PDA

View Full Version : Δημιουργικές ποινές Made In USA



da_z_bro
09/12/2005, 16:32
Ένας δικαστής επέβαλλε σε μία γυναίκα η οποίο παράτησε 35 νεογέννητα γατάκια στο δάσος τη 'δημιουργική ποινή' να περάσει μια νύχτα στο κρύο δάσος για να νιώσει όπως ένιωσαν τα ζωάκια που παράτησε. Η ποινή της Μάρεϊ είναι η τελευταία μιας σειράς «δημιουργικών ποινών» που επιβάλλει ο 58χρονος δικαστής πιστεύοντας ότι «η τιμωρία πρέπει να ταιριάζει με το έγκλημα».


http://www.enet.gr/online/online_text?c=111&id=19665512

Αν το κάνανε εδω...χμμμμ

θα μπορούσανε πχ να επιβάλλουνε σε έναν οδηγό αυτοκινήτου που μας τράκαρε και έφταιγε και επιζήσαμε να αντιστραφούνε οι ρόλοι και να τον τράκάρουμε και εμείς...

Ωραία........

BELZEBOYLIS
09/12/2005, 16:48
:a24: :a24: :a24: :a21: :a21: :a21: :a21:

Einai treloi autoi oi Amerikanoi.....

cityfly
09/12/2005, 17:12
εγώ το βρίσκω πολύ ενδιαφέρον


το θέμα είναι να καταλάβει ο άλλο το σφάλμα του και να μην το επαναλάβει όχι απλώς να τον εξοντώσεις

δηλαδή αν έβαζε τα πιτσιρίκια αναμορφωτήριο καλύτερα θα ήταν;

hetfield
09/12/2005, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
εγώ το βρίσκω πολύ ενδιαφέρον


το θέμα είναι να καταλάβει ο άλλο το σφάλμα του και να μην το επαναλάβει όχι απλώς να τον εξοντώσεις

δηλαδή αν έβαζε τα πιτσιρίκια αναμορφωτήριο καλύτερα θα ήταν;

+1

alla afto me to anamorfotirio den to katalava:sick:

:sick:

cityfly
09/12/2005, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από hetfield
+1

alla afto me to anamorfotirio den to katalava:sick:

:sick:


στο λινκ λέει για κάτι πιτσιρίκια που έσκαγαν λάστιχα και τα έβαλε για τιμωρία να διοργανώσουν (και προφανώς να πληρώσουν) ένα πικ νικ για παιδιά του δημοτικού

adam_tsouk
09/12/2005, 18:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
εγώ το βρίσκω πολύ ενδιαφέρον


το θέμα είναι να καταλάβει ο άλλο το σφάλμα του και να μην το επαναλάβει όχι απλώς να τον εξοντώσεις

δηλαδή αν έβαζε τα πιτσιρίκια αναμορφωτήριο καλύτερα θα ήταν;


+1000


Oxi βεβαια για τρακαρίσματα και τέτοια αλλά πχ ο τύπος που άδειασε το τασάκι του στο δρόμο καλή φάση δεν θα ήταν να κάνει τον οδοκαθαριστή για μια μέρα;

οεο?