PDA

View Full Version : C50 6v πλατινες



Stratos2020
18/07/2020, 08:29
Καλημέρα παιδιά αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος δεν μου πετάει δυνατό ρεύμα από το μπουζοκαλωδιο.εβαλα ένα καλώδιο μέσα την πίπα να το ελέγξω κάνει σπινθιρισμο αλλά όταν βάζω το μπουζί (καινούριο) δεν κάνει....σαν να μην δίνει αρκετό ρεύμα.....άλλαξα πλατίνες πολλαπλασιαστή τα ίδια μου κάνει....έχει ιδέα κανένας το τι φταίει?????

sapila racing
18/07/2020, 09:24
Αλλαξε το μπουζοκαλώδιο και την πίπα κατ αρχήν.
Τον πυκνωτή των πλατίνων τον άλλαξες? Αν όχι άλλαξέ τον κι αυτόν.
Είναι φτηνά αυτα τα ανταλλακτικά ευτυχώς.

Stratos2020
18/07/2020, 12:29
Όχι το μόνο που δεν άλλαξα είναι ο πυκνωτής ....το μπουζοκαλωδιο πάει βιδωτό στον πολλαπλασιαστή σαν την πίπα?????πάω να πάρω και ένα πυκνωτή να δω τι θα γίνει..

Stratos2020
18/07/2020, 12:34
Ο πολλαπλασιαστής επειδή δεν ήταν γνήσιος τον έβαλα με πατέντα μήπως δεν κάνει σώμα καλό πάνω στο σασι???????παίζει τέτοιο σενάριο?????

Stratos2020
20/07/2020, 09:22
Παιδιά τα έχω αλλάξει όλα πυκνωτή μπουζοκαλωδιο πολλαπλασιαστή πίπα μπουζί....σπινθιριζει αλλά όταν βάζω το μπουζί δεν δίνει ρεύμα αρκετό να σπιθιρισει το μπουζί......υπάρχει περίπτωση να φτάσει η μπαταρία ????????

Bowleno
20/07/2020, 09:52
Παιδιά τα έχω αλλάξει όλα πυκνωτή μπουζοκαλωδιο πολλαπλασιαστή πίπα μπουζί....σπινθιριζει αλλά όταν βάζω το μπουζί δεν δίνει ρεύμα αρκετό να σπιθιρισει το μπουζί......υπάρχει περίπτωση να φτάσει η μπαταρία ????????

όχι δεν παίρνει από εκεί ρεύμα. μάλλον πας για βολάν :(

Stratos2020
20/07/2020, 12:05
Τι να έχουν οι μαγνήτες του βολάν?????π;ιζει να μην δίνει σωστό ρεύμα το πηνίο ????το δοκίμασα και πετάει ρεύμα αλλά δεν ξέρω αν πετάει το σωστό ρεύμα ......μαλακιά έπρεπε να το πάω σε ένα μηχανικό να τελείωνε ηδη εχουν φύγει 30 ευρώ.......

Bowleno
20/07/2020, 12:51
Τι να έχουν οι μαγνήτες του βολάν?????π;ιζει να μην δίνει σωστό ρεύμα το πηνίο ????το δοκίμασα και πετάει ρεύμα αλλά δεν ξέρω αν πετάει το σωστό ρεύμα ......μαλακιά έπρεπε να το πάω σε ένα μηχανικό να τελείωνε ηδη εχουν φύγει 30 ευρώ.......

Γράψε κεκτημένη ταχύτητα, τα πηνία ήθελα να πω. Προφανώς και δεν δίνουν σωστή τάση.....