PDA

View Full Version : cbr 400 (nc29)



general_nikolai
20/09/2020, 16:07
Πολυ καλησπερες
Λοιπον το nc29 ρεταρει και μπερδευει μολις ζεσταθει σχεδον σα να δουλευει 3κυλινδρα η 2κιλινδρα

Μεχρι στιγμης εχω ελεγξει
Πρωτευοντα πηνια ενταξει
Pulse generator ενταξει
Καλωδιωση προς την ηλεκτρονική ε
νταξει Τρομπα βενζίνης ενταξει
Τρομπα νερόυ ενταξει
Κυκλωμα ψηξης ενταξει


τι μπορει να ειναι ?

sapila racing
20/09/2020, 16:31
Πολλπαπλασιαστές, μπουζί.
Τα πηνία και τους πολλαπλασιαστές πρέπει να τα μετρήσεις ζεστά!

general_nikolai
18/10/2020, 19:50
και τελικα ηταν η τρομπα βενζινης , ειχαν φαγωθει οι πλατινες της , αλλαχθηκαν και ολα οκ πλεον , ειναι κλασικο προβλημα και ευκολη επισκευη σε ολα τα παρομοιας τεχνολογιας καρμπυρατερ με ηλεκτρικη τρομπα

general_nikolai
25/02/2021, 10:31
ανωμαλιας συνεχεια


τελικα δεν ηταν τρομπα βενζινης παρολο που και εκεινη ειχε βλαβη οποτε διωρθωθηκε , αλλαχτηκαν πολαπλασιαστες μπουζοπιπες διωρθωθηκε και μια βλαβη στην πλεξουδα αλλα το προβλημα παρεμεινε, ξαναανοιξα τα καρμπυρατερ να δω μηπως εχει βουλωσει κτ γτ πλεον δεν λειτουργουσε καθολου ο 4ος κυλινδρος παρολου που ειχε μια χαρα σπινθιρα καιιιιιι
ΤΡΥΠΙΑ ΜΕΜΒΡΑΝΗ ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ !!!!!

Λοιπον εχει κανεις καμια ιδεα πως το διωρθωνουμε? σκεφτομαι η να παρω ενα μεταχειρισμενο slide η να αγορασω καμια 4αδα μεμβρανες απο την NRP και να τις προσαρμόσω στα slides
Τι λετε??

enduras_wr200
25/02/2021, 23:03
Καλησπέρα φίλε! Αν και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τα καρμπς στο δικό μου nc29 (τότε που το είχα), εν τούτοις έχω αντιμετωπίσει θέματα σε πολλά άλλα μηχανάκια. Αν τα slides σου είναι καλά (χωρίς φορές στις επιφάνειες, ή στρογγυλέματα στις ακμές) και η "φωλιά" τους, τότε σίγουρα θα προτιμούσα την αλλαγή μεμβρανών από την αγορά μεταχειρισμένης 4άδας. Ξαναλέω ότι δεν έχω εμπειρία από τα συγκεκριμένα καρμπ, λογικά αφαιρωντας το μεταλλικό δακτύλιο θα μπορείς να αλλάξεις τις μεμβράνες. Το έχω κάνει σε transalp 650 φίλου με τέλειο αποτέλεσμα. Επίσης αγορά από NRP, οι τύποι είναι πολύ εξυπηρετικοί και με πολύ πλούσιο κατάλογο.