PDA

View Full Version : SYM Maxsym 400 2021



lleonidas
03/11/2020, 13:13
Mονοκύλινδρο, υδρόψυκτο, τετραβάλβιδο με νέο κινητήρα, που αποδίδει 33,5 ίππους στις 6.750 σ.α.λ. και 4 kgm ροπής στις 5.250 σ.α.λ.
Νέο, ελαφρύτερο πλαίσιο, τροχοί 15'' (120/70) μπροστά και 14'' (160/60) πίσω. Τρία δισκόφρενα 275mm με διέμβολες ακτινικά τοποθετημένες δαγκάνες μπροστά. ABS, traction control, ρεζερβουάρ 13 λίτρων, keyless system, θύρα φόρτισης USB QC 2.0, φωτιστικά σώματα LED, ρυθμιζόμενη ζελατίνα χωρίς χρήση εργαλείων, αμορτισέρ ρυθμιζόμενα σε πέντε θέσεις και ABL (Advanced brake light system) το οποίο ενεργοποιείται όταν το scooter φρενάρει με περισσότερα από 70 χλμ/ώρα, προειδοποιώντας τα οχήματα που ακολουθούν, αναβοσβήνοντας. Τα όργανα αποτελούνται από οθόνη LCD και αναλογικό στροφόμετρο και ταχύμετρo. Ο χώρος κάτω από τη σέλα βρίσκεται σε ύψος 800mm και χωράει ένα κράνος full face και ένα ανοιχτού τύπου.

Πηγή (https://www.2wo.gr/news/nea-montela/5544-sym-maxsym-400-euro5-2021)

422334

422335

422336

422337

422338

Lioulios
04/11/2020, 08:39
Στα θετικα οι καθρεπτες που ειναι οι απλοι και φθηνοι και οχι με ενσωματωμενα led φλας που σε περιπτωση αντικαταστασης δεν μετρας 200αρι.
Οποιος δεν θελει να ανεβει πολυ και να παει στο 2κυλινδρο με αλυσιδα , καλη περιπτωση. Και τα 33.5 αλογα μια χαρα

yannis24
04/11/2020, 09:28
τιμη εχουμε ?

hectorlev
04/11/2020, 20:21
Mονοκύλινδρο, υδρόψυκτο, τετραβάλβιδο με νέο κινητήρα, που αποδίδει 33,5 ίππους στις 6.750 σ.α.λ. και 4 kgm ροπής στις 5.250 σ.α.λ.
Νέο, ελαφρύτερο πλαίσιο, τροχοί 15'' (120/70) μπροστά και 14'' (160/60) πίσω. Τρία δισκόφρενα 275mm με διέμβολες ακτινικά τοποθετημένες δαγκάνες μπροστά. ABS, traction control, ρεζερβουάρ 13 λίτρων, keyless system, θύρα φόρτισης USB QC 2.0, φωτιστικά σώματα LED, ρυθμιζόμενη ζελατίνα χωρίς χρήση εργαλείων, αμορτισέρ ρυθμιζόμενα σε πέντε θέσεις και ABL (Advanced brake light system) το οποίο ενεργοποιείται όταν το scooter φρενάρει με περισσότερα από 70 χλμ/ώρα, προειδοποιώντας τα οχήματα που ακολουθούν, αναβοσβήνοντας. Τα όργανα αποτελούνται από οθόνη LCD και αναλογικό στροφόμετρο και ταχύμετρo. Ο χώρος κάτω από τη σέλα βρίσκεται σε ύψος 800mm και χωράει ένα κράνος full face και ένα ανοιχτού τύπου.

Πηγή (https://www.2wo.gr/news/nea-montela/5544-sym-maxsym-400-euro5-2021)

422334

422335

422336

422337

422338

Ποια είναι η τιμή ρε παιδιά; Πότε θα είναι διαθέσιμο;

doctoras
04/11/2020, 20:28
Στα θετικα διακρίνεται μεγαλυτερη διαδρομη στα πισω αμορτισέρ.
Τιμη 5 με 5+

Dimitris5940
18/02/2021, 22:18
Η τιμή του είναι 6200euro μετρητα με το keyless στο χέρι ,με δώρο συναγερμό και τέλη κυκλοφορίας....προσφορά από σοβαρό έμπορο στην Αθηνα.... Μόλις σήμερα το παρηγγειλα ...έρχεται 1 Μαρτίου το καράβι, μέχρι 10 Μαρτίου παράδοση με πέναλτυ στην εταιρία.... προκαταβολή 50%
Υπόψιν ότι έρχονται μόνο τα dark grey mat....τα αλλά χρώματα φτάνουν Ελλάδα 4 Απριλίου 2021...
Ελπίζω να έκανα σωστή κίνηση.....Θα δείξει!!!!!

doctor_john
18/02/2021, 23:48
Ωραία όργανα, τους παραδέχομαι που τόλμησαν αριστερόστροφο στροφόμετρο για χάρη του σχεδιασμού τους.

panavour
19/02/2021, 00:01
425669

Mr_Overdose
19/02/2021, 08:02
Η τιμή του είναι 6200euro μετρητα με το keyless στο χέρι ,με δώρο συναγερμό και τέλη κυκλοφορίας....προσφορά από σοβαρό έμπορο στην Αθηνα.... Μόλις σήμερα το παρηγγειλα ...έρχεται 1 Μαρτίου το καράβι, μέχρι 10 Μαρτίου παράδοση με πέναλτυ στην εταιρία.... προκαταβολή 50%
Υπόψιν ότι έρχονται μόνο τα dark grey mat....τα αλλά χρώματα φτάνουν Ελλάδα 4 Απριλίου 2021...
Ελπίζω να έκανα σωστή κίνηση.....Θα δείξει!!!!!

Και γιατι οχι honda forza 350 φιλε μου στα ιδια λεφτα με την αξιοπιστια και την ποιοτητα της honda? Επειδη ψαχνομαι κεγω θελω να μου πεις τι σε τραβηξε εκει;επισησ στα ιδια φραγκα υπαρχει yamaha xmax 300 οπως και kymco xciting s400 i οπου λενε για το τελευταίο οτι ειναι πιστολι δυνατό!

Mr_Overdose
19/02/2021, 08:23
Ωραία όργανα, τους παραδέχομαι που τόλμησαν αριστερόστροφο στροφόμετρο για χάρη του σχεδιασμού τους.

425680

Τι μου θυμιζει τι μου θυμιζει.....
Πάει στο "ωραία όργανα"

Dimitris5940
19/02/2021, 13:00
Και γιατι οχι honda forza 350 φιλε μου στα ιδια λεφτα με την αξιοπιστια και την ποιοτητα της honda? Επειδη ψαχνομαι κεγω θελω να μου πεις τι σε τραβηξε εκει;επισησ στα ιδια φραγκα υπαρχει yamaha xmax 300 οπως και kymco xciting s400 i οπου λενε για το τελευταίο οτι ειναι πιστολι δυνατό!

Φίλε μου....το έψαξα αρκετά......Το Forza είναι καλό σκούτερ αλλά...
Δεν έχει TCS που για εμένα είναι απαραίτητο εργαλείο αντ αυτού το αμφίβολο HSTC
Μεγαλύτερη κατανάλωση αναλογικά
Μικρότερους αποθηκευτικούς χώρους
7 άλογα λιγότερα
Δεν έχει ρυθμιζόμενα αμορτισερ
Δεν έχει ανεμιστήρα ψύξης ψυγείου..
Και τέλος το Sym μου άρεσε περισσότερα σχεδιαστικά
Αυτά....
ΥΓ. Τα αλλά δυο που αναφέρεις αλλάζουν μοντέλο μέσα στο 2021 με προδιαγραφές euro5
Θα παρεις μηχανάκι που πρόκειται να αλλάξει σε 5-6 μήνες;

BLiTzER
19/02/2021, 13:05
Ωραία όργανα, τους παραδέχομαι που τόλμησαν αριστερόστροφο στροφόμετρο για χάρη του σχεδιασμού τους.

Γιατί το θεωρείς αριστερόστροφο και όχι δεξιόστροφο; :p

Mr_Overdose
19/02/2021, 13:23
Φίλε μου....το έψαξα αρκετά......Το Forza είναι καλό σκούτερ αλλά...
Δεν έχει TCS που για εμένα είναι απαραίτητο εργαλείο αντ αυτού το αμφίβολο HSTC
Μεγαλύτερη κατανάλωση αναλογικά
Μικρότερους αποθηκευτικούς χώρους
7 άλογα λιγότερα
Δεν έχει ρυθμιζόμενα αμορτισερ
Δεν έχει ανεμιστήρα ψύξης ψυγείου..
Και τέλος το Sym μου άρεσε περισσότερα σχεδιαστικά
Αυτά....
ΥΓ. Τα αλλά δυο που αναφέρεις αλλάζουν μοντέλο μέσα στο 2021 με προδιαγραφές euro5
Θα παρεις μηχανάκι που πρόκειται να αλλάξει σε 5-6 μήνες;

Ευχομαι να το ευχαριστηθεις φιλε, σίγουρα ειναι μια καλη επιλογη και πολυ ανταγωνισιμο στην κατηγορια του. Οχι δεν θα επερνα κατι που αλλαζει μοντελο σε λιγους μηνες, εμενα μου αρεσε πολυ το 350 και μεγαλο του ατου θεωρω ειναι η ζελατινα που ανεβοκατεβενει με ενα κουμπι, απο χωρους φιλε μου επετρεψε μου να διαφωνησω εχει απτους μεγαλυτερους χωρους στην κατηγορια αφου περνει 2 full face κρανοι, το xciting ναι δεν εχει καθως θεωρειται ποιο σπορ και οχι τοσο τουρινγκ, τωρα οσο για το tcs ναι καλοδεχουμενο δεν νομίζω οτι αποτελει βασικο κριτίριο σε αυτη την κατηγορια και κυβικα διοτι αμα αρχισουμε να το ψαχνουμε τοσο πολυ υπαρχει και το cornering abs και και και... Δεν τελειωνουμε ποτε διοτι δεν γίνεται να τα εχουμε ολα οποτε συμβιβαζεσαι αναλογος με τις αναγκες σου...οσο για τις καταναλωσεις του forza διαβαζω 3,5 lt/100 πιστευω πολυ οικονομικο.... Για μενα προεχει η ποιοτητα και η αξιοπιστια κατι που πολυ δυσκολα θα προσπερνουσα ωστοσο εφοσον το θεμα εχει να κανει και με το γουστο και αφου σου αρεσε περισσοτερο τοτε πασο!

Lioulios
19/02/2021, 13:25
215 κιλα γεματο

425683

Dimitris5940
19/02/2021, 14:16
Ευχομαι να το ευχαριστηθεις φιλε, σίγουρα ειναι μια καλη επιλογη και πολυ ανταγωνισιμο στην κατηγορια του. Οχι δεν θα επερνα κατι που αλλαζει μοντελο σε λιγους μηνες, εμενα μου αρεσε πολυ το 350 και μεγαλο του ατου θεωρω ειναι η ζελατινα που ανεβοκατεβενει με ενα κουμπι, απο χωρους φιλε μου επετρεψε μου να διαφωνησω εχει απτους μεγαλυτερους χωρους στην κατηγορια αφου περνει 2 full face κρανοι, το xciting ναι δεν εχει καθως θεωρειται ποιο σπορ και οχι τοσο τουρινγκ, τωρα οσο για το tcs ναι καλοδεχουμενο δεν νομίζω οτι αποτελει βασικο κριτίριο σε αυτη την κατηγορια και κυβικα διοτι αμα αρχισουμε να το ψαχνουμε τοσο πολυ υπαρχει και το cornering abs και και και... Δεν τελειωνουμε ποτε διοτι δεν γίνεται να τα εχουμε ολα οποτε συμβιβαζεσαι αναλογος με τις αναγκες σου...οσο για τις καταναλωσεις του forza διαβαζω 3,5 lt/100 πιστευω πολυ οικονομικο.... Για μενα προεχει η ποιοτητα και η αξιοπιστια κατι που πολυ δυσκολα θα προσπερνουσα ωστοσο εφοσον το θεμα εχει να κανει και με το γουστο και αφου σου αρεσε περισσοτερο τοτε πασο!

Ευχαριστω πολύ για την ευχή σου.....

doctor_john
19/02/2021, 17:40
Γιατί το θεωρείς αριστερόστροφο και όχι δεξιόστροφο; :p

κοιτάω την φορά που διαβάζονται τα νούμερα :lol:

Dimitris5940
19/02/2021, 18:39
κοιτάω την φορά που διαβάζονται τα νούμερα :lol:

Φίλε μου...Γιατί πηγαίνει αντίθετα με τη φορά των δεικτών του ρολογιού.....σε αντίθεση με όλα τα αλλά.....σχεδόν!!!

Dimitris5940
02/03/2021, 22:07
Το καράβι με τα 400αρια e5 tcs 2021 τα Maxsym έπιασε λιμάνι....Λογικά μέχρι τη Παρασκευή 05/02/2021 εκτελωνιζονται.... Αναμένουμε λοιπόν από τις αρχές της επόμενης εβδομάδας.

Akalestos
03/03/2021, 13:46
Το καράβι με τα 400αρια e5 tcs 2021 τα Maxsym έπιασε λιμάνι....Λογικά μέχρι τη Παρασκευή 05/02/2021 εκτελωνιζονται.... Αναμένουμε λοιπόν από τις αρχές της επόμενης εβδομάδας.

Αντε να μας πεις τις πρωτες εντυπωσεις!

Dimitris5940
03/03/2021, 15:26
Αντε να μας πεις τις πρωτες εντυπωσεις!

Με τη μία φιλε μου....Βέβαια νοιώθω σαν να έχω αγοράσει "γουρουνι στο σακκι" γιατί κανείς δεν το έχει δει και τεστάρει, αλλά από την άλλη θεωρώ ότι είναι καλή επιλογή....Μολις το παραλάβω θα επανέλθω με εντυπώσεις....

Akalestos
03/03/2021, 17:42
Με τη μία φιλε μου....Βέβαια νοιώθω σαν να έχω αγοράσει "γουρουνι στο σακκι" γιατί κανείς δεν το έχει δει και τεστάρει, αλλά από την άλλη θεωρώ ότι είναι καλή επιλογή....Μολις το παραλάβω θα επανέλθω με εντυπώσεις....

Ελα ενταξει η Sym εχει αποδειξει ποια ειναι δε νομιζω να μας απογοητευσει ξαφνικα.Νομιζω στα 400cc ειναι η πιο vfm επιλογη αν εξαιρεσεις τις low budget αναρτησεις αλλα αυτο ειναι γενικα της κατηγοριας των 300cc-500cc που κι εκει η Sym μια χαρα τα εχει παει εως τωρα.Θα περιμενα να σου πω την αληθεια την τιμη του να ειναι κανα 500αρικο κατω αλλα οκ.Περιμενουμε εντυπωσεις λοιπον!

Dimitris5940
03/03/2021, 18:23
Το 500αρικο έξτρα μάλλον το πληρώνεις για το EBL..(χαχαχα). .πράγματι δεν περιμένουμε αναρτήσεις Augusta σε σκούτερ των 6000... Θα δούμε τι απίδια πιάνει ο σάκκος.... πάντως φεύγω από kymco downtown και πάω σε sym.... Χάλια ανάρτηση...το kymco....ελπίζω το sym να είναι καλύτερο...Αλλιώς....έχασα....

DrBig
03/03/2021, 18:28
Το 500αρικο έξτρα μάλλον το πληρώνεις για το EBL..(χαχαχα). .πράγματι δεν περιμένουμε αναρτήσεις Augusta σε σκούτερ των 6000... Θα δούμε τι απίδια πιάνει ο σάκκος.... πάντως φεύγω από kymco downtown και πάω σε sym.... Χάλια ανάρτηση...το kymco....ελπίζω το sym να είναι καλύτερο...Αλλιώς....έχασα....

Οτιδηποτε και να παρεις με το μισο μηχανακι πανω στο πισω τροχο, στη καλλιτερη περιπτωση δεν θα ειναι φρικη.

Akalestos
03/03/2021, 18:42
Οι λογοι πιστευω ειναι καθαρα οικονομικοι στα scooter πολης αφου ολοι σε αυτη τη κατηγορια ψαχνουμε κατι οικονομικο για μετακινηση,δεν υπαρχει λογος να σου φορεσει καλη και ακριβη αναρτηση,γιατι μετα παμε αλλου χρηματικα χωρις να υπαρχει και ιδιαιτερος λογος.Αλλα αν πας σε mega scooter εκει ναι θα εχεις καλες αναρτησεις αλλα εκει παμε αλλου μετα...

DrBig
03/03/2021, 19:15
Οι λογοι πιστευω ειναι καθαρα οικονομικοι στα scooter πολης αφου ολοι σε αυτη τη κατηγορια ψαχνουμε κατι οικονομικο για μετακινηση,δεν υπαρχει λογος να σου φορεσει καλη και ακριβη αναρτηση,γιατι μετα παμε αλλου χρηματικα χωρις να υπαρχει και ιδιαιτερος λογος.Αλλα αν πας σε mega scooter εκει ναι θα εχεις καλες αναρτησεις αλλα εκει παμε αλλου μετα...

Δεν ειναι θεμα αναρτησης (υπο την εννοια του αμορτισερ), ειναι θεμα τεραστιου μη αναρτωμενου βαρους σε μικρο πισω τροχο. Μια καλη αναρτηση θα βελτιωσει τη κατασταση, αλλα μετα πλησιαζεις τα μεγκα σκουτερ και το αποτελεσμα θα ειναι κατα πολυ υποδεεστερο.

Dimitris5940
03/03/2021, 19:46
Συμφωνώ απόλυτα.. Άσε που θα εκτοξευόταν και το κόστος... Άλλωστε 400αρι σκούτερ σκουτερακι είναι.... Επειδή είμαι και κάτοχος μιας BMW GT 1600 MY 2019,πιστέψτε με ξέρω τι θα πει ανάρτηση και δεν περιμένω κάτι ανάλογο από ένα σκουτερακι....

Dimitris5940
05/03/2021, 21:37
Καλοί μου φίλοι....
Σκέπτομαι να τοποθετήσω στο Maxsym 400 2021 euro5 ,το οποίο ειρησθω εν πάροδω
,παραλαμβάνω Δευτέρα 08/02/2021,συναγερμό Pandora smart moto v2.,με περιμετρικό αισθητήρα έξτρα.. 379 ο συναγερμός συν 120 τοποθέτηση συν 60 ο αισθητήρας..
Παρακαλώ πολυ ποια είναι η γνώμη σας για τον συγκεκριμένο συναγερμό;..Αξίζει; Η να το ακυρώσω;
Η γνώμη σας θα μου αποδειχθεί ιδιαιτέρως χρήσιμη..
Ευχαριστω πολυ

Dimitris5940
06/03/2021, 15:54
Καλοί μου φίλοι....
Σκέπτομαι να τοποθετήσω στο Maxsym 400 2021 euro5 ,το οποίο ειρησθω εν πάροδω
,παραλαμβάνω Δευτέρα 08/02/2021,συναγερμό Pandora smart moto v2.,με περιμετρικό αισθητήρα έξτρα.. 379 ο συναγερμός συν 120 τοποθέτηση συν 60 ο αισθητήρας..
Παρακαλώ πολυ ποια είναι η γνώμη σας για τον συγκεκριμένο συναγερμό;..Αξίζει; Η να το ακυρώσω;
Η γνώμη σας θα μου αποδειχθεί ιδιαιτέρως χρήσιμη..
Ευχαριστω πολυ

Τελικά σήμερα 06/03/2021 πήγα και το είδα.... Φίλοι μου το μηχανάκι τουλάχιστον από εξωτερική εμφάνιση κυριολεκτικά «σκίζει».... Δεν παίζεται..... Είναι ΚΑΤ αρχήν compact σε σχέση με το προηγούμενο....Μαζεμενο λοιπόν , πανέμορφο , και με πλήθος καλούδια... Άνετη ,πολύ άνετη θέση οδήγησης,αν και δε το τεστάρα απλά δοκίμασα τη θέση οδήγησης,είναι πολύ άνετη...Δεν είχε τοποθετηθεί ακόμη η μπαταρία και έτσι δεν ήταν δυνατό να το θέσω σε λειτουργία....Με χάλασε το γεγονός ότι οι δυο μπροστινόι αποθηκευτικοί χώροι για μικροαντικείμενα όπου φιλοξενούνται οι παροχές usb 3qc και η παροχή 12v ,δεν κλειδώνουν... piece of cake όμως γιατί τοποθετούνται έξτρα,σε 2 μήνες όμως από σήμερα...Επίσης δεν υπάρχει συμβατός μέχρι τώρα συναγερμός με τη Φύσσα του σκούτερ..(ακόμη και η ηλεκτρολογική Φύσσα έχει αλλάξει).. Η αντιπροσωπεία είναι σε επαφή με Gemini και Scorpion για συμβατότητα...
Φυσικά χωρίς να το κυκλοφορήσω δεν είναι δυνατόν να έχω ολοκληρωμένη άποψη...Αλλά από εμφάνιση.....Monica Belucci.... ( hahaha!!!)

Dimitris5940
06/03/2021, 17:07
Τελικά σήμερα 06/03/2021 πήγα και το είδα.... Φίλοι μου το μηχανάκι τουλάχιστον από εξωτερική εμφάνιση κυριολεκτικά «σκίζει».... Δεν παίζεται..... Είναι ΚΑΤ αρχήν compact σε σχέση με το προηγούμενο....Απλά είναι ένα καινούργιο μοντέλο...Όχι Facelift κλπ... Έχουν αλλάξει σχεδόν τα πάντα..Εντελώς νέο,εντελώς διαφορετικό... Νέο σε όλα..Μαζεμενο λοιπόν , πανέμορφο , και με πλήθος καλούδια... Άνετη ,πολύ άνετη θέση οδήγησης,αν και δε το τεστάρα απλά δοκίμασα τη θέση οδήγησης,είναι πολύ άνετη...Δεν είχε τοποθετηθεί ακόμη η μπαταρία και έτσι δεν ήταν δυνατό να το θέσω σε λειτουργία....Με χάλασε το γεγονός ότι οι δυο μπροστινόι αποθηκευτικοί χώροι για μικροαντικείμενα όπου φιλοξενούνται οι παροχές usb 3qc και η παροχή 12v ,δεν κλειδώνουν... piece of cake όμως γιατί τοποθετούνται έξτρα,σε 2 μήνες όμως από σήμερα...Επίσης δεν υπάρχει συμβατός μέχρι τώρα συναγερμός με τη Φύσσα του σκούτερ.(ακόμη και η φίσσα έχει αλλάξει)... Η αντιπροσωπεία είναι σε επαφή με Gemini και Scorpion για συμβατότητα...
Φυσικά χωρίς να το κυκλοφορήσω δεν είναι δυνατόν να έχω ολοκληρωμένη άποψη...Αλλά από εμφάνιση.....Monica Belucci.... ( hahaha!!!)
Τα λέμε λοιπόν τη Τρίτη!!!

Akalestos
06/03/2021, 20:24
Φιλε αν κρινω απο τον γεματο 400 κυβικα κινητηρα,τον αποθηκευτικο χωρο που χωραει 2 φουλ φεις κρανη και τον εξοπλισμο που δεν υστερει σε τιποτα απο τον ανταγωνισμο της κατηγοριας του νομιζω ειναι το καλυτερο της κατηγοριας του,μενει να δουμε καταναλωση,λειτουργια-αποδοση κινητηρα,αποσβεση αναρτησεων.Νομιζω αν καταφερει να καιει μεχρι 3,5/4 λιτρα και κατεβαζει 150/160χλμ τελικη θα ειναι ο,τι πρεπει!! Για να δουμε...

Dimitris5940
06/03/2021, 21:10
Φιλε αν κρινω απο τον γεματο 400 κυβικα κινητηρα,τον αποθηκευτικο χωρο που χωραει 2 φουλ φεις κρανη και τον εξοπλισμο που δεν υστερει σε τιποτα απο τον ανταγωνισμο της κατηγοριας του νομιζω ειναι το καλυτερο της κατηγοριας του,μενει να δουμε καταναλωση,λειτουργια-αποδοση κινητηρα,αποσβεση αναρτησεων.Νομιζω αν καταφερει να καιει μεχρι 3,5/4 λιτρα και κατεβαζει 150/160χλμ τελικη θα ειναι ο,τι πρεπει!! Για να δουμε...

Φίλε μου έχεις απόλυτο δίκιο...Μη ξεχνάμε ότι το μηχανάκι μόλις έφτασε στις αγορές της Ευρώπης. Άλλωστε πρώτα ήρθε Ελλαδα. 40 κομμάτια απο ότι πληροφορήθηκα ήρθαν σε πρώτη φάση (και οι νομοι της χώρας μας είναι 52,άρα οποίος πρόλαβε,πρόλαβε)...Ατεσταριστο μέχρι τώρα .. Προδιαγραφές βέβαια καταπληκτικές αλλά όλα τα αλλά θα τα δούμε μετά το στρώσιμο ( 1000 - 1500 Kim ): Πιστεύω ότι τα 3,5lt/100klm είναι απόλυτα εφικτός αριθμός λόγω σχεδιασμού air intake και φυσικά euro 5.. Θα δούμε...

Dimitris5940
10/03/2021, 19:05
Φίλε μου έχεις απόλυτο δίκιο...Μη ξεχνάμε ότι το μηχανάκι μόλις έφτασε στις αγορές της Ευρώπης. Άλλωστε πρώτα ήρθε Ελλαδα. 40 κομμάτια απο ότι πληροφορήθηκα ήρθαν σε πρώτη φάση (και οι νομοι της χώρας μας είναι 52,άρα οποίος πρόλαβε,πρόλαβε)...Ατεσταριστο μέχρι τώρα .. Προδιαγραφές βέβαια καταπληκτικές αλλά όλα τα αλλά θα τα δούμε μετά το στρώσιμο ( 1000 - 1500 Kim ): Πιστεύω ότι τα 3,5lt/100klm είναι απόλυτα εφικτός αριθμός λόγω σχεδιασμού air intake και φυσικά euro 5.. Θα δούμε...
Τελικά σήμερα 10/03 (όπως είχε δεσμευτεί η εταιρία) αργά το βράδυ το παρέλαβα...Μόλις 4 χλμ και κατευθείαν στο πάρκινγκ.. Γέμισε με 20 ευρώ 100αρα....Ες αύριο τα σπουδαία...

karellen
10/03/2021, 19:27
Τελικά σήμερα αργά το βράδυ το παρέλαβα...Μόλις 4 χλμ και κατευθείαν στο πάρκινγκ.. Γέμισε με 20 ευρώ 100αρα....Ες αύριο τα σπουδαία...

Άντε με το καλό!

Dimitris5940
10/03/2021, 19:33
426234426233
Άντε με το καλό!

Σε ευχαριστω πολύ....προσπαθώ να ανεβάσω φωτό αλλά με τίποτα...μάλλον πρέπει να χαμήλωςω ανάλυση...

Lioulios
10/03/2021, 20:23
Μπορεις και με περικοπη απο το τηλεφωνο.

Καλοριζικο

Dimitris5940
10/03/2021, 20:37
Μπορεις και με περικοπη απο το τηλεφωνο.

Καλοριζικο
Με περικοπή δεν γίνεται....απλά με προγράμματακι κατέβασα την ανάλυση γιατί ήταν 4Κ....
Πάντως σε ευχαριστω πολυ για την ευχή σου....

Dimitris5940
10/03/2021, 21:15
Με περικοπή δεν γίνεται....απλά με προγράμματακι κατέβασα την ανάλυση γιατί ήταν 4Κ....
Πάντως σε ευχαριστω πολυ για την ευχή σου....
Οδική βοήθεια
Νομική προστασία
€372 .84
Ασφάλεια πλήρης πυρός κλοπής ετήσια....

Akalestos
10/03/2021, 21:38
Καλοριζικο Δημητρη μεγειες φιλε καλες βολτες! Πολυ ωραιο!

lleonidas
10/03/2021, 21:42
Καλές βόλτες! Γράψε μας και εντυπώσεις κάποια στιγμή που θα έχεις αποκτήσει μια πρώτη εικόνα :)

Dr.Monty
11/03/2021, 07:11
Οδική βοήθεια
Νομική προστασία
€372 .84
Ασφάλεια πλήρης πυρός κλοπής ετήσια....

Καλοτάξιδο να ειναι. Να το ευχαριστηθείς!

Σε ποια εταιρία και με τι κάλυψη;

yannis24
11/03/2021, 10:21
καλοταξιδο !!
Πανεμορφο!!
πολλα καλα και ορθια χιλιομετρα !

Dimitris5940
11/03/2021, 12:09
Καλοτάξιδο να ειναι. Να το ευχαριστηθείς!

Σε ποια εταιρία και με τι κάλυψη;
Βασικές καλύψεις και οδική,και πυρός και κλοπή....με βεβαίωση εγκατάσταση συναγερμού (Pandora smart moto v2) (Το προϊόν καλύπτεται από εφ' όρου ζωής εγγύηση καλής λειτουργίας.
Με κάθε τοποθέτηση συναγερμού PANDORA σας παρέχουμε "Βεβαίωση Εγκατάστασης για Χρήση Ασφαλιστικής Εταιρείας"
Με αυτή την βεβαίωση ενημερώνετε την ασφαλιστική σας εταιρεία για πιθανή έκπτωση στο ασφαλιστήριο σας.)

Δεν ξέρω αν πρέπει να αναφέρω όνομα ασφαλιστικής εταιρίας....

Dimitris5940
11/03/2021, 12:11
Σας Ευχαριστω όλους θερμά για τις ευχές...Σε μικρό διάστημα θα γράψω εντυπώσεις...πάντως φαίνεται πολύ στιβαρό...

Dr.Monty
11/03/2021, 13:18
Βασικές καλύψεις και οδική,και πυρός και κλοπή....με βεβαίωση εγκατάσταση συναγερμού (Pandora smart moto v2) (Το προϊόν καλύπτεται από εφ' όρου ζωής εγγύηση καλής λειτουργίας.
Με κάθε τοποθέτηση συναγερμού PANDORA σας παρέχουμε "Βεβαίωση Εγκατάστασης για Χρήση Ασφαλιστικής Εταιρείας"
Με αυτή την βεβαίωση ενημερώνετε την ασφαλιστική σας εταιρεία για πιθανή έκπτωση στο ασφαλιστήριο σας.)

Δεν ξέρω αν πρέπει να αναφέρω όνομα ασφαλιστικής εταιρίας....

Ρώτησα επειδή εχουν ξανααναφερθει ονόματα. Βασικά μονο δυο εχω υπόψη μου να κανουν κλοπής και ηθελα να δω αν υπάρχει άλλη.

Με βάση τις τιμές που ξέρω για καινουργια μηχανη στα (4000ευρω), η ασφαλιστική σου πρέπει να ειναι η Α..

Οπως και να χει ευχαριστω

Dimitris5940
11/03/2021, 18:44
Με τιμολόγιο 6200 αξία η τιμή ασφάλισης ήταν αυτή που έγραψα...απαραίτητη προϋπόθεση η βεβαίωση εγκατάστασης...

Dimitris5940
11/03/2021, 20:08
426288
Σήμερα εγκαταστάθηκε και ο απίστευτος συναγερμός Pandora smart moto v2...Πραγματικά δεν υπάρχουν λόγια...Πλήρως παραμετροποίησιμος από κινητό η ταμπλέτ η online...Keyless οπλισμός αφοπλισμός με το tag....Ημερολόγιο οδήγησης,εντοπισμός θέσης,ασπίδα προστασίας,ένδειξη θερμοκρασίας κινητήρα και περιβάλλοντος στο κινητό,αποστολή μηνύματος και τηλεφωνική κλήση σε κάθε προσπάθεια παραβίασης...και αλλά πολλά...μόνο που μόνο για τις δοκιμές φύγαν στο πίτσ φυτίλι 10 ευρουδάκια από τη κάρτα... όμως τα σπάει...Έβαλα αλλά 50...θα δούμε ποσό θα κρατήσει....

Dimitris5940
13/03/2021, 21:14
Λοιπόν...Οι πρώτες εντυπώσεις μετά από 150χλμ σε μικτή διαδρομή,πόλη και εθνική,100χλμ σε Εθνική...
Το σκούτερ είναι πολύ καλό... Η θέση οδήγησης άνετη και πολύ αναπαυτική..Βέβαια θα αντιμετωπίσουν πρόβλημα όσοι είναι κάτω από 1,70 γιατί είναι αρκετά ψηλή..Πολύ καλή ποιότητα κύλισης και κρατήματα για σκούτερ...Στην αρχή οι αναρτήσεις ήταν λίγο έως πολύ σκληρές αλλά αυτό οφειλέτο στην προ ρύθμιση στη θέση 4 από το εργοστάσιο..Μόλις ρυθμίστηκαν στο 3 τα πάντα άλλαξαν και κατάπινε πολύ καλά τις απέραντες και αμέτρητες λακούβες στον δρόμο Εκάλη-Ραπεντοζα Διονύσου.Τα φρένα του είναι πολύ καλά αν και δεν χρειάστηκε να επέμβει το ABS σε κανένα σημείο της διαδρομής..Παρά πολύ καλή η ροπή του κινητήρα από χαμηλά.. Μέχρι 5100rpm που το πηγαινα(λόγω στρωσιματος φυσικά)είχα 100χλμ στο GPS και 105 στο κοντερ(καλή απόκλιση νομίζω) Στο δρόμο ,εθνική,σχετικά ανεπηρέαστο από τους πλάγιους ανέμους(όχι φυσικά εντελώς,γιατί για σκούτερ μιλάμε)ο δε άνεμο θώρακας ρυθμισμένος στη ψηλή θέση κάνει πολύ καλή δουλειά και κόβει πραγματικά πολύ αέρα...Επίσης πολύ βολικές και οι ρυθμιζόμενες σε 4 θέσεις μανέτες...Με βόλεψε πολύ αυτό...Λίγο περίεργος ο θόρυβος του βεντιλατερ του ψυγείου που σε στάση και ρελαντί σε παραξενεύει λίγο και στην αρχή ψάχνεσαι...Αλλά σιγά σιγά συνηθίζεται...
Στην οδήγηση είναι άνετο ,ξεκούραστο και τα πόδια βολεύονται μια χαρά...Δεν έβαλα δεύτερο άτομο πάνω για να διαπιστώσω τυχόν παρεκκλίσεις στη σταθερότητα... Οδήγησα χωρίς χέρια στο τιμόνι για δευτερόλεπτα και δεν έφυγε καθόλου ...Αρκουντως σταθερό λοιπόν...Εκείνο που μου έκανε τρομερή εντύπωση είναι η κατανάλωση...Με μέση ωριαία ταχύτητα 81χλμ η κατανάλωση σύμφωνα με τα γέμισμα ήταν 3,2lt/100klm (δηλδ γέμισα έκανα 100 χλμ και ξανά γέμισα από το ίδια πρατήριο) 3,3lt μου έδειξε και η Pandora στο σχετικό app....Πολύ οικονομικό...
.Ο χώρος κάτω από τη σελλα είναι αρκετά μεγάλος και με τη κατάλληλη τοποθέτηση χωράει δυο φλίπαπ κράνη...
Έχει επίσης κάτω από τη σελλα ένα πολύ έξυπνο ντουλαπάκι θήκη για τα χαρτιά της μηχανής....Ο κινητήρας εκκινεί άμεσα,αδιαμαρτύρητα και βγάζει έναν όμορφο ήχο τόσο στο ρελαντί όσο και στη ρεπριζ..
Σβηστό είναι πράγματι λίγο βαρύ για μανούβρες αλλά θεωρώ ότι είναι φυσικό αυτό..
Οι καθρέφτες κλείνουν εντελώς και ρυθμίζονται πολύ εύκολα.
Όταν κατεβάσεις το πλαϊνό στάντ ενεργοποιείται το χειρόφρενο ενώ αν το έχεις στο κεντρικό στάντ και μαρσάρεις με τη ρόδα στον αέρα ο κινητήρας κόβει απότομα το γκάζι νεκρώνει λόγω ενεργοποίησης του TCS..
Αυτά λοιπόν προς το παρόν ,ελπίζω να βοήθησα....

Akalestos
13/03/2021, 21:59
Δλδ πισω αναρτησεις τις ειδες καλες.Καλα θα στρωσουν κιολας σε λιγο καιρο,λογικο να ειναι σφιχτες για καποια χιλιομετρα παντως.Απο κινητηρα δεν ειχες ενοχλητικους κραδασμους να υποθεσω.Κατω απο τη σελα δεν χωραει 2 φουλ φεις κρανη? Καταναλωση αρκετα καλη. Αρα υπολογιζω βαρια κανα 4/100 μολις στρωθει που θα το ανοιγεις κιολας. Ωραιος μεγεια κ παλι να το χαιρεσαι και κρατα μας ενημερους.

Dimitris5940
13/03/2021, 23:24
Δλδ πισω αναρτησεις τις ειδες καλες.Καλα θα στρωσουν κιολας σε λιγο καιρο,λογικο να ειναι σφιχτες για καποια χιλιομετρα παντως.Απο κινητηρα δεν ειχες ενοχλητικους κραδασμους να υποθεσω.Κατω απο τη σελα δεν χωραει 2 φουλ φεις κρανη? Καταναλωση αρκετα καλη. Αρα υπολογιζω βαρια κανα 4/100 μολις στρωθει που θα το ανοιγεις κιολας. Ωραιος μεγεια κ παλι να το χαιρεσαι και κρατα μας ενημερους.
Οι πίσω αναρτήσεις είναι αρκετά καλές για σκούτερ..(Ξέρεις,κατέβηκα από τη BMW GT 1600 MY 19-που είναι ακριβώς 4 Maxsym τόσο σε κυβικά όσο και σε τιμη- και πρέπει να είμαι αντικειμενικος και όχι να συγκρίνω τα ασυγκριτα) Το καλό είναι ότι ρυθμίζονται.. Πάντως στη θέση 3 αποσβσινουν πολύ ικανοποιητικα .Θα τις μαλάκωσε λίγο περισσότερο, στο2,για να δω συμπεριφορά.. σίγουρα όμως θα χάσει σε κρατήματα.. Στη θέση 3 πάντως δεν σε πονάνε τα οπίσθια σου ούτε η μέση σου σε λακκούβες. Υπάρχει ικανοποιητική απόσβεση....Το μοτέρ ακούγεται σα ραπτομηχανή.. κανένας μηχανικός κραδασμούς.. ήρεμη και πολιτισμένη λειτουργία....Ναι και εγώ πιστεύω από 3 5 έως 4 00lt/100klm θα πάει.( Η BMW θέλει 8-10 χαλαρα). Είναι πολύ καλά πιστεύω...
Κάτω από τη σέλλα προφανώς χωράει 2 φουλ φεις αφού χωράει 2 φλίπαπ.Νομίζω δεν έχουν διαφορά...Έβαλα το δικό μου και στις δύο θέσεις και χώρεσε άνετα και αφήνει και κενό ανάμεσα για μια σακούλα με ψώνια....
Και πάλι σε ευχαριστω

Akalestos
13/03/2021, 23:29
Μια χαρα.Πες μας μολις τσεκαρεις εμπρος φωτα αν σε ικανοποιουν σε ενταση,ελαστικα και ποιοτητα/εφαρμογη πλαστικων.

Dimitris5940
13/03/2021, 23:59
Μια χαρα.Πες μας μολις τσεκαρεις εμπρος φωτα αν σε ικανοποιουν σε ενταση,ελαστικα και ποιοτητα/εφαρμογη πλαστικων.
Δεν το πήγα βράδυ ακόμη,μόνο όταν το πήρα από το συνεργείο που τοποθέτησε το Pandora.. και για 3 κλμ μόνο...τα φώτα είναι led με πολυ καλή ένταση.η δε μεγάλη σκάλα είναι πάρα πολύ δυνατή.. θα τα μετρήσω με το λουμενομετρο και θα σου πω...Η συναρμογή των πλαστικών μερών είναι υπέροχη,τίποτε δεν κουνιέται τίποτε δεν τρίζει,τουλάχιστον προς το παρόν...είναι όμως νωρίς ακόμη θεωρω ,
τα ελαστικα είναι Metzeller και η μπαταρία Λιθιου Skyrich lfp4-plus(το ζήτησα εγώ με επιπλέον χρεωση)

Dimitris5940
19/03/2021, 18:17
Τελικά το Pandora smart moto v2 ,στο Maxsym 400 2021,τρώει περίπου 3 λεπτά του ευρώ την ημέρα από τη κάρτα sim... Συμφέρει....
Το μηχανάκι καίει 10,02lt σε 280 χλμ.... σε αστικό κύκλο...Με μέση ωριαία 65klm...Τέλεια....

kiriakos230978
20/03/2021, 06:19
Ωραίο μηχανάκι αν ήταν και δικυλθνδρο με αλυσίδα θα ήταν τέλειο περιμένω το 508 να βγει έξω σε σε εθνική οδό το δοκίμασες;

Akalestos
20/03/2021, 09:20
Ωραίο μηχανάκι αν ήταν και δικυλθνδρο με αλυσίδα θα ήταν τέλειο περιμένω το 508 να βγει έξω σε σε εθνική οδό το δοκίμασες;

2κυλινδρο εχει το TL.Το Maxsym 400 το παραγει περισσοτερο για κινηση στην πολη και στα περιξ αλλα προφανως λογω της δυναμης του κινητηρα του μπορει αξιοπρεπως να βγει εθνικη και να ταξιδεψει.

Dimitris5940
20/03/2021, 09:50
Ωραίο μηχανάκι αν ήταν και δικυλθνδρο με αλυσίδα θα ήταν τέλειο περιμένω το 508 να βγει έξω σε σε εθνική οδό το δοκίμασες;
Φυσικά το μηχανάκι είναι κυρίως για πόλη...Εθνική ναι το πήγα καμμία 100η χλμ...Με ταχύτητα μέχρι 105 στις 5100-5200 στροφές..(λόγω στρωσιματος)....πάει αξιοπρεπώς...δεν είναι μηχανή δρόμου η τουριγκ βέβαια αλλά έχει αρκετή δύναμη και ροπή για σκούτερ πόλης..
Φυσικά το TL ανήκει σε άλλη κατηγορία αλλά θεωρώ ότι θα κουράζεται πολύ στη πόλη...

Lioulios
20/03/2021, 20:15
Μια χαρα θα πηγαινει και εκτος το μαξυμ.παραπανω απο μια χαρα .
Ειχα κανει παλιοτερα 120 χλ επαρχιακο-εθνικο με το 300κρουισυμ και το ειχα ευχαριστηθει.

Dimitris5940
20/03/2021, 21:16
Μια χαρα θα πηγαινει και εκτος το μαξυμ.παραπανω απο μια χαρα .
Ειχα κανει παλιοτερα 120 χλ επαρχιακο-εθνικο με το 300κρουισυμ και το ειχα ευχαριστηθει.
Σίγουρα δεν αμφιβάλλω καθόλου..Αλλά ξέρεις ...όταν κανείς ταξίδια με τη BMW Gt 1600 MY19 δε μπορείς να συγκρίνεις...Είναι ανούσιο...
Πάντως το σκουτερακι τα πάει μια χαρά...

Lioulios
21/03/2021, 09:00
Τα παντα κανει .
Ψωνια ,βολτα και αμα γουσταρεις πας και νησακι με δαυτο.
Να το χαρεις οσο δεν παει .
Πολυμηχανημα απο τα λιγα .
Το μονο αρνητικο για μενα που εχουν τετοιου ειδους μηχανηματα ειναι το κοστος μιας χαζοπτωσης .

Dimitris5940
21/03/2021, 16:27
Τα παντα κανει .
Ψωνια ,βολτα και αμα γουσταρεις πας και νησακι με δαυτο.
Να το χαρεις οσο δεν παει .
Πολυμηχανημα απο τα λιγα .
Το μονο αρνητικο για μενα που εχουν τετοιου ειδους μηχανηματα ειναι το κοστος μιας χαζοπτωσης .
Κάλε μου φίλε σε Ευχαριστω πολύ...Τώρα σε μια χαζό πτώση καλύτερα να πληρώσεις το μηχανάκι παρά το νοσοκομείο!!!

Lioulios
21/03/2021, 19:25
Αλλο λεω .
Σταματημενο μου γκρεμησανε το 300 και η ζημια πηγε 750 ευρω.

Dimitris5940
21/03/2021, 19:46
Αλλο λεω .
Σταματημενο μου γκρεμησανε το 300 και η ζημια πηγε 750 ευρω.
Α ...κατάλαβα τώρα....Πες μου όμως πως μπορείς να το προλάβεις και να το αντιμετωπίσεις με όλους τους ασυνείδητους που κυκλοφορούν?Δυστυχως παίρνεις τα ρίσκα σου...

Dimitris5940
03/04/2021, 10:23
Λοιπόν φίλοι μου..Για όποιον ενδιαφέρεται...

Το Maxsym 400 2021 euro5 ,( αγορά 10/03/2021),μετά από 500 χλμ μικτής χρήσης:
Το σκούτερ πάει πολύ καλά...
Έχει μια πολύ καλή οδηγική αίσθηση,πολύ καλή ανταπόκριση στι γκάζι και πολύ καλή ροπή..
Οι αναρτήσεις του αρχίζουν σιγά σιγά και ξεσφιγγουν... Τα φρένα του είναι πολύ καλά ..
Παρά πολύ καλή η ροπή του κινητήρα από χαμηλά.. Μέχρι 5200rpm που το πηγαινα(λόγω στρωσιματος φυσικά)είχα 105χλμ στο GPS και 110στο κοντερ(καλή απόκλιση νομίζω) Στο δρόμο ,εθνική,σχετικά ανεπηρέαστο από τους πλάγιους ανέμους(όχι φυσικά εντελώς,γιατί για σκούτερ μιλάμε)ο δε άνεμο θώρακας ρυθμισμένος στη ψηλή θέση κάνει πολύ καλή δουλειά και κόβει πραγματικά πολύ αέρα...Επίσης πολύ βολικές και οι ρυθμιζόμενες σε 4 θέσεις μανέτες...Με βόλεψε πολύ αυτό...Λίγο περίεργος ο θόρυβος του βεντιλατερ του ψυγείου που σε στάση και ρελαντί σε παραξενεύει λίγο και στην αρχή ψάχνεσαι...Αλλά σιγά σιγά συνηθίζεται...
Στην οδήγηση είναι άνετο ,ξεκούραστο και τα πόδια βολεύονται μια χαρά.(Βέβαια θα αντιμετωπίσουν πρόβλημα όσοι είναι κάτω από 1,70 γιατί είναι αρκετά ψηλή η σελλα)
Πολύ καλή ποιότητα κύλισης και κρατήματα για σκούτερ.....Δεν έβαλα δεύτερο άτομο πάνω για να διαπιστώσω τυχόν παρεκκλίσεις στη σταθερότητα... Οδήγησα χωρίς χέρια στο τιμόνι για δευτερόλεπτα και δεν έφυγε καθόλου ...Αρκουντως σταθερό λοιπόν.
Το abs επεμβαίνει πολύ αποτελεσματικά και ανώδυνα θα έλεγα όταν απαιτείται...Το ΤCS μόνιμα ενεργοποιημένο δημιουργεί μια επιπλέον αίσθηση ασφαλείας...
Οι compact διαστάσεις του επιτρέπουν άνετα την προσπέλαση μεταξύ σταθμευμένων στα φανάρια...
Στην εθνική με ταχύτητα 100-110klm στις 5000-5200 rpm,είναι σταθερό και σου δίνει αίσθηση μιας μικρής Μότο...
Κατανάλωση 3.0-3.7 λίτρα ανάλογα τη χρήση..Σε μικτή διαδρομή περίπου 3.4lt/100klm..( BP ultimate)..
Ταξιδάκι Αθηνα-Χαλκίδα άνετο ξεκούραστο ,για πιο μακριά δε ξέρω .....
Κινητήρας σχετικά αθόρυβος,απουσία τριγμών,και πλαστικά μέρη πολύ ποιοτικά....
Μεγάλη ευκολία η ρυθμιζόμενη ζελατίνα σε δυο θέσεις χειροκίνητα όπως επίσης και η θύρα Qc3 usb που αν το κινητό υποστηρίζει ταχεία φόρτιση φορτίζει σε 35 λεπτά από το 28% .
Πολύ μεγάλος χώρος φωτιζόμενος,κάτω από τη σελλα ,που είναι πολύ αναπαυτική,χωράει άνετα δυο Φούλ Φέις κράνη και αφήνει χώρο και για μια σακκούλα με ψώνια.
Αρνητικό το ότι τα δυο ντουλαπάκια μπροστά δεν κλειδώνουν...
Πολύ καλό το keyless ανταποκρίνεται άμεσα και σε συνδυασμό με το tag του Pandora smart moto v2 είναι πολύ εξυπηρετικό...
Έχεις και τα δυο στη τσέπη σου,πλησιάζεις βγαίνει ο συναγερμός και βάζεις μπροστά χωρίς κλειδί...Σταθμευεις απομακρύνεσαι και στα τρία μέτρα ενεργοποιείται ο συναγερμός... Ούτε remote ούτε τίποτα...Ξεχνάς κλειδιά και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο..
.Τα αμορτισέρ αποσβαινουν πολύ ικανοποιητικά τους κραδασμούς ιδιαίτερα στη θέση 2 (έχει 5 προ ρυθμίσεις )...
Τα φώτα του είναι παρά πολύ καλά,led,4000 kelvin,με φωτεινότητα 2500lumen στη μεγάλη σκάλα... Παρά πολύ καλά...
Μπαταρια Skyrich fp4-plus (λιθίου) και ελαστικά Metzeller και ξένοιαςες .(Κ.Π)
Φυσικά δεν σου δίνει στο ταξίδι ότι μια Μότο,αλλά κινείται αξιοπρεπέστατα...
Αυτά προς το παρόν...

Lioulios
11/04/2021, 21:07
https://scooternet.gr/%CF%80%CE%BB%CE%AE%CF%81%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B4%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CF%82/sym-maxsym-400-abs-tcs-%CF%80%CE%BB%CE%AE%CF%81%CE%B7%CF%82-%CE%B4%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BC%CE%AE/

Dimitris5940
12/04/2021, 17:14
https://scooternet.gr/%CF%80%CE%BB%CE%AE%CF%81%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B4%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CF%82/sym-maxsym-400-abs-tcs-%CF%80%CE%BB%CE%AE%CF%81%CE%B7%CF%82-%CE%B4%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BC%CE%AE/
Αλήθεια...Διαβάσανε την εμπειρική κριτική μου;
Γιατί ακριβώς τα ίδια διαπίστωσα και εγώ..Ακριβώς όμως....Τόσο στη πρώτη μου αναφορά ,13/03/2021,όσο και στην αμέσως επόμενη.03/04/2021