PDA

View Full Version : SOLO RIDER (MOTOEUROPE: ΙΤΑΛΙΑ-ΑΥΣΤΡΙΑ-ΕΛΒΕΤΙΑ-ΓΑΛΛΙΑ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΤΣΕΧΙΑ)



vadim
29/10/2020, 14:04
Για 25 μέρες περιδιαβαίνω με παρέα μόνο τη μηχανή μου την Κεντρική Ευρώπη. Επισκέπτομαι ξανά αγαπημένα μέρη από το παρελθόν, αλλά ανακαλύπτω και "καλά κρυμμένα διαμαντάκια". Απολαμβάνω ανοιξιάτικους μεσογειακούς καιρούς και βροχοπτώσεις σε χαμηλές θερμοκρασίες. Καταφέρνω να παρακολουθήσω τον Federer σε αγώνα τένις. Κάνω ονειρεμένα παραποτάμια road trips μαζί με πάμπολλους Motoriders. "Χάνομαι" σε κουκλίστικα χωριουδάκια στον Μέλανα Δρυμό.
Όλα αυτά κι άλλα πολλά τα αποτύπωσα - με πολύ μεράκι - σε τέσσερα 8λεπτα φιλμάκια και τα επένδυσα με τις μουσικές μου προτιμήσεις (και με τη φωνή μου στην περιγραφή).

https://www.youtube.com/watch?v=ZB4xyiwA4Qg&t=4s

https://www.youtube.com/watch?v=Wy-uyZGgY04&t=17s

https://www.youtube.com/watch?v=Q81z86XShZ0&t=5s

https://www.youtube.com/watch?v=yA-9zWuTjvI&t=2s

doctoras
22/11/2020, 09:34
Ωραίος φίλε με ταξίδεψες!!Πολύ όμορφο το οδοιπορικό σου!
ξέχασα πως είναι να συνωστίζεσαι σε διάφορους χώρους και να μη έχεις καλυμμένο το πρόσωπο σου

o_gavros
22/11/2020, 10:05
Ρε φίλε σε ευχαριστούμε!
Ωραία νότα να αλλάξουμε λίγο τη μιζέρια της εποχής.
Είδα το πρώτο και μελαγχόλησα με τις ομορφιές!
Θα ρουφήξω και τα υπόλοιπα

vadim
22/11/2020, 11:45
Doctora σ' ευχαριστώ για το σχόλιό σου! Ας ελπίζουμε σε λίγο καιρό η μόνη κάλυψη του προσώπου να είναι το κράνος μας!

vadim
22/11/2020, 11:45
Σ' ευχαριστώ πολύ για τα σχόλιά σου!!

karellen
22/11/2020, 13:03
Από τις λίγες φορές που απολαμβάνεις ένα βίντεο ως το τέλος καθώς και την μουσική του.
Μπράβο,μας ταξίδεψες όμορφα.

vadim
22/11/2020, 18:20
Σ' ευχαριστώ θερμά για το σχόλιό σου!

George_M.
22/11/2020, 22:38
με ταξιδεψες κυριολεκτικα!
η' μαλλον με γυρισες μια 10ετια+ πισω οπου καθε καλοκαιρι γυριζαμε εκει μεσα...
παρατηρωντας κ μερικα ακομα βιντεο σου στον σωληνα συμφωνω με την κλιση σου προς (αποτι καταλαβα αδυναμια σου) Γερμανια καθως ειναι υπεροχος τοπος για ταξιδια!

vadim
22/11/2020, 23:15
με ταξιδεψες κυριολεκτικα!
η' μαλλον με γυρισες μια 10ετια+ πισω οπου καθε καλοκαιρι γυριζαμε εκει μεσα...
παρατηρωντας κ μερικα ακομα βιντεο σου στον σωληνα συμφωνω με την κλιση σου προς (αποτι καταλαβα αδυναμια σου) Γερμανια καθως ειναι υπεροχος τοπος για ταξιδια!

George_M σ' ευχαριστώ για τα σχόλιά σου και... ναι, σωστά μάντεψες, λατρεύω τη Γερμανία, την έχω γυρίσει καμιά δεκαριά φορές και ελπίζω να την απολαύσω άλλες τόσες στο μέλλον!

George_M.
22/11/2020, 23:53
George_M σ' ευχαριστώ για τα σχόλιά σου και... ναι, σωστά μάντεψες, λατρεύω τη Γερμανία, την έχω γυρίσει καμιά δεκαριά φορές και ελπίζω να την απολαύσω άλλες τόσες στο μέλλον!

μοιαζουμε,εγω 4 κ μακαρι αλλες τοσες...
κερασμενη αυτη η φωτο μου απο το μακρυνο 2009 οπως κ οι μπυρες σαφως!
καλους δρομους να χεις φιλε!

422987

airmav
23/11/2020, 07:19
βασικα ενεκα κυριακης χθες και λοκνταουν εκατσα το πρωι με καφεδακι κ ειδα ολες τις τσαρκες σου που εχουν ανεβει στο youtube. με εκανες να στεναχωρηθω πολυ που ειμαι ακινητος αυτην την στιγμη, αλλα με εβαλες να δωσω και μια υποσχεση στον εαυτο μου οτι θα κερδισω το χαμενο εδαφος, υγεια να εχουμε.
το αποτελεσμα που βγαινει στο βιντεο ειναι ακρως επαγγελματικο , οπως κ η αφηγηση μου αρεσε.
να εισαι γερος , μην σταματας και συνεχισε να μας δινεις ιδεες

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
23/11/2020, 07:23
Τί να πει κανείς.
Δεν έχω λόγια :beer:

pektis
23/11/2020, 10:57
Πολυ ομορφες εικονες vadim...Μας ταξιδεψες!
Να εισαι καλα!
Μου εχει λειψει πολυ ενα ταξιδι...
Δεν παλευεται αλλο η καραντινα...

vadim
23/11/2020, 11:56
βασικα ενεκα κυριακης χθες και λοκνταουν εκατσα το πρωι με καφεδακι κ ειδα ολες τις τσαρκες σου που εχουν ανεβει στο youtube. με εκανες να στεναχωρηθω πολυ που ειμαι ακινητος αυτην την στιγμη, αλλα με εβαλες να δωσω και μια υποσχεση στον εαυτο μου οτι θα κερδισω το χαμενο εδαφος, υγεια να εχουμε.
το αποτελεσμα που βγαινει στο βιντεο ειναι ακρως επαγγελματικο , οπως κ η αφηγηση μου αρεσε.
να εισαι γερος , μην σταματας και συνεχισε να μας δινεις ιδεες

Airmav σ' ευχαριστώ θερμά για τα σχόλιά σου! Σου εύχομαι ολόψυχα να πραγματοποιήσεις την υπόσχεσή σου με πολλά και ασφαλή ταξίδια!

vadim
23/11/2020, 11:57
Τί να πει κανείς.
Δεν έχω λόγια :beer:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑ σ' ευχαριστώ πολύ!

vadim
23/11/2020, 12:01
Πολυ ομορφες εικονες vadim...Μας ταξιδεψες!
Να εισαι καλα!
Μου εχει λειψει πολυ ενα ταξιδι...
Δεν παλευεται αλλο η καραντινα...

Pekti σ' ευχαριστώ πολύ για το σχόλιό σου! Ας είμαστε αισιόδοξοι ότι θα τελειώσει γρήγορα ο εφιάλτης και οι ατέλειωτοι δρόμοι θάναι και πάλι στη διάθεσή μας!

Dr.Monty
23/11/2020, 15:45
Εξαιρετικό το ταξιδι σου!!

Το βίντεο ειναι οτι πρεπει για καραντίνα! Να νοιωσουμε λιγο!

Αν σου ειναι ευκολο, πόσταρε τον χαρτη της διαδρομής.

Σου ευχομαι τα καλυτερα ταξιδια

Jimmu
23/11/2020, 16:04
R E S P E C T !!! Βιντεάρες-Μουσικάρες.....Αχχχχ άντε να μπορέσουμε σύντομα να γυρίσουμε στους δρόμους..Καλά χιλιόμετρα και εις άλλα με υγεία πάνω απ΄όλα!:beer:

vadim
23/11/2020, 17:09
Εξαιρετικό το ταξιδι σου!!

Το βίντεο ειναι οτι πρεπει για καραντίνα! Να νοιωσουμε λιγο!

Αν σου ειναι ευκολο, πόσταρε τον χαρτη της διαδρομής.

Σου ευχομαι τα καλυτερα ταξιδια

Σ' ευχαριστώ πολύ, αντεύχομαι ολόψυχα για καλά και ασφαλή ταξίδια! Παραθέτω τη διαδρομή κομμένη σε δύο χάρτες (δεν περιλαμβάνονται οι παρακάμψεις όπως χωριά Μέλανα Δρυμού, παραποτάμιο road trip Μοζέλα κλπ)

423012 423015

vadim
23/11/2020, 17:11
R E S P E C T !!! Βιντεάρες-Μουσικάρες.....Αχχχχ άντε να μπορέσουμε σύντομα να γυρίσουμε στους δρόμους..Καλά χιλιόμετρα και εις άλλα με υγεία πάνω απ΄όλα!:beer:

Jimmu σ' ευχαριστώ πολύ για τα υπερθετικά σου σχόλια! Σου εύχομαι πολύ σύντομα καλά και ασφαλή ταξίδια!

PaNick67
23/11/2020, 18:58
Πωωωω...... ζήλεψα..... με την καλή έννοια.
Μουσική, βίντεο, τοπία... τα πάντα άψογα!
Ονειρεύομαι κι εγώ ανάλογες διαδρομές έστω και με αυτοκίνητο λόγω οικογένειας.


Καλους δρόμους να έχεις πάντα.

vadim
24/11/2020, 09:19
Πωωωω...... ζήλεψα..... με την καλή έννοια.
Μουσική, βίντεο, τοπία... τα πάντα άψογα!
Ονειρεύομαι κι εγώ ανάλογες διαδρομές έστω και με αυτοκίνητο λόγω οικογένειας.


Καλους δρόμους να έχεις πάντα.

Νίκο σ' ευχαριστώ για τα σχόλιά σου! Και ... κάθε πράγμα στο καιρό του: Κι εγώ μέχρι πρότινος μοιραζόμουν αυτές τις ομορφιές με όλη την οικογένεια. Τώρα που ηλικιακά δεν εξαρτώνται από μένα, ήρθε η ώρα να απολαύσω τα μοναχικά μοτοταξίδια μου.