PDA

View Full Version : Βραδινή βολτα και σβήσιμο από μπούκωμα



Kostasyamaha
06/08/2020, 00:59
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη. Η ιστορία αρχιζει στο μπάσκετ του χωριου μου κατά τις 11 μμ που έχουμε παρκάρει τα μηχανακια με ένα παιδί και συζηταμε. Καποια στιγμή μετά από κανα μισαωρο λέμε να πάμε καμία βόλτα να περάσει η ώρα και ετσι για την καυλαντα μας. Ξεκινησαμε, βγηκαμε λιγο έξω από το χωριό και μετά είδαμε αλλα 2 παιδιά μεγαλύτερα και είπαμε να πάμε μαζί. Να σημειωσω οτι ήμασταν με ενα c50 με 110άρι λιφαν, ενα mate 50(το δικό μου), ένα daytona nova και ένα honda cb50s και αυτό με 110 λιφαν. Μετά από περίπου μισό χλμ το Νόβα μπουκωσε και έσβησε. Το παιδί είχε μόνο μπουζοκλειδο αλλα ευτυχως είχα πάρει ένα σταυροκατσαβιδο μαζί σε περίπτωση που τα φτύσει το δικο μου παπι . Μετά από 5 6 μανιβελες πήρε μπροστα αφου καθάρισε μπουζι και εβγαλε το φιλτρο αλλα οταν έδινε γκάζι έσβηνε γιατι μπούκωνε αμεσως. Μετά από κανα τέταρτο που πάλευε κατάφερε να το φτιάξει. Τελικά συνεχίσαμε τη βολτα και μετα απο κανα εναμισι χλμ αποφασίσαμε να γυρίσουμε . Στο χωριό μπήκαμε με σβηστά τα μηχανακιά γιατι ετσι και μας άκουγαν την είχαμε **(το Νόβα είχε τρύπια εξάτμιση και το c50 κομμένη αυτοσχέδια). Τελικά γύρισα κατά τις 1και σπίτι και ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΜΥΡΙΖΑ ΠΑΝΤΟΥ ΔΙΧΡΟΝΙΛΑ.

Ντάξει δεν ήταν και ότι καλύτερο η ιστορία αλλα είπα να τή μοιραστώ.:)

pkemmos
06/08/2020, 09:14
Καλημέρα.Διαβάζοντας την ιστορία σου θυμήθηκα τα καλοκαίρια στα νιάτα μου , όταν έφερνα απο τη πόλη το παπί στο χωριό.Την επόμενη μέρα κιόλας μου δάνειζε φίλος μου την κομμένη του εξάτμιση και όργωνα όλο το κάμπο με το καημένο το c50 στα τέρματα.Φώναζε ο πατέρας μου για τη φασαρία και γω σαν δικαιολογία του λεγα ότι την έβαλα για να το ξεμπουκώσω :D .

Bowleno
06/08/2020, 10:04
Κι ένα δάκρυ κύλησε......ωραίος, μικρέ! :beer:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
06/08/2020, 15:55
Και εμένα μου θύμισε τίς αλητοβολτες μάς με τα παπάκια και κάθε λογής μηχανάκι.
Ωραίος. Να σαι καλά και πάντα όρθιος .
Άν και είσαι μικρός πάρε μία μπυρίτσα :beer:

OldMan
07/08/2020, 15:10
Δεν μοιραστηκες ομως την γνωση..!!
(πως π.χ. με ενα σταυροκατσαβιδο θα εφτιαχνες το δικο σου παπί αν τα εφτυνε..)

Επισης, για να την στηνετε στο μπασκετακι τοσοι μαντραχαλαδες, δεν πρεπει να λεει και πολλα απο γκομενακια το χωριο οπότε να ξερουμε να το αποφευγουμε..

panavour
07/08/2020, 15:40
Δεν μοιραστηκες ομως την γνωση..!!
(πως π.χ. με ενα σταυροκατσαβιδο θα εφτιαχνες το δικο σου παπί αν τα εφτυνε..)

Επισης, για να την στηνετε στο μπασκετακι τοσοι μαντραχαλαδες, δεν πρεπει να λεει και πολλα απο γκομενακια το χωριο οπότε να ξερουμε να το αποφευγουμε..

και γκομενακια να ειχε θα σε αποφευγανε αυτα,ΠΟΥΡΟΤΕΚΝΕ:lol::lol:

OldMan
07/08/2020, 15:53
Οχι αμα κουβαλουσα σταυροκατσαβιδο, απαιδευτε νεανια..

Kostasyamaha
07/08/2020, 17:46
Δεν μοιραστηκες ομως την γνωση..!!
(πως π.χ. με ενα σταυροκατσαβιδο θα εφτιαχνες το δικο σου παπί αν τα εφτυνε..)

Επισης, για να την στηνετε στο μπασκετακι τοσοι μαντραχαλαδες, δεν πρεπει να λεει και πολλα απο γκομενακια το χωριο οπότε να ξερουμε να το αποφευγουμε..

Εχεις δικιο..! Λοιπον εγω στο μηχανακι εχω ενα μπουζοκλειδο, ενα σταυροκατσαβιδο και ενα ισιο. Το μπουζοκλειδο το εχω ως γνωστον για να βγαζω το μπουζι σε περιπτωση που μαζεψει λαδια. Το σταυροκατσαβιδο το εχω για να γυρναω το μπουζοκλειδο. Στην προκειμενη περιπτωση ο φιλος που το εδωσα ηθελε να βγαλει το φιλτρο και να γυρισει το μπουζοκλειδο. Και τωρα το ισιο. Αν πειραξεις λιγο τη βιδα του ζιγκλερ στο καρμπυρατερ πεφτει περισσοτερη βενζινη στον κινητηρα. Οποτε ανεβαινουν και οι στροφες οταν το μηχανακι ειναι στο ρελαντι.Αν πειραματιστειτε λιγο θα το μαθετε ετσι εμαθα και εγω. Επομενως οταν βαζεις ταχυτητα να ξεκινησεις, ανοιγει περισσοτερο και αυτο σημαινει πιο γρηγορο. ;)
Παντως για στησιματα εξω απο το χωριο σας συστηνω να βγαλετε εξατμιση αν εχετε και εσεις τετοια παλια παπια θα δειτε διαφορα.

ΥΓ Οπως το πες δεν λεει τιποτα απο γκομενακια

Dimos35
07/08/2020, 18:31
Nice. Να προσέχετε ρε.

ΥΓ. mate; Πωω άξιος, πάρε και μια φωτογραφία πριν 31 χρόνια με το town mate μου.
420106

Kostasyamaha
07/08/2020, 18:58
Nice. Να προσέχετε ρε.

ΥΓ. mate; Πωω άξιος, πάρε και μια φωτογραφία πριν 31 χρόνια με το town mate μου.
420106

Ναι mate! αυτα τα μηχανακια ειναι κυριολεκτικα σκυλια!

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
07/08/2020, 20:17
Εχεις δικιο..! Λοιπον εγω στο μηχανακι εχω ενα μπουζοκλειδο, ενα σταυροκατσαβιδο και ενα ισιο. Το μπουζοκλειδο το εχω ως γνωστον για να βγαζω το μπουζι σε περιπτωση που μαζεψει λαδια. Το σταυροκατσαβιδο το εχω για να γυρναω το μπουζοκλειδο. Στην προκειμενη περιπτωση ο φιλος που το εδωσα ηθελε να βγαλει το φιλτρο και να γυρισει το μπουζοκλειδο. Και τωρα το ισιο. Αν πειραξεις λιγο τη βιδα του ζιγκλερ στο καρμπυρατερ πεφτει περισσοτερη βενζινη στον κινητηρα. Οποτε ανεβαινουν και οι στροφες οταν το μηχανακι ειναι στο ρελαντι.Αν πειραματιστειτε λιγο θα το μαθετε ετσι εμαθα και εγω. Επομενως οταν βαζεις ταχυτητα να ξεκινησεις, ανοιγει περισσοτερο και αυτο σημαινει πιο γρηγορο. ;)
Παντως για στησιματα εξω απο το χωριο σας συστηνω να βγαλετε εξατμιση αν εχετε και εσεις τετοια παλια παπια θα δειτε διαφορα.

ΥΓ Οπως το πες δεν λεει τιποτα απο γκομενακια

Α ρε νιάτα. Σε πάω ρε αλάνι :beer:

o_gavros
08/08/2020, 08:04
Μπουζά που μαζεύουν λάδια, μπουζοκλειδα που θενε κατσαβιδιασμα, εξατμίσεις που βγαινουν, γκομενάκια ανύπαρκτα, ταούνια από την εποχή της τουρκοκρατίας,παλιογερας σε έμπνευση, τι διαμαντακι είν'τούτο ρε!!!

panavour
08/08/2020, 16:20
νικος φωσκολος,με γιαννη δαλιανιδη μαζι.:lol:

νεοσσός
08/08/2020, 16:33
Μπουζά που μαζεύουν λάδια, μπουζοκλειδα που θενε κατσαβιδιασμα, εξατμίσεις που βγαινουν, γκομενάκια ανύπαρκτα, ταούνια από την εποχή της τουρκοκρατίας,παλιογερας σε έμπνευση, τι διαμαντακι είν'τούτο ρε!!!
Ρόδα, τσάντα και κοπάνα. :p

rainmike
08/08/2020, 19:58
Ρόδα, τσάντα και κοπάνα. :p
και μαρσάρω τη husqvarna?

OldMan
10/08/2020, 11:25
Και τωρα το ισιο. Αν πειραξεις λιγο τη βιδα του ζιγκλερ στο καρμπυρατερ πεφτει περισσοτερη βενζινη στον κινητηρα. Οποτε ανεβαινουν και οι στροφες οταν το μηχανακι ειναι στο ρελαντι.Αν πειραματιστειτε λιγο θα το μαθετε ετσι εμαθα και εγω. Επομενως οταν βαζεις ταχυτητα να ξεκινησεις, ανοιγει περισσοτερο και αυτο σημαινει πιο γρηγορο. ;)
:bawl::bawl::bawl::bawl::bawl::bawl:

Θα με στείλεις πριν την ωρα μου, ρε τσογλαναρα..!!!

:beer::beer::beer::beer::beer::beer:

RaGe_Raptor
10/08/2020, 11:49
Και τωρα το ισιο. Αν πειραξεις λιγο τη βιδα του ζιγκλερ στο καρμπυρατερ πεφτει περισσοτερη βενζινη στον κινητηρα. Οποτε ανεβαινουν και οι στροφες οταν το μηχανακι ειναι στο ρελαντι.Αν πειραματιστειτε λιγο θα το μαθετε ετσι εμαθα και εγω. Επομενως οταν βαζεις ταχυτητα να ξεκινησεις, ανοιγει περισσοτερο και αυτο σημαινει πιο γρηγορο. ;)


Άρα άμα την πειράξεις πολύ και πέφτει πολλή περισσότερη βενζίνη,θα ανέβουν πολύ οι στροφές του ρελαντί. Επομένως όταν βάζεις ταχύτητα να ξεκινήσεις , ανοίγει πολύ περισσότερο και αυτό σημαίνει πολύ πιο γρήγορο.
Seems legit.
Όλα εγώ?

Kostasyamaha
11/08/2020, 00:07
Άρα άμα την πειράξεις πολύ και πέφτει πολλή περισσότερη βενζίνη,θα ανέβουν πολύ οι στροφές του ρελαντί. Επομένως όταν βάζεις ταχύτητα να ξεκινήσεις , ανοίγει πολύ περισσότερο και αυτό σημαίνει πολύ πιο γρήγορο.
Seems legit.
Όλα εγώ?

Ακριβώς(οχι και τερμα όμως :lol: ). :) Όμως αυτό είναι για συγκεκριμένες περιστάσεις απλα κάνεις αυτό που θες και μετά το χαμηλώνεις γιατι οταν μετα θα θες να βγάλεις ταχυτητα ενω εισαι σταματημένος θα σε δυσκολέψει λιγο γιατί έχει ουσιαστικά γκάζι και με γκάζι δεν είναι καλο να βγάζεις.(δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει αλλα οταν οδηγατε και είστε πχ με 1η για 2α αφήνετε λιγο τη γκαζιερα για να βάλετε τη 2α). Εκτός αν κινείσαι με το μηχανακι και βγάλεις εκείνη την ώρα που θα βγει πιο εύκολα. :) :) ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω

teogtp
11/08/2020, 07:18
Εγώ ξέρω ότι αν πατήσεις και την μίζα ταυτόχρονα έχεις έξτρα άλογα στην εκκίνηση.
Σαν τα υβριδικά αυτοκίνητα.
Έτσι δεν είναι Oldman;
:whistle:

Bowleno
11/08/2020, 08:20
Το βλέπω να έρχεται το εγκεφαλικό....
Και απορούν μερικοί εδώ μέσα γιατί βγάζει κατά καιρούς την βοιδόπ@@τσ@ ο γέρος....:bawl:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
11/08/2020, 17:48
Το βλέπω να έρχεται το εγκεφαλικό....
Και απορούν μερικοί εδώ μέσα γιατί βγάζει κατά καιρούς την βοιδόπ@@τσ@ ο γέρος....:bawl:

Μαζεμένοι πέσανε :lol:

OldMan
12/08/2020, 14:07
Ντεκαφεϊνε, οσο ειμαστε στις ιστορίες του δρομου, πατα οτι γουσταρεις..
(και σκυλοσκατα δεκτα..);)

Bowleno
12/08/2020, 14:44
Ντεκαφεϊνε, οσο ειμαστε στις ιστορίες του δρομου, πατα οτι γουσταρεις..
(και σκυλοσκατα δεκτα..);)

Κάποιος μοντ να το μεταφέρει στα τεχνικά δεν υπάρχει;:D

:lol:

Acacius
12/08/2020, 20:14
Εγώ ξέρω ότι αν πατήσεις και την μίζα ταυτόχρονα έχεις έξτρα άλογα στην εκκίνηση.
Σαν τα υβριδικά αυτοκίνητα.
Έτσι δεν είναι Oldman;
:whistle:

Άμα ανοίξεις γκάζι και ταυτόχρονα πατήσεις μίζα-κόρνα, βγάζει screenshot


Edit: Κοίτα συμπτώσεις (https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=155664&page=6&p=2956806&viewfull=1#post2956806) (ήξερα ότι από κάπου το είχα κλέψει αυτό αλλά δε θυμόμουν από πού...)

Kostasyamaha
13/08/2020, 00:43
Άμα ανοίξεις γκάζι και ταυτόχρονα πατήσεις μίζα-κόρνα, βγάζει screenshot

Καλό δεν το σκεφτηκα :lol:

OldMan
13/08/2020, 12:59
Φιλαρακι, ασε τους τρομπες που ζηλευουν γιατι εχουν δωσει ενα προϋπολογισμο λεφτα για να παρουν τους κουβαδες τους και για να τους πειραξουν πρεπει να τους βαλουν σε 16πύρηνο διαγνωστικο σταθμο και να πληρωσουν αλλο ενα σκασμο λεφτα μπας και τσιμπήσουν κανενα γαϊδουρακι στις χαμηλες για να συνεχισουν να ξεφτιλιζονται (αλλα αξιοπρεπως πλεον..) στα φαναρια απο κουλουρτζηδες με Sachs 3ταχυτα..

panavour
13/08/2020, 13:05
Φιλαρακι, ασε τους τρομπες που ζηλευουν γιατι ΕΙΣΑΙ 20 ΧΡΟΝΩΝ.

FIXED

OldMan
13/08/2020, 13:30
ειπαμε να μη βγαλουμε ηλικιες στη φορα ρεεε..

panavour
13/08/2020, 14:16
ειπαμε να μη βγαλουμε ηλικιες στη φορα ρεεε..

ναι γιατι δεν τις βλεπουν απ το προφιλ μας:D

Kostasyamaha
13/08/2020, 14:28
:lol: :lol:

Επισης να σημειώσω κάτι με το καρμπ ότι αν θέλει κάποιος να το πειράξει για να έχει περισσότερο γκάζι καλο ειναι να έχει σημειώσει που ήταν στην αρχή οι βίδες ετσι ώστε να της ξαναγυρίσει εκεί.

OldMan
13/08/2020, 15:34
Αυτο σημαινει οτι δεν θα του βγει η μοντα, οποτε και γιατι να την επιχειρησει..??

Acacius
13/08/2020, 15:59
Αυτο σημαινει οτι δεν θα του βγει η μοντα, οποτε και γιατι να την επιχειρησει..??

Trial and error γέροντα, η πιο παραδοσιακή μέθοδος εξέλιξης :D


420172

OldMan
13/08/2020, 17:55
Trial and error γέροντα,

Για τους νεους, καρντια μου..
(εμεις δεν εχουμε χρονο ουτε για trial, ποσω μαλλον για error..)

Kostasyamaha
13/08/2020, 23:45
Αυτο σημαινει οτι δεν θα του βγει η μοντα, οποτε και γιατι να την επιχειρησει..??

Αν ξαναφέρει εκει που ήταν τις βίδες δεν θα υπάρχει προβλημα

Bowleno
14/08/2020, 04:45
Αν ξαναφέρει εκει που ήταν τις βίδες δεν θα υπάρχει προβλημα

Mην το δένεις και κόμπο.......

RaGe_Raptor
14/08/2020, 06:16
Αν αφαιρέσουμε εντελώς τις βίδες?
Μια ιδέα ρίχνω...

thunder ace
14/08/2020, 07:52
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη. Η ιστορία αρχιζει στο μπάσκετ του χωριου μου κατά τις 11 μμ που έχουμε παρκάρει τα μηχανακια με ένα παιδί και συζηταμε. Καποια στιγμή μετά από κανα μισαωρο λέμε να πάμε καμία βόλτα να περάσει η ώρα και ετσι για την καυλαντα μας. Ξεκινησαμε, βγηκαμε λιγο έξω από το χωριό και μετά είδαμε αλλα 2 παιδιά μεγαλύτερα και είπαμε να πάμε μαζί. Να σημειωσω οτι ήμασταν με ενα c50 με 110άρι λιφαν, ενα mate 50(το δικό μου), ένα daytona nova και ένα honda cb50s και αυτό με 110 λιφαν. Μετά από περίπου μισό χλμ το Νόβα μπουκωσε και έσβησε. Το παιδί είχε μόνο μπουζοκλειδο αλλα ευτυχως είχα πάρει ένα σταυροκατσαβιδο μαζί σε περίπτωση που τα φτύσει το δικο μου παπι . Μετά από 5 6 μανιβελες πήρε μπροστα αφου καθάρισε μπουζι και εβγαλε το φιλτρο αλλα οταν έδινε γκάζι έσβηνε γιατι μπούκωνε αμεσως. Μετά από κανα τέταρτο που πάλευε κατάφερε να το φτιάξει. Τελικά συνεχίσαμε τη βολτα και μετα απο κανα εναμισι χλμ αποφασίσαμε να γυρίσουμε . Στο χωριό μπήκαμε με σβηστά τα μηχανακιά γιατι ετσι και μας άκουγαν την είχαμε **(το Νόβα είχε τρύπια εξάτμιση και το c50 κομμένη αυτοσχέδια). Τελικά γύρισα κατά τις 1και σπίτι και ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΜΥΡΙΖΑ ΠΑΝΤΟΥ ΔΙΧΡΟΝΙΛΑ.

Ντάξει δεν ήταν και ότι καλύτερο η ιστορία αλλα είπα να τή μοιραστώ.:)
Δεν εισαι απο τα μερη μου....αυτο ειναι το σιγουρο.

viper1
14/08/2020, 13:03
:lol: :lol:

Επισης να σημειώσω κάτι με το καρμπ ότι αν θέλει κάποιος να το πειράξει για να έχει περισσότερο γκάζι καλο ειναι να έχει σημειώσει που ήταν στην αρχή οι βίδες ετσι ώστε να της ξαναγυρίσει εκεί.

Εγώ ήξερα ότι οι βίδες η σφιχτές θα είναι η χαλαρές. Ποτέ άλλαξε?

Kostasyamaha
15/08/2020, 23:35
Αν αφαιρέσουμε εντελώς τις βίδες?
Μια ιδέα ρίχνω...

Μετά δεν θα δουλεύει σωστά το μηχανακι

Kostasyamaha
15/08/2020, 23:38
Εγώ ήξερα ότι οι βίδες η σφιχτές θα είναι η χαλαρές. Ποτέ άλλαξε?

Σου ρυθμιζει ο μάστορας σε ποιο σημείο γίνεται καλη λειτουργια του παπιου και αν θες να το πειράξεις για περισσοτερο γκαζι για κάποιο λόγο απλα το κάνεις και μόλις τελειώνεις αυτό που κάνεις το ξαναγυρνα εκει που ηταν

toyar
16/08/2020, 03:31
η απλα δανειζεσαι ενα αλλο μηχανακι με περισσοτερο γκαζι και μολις τελειωσεις αυτο που κανεις το ξαναγυρνας εκει που ηταν
(μεγαλωνοντας θα μαθεις οτι πειραζοντας τα βιδακια του καρμπυρατερ δεν αποκτας περισσοτερο γκαζι)

Bowleno
16/08/2020, 03:35
Σου ρυθμιζει ο μάστορας σε ποιο σημείο γίνεται καλη λειτουργια του παπιου και αν θες να το πειράξεις για περισσοτερο γκαζι για κάποιο λόγο απλα το κάνεις και μόλις τελειώνεις αυτό που κάνεις το ξαναγυρνα εκει που ηταν

Α, ρε, νιάτα, να ήταν 2 φορές....:(

Ρε παλικάρι, Σταμάτα γιατί εκτίθεσαι, εδώ πέρα δεν είναι η παρέα πιτσιρικάδων όπου ο καθένας πετάει ότι του έρθει, ναι; Εξ ου και το τρολαρισμα που τρως:D

strokt up
16/08/2020, 08:27
Δεν εισαι απο τα μερη μου....αυτο ειναι το σιγουρο.

Γιατί το λες αυτό;
420202

strokt up
16/08/2020, 08:31
η απλα δανειζεσαι ενα αλλο μηχανακι με περισσοτερο γκαζι και μολις τελειωσεις αυτο που κανεις το ξαναγυρνας εκει που ηταν
(μεγαλωνοντας θα μαθεις οτι πειραζοντας τα βιδακια του καρμπυρατερ δεν αποκτας περισσοτερο γκαζι)
Ανάλογα. ΑΝ πειράζοντας τα βιδάκια καταφέρεις να δουλεύει τέλεια όπως πρέπει τότε αποκτάς περισσότερο γκάζι. Ή το στεγνώνεις λίγο απο καύσιμο και "αρπάζει" πιο καλά αλλά παίρνεις λίγο την καημένη την μπιελίτσα του στο χέρι όπως πήρα εγώ στο καημένο το maxακι μου.

bulmont
16/08/2020, 09:03
Εγώ ήξερα ότι οι βίδες η σφιχτές θα είναι η χαλαρές.....


Σίγουρα μιλάμε γιά βίδες, έτσι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

toyar
16/08/2020, 09:23
Για τη χρήση τέρμα γκάζι συνεχώς που υπονοεί το φιλαράκι το βιδακι του μίγματος δεν επηρεάζει τπτ
Το ίδιο φυσικά το βιδακι του ρελαντί

Kostasyamaha
16/08/2020, 13:39
Μάλλον ξεφευγουμε λιγο γιατί το θέμα που ανέβασα ήταν μια βραδινή βολτα και το πηγαμε στο καρμπουρατερ που και εγώ είπα για αυτο βεβαια

Vrasidas
16/08/2020, 17:28
Άστους να λένε ... μάζευε εσύ αναμνήσεις και εμπειρίες. Μόνο κέρδος είναι ...

Απορία : διχρονίλα με τα 4χρονα πως μύριζες ?

Bowleno
16/08/2020, 19:09
Μάλλον ξεφευγουμε λιγο γιατί το θέμα που ανέβασα ήταν μια βραδινή βολτα και το πηγαμε στο καρμπουρατερ που και εγώ είπα για αυτο βεβαια

Μια χαρά είναι, που να δεις κάτι άλλα θρεντ, ξεκίνησαν για τακάκια και κατέληξαν σε αντιπαράθεση για.... Ηλιακούς θερμοσίφωνες:cry::lol:
Νασαι καλά, μικρέ, να κάνεις με την παρέα ότι γουστάρετε:beer:
Εμείς εδώ έχουμε ξεχάσει πως ήταν.....

Kostasyamaha
16/08/2020, 23:18
Άστους να λένε ... μάζευε εσύ αναμνήσεις και εμπειρίες. Μόνο κέρδος είναι ...

Απορία : διχρονίλα με τα 4χρονα πως μύριζες ?

Το v50 yamaha διχρονο είναι :lol:

viper1
16/08/2020, 23:37
Σίγουρα μιλάμε γιά βίδες, έτσι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Δεν είμαι πια σίγουρος :lol:

Vrasidas
17/08/2020, 20:27
Το v50 yamaha διχρονο είναι :lol:

Ουπς ! διάβασα c50 ... :D

CHRISTOF
05/03/2021, 00:17
Τώρα το διάβασα. Πέθανα!!! Που είσαι μικρέ, να προσέχετε και να περνάτε καλά. Σ'ευχαριστούμε που μοιράστηκες την ιστορία σου μαζί μας.
Και μπες να το ξαναδιαβάσεις σε καμιά 10ρια χρόνια...