PDA

View Full Version : ΑΛΛΑΓΗ ΦΩΤΙΣΜΟΥ ΟΡΓΑΝΩΝ



lord_dimos76
09/12/2005, 21:59
ΕΠΕΙΔΗ ΕΔΩ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΑΠ'ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΔΑ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΕΝΑ CAPONORD KAI ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ.

ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΟ ΦΩΤΙΣΜΟ ΤΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ ΣΕ ΜΙΑ ΜΟΤ/ΤΑ?ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΑΝΟΙΧΤΟΥΝ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΔΑΗ ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ(!) ΚΑΙ ΑΡΚΕΙ ΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΜΠΤΗΡΩΝ Η' ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΤΑΧΥΜΕΤΡΟΥ-ΣΤΡΟΦΟΜΕΤΡΟΥ?
ΥΠ'ΟΨΙΝ ΕΧΩ ΕΝΑ R1150GS

Innersense
09/12/2005, 22:12
ασε ρε φίλε έχω πάθει και εγώ ζημιά με τον φωτισμό του caponord!! απλά πανέμορφο...

και η πλάκα είναι ότι μέρα τα όργανα του v-strom μου αρέσουν πιο πολύ ενώ του caponord έτσι που τετραγωνίζουν μου φαίνονται πολυ συντηριτικά

το βράδυ όμως είναι όλα τα λεφτά... σαν ταξίδι στα αστρα...

μακάρι να ήταν κάτι απλό αλλά δεν νομίζω...

banditgr
10/12/2005, 17:59
mporeis analoga to moto na ala3eis ta lampakia pou fotizoun ta organa me alla led pou pou einai gia ayto to logo,ta poulane se ola ta magazia me a3esouar auto kai erxontai se diafora xromata.
To thema einai oti diskola tha exeis apotelesma....malon xirotero tha ginei.Yparxei mia etairia stin ameriki pou ftiaxnei glow gauges gia motosikletes...(psakse google) kai vasika,anigeis ta organa,kai alazeis tis plakes me alles oi opoies fotizoun (exoun kai potensiometraki gia na rithmizeis entasi).I times prepei na einai giro sto 100rika an vreis gia ti mixani sou.

lord_dimos76
10/12/2005, 21:40
ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΟΥΛΑΝΕ ΣΕ ΚΑΤ/ΤΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΚΑΙ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ ΑΥΤ/ΤΩΝ ΤΕΤΟΙΑ ΛΑΜΠΑΚΙΑ,ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΣΥ ΚΑΤΑ ΠΡΩΤΟ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΔΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΣΑ ΤΟΥ CAPONORD,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΕΤΣΙ ΜΑΜΑ,ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΑΠΟΔΕΚΤΟ ΑΙΣΘΗΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ,ΑΛΛΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΔΩΣΩ 100 ΕΥΡΩ ΓΙΑ...ΛΑΜΠΑΚΙΑ!

banditgr
11/12/2005, 16:40
Ego ta dokimasa sto cbr mou kai to evgala amesos...den evlepa tipota to vradi....tipota.Den 3ero gia to moto sou.Ayta pou leo gia ameriki den einai lampakia...einai oi plakes ton organon oloklires.

aaa```
11/12/2005, 16:51
EXW MIA IDEA
PARTE ENAN MARKADORO SE XRWMA POY PROTHMATE KAI BAPSTE TA LAMPAKIA

KOSTOS 1 EYRO

DRAKOS1
11/12/2005, 20:09
Εχω ενα varadero 1000 και εχω αλαξει τον φωτισμο του καντραν απο πορτοκαλι σε μπλε εκτος απο το ψηφιακο οργανο, θα αλαχτει και αυτο.
τα λαμπακια του ειναι SMD και ειναι κολλημενα πανω στην πλακετα.


30668

Pokermon
11/12/2005, 23:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
Yparxei mia etairia stin ameriki pou ftiaxnei glow gauges gia motosikletes...(psakse google) kai vasika,anigeis ta organa,kai alazeis tis plakes me alles oi opoies fotizoun (exoun kai potensiometraki gia na rithmizeis entasi).I times prepei na einai giro sto 100rika an vreis gia ti mixani sou.

exei allajei o koymparos moy se autokinito ( focus ) me tetoio systhma pu les kai einai apla GAMISTERA!!! den jero an pezoyne gia moto.......an nai sigura tha valo.....

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

Innersense
11/12/2005, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από DRAKOS1
Εχω ενα varadero 1000 και εχω αλαξει τον φωτισμο του καντραν απο πορτοκαλι σε μπλε εκτος απο το ψηφιακο οργανο, θα αλαχτει και αυτο.
τα λαμπακια του ειναι SMD και ειναι κολλημενα πανω στην πλακετα.

ωχ ρε φίλε, μας έβαλες στην πρίζα τώρα...

αυτά βέβαια πρέπει να τα δει live κανείς για να καταλάβει ακριβώς. ανεβαίνεις καθόλου Αθήνα γιατί είναι σοβαρό το θέμα!

άντε ξεκίνα λοιπόν τις αναλυτικές πληροφορίες, πού τα έβαλες, κόστος κλπ...

lord_dimos76
12/12/2005, 00:09
ΑΝΤΕ,ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΑΛΛΑΓΜΕΝΟΥΣ ΦΩΤΙΣΜΟΥΣ ΣΔΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ!!!ΛΕΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΝΕΑ ΜΟΔΑ ΣΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ?:a2:
ΡΕ DRAKOS,ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Ο INNERSENSE,ΓΙΑ ΔΩΣΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ!
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΠΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο BANDITGR,ΕΡΙΞΑ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ SITE ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΠΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΚΟΣΤΟΣ 80-90 ΕΥΡΩ,ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΟΜΩΣ,ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ SUPERSPORT.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ FOCUS ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο POKERMON ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΙ ΚΑΙ ΠΩΣ,ΑΦΟΥ Α) ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΟΤΟ,Β) ΕΧΩ FOCUS!!!:a30:

hornet
12/12/2005, 12:14
Ναι ρε γανωτη μου ειναι ωραια με μπλε leds αλλα ειναι μεγαλος τσαμπουκας να τα αλλαξεις ...δειτε τα οργανα του vfr μπλε!!!


30757

gojakla
12/12/2005, 12:16
:uplate: :hypnotize :eyepop:

ΓΚΑΒΛΑ!!!!

Tigas
12/12/2005, 12:20
Πρίν κάνετε οποιαδήποτε κίνηση ρωτήστε έναν ανταλλακτικό εάν έχει λαμπάκια απο πισω ποα αλλάζονται γιατί εάν έχει ledakia θελετε ηλεκτρονικο μην γίνει καμια πατάτα γιατί υα όργανα σε οποιοδήποτε ss η μεγαλο on-off είναι φωτια ...:smokin:

DRAKOS1
12/12/2005, 14:59
τα λεντακια μου στοιχισαν 90 λεπτα το ενα και η εργασια προσωπικη συνολικος χρονος ραβε ξυλω περιπου 1,5 ωρα

lord_dimos76
12/12/2005, 15:04
ΜΑΛΙΣΤΑ,ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΜΕ ΜΠΛΕ ΦΩΤΙΣΜΟ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!:a09:
ΑΥΡΙΟ ΚΙΟΛΑΣ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΤΟΥ SCBR1000RR ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΛ ΣΤΗ BMW,ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΜΠΕΜΠΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ (ΕΩΣ ΠΟΛΥ)ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ...:a7:

stefanos
12/12/2005, 15:21
Προσοχή όσον αφορά τα ledάκια υπάρχουν σε απίθανες ποιότητες χρώματος volt λειτουργιας χρώμα κρυστάλου κλπ οπότε προσέχτε πολύ τι βγάζεται ώστε να βάλεται αντίστοιχο.

Pokermon
12/12/2005, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από lord_dimos76
ΑΝΤΕ,ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΑΛΛΑΓΜΕΝΟΥΣ ΦΩΤΙΣΜΟΥΣ ΣΔΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ!!!ΛΕΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΝΕΑ ΜΟΔΑ ΣΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ?:a2:
ΡΕ DRAKOS,ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Ο INNERSENSE,ΓΙΑ ΔΩΣΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ!
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΠΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο BANDITGR,ΕΡΙΞΑ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ SITE ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΠΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΚΟΣΤΟΣ 80-90 ΕΥΡΩ,ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΟΜΩΣ,ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ SUPERSPORT.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ FOCUS ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο POKERMON ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΙ ΚΑΙ ΠΩΣ,ΑΦΟΥ Α) ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΟΤΟ,Β) ΕΧΩ FOCUS!!!:a30:

mpes sto clubfocus.gr h steile pm na ta pume apo konta.....

SF
12/12/2005, 20:53
FYI: Το ανθρώπινο μάτι έχει τη μεγαλύτερη διακριτική του ικανότητα στο πράσινο-πορτοκαλί, και τη μικρότερη στο μπλε-μωβ!

:winka:

Όσοι κατασκευαστές βάζουν (έβασαν) πρασινάκια είχαν κάποιο λόγο. Το μπλε είναι σαφώς πιο 'ωραίο', δε λέω.

sonic22
12/12/2005, 21:04
gia sou re sf fisiolatri...

:beer: :beer: :beer: :beer:

to prasino einai to fisko xrwma kai iremei ton egefalo (me auton vlepoume)

vevea an ise apo allon planiti pou ta fita einai p.x kokkina to kokkino tha itan prwtimotero...

an pali exeis axromatopsia...:sick: :sick:

SF
12/12/2005, 21:10
Όχι δε μιλάω για την ψυχολογία του χρώματος (που εκεί νομίζω ότι το μπλέ ηρεμεί), αλλά για τη φυσική αντικειμενική ικανότητα του οφθαλμού.

Θα το διαπιστώσετε είτε με κατάλληλες δοκιμές με γραφικά, ή καλυτερα συγκρίνοντας (βράδυ), τα φωτισμένα όργανα ενός νέου Golf (κάργα μπλε) με ένα Clio δεκαετίας ας πούμε (πορτοκαλί). Πάντα από μια αποστασούλα ~2m (π.χ. διπλανό αυτοκίνητο) για να φανεί καλά η διαφορά.

:wave2:

dirtbird
13/12/2005, 05:30
INDIGLOW?
(from united stakes of america)

DRAKOS1
13/12/2005, 07:39
οντως εχεις δικιο για τα χρωματα αλλα το πιο ομορφο ειναι το μπλε. εξ' αλου ποσες φορες κοιτας τα οργανα?

Tropeas
13/12/2005, 08:18
Πάρτε και ένα site που έχει κιτάκια για αλλαγή φωτισμού οργάνων για το SV60S αλλά και άλλα μοντέλα.

http://www.exoticsportbike.com/sv_650-s_(03-05).htm

;) :wave2:

lord_dimos76
13/12/2005, 13:46
ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ,ΕΜΕΝΑ ΟΜΩΣ Ο ΦΩΤΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΕΥΚΟΣ(ΠΑΛΙΟΜΟΔΙΤΙΚΟΣ ΛΙΓΟ,ΝΟΜΙΖΩ?)ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΜΕ ΧΑΛΑΓΕ ΝΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΩ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΦΩΤΙΣΜΟΣ ΠΑΡΕΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΛΑΜΠΑΚΙΑ(DIN72601-W10/3,O ΚΩΔΙΚΟΣ ΚΑΤΑ BMW TΩΝ 12V)ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΟΥΝ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥΣ ΛΑΜΠΤΗΡΕΣ Η' ΚΑΙ LED?ΜΗΠΩΣ Ο DRAKOS1 Η' ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΗΛ/ΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙ?

ΑΛΗΘΕΙΑ ΡΕ DRAKOS1,TO ΦΩΤΙΣΜΟ ΤΟΥ ΨΗΦΙΑΚΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ?

DRAKOS1
13/12/2005, 15:04
οπως αλλαξα και τα υπολοιπα. ειναι λιγο πιο δυσκολο γιατι η πλακετα ειναι διπλης οψεως, αλλα θα γινει και αυτο.
τωρα ο τυπος που εχει το λαμπακι δεν μας ενδιαφερει και τοσο τα βολτ μας ενδιαφερουν, αφου ειναι 12 βολτ τα κλασικα λεντακια σε οτι χρωμα σου αρεσει με αντιστασουλα για την πτωση τασης.

DRAKOS1
13/12/2005, 15:09
παρτε και μια φωτο με τα προβολακια


30852

DRAKOS1
13/12/2005, 15:10
και αλλη μια τσαααααααααααααακ...


30853

Tropeas
13/12/2005, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Πάρτε και ένα site που έχει κιτάκια για αλλαγή φωτισμού οργάνων για το SV60S αλλά και άλλα μοντέλα.

http://www.exoticsportbike.com/sv_650-s_(03-05).htm

;) :wave2: κάνω το παραπάνω μου διορθωμένο μου λινκ , για να δουν οι κύριοι έχει και για άλλα μοντέλα,

φίλε Δράκο, (ελπίζω όχι Γιάνγκος ;) ) μήπως όμως έπρεπε να τα βαζες ποιο ακρη στις μπάρες? ναι μεν συγκεντρωμένη δύναμη , αλλά έτσι πρέπει? (δεν ξέρω, ερωτώ, χωρίς παρεξηγηση...)

DRAKOS1
14/12/2005, 07:18
τα δοκιμασα και εκει που λες και μου φαινοταν αηδια. ειναι καθαρα θεμα γουστου.

DRAKOS1
14/12/2005, 15:53
Μια διευθυνση για οργανα με μπλε φωτισμο αλλα δεν εχει για ολα τα μοντελα
http://www.streetracerparts.com/Illumiglo_Gauges_s/9.htm

lord_dimos76
14/12/2005, 20:19
THANKS MEN!!!


KAI TA ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟΤΥΠΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΤΟΥΣ:a18: :a20: :a19:

DRAKOS1
15/12/2005, 08:52
μολις τωρα τελειωσα και τον φωτισμο του ψηφιακου.
παρτε και μια εικονα.


31075

ruyjin
15/12/2005, 11:12
για οποιον ενδιαφερεται....

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=9034


και μεσα στο παραπανω εχει και αυτο το λινκ:

http://www.bluegauges.com

lord_dimos76
15/12/2005, 19:02
μολις τωρα τελειωσα και τον φωτισμο του ψηφιακου.
παρτε και μια εικονα.


ΑΨΟΓΟΟΟ!!! :a012:




thanks για το site ruyjin!:wave2:

lord_dimos76
15/12/2005, 19:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από lord_dimos76
μολις τωρα τελειωσα και τον φωτισμο του ψηφιακου.
παρτε και μια εικονα.


ΑΨΟΓΟΟΟ!!! :a012:




thanks για το site ruyjin!:wave2:
αν και δεν εχει τιποτα για bmw,παρ'ολα αυτα,καποιος μπορει κατι για το μηχαναι του

lord_dimos76
15/12/2005, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από lord_dimos76
αν και δεν εχει τιποτα για bmw,παρ'ολα αυτα,καποιος μπορει κατι να βρει για το μηχανακι του

DRAKOS1
15/12/2005, 19:42
Παιδια καλησπερα.
Την κυριακη θα ειμαι αθηνα αν θελετε βρισκομαστε το βραδυ καπου για καφε και βλεπετε και απο κοντα τα οργανα.
Μεχρι σαββατο βραδυ 23.00 ωρα θα πρεπει να ξερω.
ευχαριστω

Innersense
15/12/2005, 20:33
Ε χμμμ τι λέει παιδιά; Θα μαζευτούμε κάπου το blue lighting fan club μια και προσφέρεται ο φίλος; Εγώ ψιλο-ψήνομαι... Κόλλημα με το μπλε κι αυτό που έχω γαμώτο...

lord_dimos76
15/12/2005, 23:38
ΠΑΙΔΙΑ,ΕΓΩ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΚΥΡΙΑΚΗ ΒΡΑΔΥ,ΕΧΩ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ,ΟΜΩΣ ΜΟΝΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΝΩΡΙΣ ΜΠΟΡΩ.ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΝΤΑΛΑ ΗΛΙΟ...:a35:
:smokin:

lord_dimos76
19/12/2005, 11:53
ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΙΑ,ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΝΑ ΤΥΠΟ & ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΤΙ LEDS,ME ΜΙΑ ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΒΑΣΟΥΛΑ,ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΤΑ ΑΥΤ/ΤΑ ΤΑ ΒΑΖΟΥΝ ΑΠ'ΕΥΘΕΙΑΣ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΜΒΑΛΛΟΥΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ ΚΛΠ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΑ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ.ΘΑ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΜΕ ΝΕΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ!!!

hdbiker
11/06/2006, 16:33
τελικα τα δοκιμασες?καποια φοτο?

banditgr
12/06/2006, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από lord_dimos76
ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΙΑ,ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΝΑ ΤΥΠΟ & ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΤΙ LEDS,ME ΜΙΑ ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΒΑΣΟΥΛΑ,ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΤΑ ΑΥΤ/ΤΑ ΤΑ ΒΑΖΟΥΝ ΑΠ'ΕΥΘΕΙΑΣ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΜΒΑΛΛΟΥΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ ΚΛΠ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΑ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ.ΘΑ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΜΕ ΝΕΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ!!!

ta sigkekrimena leds einai antikatastates sta apla lampakia.To provlima einai oti gia na anapsoun etsi ta organa,den xreiazontai mono ta led.An ta valeis to pithanotero einai na min fotizei katholou to kantran.Prepei na einai sxediasmeno etsi,na exei anaklastires kai na diaxeetai to fos eidika.Ta leds den kanoun kali diaxisi fotos.To exo dokimasei kai ta evgala amesos.

DRAKOS1
12/06/2006, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
ta sigkekrimena leds einai antikatastates sta apla lampakia.To provlima einai oti gia na anapsoun etsi ta organa,den xreiazontai mono ta led.An ta valeis to pithanotero einai na min fotizei katholou to kantran.Prepei na einai sxediasmeno etsi,na exei anaklastires kai na diaxeetai to fos eidika.Ta leds den kanoun kali diaxisi fotos.To exo dokimasei kai ta evgala amesos.

Υπαρχουν led σε διαφορα ειδη και με διαφορετικες γωνιες φωτεινοτητας, π.χ. 90 μοιρες η 60 μοιρες κ.τ.λ..
Αυτα που εγω εχω βαλει ειναι σε smd γιατι ειναι σε πιο μεγαλη γωνια π.χ. 120 μοιρες μεχρι και 165 μοιρες φτανουν, οποτε εχεις πιο διαχυτο φως.