PDA

View Full Version : Οικονομικό αερόκλειδο 1/2



strokt up
26/09/2020, 22:55
Θέλω για περιστασιακή χρήση στο χωριό να βγάζουμε καμία καρότσα απο κανένα αγροτικό που δεν χωράνε σωλήνες για προέκταση, για διάφορα εξαρτήματα του τρακτέρ και πάει λέγοντας. Βρίσκω Bulle 35kgm στα 50€ περίπου, einhell λίγο παραπάνω, ένα total λίγο παραπάνω Δεν θέλω να δώσω πάνω απο 50-60€ γιατί δεν έχω και κανένα σοβαρό κομπρεσέρ, εξάλλου για πολύ περιστασιακή χρήση πρόκειται. Έχουμε κάποια πρόταση, κάποια εμπειρία;

Acacius
27/09/2020, 11:47
Αφού το θέλεις για περιστασιακή χρήση, θα μπορούσες να περιμένεις να φέρει το Lidl, λογικά είναι συγκρίσιμο με αυτά που παραθέτεις και κοστίζει γύρω στα 30€.

Το θέμα είναι πότε θα το βρεις, γιατί δεν το φέρνει συχνά.

strokt up
27/09/2020, 12:18
Αφού το θέλεις για περιστασιακή χρήση, θα μπορούσες να περιμένεις να φέρει το Lidl, λογικά είναι συγκρίσιμο με αυτά που παραθέτεις και κοστίζει γύρω στα 30€.

Το θέμα είναι πότε θα το βρεις, γιατί δεν το φέρνει συχνά.

Αν και έχω αρκετά εργαλεία απο το lidl που έχουν βγεί πολύ καλά για εραστιχνική χρήση και έχουν χρησιμοποιηθεί περισσότερο και πιο σκληρά απο ότι θα έπρεπε, το lidl το έχει γυρίσει πολύ στα επαναφορτιζόμενα. Εκτός αυτού θέλω να βγάλω σύντομα μια καρότσα οπότε το θέλω σχετικά άμεσα.

o_gavros
27/09/2020, 12:23
χωρίς να ξέρω να σε βοηθήσω άμεσα στο ερώτημα σου, θα απέφευγα την einhel. Κακής ποιότητας κινεζικα.
Bulle απ'την αλλη, εχω δει να δουλεύουν διάφορα εργαλεία σε χέρια σκληρών ερασιτεχνών μέχρι μαστόρων, αρκετά ικανοποιητικά.

fasarias
27/09/2020, 20:04
bulle και απο εμενα.
Ουτε και τα total ειναι ασχημα, αλλα νομιζω τα bulle ειναι φθηνοτερα.
Τα einhell αστα κλαφτα.

stefanos
27/09/2020, 23:48
Έχω ένα no name κινεζιά πολλά χρόνια χωρίς πρόβληματα.
Από την χρήση του σε συνδυασμό με ασόβαρο συμπιεστάκι 50 λίτρων 2kw νομίζω ότι δεν θα κάνεις δουλειά
εκεί που χρειάζεσαι προέκταση σωλήνα.
Ο δικός μου συνδυασμός τουλάχιστον δεν τα καταφέρνει.

bruno
28/09/2020, 20:03
VOREL με κανα 35αρι,μια χαρα δουλευει,Πολονεζικη εταιρια.