PDA

View Full Version : Προβλημα .13033 δεν απανταει.



Lioulios
09/11/2020, 18:43
Ουτε στο 1ο lock ουτε στο 2ο τωρα ,το ενα κινητο απο τα δυο που εχουμε σπιτι και ενω γινονται ολα σωστα ...Δεν δεχεται απαντηση απο το 13033.
Στην ουσια γινεται αδυναμια αποστολης .
Ξερει κανεις κατι ;

viper1
09/11/2020, 18:44
Ουτε στο 1ο lock ουτε στο 2ο τωρα ,το ενα κινητο απο τα δυο που εχουμε σπιτι και ενω γινονται ολα σωστα ...Δεν δεχεται απαντηση απο το 13033.
Στην ουσια γινεται αδυναμια αποστολης .
Ξερει κανεις κατι ;

Να πληρώσεις τον λογαριασμό ίσως :lol:

Lioulios
09/11/2020, 18:47
Ειδα απαντηση και λεω ..ωραια .
Σκατα .
Σε ολο το νετ δε βρισκω κατι ρε γμτ

viper1
09/11/2020, 18:51
Ειδα απαντηση και λεω ..ωραια .
Σκατα .
Σε ολο το νετ δε βρισκω κατι ρε γμτ

Βάζεις ακριβώς όπως τα ζητάει . Αριθμό κενό ονοματεπώνυμο κενό διεύθυνση και αποστολή ? Την λέξη κενό μην την γράψεις απλά άφησε το :p

Διαφορετικά δες μήπως δεν έχεις αλλά μηνύματα αν είναι καρτοκινητά

Lioulios
09/11/2020, 18:53
Το ενα κιν μπορει και το αλλο δεν μπορει .
Ολα γινονται σωστα εκ 1ης οψης .
Κατι αλλο φταιει

McGyver
09/11/2020, 18:58
Ουτε στο 1ο lock ουτε στο 2ο τωρα ,το ενα κινητο απο τα δυο που εχουμε σπιτι και ενω γινονται ολα σωστα ...Δεν δεχεται απαντηση απο το 13033.
Στην ουσια γινεται αδυναμια αποστολης .
Ξερει κανεις κατι ;

Στο Samsung που έχω, όταν πας να στείλεις σε 5ψήφιο σου βγάζει ένα warning που λέει πως μπορεί να έχεις χρέωση αν στείλεις αυτό το μήνυμα.

Μήπως έχετε κάτι τέτοιο και κατά λάθος έχετε πατήσει το Cancel με ενεργοποιημένο το "Remember my choice" και σας κόβει;

422593

panavour
09/11/2020, 19:13
Ουτε στο 1ο lock ουτε στο 2ο τωρα ,το ενα κινητο απο τα δυο που εχουμε σπιτι και ενω γινονται ολα σωστα ...Δεν δεχεται απαντηση απο το 13033.
Στην ουσια γινεται αδυναμια αποστολης .
Ξερει κανεις κατι ;

μηπως το παρακανες και σου λεει το συστημα ,αει στον γερο διαολο κατσε και λιγο σπιτι???:bawl::cry:

Shinigami Ryuk
09/11/2020, 19:16
Να πω ενα χαζο?Μηπως εχουν γεμισει τα μνμ σου και πρεπει να διαγραψεις μερικα για να λαβεις νεα?

STF
09/11/2020, 19:29
Το ενα κιν μπορει και το αλλο δεν μπορει .
Ολα γινονται σωστα εκ 1ης οψης .
Κατι αλλο φταιει

Μάλλον στο παρελθόν έχεις βάλει φραγή στα 5 ψήφια μνμ. Πάρε τφ τον πάροχο σου και διευκρίνησε το.

νεοσσός
09/11/2020, 19:30
Μάλλον στο παρελθόν έχεις βάλει φραγή στα 5 ψήφια μνμ. Πάρε τφ τον πάροχο σου και διευκρίνησε το.
Αν είναι smartphone, ίσως μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογή του παρόχου σου και να ελέγξεις από εκεί τη φραγή σε πενταψήφια νούμερα.

Σε Android υπάρχουν ωραίες εφαρμογές, που επιταχύνουν τη συγγραφή του μηνύματος, αποθηκεύοντας τα στοιχεία σου. Αυτό βέβαια, αφού λύσεις το θέμα με τις απαντήσεις.

Lioulios
09/11/2020, 19:31
Εξεταζονται ολα τα ενδεχομενα.
Παντως και φραγη να εχετε κανει στα 5ψηφια , στο συγγεκρημενο μπορειτε

STF
09/11/2020, 19:57
Εξεταζονται ολα τα ενδεχομενα.
Παντως και φραγη να εχετε κανει στα 5ψηφια , στο συγγεκρημενο μπορειτε

Μην είσαι σίγουρος αν είναι παλιάς τεχνολογίας. Πολλά ακούνε σε συγκεκριμένους αλγόριθμους.

νεοσσός
09/11/2020, 20:09
Σε άλλους αριθμούς στέλνει και λαμβάνει SMS; Μήπως έχει καταχωρηθεί λανθασμένα το κέντρο αποστολής μηνυμάτων;

Δοκίμασε να κάνεις εναλλαγή στις συσκευές που έχεις τις κάρτες SIM.

ΟΚΤΑΝΙΟ
09/11/2020, 20:18
...Δεν δεχεται απαντηση απο το 13033.
Στην ουσια γινεται αδυναμια αποστολης .


Ένα από τα δύο παίζει, όχι κ τα δυο μαζί.

νεοσσός
09/11/2020, 20:19
Ένα από τα δύο παίζει, όχι κ τα δυο μαζί.
Αν κατάλαβα καλά, εννοεί ότι αποτυγχάνει η αποστολή. Ως αποτέλεσμα, δεν λαμβάνει μήνυμα από το 13033, κάτι το αναμενόμενο, αφού ποτέ δεν έστειλε προς εκείνο.

viper1
09/11/2020, 20:23
Δες μήπως έχεις αποθηκεύσει τον αριθμό λάθος. Λέω εγώ τώρα. Έχεις βάλει καμμία τελεια κάνα κόμμα. Κάτι που δεν το αναγνωρίζει

Jimmu
09/11/2020, 20:30
Εγώ ρε παιδιά έστειλα σήμερα 80(!!!) συνολικά φορές και μου απάντησαν σε όλες θετικά!!!Με τον ίδιο κωδικό (6) όλες τις φορές.Εκτός του ότι επι ΠΑΣΟΚ θα περνούσα γυμναστική ακαδημία άνευ εξετάσεων,μπορεί κάποιος που έχει καταλάβει που αποσκοπεί η αποστολή sms στο 13033 για να βγεις έξω να μου εξηγήσει κι εμένα?

toyar
09/11/2020, 20:31
το τφ αλλου μνμ στελνει;

νεοσσός
09/11/2020, 20:40
Εγώ ρε παιδιά έστειλα σήμερα 80(!!!) συνολικά φορές και μου απάντησαν σε όλες θετικά!!!Με τον ίδιο κωδικό (6) όλες τις φορές.Εκτός του ότι επι ΠΑΣΟΚ θα περνούσα γυμναστική ακαδημία άνευ εξετάσεων,μπορεί κάποιος που έχει καταλάβει που αποσκοπεί η αποστολή sms στο 13033 για να βγεις έξω να μου εξηγήσει κι εμένα?
74 λες εδώ. (https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=158359&p=3073785&viewfull=1#post3073785) Εξακολουθείς να στέλνεις; Κι αν ναι, ποιος ο λόγος να καταναλώνεις πόρους ενός συστήματος, που έχει κόστος λειτουργίας, επειδή σου δόθηκε δωρεάν;

Ο λόγος ύπαρξής τους είναι ο περιορισμός, κατά το δυνατόν, της κυκλοφορίας των πολιτών. Εννοείται ότι θα μεθοδευτεί πονηρά από κάποιους.

Jimmu
09/11/2020, 21:02
74 λες εδώ. (https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=158359&p=3073785&viewfull=1#post3073785) Εξακολουθείς να στέλνεις; Κι αν ναι, ποιος ο λόγος να καταναλώνεις πόρους ενός συστήματος, που έχει κόστος λειτουργίας, επειδή σου δόθηκε δωρεάν;

Ο λόγος ύπαρξής τους είναι ο περιορισμός, κατά το δυνατόν, της κυκλοφορίας των πολιτών. Εννοείται ότι θα μεθοδευτεί πονηρά από κάποιους.

Ναί φίλε μου 74 λεω εκεί,στα 80 σταμάτησα....και 800 να έστελνα το ίδιο πιστεύω θα γινόταν όμως.Τεστ έκανα, έτσι για το γαμώτο γιατί δε μπορώ να δω καμία ουσία σ'αυτό που γίνεται... Γι αυτό ρωτάω αν κάποιος έχει καταλάβει ΓΙΑΤΙ πρέπει να στέλνουμε sms εφόσον όσα και να στείλουμε πάντα θα λαμβάνουμε θετική απάντηση?Κατά ποιο τρόπο δλδ με περιορίζει αυτό να κινηθώ και που τελικά αποσκοπεί η αποστολή sms?Πως επακριβώς και σε τι βοηθά η αποστολή ενός μηνύματος με ένα κωδικό,ονοματεπώνυμο και διεύθυνση στον περιορισμό της νόσου???

edit: Ο λόγος είναι πως δε γουστάρω καθόλου αυτό που μου δόθηκε (επιβλήθηκε) δωρεάν και προσπαθώ να αποδείξω πόσο ανούσια και άχρηστα είναι κάποια μέτρα κατά της νόσου πρωτίστως σ'εμένα τον ίδιο....Σκέψου δλδ από αύριο να μας μοιράσουν δονητές(δωρεάν...)Τι θα γίνει?Θ' αρχίσουμε να τους βάζουμε τον πάτο μας???:bawl::beer:

viper1
09/11/2020, 21:06
Ναί φίλε μου 74 λεω εκεί,στα 80 σταμάτησα....και 800 να έστελνα το ίδιο πιστεύω θα γινόταν όμως.Τεστ έκανα, έτσι για το γαμώτο γιατί δε μπορώ να δω καμία ουσία σ'αυτό που γίνεται... Γι αυτό ρωτάω αν κάποιος έχει καταλάβει ΓΙΑΤΙ πρέπει να στέλνουμε sms εφόσον όσα και να στείλουμε πάντα θα λαμβάνουμε θετική απάντηση?Κατά ποιο τρόπο δλδ με περιορίζει αυτό να κινηθώ και που τελικά αποσκοπεί η αποστολή sms?Πως επακριβώς και σε τι βοηθά η αποστολή ενός μηνύματος με ένα κωδικό,ονοματεπώνυμο και διεύθυνση στον περιορισμό της νόσου???

Έλεγχος των μαζών. Και από ότι βλέπω μια χαρά τα κατάφεραν με εσένα. Σε έβαλαν να στείλεις SMS. 80 φορές :bawl:

Jimmu
09/11/2020, 21:13
Έλεγχος των μαζών. Και από ότι βλέπω μια χαρά τα κατάφεραν με εσένα. Σε έβαλαν να στείλεις SMS. 80 φορές :bawl:
Α,μάλιστα...και μετά απορρίπτουμε τις θεωρίες συνωμοσίας περί ελέγχου των μαζών και τα συναφή.Υποδειγματικός πολίτης θα γίνω λοιπόν από αύριο.....Δώστε μου κωδικούς να σας στέλνω sms.....2 για προμήθεια αγαθών,6 για σωματική αάσκηση,11 για κατούρημα,12 για χέσιμο,112 και για τα δύο κτλ κτλ..:bawl: :bawl::bawl:

panavour
09/11/2020, 21:21
Α,μάλιστα...και μετά απορρίπτουμε τις θεωρίες συνωμοσίας περί ελέγχου των μαζών και τα συναφή.Υποδειγματικός πολίτης θα γίνω λοιπόν από αύριο.....Δώστε μου κωδικούς να σας στέλνω sms.....2 για προμήθεια αγαθών,6 για σωματική αάσκηση,11 για κατούρημα,12 για χέσιμο,112 και για τα δύο κτλ κτλ..:bawl: :bawl::bawl:

προσεχε μονο τι θα τρως γιατι αν για για καποιο λογο δεν προλαβεις να στειλεις μηνυμα θα πληρωσεις το χεσιμο μια τρακοσαρα

Shinigami Ryuk
09/11/2020, 21:23
Α,μάλιστα...και μετά απορρίπτουμε τις θεωρίες συνωμοσίας περί ελέγχου των μαζών και τα συναφή.Υποδειγματικός πολίτης θα γίνω λοιπόν από αύριο.....Δώστε μου κωδικούς να σας στέλνω sms.....2 για προμήθεια αγαθών,6 για σωματική αάσκηση,11 για κατούρημα,12 για χέσιμο,112 και για τα δύο κτλ κτλ..:bawl: :bawl::bawl:

Nα χαρεις Jimmu οχι και εδω.Ας μεινει στο θρεντ με τον κορωνοιο η φαση αυτη.

Bowleno
09/11/2020, 21:25
....Σκέψου δλδ από αύριο να μας μοιράσουν δονητές(δωρεάν...)Τι θα γίνει?Θ' αρχίσουμε να τους βάζουμε τον πάτο μας???:bawl::beer:

Είναι και αυτό μια παρηγοριά ρε συ....:cry::lol:

viper1
09/11/2020, 21:30
Ναί φίλε μου 74 λεω εκεί,στα 80 σταμάτησα....και 800 να έστελνα το ίδιο πιστεύω θα γινόταν όμως.Τεστ έκανα, έτσι για το γαμώτο γιατί δε μπορώ να δω καμία ουσία σ'αυτό που γίνεται... Γι αυτό ρωτάω αν κάποιος έχει καταλάβει ΓΙΑΤΙ πρέπει να στέλνουμε sms εφόσον όσα και να στείλουμε πάντα θα λαμβάνουμε θετική απάντηση?Κατά ποιο τρόπο δλδ με περιορίζει αυτό να κινηθώ και που τελικά αποσκοπεί η αποστολή sms?Πως επακριβώς και σε τι βοηθά η αποστολή ενός μηνύματος με ένα κωδικό,ονοματεπώνυμο και διεύθυνση στον περιορισμό της νόσου???

edit: Ο λόγος είναι πως δε γουστάρω καθόλου αυτό που μου δόθηκε (επιβλήθηκε) δωρεάν και προσπαθώ να αποδείξω πόσο ανούσια και άχρηστα είναι κάποια μέτρα κατά της νόσου πρωτίστως σ'εμένα τον ίδιο....Σκέψου δλδ από αύριο να μας μοιράσουν δονητές(δωρεάν...)Τι θα γίνει?Θ' αρχίσουμε να τους βάζουμε τον πάτο μας???:bawl::beer:

Ε 80 φορές έστειλες sms . Οποτε έχεις μια τάση να εκμεταλλεύεσαι το τσάμπα :lol:

Jimmu
09/11/2020, 21:30
Συγνώμη για το spam στο thread του φίλου. Anyways το έγραψα εδώ μιας και αναφερόταν στο 13033 συγκεκριμένα και είπα μήπως κάποιος έχει καταλάβει το λόγο που στλενουμε sms...Είπα,μήπως....Συγνώμη και πάλι Lioulios. Spam mode off:beer:

Jimmu
09/11/2020, 21:32
Ε 80 φορές έστειλες sms . Οποτε έχεις μια τάση να εκμεταλλεύεσαι το τσάμπα :lol:

Όταν αυτό μ'αρέσει αμέεε....Στην περίπτωση των δονητών στους κάνω όλους δώρο (και να σαι σίγουρος θα βρώ κι εκεί καμιά 80ρια...):p

viper1
09/11/2020, 21:33
Όταν αυτό μ'αρέσει αμέεε....Στην περίπτωση των δονητών στους κάνω όλους δώρο (και να σαι σίγουρος θα βρώ κι εκεί καμιά 80ρια...):p

Συ ειπας .

panavour
09/11/2020, 21:34
Ε 80 φορές έστειλες sms . Οποτε έχεις μια τάση να εκμεταλλεύεσαι το τσάμπα :lol:

Υπαρχει κανεις που δεν εχει αυτην την ταση?

viper1
09/11/2020, 21:37
Υπαρχει κανεις που δεν εχει αυτην την ταση?

Έστειλες κι εσύ 80 sms? :bawl:

panavour
09/11/2020, 21:48
Έστειλες κι εσύ 80 sms? :bawl:

Οχι.Αλλα επειδη εχω καποια πειρα απ τους ανθρωπους λογω ηλικιας, σου λεω οτι στο τσαμπα ΔΕΝ αντιστεκεται σχεδον κανεις.Θυμαμαι στην εταιρεια που δουλευα για πολλα χρονια,οταν γινοταν η ετησια γενικη συνελευση των μετοχων,ακολουθουσε παντα δεξιωση με μπουφε.Εκει να εισουν να βλεπες τι μαχη γινοταν ,οχι μονο απ τους απλους υπαλληλους, αλλα και απο τους μεγαλομετοχους μολις εδιδετο το συνθημα περαστε στον μπουφε για να προλαβουν τους αστακους και τα θαλασσινα,που τελειωναν γρηγορα και μετα εμενες με το τυροπιτακι στο χερι αν δεν προλαβαινες.Σαν το ανεκδοτο με το τελευταιο κεφτεδακι ,τοτε που σβηνουν τα φωτα.:cry::lol:

viper1
09/11/2020, 21:50
Οχι.Αλλα επειδη εχω καποια πειρα απ τους ανθρωπους λογω ηλικιας, σου λεω οτι στο τσαμπα ΔΕΝ αντιστεκεται σχεδον κανεις.Θυμαμαι στην εταιρεια που δουλευα για πολλα χρονια,οταν γινοταν η ετησια γενικη συνελευση των μετοχων,ακολουθουσε παντα δεξιωση με μπουφε.Εκει να εισουν να βλεπες τι μαχη γινοταν ,οχι μονο απ τους απλους υπαλληλους, αλλα και απο τους μεγαλομετοχους μολις εδιδετο το συνθημα περαστε στον μπουφε για να προλαβουν τους αστακους και τα θαλασσινα,που τελειωναν γρηγορα και μετα εμενες με το τυροπιτακι στο χερι αν δεν προλαβαινες.Σαν το ανεκδοτο με το τελευταιο κεφτεδακι ,τοτε που σβηνουν τα φωτα.:cry::lol:

Δεν αντιλέγω. Ο μπουφές έχει να φας . Απο τα 80 sms τι να φας ? Μονο ακτινοβολία

viper1
09/11/2020, 21:51
Τέλος όμως όμως γιατί το χακαραμε το νημα

yannis24
10/11/2020, 08:23
εμενα παντως μου απαντησανε κανονικα :

422602

Lioulios
10/11/2020, 08:28
Στο Samsung που έχω, όταν πας να στείλεις σε 5ψήφιο σου βγάζει ένα warning που λέει πως μπορεί να έχεις χρέωση αν στείλεις αυτό το μήνυμα.

Μήπως έχετε κάτι τέτοιο και κατά λάθος έχετε πατήσει το Cancel με ενεργοποιημένο το "Remember my choice" και σας κόβει;

422593





Η απαντηση για οποιον εχει το ιδιο προβλημα βρισκεται σε αυτο το βιντεο
https://youtu.be/GKQanu-J1LY


Ολοι οι υπολοιποι μια χαρα .
Ολα οκ .
Δεν σας κρατω κακια .

McGyver
10/11/2020, 09:08
Η απαντηση για οποιον εχει το ιδιο προβλημα βρισκεται σε αυτο το βιντεο
https://youtu.be/GKQanu-J1LY


Ολοι οι υπολοιποι μια χαρα .
Ολα οκ .
Δεν σας κρατω κακια .

:a08:

harris_x
10/11/2020, 09:20
τηλέφωνο στο 1520 πήρες να ρωτήσεις τι συμβαίνει ή τι μπορείς να κάνεις;

Lioulios
10/11/2020, 10:18
Λυθηκε το προβλημα με την επεμβαση στο λογισμικο της συσκευης οπως μου προτεινε ο μαγκάιβερ.
Εκει ηταν το προβλημα και υπαρχει και βιντεο στο σωληνα που εξηγει το πως .Το λινκ που ανεβασα πιο πανω.