PDA

View Full Version : King of the Baggers Race at Laguna Seca 2020



doctor_john
01/11/2020, 10:23
Μια νέα κατηγορία, πολύ διασκεδαστική, ελπίζω να κατοχυρωθεί σαν πρωτάθλημα.


https://youtu.be/BOFDCnA7zb8

RaGe_Raptor
01/11/2020, 10:27
Μια μλκια κ μισή ήταν αλλά τεσπα, και η μαλακία διασκέδαση είναι :bawl:

Τίποτα προσωπικό Δόκτωρα :beer:

doctor_john
01/11/2020, 10:41
Εγώ βλέπω αθλητές πολύ συγκεντρωμένους, να δίνουν το 100% σε έναν αγώνα που δημιουργεί
ενδιαφέρουσες φάσεις συνέχεια.
Φαντάζομαι πως βλέπεις το GoodWood Revival, τους αγώνες με σκούτερ κ.λπ. :beer:

RaGe_Raptor
01/11/2020, 10:55
Εγώ βλέπω αθλητές πολύ συγκεντρωμένους, να δίνουν το 100% σε έναν αγώνα που δημιουργεί
ενδιαφέρουσες φάσεις συνέχεια.
Φαντάζομαι πως βλέπεις το GoodWood Revival, τους αγώνες με σκούτερ κ.λπ. :beer:

Μα αθλητές έτρεξαν και μάλιστα ενεργοί αναβάτες του moto america όπως oι Herrin,Gillim αλλά και παλιότεροι όπως ο Ben Bostrom.
Ο αγώνας έγινε στα πλαίσια του moto america championshipκαι φυσικά το επίπεδο δεν ήταν απλά υψηλό αλλά κορυφαίο. Τα δολλάρια που έπεσαν για να προετοιμάσουν τις μηχανές δεν έχουν προηγούμενο (καλά οι τσοπεραδες πληρώνουν τεράστια ποσά αρκεί το χρώμιο να είναι πολύ γυαλιστερό,άλλη ιστορία αυτή βέβαια:D ) Θα σου πω μόνο πως το βάρος τους έπεσε στο μισό!

Όλο αυτό είναι πολύ υπερβολικό για τα γούστα μου, αντιθέτως με τους αγώνες με μικρά μηχανάκια που θα ήθελα πολύ να έχω την ευκαιρία να συμμετάσχω,όχι απλώς να παρακολουθήσω.

panavour
01/11/2020, 11:07
Ως συνηθως θα σπευσουν ολοι οι ροσσηδες του φορουμ να το απαξιωσουν δοκτωρ.

RaGe_Raptor
01/11/2020, 11:12
Ως συνηθως θα σπευσουν ολοι οι ροσσηδες του φορουμ να το απαξιωσουν δοκτωρ.

Εγώ "ο Ροσσης του φόρουμ" θα μπορούσα να το απαξιώσω , εάν κι εφόσον έχει η προσωπική μου ματιά βαρύνουσα σημασία για εσένα.

panavour
01/11/2020, 11:17
Εγώ "ο Ροσσης του φόρουμ" θα μπορούσα να το απαξιώσω , εάν κι εφόσον έχει η προσωπική μου ματιά βαρύνουσα σημασία για εσένα.

Εαν οντως εισαι ροσσης του φορουμ απαξιωσε το,εξ αλλου τσαμπα ειναι και ευκολο απ τον καναπε ταυτοχρονα.Το δυσκολο ειναι να πας να κανεις το ιδιο που καναν αυτοι.ΝOTHING PERSONAL.

slzr
01/11/2020, 11:30
Περὶ ορέξεως... κολοκυθόπιτα.

Για μένα απ' το να ρίξουν ένα κάρο λεφτά στις μαούνες για να στρίβουν , ας έφτιαχναν τίποτα μπολντόρια , Ζ1000, Κατάνα κλπ να γουστάρουμε :p

RaGe_Raptor
01/11/2020, 11:36
Εαν οντως εισαι ροσσης του φορουμ απαξιωσε το,εξ αλλου τσαμπα ειναι και ευκολο απ τον καναπε ταυτοχρονα.Το δυσκολο ειναι να πας να κανεις το ιδιο που καναν αυτοι.ΝOTHING PERSONAL.

εφόσον ήμουνα ο μόνος που είχε απαντήσει μέχρι το μήνυμά σου,τότε στα μάτια σου είμαι "Ρόσσησ".

όντως,θα δυσκολευόμουν πολύ να "πετάξω" ένα τσουβάλι $ σε ένα εντελώς ακατάλληλο δίτροχο για να το κάνω να πηγαίνει (στην καλύτερη) 10-15 δευτερόλεπτα αργότερα ,σε μια μικρή σχετικά πίστα όπως η Laguna.

ήταν ένα promotion event για να τραβήξουν θεατές κι από την πολύ μεγάλη "δεξαμενή" των custom μοτοσυκλετών κι ως τέτοιο το κρίνω.

panavour
01/11/2020, 11:40
Περὶ ορέξεως... κολοκυθόπιτα.

Για μένα απ' το να ρίξουν ένα κάρο λεφτά στις μαούνες για να στρίβουν , ας έφτιαχναν τίποτα μπολντόρια , Ζ1000, Κατάνα κλπ να γουστάρουμε :p

Δεν το καναν για να γουσταρουν οι ευρωπαιοι ,αλλα για να γουσταρουν οι αμερικανοι,εξ αλλου ποιος θα κοιταγε στο αμερικα φτιαγμενα γιαπωνεζικα του 80.??
Κανεις,ενω τωρα ο μεσος χαρλεακιας και ινδιαν-ακιας αμερικανος ,θα εντυπωσιασθει και θα σκασει ακομα περισσοτερο τα ωραια του φραγκα για βελτιωσεις.Μαθε μπαλιτσα που ελεγε κι ο μακαριτης ο ΑΛΕΦΑΝΤΟΣ.

RaGe_Raptor
01/11/2020, 11:44
Δεν το καναν για να γουσταρουν οι ευρωπαιοι ,αλλα για να γουσταρουν οι αμερικανοι,εξ αλλου ποιος θα κοιταγε στο αμερικα φτιαγμενα γιαπωνεζικα του 80.??
Κανεις,ενω τωρα ο μεσος χαρλεακιας και ινδιαν-ακιας αμερικανος ,θα εντυπωσιασθει και θα σκασει ακομα περισσοτερο τα ωραια του φραγκα για βελτιωσεις.Μαθε μπαλιτσα που ελεγε κι ο μακαριτης ο ΑΛΕΦΑΝΤΟΣ.

άρα λες πως ως ευρωπαίος (λέμετώρα) έχω δικαίωμα να το βλέπω ως "μια μαλακία και μισή"?

doctor_john
01/11/2020, 12:00
Ελα ρε παιδιά.. όλα αφορμή για αντιπαράθεση; αθλητικό παρακλάδι είναι, κόσμος μαζεύεται, χαμογελά, τα μικρά δημιουργούν αξίες ευγενούς άμιλλας,
καλό κάνει στην κοινωνία. Μας πέφτει ακριβό ή οτιδήποτε άλλο; οκ..

Βλέπω καμιά 20αριά αγώνες NHL το χρόνο, σημαίνει πως μπορώ ή θέλω να συμμετάσχω;
να μην έχω δόντια και να αφήσω τη χαίτη του sludgερη απ' τα βουνά του Colorado? :tooth:

panavour
01/11/2020, 12:02
άρα λες πως ως ευρωπαίος (λέμετώρα) έχω δικαίωμα να το βλέπω ως "μια μαλακία και μισή"?

εννοειται,το ειπα αλλωστε και πιο πανω.

RaGe_Raptor
01/11/2020, 12:03
Ελα ρε παιδιά.. όλα αφορμή για αντιπαράθεση; αθλητικό παρακλάδι είναι, κόσμος μαζεύεται, χαμογελά, τα μικρά δημιουργούν αξίες ευγενούς άμιλλας,
καλό κάνει στην κοινωνία. Μας πέφτει ακριβό ή οτιδήποτε άλλο; οκ..

Βλέπω καμιά 20αριά αγώνες NHL το χρόνο, σημαίνει πως μπορώ ή θέλω να συμμετάσχω;
να μην έχω δόντια και να αφήσω τη χαίτη του sludgερη απ' τα βουνά του Colorado? :tooth:

από τον καναπέ κι εσύ. ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ :a33:

RaGe_Raptor
01/11/2020, 12:05
εννοειται,το ειπα αλλωστε και πιο πανω.

δεν έχασες την ευκαιρία να με ταμπελιάσεις,βέβαια.

slzr
01/11/2020, 12:08
εφόσον ήμουνα ο μόνος που είχε απαντήσει μέχρι το μήνυμά σου,τότε στα μάτια σου είμαι "Ρόσσησ".

όντως,θα δυσκολευόμουν πολύ να "πετάξω" ένα τσουβάλι $ σε ένα εντελώς ακατάλληλο δίτροχο για να το κάνω να πηγαίνει (στην καλύτερη) 10-15 δευτερόλεπτα αργότερα ,σε μια μικρή σχετικά πίστα όπως η Laguna.

ήταν ένα promotion event για να τραβήξουν θεατές κι από την πολύ μεγάλη "δεξαμενή" των custom μοτοσυκλετών κι ως τέτοιο το κρίνω.




Δεν το καναν για να γουσταρουν οι ευρωπαιοι ,αλλα για να γουσταρουν οι αμερικανοι,εξ αλλου ποιος θα κοιταγε στο αμερικα φτιαγμενα γιαπωνεζικα του 80.??
Κανεις,ενω τωρα ο μεσος χαρλεακιας και ινδιαν-ακιας αμερικανος ,θα εντυπωσιασθει και θα σκασει ακομα περισσοτερο τα ωραια του φραγκα για βελτιωσεις.Μαθε μπαλιτσα που ελεγε κι ο μακαριτης ο ΑΛΕΦΑΝΤΟΣ.


Μάλλον εσύ έμαθες μπαλίτσα. :D

panavour
01/11/2020, 12:12
δεν έχασες την ευκαιρία να με ταμπελιάσεις,βέβαια.

Οταν τεμπελιάζω ,ταμπελιάζω,ετσι για να γινεται κουβεντα στο φορουμ και ναχουμε να λεμε.Ουτως ή αλλως ,οι περισσοτεροι που γραφουμε δω μεσα ,ζουμε μοτοσυκλετιστικα,με τις εμπειριες ελαχιστων,ειδικα τα τελευταια χρονια λογω των καταστασεων.Και σε επιπεδο διαδρομων και εκδρομων ,και σε αγωνιστικο επιπεδο,και σε επιπεδο αγορας.Οποτε λιγο τσιγκλισμα δεν βλαπτει.Νothing personal,we stay cool.

RaGe_Raptor
01/11/2020, 13:12
real time data logger? why spend money on one if you can throw the whole laptop in the bag? bagger,right?:bawl:

https://www.youtube.com/watch?v=h4KBDQj9yo8

Kas_Tracer
01/11/2020, 13:14
Πλάκα είχε πάντως. Είναι εντυπωσιακό να βλέπεις τις μαουνες να πηγαίνουν τάπα.

RaGe_Raptor
01/11/2020, 13:23
Πλάκα είχε πάντως. Είναι εντυπωσιακό να βλέπεις τις μαουνες να πηγαίνουν τάπα.

να είσαι σε track day και να σκάσει εργοστασιακός αναβάτης με ολόκληρη την ομάδα για test. θα επικαλούμουν κάθε τρελή δικαιολογία για να μην είμαι στο group του. :bawl:

doctor_john
01/11/2020, 13:49
Πόση ώρα θα τον έβλεπες; :lol:

RaGe_Raptor
01/11/2020, 13:53
Πόση ώρα θα τον έβλεπες; :lol:

πιστεύω θα υπήρχαν πολλές πτώσεις από τους "i'm NOT being overtaken by this thing" :lol:

slzr
01/11/2020, 22:16
Θα μπορούσαν πάντως να τα φτιάξουν όπως είναι η ελληνική καστομιά (https://youtu.be/suvXc2T3uS8?t=1080).

Πρέπει να κοστίζει πολλά...

Shinigami Ryuk
03/11/2020, 11:20
Για δε ρε πως στριβουν οι μαουνες στην corkscrew...

νεοσσός
03/11/2020, 18:59
Θα μπορούσαν πάντως να τα φτιάξουν όπως είναι η ελληνική καστομιά (https://youtu.be/suvXc2T3uS8?t=1080).

Πρέπει να κοστίζει πολλά...
Ωραίο είναι τούτο!