PDA

View Full Version : Περί ελαστικών ο λόγος...Superbikes... ήτοι CBR1000RR



MartinEden
23/11/2020, 20:48
Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα τα φώτα σας όσων αφορά την επιλογή ελαστικών. Μόλις έγινα ιδιοκτήτης ενός CBR 1000RR 06 το οποίο φοράει Pirelli supercorsa sc τα οποία έχουν κάνει 2000χλμ αλλα είναι γεννηθείς (dot) του 2017.

Μετά απο σχετική έρευνα τα Pirelli που φοράει παρόλο που είναι ιδανικά για στεγνό δρόμο και πίστα υστερούν σε διάρκεια ζωής και βρεγμένο, που σημαίνει ότι λόγω χαρακτηριστικών δεν μου κάνουν για την χρήση που σκοπεύω και τον τόπο τον οποίο κατοικώ.

Πίστα δεν το βλέπω. Άλλωστε Κρήτη δεν ειναι και Μονακό, οπότε δεν μπορεί να είναι επιλογή ούτως ή άλλως.

Βόλτες σκοπεύω να κάνω ΣΚ. Με ενδιαφέρει να κουμπώνουν καλα στην στεγνή άσφαλτο, βρεγμένο μονο αν τύχει και με πιάσει στον δρόμο βροχή και οταν περνάω από κατοικημένες περιοχές και η θεία πλένει την αυλή ή ο μπάρμπας το αυτοκίνητο! Κατά τα λοιπά θα ήθελα να με βγάλουν τουλάχιστον 10.000χλμ και....Αυτά!

Επίσης θα ήθελα την γνώμη σας για τα Pirelli που προανέφερα. Κατα πόσο είναι απαραίτητη η άμεση αντικατάσταση τους. Οπως είπα έχουν κάνει περίπου 2000χλμ από το 2017 εως και σήμερα.

Πιστεύω ότι τα περισσότερα επώνυμα λάστιχα σε ποιότητα δεν έχουν και μεγάλες διαφορές γιαυτό με ενδιαφέρει περισσότερο η προσωπική εμπειρία δια της πράξης παρά οι προτάσεις δια της φήμης !

billy84
24/11/2020, 00:02
Θεωρώ οτι υπάρχει το ενδεχόμενο να έχουν ξεραθεί αλλά αυτό πρέπει να το διαπιστώσεις ο ίδιος στην πράξη.Βγες μια νορμάλ βόλτα και δες τι feedback θα σου δώσουν.

Τα km που θέλεις να σου βγάζουν τα λάστιχα στο συγκεκριμένο μηχανάκι τα θεωρώ πολύ λίγα.Αν όμως δεν το σκίζεις ένα σπορ ελαστικό τύπου Bridgestone S21 θα σε καλύψει και στους 2 τομεις(διάρκεια-κράτημα).Σίγουρα όμως τα SC που φοράει ήδη το CBR είναι ανώτερα(αν είναι φρέσκα βέβαια).

DoctoR_k6
24/11/2020, 00:41
Αναλογως πως θα οδηγείς το μότο.
Τουριστικά θα βγάλεις 10Κ σίγουρα οποτε παίζεις μπάλα σε ότι λάστιχο θες κάτω από street racing κατηγορία (βλέπε supercorsa).
Τώρα αν το κυνηγήσεις δεν θα δεις 10Κ σίγουρα...
Θα ελεγα s22 μιας κ που είναι κ φρέσκο αλλά παίζει ρόλο ο τρόπος οδηγησης.
Αυτα που φοράς ήταν 3+ χρόνια στάσιμα? Σε σταντ η μηχανή? Το πιο πιθανό είναι να είναι ξερά κ να θέλουν αλλαγή.
Βάλε καμία φωτό να δούμε.

MartinEden
24/11/2020, 07:06
Αυτα που φοράς ήταν 3+ χρόνια στάσιμα? Σε σταντ η μηχανή? Το πιο πιθανό είναι να είναι ξερά κ να θέλουν αλλαγή.
Βάλε καμία φωτό να δούμε.

Καλημέρα ... τα λάστιχα έχουν κάνει τα 3 έτη 2000-2500χλμ. Ναι η μηχανή ήταν φυλαγμένη σε κλειστό γκαράζ και σκεπασμένη. Δεν έχω καλύτερες φώτο αυτή την στιγμή από τις παρακάτω...
423029423030423031

viper1
24/11/2020, 07:49
Την μαμά εξάτμιση στην έδωσε?

MartinEden
24/11/2020, 08:17
Την μαμά εξάτμιση στην έδωσε?

Ναι,,,, την έχω !

o teos
24/11/2020, 11:06
Θεωρητικά μιας και ήταν σκεπασμένο σε σκιερό χώρο δε θα έχουν θέμα..ίσώς θέλουν μια με δύο καλές βόλτες να φύγει το ξερό...άλλα....δεν κάνουν για τη χρήση που θες ούτε για αστείο..θα πρότεινα rosso corsa 2 ,dunlop mk3,michelin road 5 και φυσικά bridgestone bt16-pro(ναι ναι και εδώ είναι οικονομικά και πραγματικά κάνουν τα πάντα με μερικές υποχωρήσεις) με τα τελευταία σε 600rr είχα 10.000χλμ και το πίσω είχε αλλά 2000άνετά..μικτη χρήση κατά κύριο λόγο βόλτες σε επαρχιακούς

DoctoR_k6
24/11/2020, 11:39
Απατητα φαινονται. Αυτα οντως θελουν μια καλη βολτα να καθαρισουν.
Εκτος κ αν εχουν στραβωπατησει πουθενα λογω ακινησιας κ δεν ρολαρουν καλα.

Βαλε την μαμα εξατμιση επειγοντως...

Juohmaru!
24/11/2020, 12:07
Μια χαρά φαίνονται τα λάστιχα. Κράτησέ τα κανένα χρόνο ακόμη και μετά άλλαξε τα με ένα σετ μια κλάση κάτω (με λίγο πιο "αργή" κορώνα και μεγαλύτερη διάρκεια ζωής) από αυτά που πρότεινε ο teos πιο πάνω... Καλές βόλτες!!!

MartinEden
24/11/2020, 12:07
Βαλε την μαμα εξατμιση επειγοντως...

Γιατί ???

ptc
24/11/2020, 12:53
Κι εγω πιστευω πως κανα χρονο τον εχεις μ' αυτα τα λαστιχα, ηταν και σε κλειστο μερος η μηχανη. Μια καλη βολτα σε διαδρομη με ζαγρε ασφαλτο (απο αυτη της επταετιας :p) θα τα φρεσκαρει αρκετα. Οπως ειπε κι ο Βασιλης θα το δεις κι εσυ πώς τα νιωθεις, αλλα σε καμια περιπτωση δε θα ελεγα οτι ειναι σιγουρα για πεταμα, αλλαξε τα χωρις σκεψη, κτλ.

Α, και καλοταξιδο το εργαλειο! :beer:

Lioulios
24/11/2020, 13:55
Αν είναι να πας βόλτα με αυτά τα λάστιχα ...το νου σου κουμπάρε .
Μην το ορίσεις καθολου το μηχανάκι . Θα γλυστραει για πλάκα . Μεχρι να φύγει όλο το κατακάθι της 3 ετίας θέλει να ρολαρουν οι τροχοι καμποσα χλμ .
Προτίμησε άσφαλτο σαν αυτή που σου είπε ο από πάνω ....χουντική .Στο Ηράκλειο έχει μπόλικη .

RaGe_Raptor
24/11/2020, 14:06
να σου πωτην αλήθεια (και χωρίς να θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου)ν, το μπροστά μου φαίνεται εντελώς καινούριο! σίγουρα δεν είναι το καταλληλότερο για να πιέσεις , αλλά φαντάζομαι δεν θα πιέσεις, δεν υπάρχει έχεις σε supersport. Άσε που η υγρασία αυτό τον καιρό είναι φονική.

MartinEden
24/11/2020, 15:04
Αν είναι να πας βόλτα με αυτά τα λάστιχα ...το νου σου κουμπάρε .
Μην το ορίσεις καθολου το μηχανάκι . Θα γλυστραει για πλάκα . Μεχρι να φύγει όλο το κατακάθι της 3 ετίας θέλει να ρολαρουν οι τροχοι καμποσα χλμ .
Προτίμησε άσφαλτο σαν αυτή που σου είπε ο από πάνω ....χουντική .Στο Ηράκλειο έχει μπόλικη .

Χαχχαχαχαχαχ

tuning
25/11/2020, 12:36
μακραν το καλυτερο λαστιχο αλλα βγαζει απο λιγα εως ελαχιστα χλμ,δοκιμασε τα με προσοχη να δεις τι κανουν.
για χρηση δρομου και με οδηγηση υπο πιεση βαλε τα rosso corsa 2, θα αντεξουν και δεν θα σε προδωσουν

ΟΚΤΑΝΙΟ
25/11/2020, 12:49
Κι εγω πιστευω πως κανα χρονο τον εχεις μ' αυτα τα λαστιχα


+1

+οτι χρειαζεται χρονος, αρκετος χρονος που θα πρεπει να πηγαινεις χαλαρα με αυτο το μηχανακι μεχρι να μαθεις τα κολπα του, να συνηθησεις τα γκαζια του, τα φρενα, του τα ολα του. Με αυτο το σκεπτικο, και με δεδομενο οτι δε θα ανοιξεις το γλαζι τερμα απο το πρωτο μηνα, θα σου ελεγα να μεινεις με αυτα τα λαστιχα για την ωρα

sniper
25/11/2020, 13:09
...
Πιστεύω ότι τα περισσότερα επώνυμα λάστιχα σε ποιότητα δεν έχουν και μεγάλες διαφορές γιαυτό με ενδιαφέρει περισσότερο η προσωπική εμπειρία δια της πράξης παρά οι προτάσεις δια της φήμης !

Καλά κάνεις λάθος αλλά ακόμα δεν είναι το θέμα αυτό.

Έχεις μηχανάκι που είναι γρήγορο, απόλυτο, δύστροπο και θέλει λάστιχα. Και τίποτα άλλο να μην έχεις, θες λάστιχα καλά (και μια και μένεις Κρήτη) που να ζεστένονται γρήγορα.

Προς το παρόν, μάθε το μηχανάκι σου.
Ασε που δεν μπορείς να κάνεις και βήμα πλέον.

Κια με το που πήρες, θα πλημμυρίσει το νησί από τις βροχές.... Kουράγιο :tooth:

Pew
25/11/2020, 22:57
Πριν 2 χρονια αγορασα και εγω μηχανη 10 ετων που ειχε πολυ λιγα χιλιομετρα, 13?14000? Σαν τη δικη σου περιπτωση, κλειστη σε γκαραζ, μακροχρονιες ακινησιες, ελαχιστη χρηση!
Φορουσε Dunlop Qualifier. Αυτο, σκετο! :D 4 ετων το ζευγαρι.
Στα αμεσα σχεδια (αμεσα λεγοντας, επιστρεφω Θεσ/νικη Πεμπτη και Δευτερα βαζω καινουρια) ηταν η αλλαγη, επειδη ωστοσο την εφερα σπιτι μεσω Εγνατιας και σε ανοιχτες παρατεταμενες με πολλα μου ενεπνεε εμπιστοσυνη, το πιεσα.
Τα χιλιομετρα λογω συνθηκων (βολτες, ταξιδι κλπ) ηταν μπολικα και εν μεσω καλοκαιριου δεν ψηνομουν να τα αλλαξω. Δεν με ενοχλησαν αν εξαιρεσεις το γεγονος οτι δεν ζεσταινοταν γρηγορα και οτι ειχα μικρες ασαφειες απο το μπροστινο.
Εκανα 7000 σε ενα 2μηνο, χωρις κανενα σεβασμο, μπολικο abuse... (εκκινησεις, παντιλικι, δικαβαλος ευθεια 200+ σε ταξιδι...) και τα αλλαξα με Bridgestone S21 που βρηκα σε πολυ καλη τιμη.

Μεχρι στιγμης απο τα S21 ειμαι απολυτα ικανοποιημενος για μεικτες συνθηκες χρησης... δεδομενης της προσφορας που τα βρηκα στα 230€.
Εαν τα βρεις στα 240-260€.. βαλτα με κλειστα ματια...

MartinEden
26/11/2020, 06:11
Καλά κάνεις λάθος αλλά ακόμα δεν είναι το θέμα αυτό.

Έχεις μηχανάκι που είναι γρήγορο, απόλυτο, δύστροπο και θέλει λάστιχα. Και τίποτα άλλο να μην έχεις, θες λάστιχα καλά (και μια και μένεις Κρήτη) που να ζεστένονται γρήγορα.

Προς το παρόν, μάθε το μηχανάκι σου.
Ασε που δεν μπορείς να κάνεις και βήμα πλέον.

Κια με το που πήρες, θα πλημμυρίσει το νησί από τις βροχές.... Kουράγιο :tooth:

Καλημέρα...ναι όντως πολλές βροχές ! Βλέπω να περνάει ο χειμώνας με ένα ντεπόζιτο !

pektis
26/11/2020, 17:02
Καλησπερα σας. Για να μην ανοιγω νεο θεμα, θα ηθελα να ρωτησω τι προτεινετε σε σπορ λαστιχο...Ηρθε η ωρα για αλλαγή & για εμενα...
Ειχα τα michelin power 3 & ελεγα να δοκιμασω τα bridgestone s21.
Καμια γνωμη καποιος;
(Μηχανη vfr 800)

o teos
27/11/2020, 01:19
Ss 22,rosso corsa 2,dunlop sportsmart TT
Όλα τα από πάνω είναι hypersport ..Προσωπικά απ τα rosso corsa 2 έχω μείνει υπέρευχαριστημενος τώρα έχω το δεύτερο ζευγάρι σε διαφορετικό μηχανάκι...κάνουν λίγο απ όλα και συμφαιρουν και γρήγορα θα πας και τρακντει θα κάνεις και χλμ θα βγάλουν..Θέλω να δοκιμάσω και τα s22 όμως που πήρα πολύ καλό feedback από ένα οδηγό σε βόλτα καλη..

Αν θες κάτι πιο τουριστικό σπορ dunlop mk3,michelin power 5,και τα αγαπημένα όλων bt16pro...

Galkar
27/11/2020, 07:37
Τουριστικό μήπως εννοείς το Michelin road 5? Γιατί το power 5 δεν είναι τουριστικό και μπορώ να πω ότι είναι και πολύ μαλακό λάστιχο.

RaGe_Raptor
27/11/2020, 09:14
Τουριστικό μήπως εννοείς το Michelin road 5? Γιατί το power 5 δεν είναι τουριστικό και μπορώ να πω ότι είναι και πολύ μαλακό λάστιχο.

Τουριστικό/σπορ το power 5 όπως σωστά έγραψε ο Τεος .
Power GP δρόμου/πίστας 50/50.
Road 5 τουριστικό. Σκέτο.

billy84
27/11/2020, 09:55
Παιδιά τα BT016 δεν είναι τουριστικά. Είναι το παλιό σπορ μοντέλο προ 12τιας της Bridgestone. Αντικατασταθηκε από το S20, μετά βγήκε το S20 Evo, το S21 και τώρα το S22. Ήταν εξαιρετικό λάστιχο από τότε και παραμένει αξιόλογο ακόμη και σήμερα και σε σούπερ τιμή.

o teos
27/11/2020, 10:02
Παιδιά οι από πάνω κατάλαβαν τι εννοώ...δεν είπα τουριστικά αποκλειστικά...εννοω υποδεέστερα σπορ σε σχέση με τα πιο πάνω που ανέφερα..κανενα δεν είναι αποκλειστικά τουριστικό λάστιχο..ουτε το το mk3 είναι τουριστικό...οπως τα λέει ο μπιλ είναι το bt16pro απλά είναι 12ετιας όπως λέει...οπως και να το δεις είναι υποδεέστερο σε σχέση με τα υπόλοιπα που αναφέρθηκαν αλλά και πάλι για ένα σχετικά νορμάλ ρυθμό έως γρήγορο είναι πάρα πολύ καλό ελαστικό...αυτα..:wave2:

sniper
27/11/2020, 10:11
Παιδιά οι από πάνω κατάλαβαν τι εννοώ...δεν είπα τουριστικά αποκλειστικά...εννοω υποδεέστερα σπορ σε σχέση με τα πιο πάνω που ανέφερα..κανενα δεν είναι αποκλειστικά τουριστικό λάστιχο..ουτε το το mk3 είναι τουριστικό...οπως τα λέει ο μπιλ είναι το bt16pro απλά είναι 12ετιας όπως λέει...οπως και να το δεις είναι υποδεέστερο σε σχέση με τα υπόλοιπα που αναφέρθηκαν αλλά και πάλι για ένα σχετικά νορμάλ ρυθμό έως γρήγορο είναι πάρα πολύ καλό ελαστικό...αυτα..:wave2:


Και με γόμες μπορείς να πας τουριστικά, μόλις τα ζεστάνεις. Με τα τουριστικά λάστιχα πιέζεις την τύχη σου αν τα πιέσεις, που χωράει πολύ νερό αυτό το κρασί, λόγω διαφορετικών οδηγών κι εμπειριών.

DoctoR_k6
27/11/2020, 10:17
Και με γόμες μπορείς να πας τουριστικά, μόλις τα ζεστάνεις. Με τα τουριστικά λάστιχα πιέζεις την τύχη σου αν τα πιέσεις, που χωράει πολύ νερό αυτό το κρασί, λόγω διαφορετικών οδηγών κι εμπειριών.

Βρε ας ειναι καλη η ασφαλτος κ με το τουριστικο πας μπουνια.
Αλλα αντε βρες καλη ασφαλτο στην Ελλαδα. Παντα για επαρχιακο μιλαω.

Εξω βλεπεις κατι SS με κατι λαστιχα που εδω γελαμε (που λεει ο λογος) κ στριβουνε γονατο κατω χωρις να κανουνε κιχ.

sniper
27/11/2020, 11:53
Βρε ας ειναι καλη η ασφαλτος κ με το τουριστικο πας μπουνια.
Αλλα αντε βρες καλη ασφαλτο στην Ελλαδα. Παντα για επαρχιακο μιλαω.

Εξω βλεπεις κατι SS με κατι λαστιχα που εδω γελαμε (που λεει ο λογος) κ στριβουνε γονατο κατω χωρις να κανουνε κιχ.


Ναι, ακόμα εδώ ζούμε, και γι αυτό συζητάμε.

DoctoR_k6
27/11/2020, 12:26
Ναι, ακόμα εδώ ζούμε, και γι αυτό συζητάμε.

Ναι σωστα, αλλα οχι το να βαλεις το τουριστικο θα εχεις θεμα. Εχουν βελτιωθει αρκετα.
+ οποιος δεν το πιεζει δεν υπαρχει λογος να μην το βαλει. Ειδικα λογω βροχων τα τουριστικα λαστιχα εχουν πολυ καλυτερη συμπεριφορα απο ενα ''γρηγορο'' ελαστικο.

Bladerunner
27/11/2020, 12:31
Ειδικα λογω βροχων τα τουριστικα λαστιχα εχουν πολυ καλυτερη συμπεριφορα απο ενα ''γρηγορο'' ελαστικο.

Χμμμ... Θυμήθηκα που γύρναγα από Σέρρες - Αθήνα με δανεικό 1000άρι που φόραγε σλικ και έβρεχε σε όλη τη διαδρομή. Από ψιχάλα μέχρι καρέκλες. Όσο ήταν ζεστά κρατάγανε παραδόξως αρκετά καλά. Μη σταματούσες μόνο. :lol:

DoctoR_k6
27/11/2020, 12:41
Χμμμ... Θυμήθηκα που γύρναγα από Σέρρες - Αθήνα με δανεικό 1000άρι που φόραγε σλικ και έβρεχε σε όλη τη διαδρομή. Από ψιχάλα μέχρι καρέκλες. Όσο ήταν ζεστά κρατάγανε παραδόξως αρκετά καλά. Μη σταματούσες μόνο. :lol:

Μεγαλη τυχη? Ξερω γω...
Εγω παντως με κατι supercorsa πριν καμια 10αρια χρονια κατεβαινα αερατος με 150-160 κ τουλουμια στην Αυστρια κ οταν μπηκα στην Εθνικη Ιωαννινων-Πατρων με 80 χλμ δεν μπορουσα να κρατησω το μοτο. Νομιζα πως ειχανε χασει αερα τα λαστιχα/σκασανε? :lol:
Βαρκα κανονικη... :cry:

sniper
27/11/2020, 12:43
Χμμμ... Θυμήθηκα που γύρναγα από Σέρρες - Αθήνα με δανεικό 1000άρι που φόραγε σλικ και έβρεχε σε όλη τη διαδρομή. Από ψιχάλα μέχρι καρέκλες. Όσο ήταν ζεστά κρατάγανε παραδόξως αρκετά καλά. Μη σταματούσες μόνο. :lol:


Επιβεβαιώνω. Τα power cup evo, δεν τα λες και σλικ αλλά δεν τα λες και βρόχινα. Έχουν φάει νερό ουκ ολίγες φορές.

423202

harris_x
27/11/2020, 14:36
Επιβεβαιώνω. Τα power cup evo, δεν τα λες και σλικ αλλά δεν τα λες και βρόχινα. Έχουν φάει νερό ουκ ολίγες φορές.

423202

Έλα πες, από ποιον πήρες τη/τα φωτογραφία/λάστιχα; :evil:


:lol:

o teos
27/11/2020, 14:37
Έλα πες, από ποιον πήρες τη/τα φωτογραφία/λάστιχα; :evil:


:lol:

:roflmao:

sniper
27/11/2020, 14:48
Έλα πες, από ποιον πήρες τη/τα φωτογραφία/λάστιχα; :evil:


:lol:


Δυστυχώς δεν έχουν πολλοί τέτοια ψαλιδάρα :kiss:
Πάρε και το μπροστά ανόητε άπιστε :tooth:

423204

harris_x
27/11/2020, 14:52
Δυστυχώς δεν έχουν πολλοί τέτοια ψαλιδάρα :kiss:
Πάρε και το μπροστά ανόητε άπιστε :tooth:

423204

Είπε κανείς ότι δεν έχει σετ;

Ότι τα πήρες μτχ και δεν τα έστριψες εσύ είπα :evil::p

sniper
27/11/2020, 14:53
Είπε κανείς ότι δεν έχει σετ;

Ότι τα πήρες μτχ και δεν τα έστριψες εσύ είπα :evil::p

Σωστό κι αυτό. Δεν το είχα σκεφτεί, μου διέφυγε.

harris_x
27/11/2020, 14:54
Σωστό κι αυτό. Δεν το είχα σκεφτεί, μου διέφυγε.

Δεν έχεις φαντασία πια :(

sniper
27/11/2020, 14:55
Δεν έχεις φαντασία πια :(


Ούτε χέρια... κανεις ανταλλαγές;

RaGe_Raptor
01/12/2020, 17:35
Τί μας λέει εδώ ο Νιβσι? Τόσο καλά και τόσο ντούρα:eek:
423279

o teos
01/12/2020, 17:51
Και τα 380 που έχουν είναι πολύ ντουραμπλ...οχι ευχαριστώ:lol:

doctoras
01/12/2020, 19:09
Αν είναι να πας βόλτα με αυτά τα λάστιχα ...το νου σου κουμπάρε .
Μην το ορίσεις καθολου το μηχανάκι . Θα γλυστραει για πλάκα . Μεχρι να φύγει όλο το κατακάθι της 3 ετίας θέλει να ρολαρουν οι τροχοι καμποσα χλμ .
Προτίμησε άσφαλτο σαν αυτή που σου είπε ο από πάνω ....χουντική .Στο Ηράκλειο έχει μπόλικη .

Να προσθέσω πανω σε αυτο, μετα απο μεγαλη ακινησία το πρωτο πραγμα (πριν κανεις την πρωτη βολτα) για να δουλέψουν τα λαστιχα ειναι ενα καλο πλύσιμο με σφουγγαρι και αρκετο νερο για την ενυδάτωση τους αλλα κυριως για την αφαίρεση της μουργκας

giorgos.boun
01/12/2020, 22:23
μια ερωτηση

ο φιλος ειπε πως φοραει το μηχανακι τα supercorsa sc,
τι σχεση εχουν με τα sp που βαζετε?

υ.γ. Αν ειναι οντως τα sc και θελεις να τα αλλαξεις, στην κατασταση που τα βλεπω, ενα πακετακι και τα στελνεις. Δεν πειραζει που ειναι παλια....:D

peterTHErider
01/12/2020, 23:11
αν δεν κανω λαθος τα sc ειναι γομες και εχουν πολυ μικρο παραθυρο λειτουργιας σε υψηλη θερμοκρασια.στην πιστα θελουν κουβερτες σε αντιθεση με τα sp.δηλαδη νομιζω ακαταλληλα για το δρομο γενικα και ειδικα για την κρητη και την προσφυση που(δεν) εχουμε και δεν θα πιασουν σχεδον ποτε την σωστη θερμοκρασια.
ας μιλησουν οι πιο γνωστες.

υ.γ. τα spormsmart tt ειναι ΛΑΣΤΙΧΑΡΕΣ.

RaGe_Raptor
01/12/2020, 23:16
μια ερωτηση

ο φιλος ειπε πως φοραει το μηχανακι τα supercorsa sc,
τι σχεση εχουν με τα sp που βαζετε?

υ.γ. Αν ειναι οντως τα sc και θελεις να τα αλλαξεις, στην κατασταση που τα βλεπω, ενα πακετακι και τα στελνεις. Δεν πειραζει που ειναι παλια....:D

Σαν γενική πληροφορία, το ότι έκανε 3Κ μίλια με 2 td με Panigale κι ακόμα έχουν ζωή.

giorgos.boun
02/12/2020, 13:19
Σαν γενική πληροφορία, το ότι έκανε 3Κ μίλια με 2 td με Panigale κι ακόμα έχουν ζωή.

δεν το καταλαβα το σχολιο συγνωμμη...

panagos
02/12/2020, 22:00
m5 metzeler πιστεύω αρκετά τίμιο και σε βροχή και σε νορμάλ συνθήκες με έχουν βγάλει ασπροπρόσοπο!!!

RaGe_Raptor
02/12/2020, 22:08
m5 metzeler πιστεύω αρκετά τίμιο και σε βροχή και σε νορμάλ συνθήκες με έχουν βγάλει ασπροπρόσοπο!!!

απλά υπάρχουν πλέον τα M9RR (και πριν απ'αυτά τα M7RR, βγαίνουν ακόμα τα 5? ) τα οποία είναι λαστιχάρες , σύμφωνα με τον γρήγορο team-mate μου με το TV4R

panagos
03/12/2020, 21:32
απλά υπάρχουν πλέον τα M9RR (και πριν απ'αυτά τα M7RR, βγαίνουν ακόμα τα 5? ) τα οποία είναι λαστιχάρες , σύμφωνα με τον γρήγορο team-mate μου με το TV4R

φίλε μου νομίζω καταργηθήκαν τα m5 δεν είμαι σίγουρος αλλά το μ7 είναι σχεδόν ίδιο ίσως και καλύτερο!!!!

ypapadio
30/12/2020, 19:44
Καλησπερα σας. Για να μην ανοιγω νεο θεμα, θα ηθελα να ρωτησω τι προτεινετε σε σπορ λαστιχο...Ηρθε η ωρα για αλλαγή & για εμενα...
Ειχα τα michelin power 3 & ελεγα να δοκιμασω τα bridgestone s21.
Καμια γνωμη καποιος;
(Μηχανη vfr 800)

Τζανή για το S22 εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλο!

Ελπιζω φιλε ολα καλα... :beer:

pektis
04/01/2021, 14:20
Τζανή για το S22 εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλο!

Ελπιζω φιλε ολα καλα... :beer:

Για σου φιλε!!Θα το τσεκαρω...δεν εχω βαλει ακομα με τα lockdown που μπλεξαμε!!
Καλη χρονια ευχομαι, με υγεια παντα!!
ΥΓ: Να ξεμπερδεψουμε με αυτο & να βρεθουμε για βολτα...ααα και καλοταξιδο το εργαλειο!!:beer:

ypapadio
05/01/2021, 22:11
Για σου φιλε!!Θα το τσεκαρω...δεν εχω βαλει ακομα με τα lockdown που μπλεξαμε!!
Καλη χρονια ευχομαι, με υγεια παντα!!
ΥΓ: Να ξεμπερδεψουμε με αυτο & να βρεθουμε για βολτα...ααα και καλοταξιδο το εργαλειο!!:beer:

Καλη χρονια!!!
Ναι με το καλο να ξεμπερδεψουμε....

Ευχαριστω!
:beer::beer: