μπλεγμένος χωρίς να φταίς καθόλου ,''

Οι νέοι δικηγόροι , λόγω ανάγκης βιοπορισμού και λόγω του ότι ακόμα δεν εχουν κατασταλάξει με τι θέλουν να ασχοληθούν πολλές φορές , ασχολούνται με όλα τα επιστητά .
Ωστόσο το να βρεθείς μπλεγμένος από λάθος δικηγόρου και χωρίς προηγούμενη βάση δεν γίνεται. Δεν μπορεί να γίνει διότι δεν μπορείς να αυτοκατηγορηθείς και ακόμα και αν το κάνεις δεν θα ληφθεί υπόψη αν δεν έχει τα βασικά χαρακτηριστικά της ρητής ομολογίας.
Χωρίς να θέλω , λοιπόν, να σε προσβάλλω και επειδή και επειδή, είναι πιθανό να γνωρίζω παραπάνω πράγματα σχετικά με τον χώρο , στον οποίο δραστηριοποιούμαι , τα παραπάνω είναι παραπλανητικά.
Κανένα σοβαρό γραφείο δεν ασχολείται με 1 αντικείμενο.
Δεν μπορείς να βρεθείς κατηγορούμενος στα καλά καθούμενα λόγω κακού δικηγόρου.
Συμφωνώ στο θέμα προσοχής στην επιλογή όμως.

S705
11/11/2020, 19:14
Σου έστειλα πμ με στοιχεία δικηγόρου. Τον χρειάστηκε φίλος πριν λίγα χρόνια και είχε πολύ καλά αποτελέσματα!

alexis72
12/11/2020, 10:53
corpsealive ...σίγουρα ξέρεις πολλά περισσότερα λόγω επαγγέλματος (δικηγόρος αν κατάλαβα )
δεν μιλάω για να σε βάλει φυλακή ο ΑΣΧΕΤΟΣ με τα τροχαία δικηγόρος....αλλά σε θέματα κυρίως αποζημειώσεων στα δικαστήρια ,
ξέρω απο ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ περίπτωση με χαρτιά κ αποδείξεις βέβαια κ οχι ακουσα σε κάποιο καφενείο τον κουμπάρο του καφετζή κλπ κλπ δηλαδή αοριστίες ,που πατέρας ξαδελφού μου ,παρασύρθηκε απο αυτοκινητο στην παραλιακή γλυφάδας-βάρκιζας κ σκοτώθηκε επι τόπου,ο πατερας του πεζός πέρασε οχι με πράσινο φαναρι για αυτον ουτε απο διάβαση πεζών κ τον χτύπησε αμάξι στην αριστερη λωρίδα που ετρεχε με 25 η 30χλ περισσότερο απο το κανονικό,εβαλε για δικηγόρο την κουμπάρα του κ τον αντρα της (και οι 2 δικηγόροι που εργάζονται σε μεγάλη τράπεζα ) αλλά ποτέ δεν ειχαν ασχοληθεί με τροχαία αλλη φορά, ε λοιπόν για να μην κουράζω ...αρες μάρες κουταμάρες ,εβγαζαν μια αστεία αποζημείωση για τον θάνατο του ανθρώπου κ θα δούμε κ θα κάνουμε κλπ κ δεν εδειχναν κ μεγάλη προθυμία για να διαβάσουν τους νόμους για το σχετικό τροχαίο κλπ ,πηγε σε γνωστό του επίσης δικηγόρο το.υ ειπε εγω ασχολούμαι με κληρονομικά κυρίως κ να πάς μόνο σε δικηγόρο για τροχαία ,βρήκε μέσω γνωστού αλλον δικηγόρο που αχολειται μονο με τροχαία ,η αποζημείωση βγήκε 600.000 ευρώ ,πρίν 6 η 7 χρόνια η ιστορία αυτη ,ειδα κ την επιταγή με τα μάτια μου κ οχι μου το ειπε ο ξάδελφος στο τηλεφωνο, επιμένω ο κατάλληλος δικηγόρος για την κατάλληλη υπόθεση...ας μην γράψω για φιλο που απολύθηκε στον ιδιωτικο τομέα κ ενω δικαιουνταν καλή αποζημείωση (λόγω πολλών χρόνων στην ιδια δουλειά) ,εβαλε φίλη του δικηγόρο κ παρα λίγο να πληρώσει αντι να εισπράξει ..καταλαβε αμέσως οτι πρόκειται για δικηγόρο που ασχολείται με ...κλεφτοκοτάδες κ οχι με εργασιακά θέματα ,πήγε σε εργατολόγο δικηγόρο πήρε περίπου 16.000 ευρώ σαν αποζημείωση κ ολα καλά,επιμένω ειδικά για τροχαία εργασιακά κληρονομικά η ναυτιλιακά (καλά εκεί μιλάμε για αλλη επιστήμη.... ) ΘΕΛΕΙ τον ανάλογο στην ειδίκευσή του δικηγόρο ...
ο κάθε ενας βέβαια (ανάλογα με το μυαλό που κουβαλάει...) πράττει αναλόγως....

CorpseAlive
12/11/2020, 11:48
corpsealive ...σίγουρα ξέρεις πολλά περισσότερα λόγω επαγγέλματος (δικηγόρος αν κατάλαβα )
δεν μιλάω για να σε βάλει φυλακή ο ΑΣΧΕΤΟΣ με τα τροχαία δικηγόρος....αλλά σε θέματα κυρίως αποζημειώσεων στα δικαστήρια ,
ξέρω απο ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ περίπτωση με χαρτιά κ αποδείξεις βέβαια κ οχι ακουσα σε κάποιο καφενείο τον κουμπάρο του καφετζή κλπ κλπ δηλαδή αοριστίες ,που πατέρας ξαδελφού μου ,παρασύρθηκε απο αυτοκινητο στην παραλιακή γλυφάδας-βάρκιζας κ σκοτώθηκε επι τόπου,ο πατερας του πεζός πέρασε οχι με πράσινο φαναρι για αυτον ουτε απο διάβαση πεζών κ τον χτύπησε αμάξι στην αριστερη λωρίδα που ετρεχε με 25 η 30χλ περισσότερο απο το κανονικό,εβαλε για δικηγόρο την κουμπάρα του κ τον αντρα της (και οι 2 δικηγόροι που εργάζονται σε μεγάλη τράπεζα ) αλλά ποτέ δεν ειχαν ασχοληθεί με τροχαία αλλη φορά, ε λοιπόν για να μην κουράζω ...αρες μάρες κουταμάρες ,εβγαζαν μια αστεία αποζημείωση για τον θάνατο του ανθρώπου κ θα δούμε κ θα κάνουμε κλπ κ δεν εδειχναν κ μεγάλη προθυμία για να διαβάσουν τους νόμους για το σχετικό τροχαίο κλπ ,πηγε σε γνωστό του επίσης δικηγόρο το.υ ειπε εγω ασχολούμαι με κληρονομικά κυρίως κ να πάς μόνο σε δικηγόρο για τροχαία ,βρήκε μέσω γνωστού αλλον δικηγόρο που αχολειται μονο με τροχαία ,η αποζημείωση βγήκε 600.000 ευρώ ,πρίν 6 η 7 χρόνια η ιστορία αυτη ,ειδα κ την επιταγή με τα μάτια μου κ οχι μου το ειπε ο ξάδελφος στο τηλεφωνο, επιμένω ο κατάλληλος δικηγόρος για την κατάλληλη υπόθεση...ας μην γράψω για φιλο που απολύθηκε στον ιδιωτικο τομέα κ ενω δικαιουνταν καλή αποζημείωση (λόγω πολλών χρόνων στην ιδια δουλειά) ,εβαλε φίλη του δικηγόρο κ παρα λίγο να πληρώσει αντι να εισπράξει ..καταλαβε αμέσως οτι πρόκειται για δικηγόρο που ασχολείται με ...κλεφτοκοτάδες κ οχι με εργασιακά θέματα ,πήγε σε εργατολόγο δικηγόρο πήρε περίπου 16.000 ευρώ σαν αποζημείωση κ ολα καλά,επιμένω ειδικά για τροχαία εργασιακά κληρονομικά η ναυτιλιακά (καλά εκεί μιλάμε για αλλη επιστήμη.... ) ΘΕΛΕΙ τον ανάλογο στην ειδίκευσή του δικηγόρο ...
ο κάθε ενας βέβαια (ανάλογα με το μυαλό που κουβαλάει...) πράττει αναλόγως....

Παραδόξως είχαμε αναλάβει εμείς μια τέτοια περίπτωση που αναφέρεις πριν τόσα περίπου χρόνια και στην περιοχή που αναφέρεις. Έχει πλάκα να λέμε την ίδια.
Δεν διαφωνώ στο ότι υπάρχει εξειδίκευση και εμείς ασχολούμαστε μόνο με Διοικητικά (Ένστολους-Απόστρατους ) και Τροχαία Ατυχήματα.
Διαφώνω ότι μπορεί να σε μπλέξει ο δικηγόρος.
Προφανώς στην υπόθεση που αναφέρεις , ο ξάδελφος πήγε σε δικηγόρο που είναι άσχετος. Και λέω άσχετος γιατι στις περιπτώσεις Ψυχικής Οδύνης κανένα δικαστήριο δεν θα επιδίκαζε μόνο 16000 και ιδιαίτερα σε Α βαθμού συγγενείς.
Ας μην μονοπωλήσουμε άλλο το θέμα , γιατί ο άνθρωπος ψάχνει για απαντήσεις που θα τον βοηθήσουν.
Μια τελευταία κουβέντα είναι , όταν πας σε δικηγόρο και σου δώσει το τελικό ποσό που θα διεκδικήσετε, ζήτα αναλυτικά τα κονδύλια που προκύπτουν.
Τέλος, ότι χρειαστεί οποιοσδήποτε από συμβουλές μπορεί να μου στείλει προσωπικό μήνυμα.
Θα χαρώ να εξυπηρετήσω σύντροχους.