PDA

View Full Version : Μπερδεμα καρμπυρατερ



kostasouza
27/08/2020, 15:00
Καλησπερα σας,εχω ενα λιφαν 125 (σκληρα ελατηρια,μεγαλεσ βαλβιδες) και αγορασα ενα καρμπυρατερ shark 20 και το ειχα βαλει χωρις φλατζες αθελα μου,με αποτελεσμα να χανει και να μπερδευει.Μετα απο ενα χρονικο διαστημα ειχε γινει ενοχλητικο το μπερδεμα και οποτε ειπα να του βαλω φλατζες,ολα καλα της πρωτες 2 εβδομαδες μεχρι που αρχισε να μπερδευει στης υψηλες (ειδικα 4η!!).Τωρα μου κανει μπερδεματα και μερικες φορεσ και ακαφτες στης υψηλες.Ρυθμησμα εχει γινει οταν μπηκαν οι φλατζες.Τι πιστευεται οτι φταει.Ευχαριστω εκ τον προτερων!!!!!

Να προσθεσω πως το μοτερ ειναι μαμα δηλαδη δεν εχει ανοιχτει οι κατι,και φοραω μια VPR TRIOVAL 

OldMan
27/08/2020, 15:32
Τα σκληρα ελατηρια και οι μεγαλες βαλβιδες ειναι πραγματα εκτος μοτερ..???

Volpad
27/08/2020, 17:00
Ναι ρε συ... Μοτέρ είναι απο το πιστόνι και κάτω...

viper1
27/08/2020, 17:05
Καλησπερα σας,εχω ενα λιφαν 125 (σκληρα ελατηρια,μεγαλεσ βαλβιδες) και αγορασα ενα καρμπυρατερ shark 20 και το ειχα βαλει χωρις φλατζες αθελα μου,με αποτελεσμα να χανει και να μπερδευει.Μετα απο ενα χρονικο διαστημα ειχε γινει ενοχλητικο το μπερδεμα και οποτε ειπα να του βαλω φλατζες,ολα καλα της πρωτες 2 εβδομαδες μεχρι που αρχισε να μπερδευει στης υψηλες (ειδικα 4η!!).Τωρα μου κανει μπερδεματα και μερικες φορεσ και ακαφτες στης υψηλες.Ρυθμησμα εχει γινει οταν μπηκαν οι φλατζες.Τι πιστευεται οτι φταει.Ευχαριστω εκ τον προτερων!!!!!

Να προσθεσω πως το μοτερ ειναι μαμα δηλαδη δεν εχει ανοιχτει οι κατι,και φοραω μια VPR TRIOVAL 

Αυτά τα shark που κοστίζουν όσο ένας καφές θα με έβαζαν σε υποψίες ;)

OldMan
27/08/2020, 17:10
Ναι ρε συ... Μοτέρ είναι απο το πιστόνι και κάτω...

Εεε να με λετε ρε λαλακες..να μαθαινω...

viper1
27/08/2020, 17:28
Εεε να με λετε ρε λαλακες..να μαθαινω...

Γηράσκω αεί διδασκόμενος

toyar
27/08/2020, 18:37
Με αυτό το όνομα και αυτό το μοτέρ το πρόβλημα θα λυθεί σύντομα με τη διαδικασία του χαρτοπολεμου

OldMan
28/08/2020, 10:26
Με αυτό το όνομα το πρόβλημα θα λυθεί σύντομα

Ειναι τελικα kosta-souza ή kostas-ouza ..??
(αν ισχυει το δευτερο, πες οτι λυθηκε κιολας..)

OldMan
28/08/2020, 10:28
Γηράσκω αεί διδασκόμενος

Δεν βαρεθηκες να γηρασκεις, εεε..???

viper1
28/08/2020, 10:33
Δεν βαρεθηκες να γηρασκεις, εεε..???

Όσο και να το θέλω να σταματήσει ή διαδικασία γήρανσης δεν το έχω καταφέρει ακόμα αλλά έχω αφήσει τις ελπίδες μου στην επιστήμη :)

buckley
28/08/2020, 11:04
Ειναι τελικα kosta-souza ή kostas-ouza ..??
(αν ισχυει το δευτερο, πες οτι λυθηκε κιολας..)

:bawl::bawl: