PDA

View Full Version : ΥΑΜΑΗΑ XT 600E



Sotirisxt
16/12/2020, 19:04
Καλησπέρα συμφοριτες.Τι δισκία Συμπλέκτη προτείνετε για ΧΤ 600 Ε..

karellen
17/12/2020, 08:21
Οποιαδήποτε βρεις που να ταιριάζουν στο μηχανάκι σου,δεν υπάρχει κάτι το ειδικό.

Sotirisxt
17/12/2020, 22:51
Οποιαδήποτε βρεις που να ταιριάζουν στο μηχανάκι σου,δεν υπάρχει κάτι το ειδικό.
Νομίζω ότι κάνεις λάθος υπάρχει ότι μάρκα θέλεις από σφυρηλατα καλάθια καμπάνας και καρμπόν δισκία αν είσαι άσχετος η δεν έχεις γνώσεις δεν χρειάζεται να απαντήσεις.. Το να βάλω ότι να ναι φαντάζομαι δεν χρειαζόμουν την συμβουλή σου.. Εκτός και αν το φόρουμ εδώ δεν είναι να βοηθάει ο ένας τον άλλον.. Μπορεί να είναι ΧΤ όπως είδες ο τίτλος αλλά για εμένα έχει μεγάλη αξία και δεν χρειάζεται να πω τι πράγματα φοράει επάνω.. Δες αν θες XT 600F που έχω ανεβάσει εδώ στο forum.. Αλλα αν είσαι άσχετος η δεν έχει γνώσεις ο καθένας εδώ μην λει ότι να ναι..

panavour
17/12/2020, 23:42
Νομίζω ότι κάνεις λάθος υπάρχει ότι μάρκα θέλεις από σφυρηλατα καλάθια καμπάνας και καρμπόν δισκία αν είσαι άσχετος η δεν έχεις γνώσεις δεν χρειάζεται να απαντήσεις.. Το να βάλω ότι να ναι φαντάζομαι δεν χρειαζόμουν την συμβουλή σου.. Εκτός και αν το φόρουμ εδώ δεν είναι να βοηθάει ο ένας τον άλλον.. Μπορεί να είναι ΧΤ όπως είδες ο τίτλος αλλά για εμένα έχει μεγάλη αξία και δεν χρειάζεται να πω τι πράγματα φοράει επάνω.. Δες αν θες XT 600F που έχω ανεβάσει εδώ στο forum.. Αλλα αν είσαι άσχετος η δεν έχει γνώσεις ο καθένας εδώ μην λει ότι να ναι..

AKOMA και ετσι να ειναι οπως τα λες,ο ανθρωπος ειχε την καλη προθεση να σου απαντησει για να σε εξυπηρετησει ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ.Η απαντηση σου και το ΥΦΟΣ σου ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ.ΠΡΟΣΕΧΕ λοιπον με την συμπεριφορα σου διοτι φλερταρεις με ΚΑΡΤΑ.

Sotirisxt
18/12/2020, 05:11
Οποιαδήποτε βρεις που να ταιριάζουν στο μηχανάκι σου,δεν υπάρχει κάτι το ειδικό. καλημέρα Panavour δεν ξέρω αν τα έγραψα σωστά..Αλλα φαντάζομαι ότι το να βάλω ότι να ναι θα μπορούσα και μόνος μου εγώ και ο καθένας στην θέση μου.. Πιο πολύ σαν σνομπαρισμα και αδιαφορία το πήρα την απάντηση πάρα σαν καλοπροαιρετη βοηθεια..

toyar
18/12/2020, 06:09
εχεις δικιο φιλε
τα xt ειναι μονο για γνΩστες

ΓιώργοςΤΤ
18/12/2020, 06:32
Η πλάκα είναι ότι και εγώ ότι βρεις βάλε θα έλεγα αλλά με πρόλαβε ο Karellen.

Τι το ιδιαίτερο φοράει το ΧΤ σου που καθιστά τα κανονικά δισκάκια του εμπορίου ακατάλληλα?

Πέρα από τα εργοστασιακά, υπάρχουν άλλες δύο μάρκες εξίσου καλές και αρκετές κινέζικες-Ταϊβανέζικες.

Sotirisxt
18/12/2020, 07:23
ΓιώργοςΤΤ το έχω βελτιώσει όσο μπορώ και όσο σηκώνει η τσέπη μου.. Σίγουρα θα μπορούσα τα μαμά η ταιβανεζικα αλλά θα ήθελα την γνώμη κάποιου που έχει δοκιμάσει η έχει να μου προτείνει κάτι γιατί υπάρχουν κιτ της wiseco η της barnnet ακόμα και της ebc μαζί με φλαντζες.. Έγραψα και πριν ότι ήθελα μια γνώμη η μία βοήθεια το να βάλω ότι να ναι δεν με βοηθά και πήρα εκείνη την απάντηση πιο πολύ σαν σνομπαρισμα πάρα σαν βοήθεια για αυτό και μίλησα έτσι..

o_gavros
18/12/2020, 07:33
Παλικαρε πάρτο αλλιώς γιατί βρήκες.
Δεν είναι ύφος αυτό!
Σε δημόσιο βήμα, δεν πατροναρουμε τις απαντήσεις που θα λάβουμε.
Ειδικά όταν μας προσφέρουν αφιλοκερδώς βοήθεια.
Αν δεν σου έφτανε το σχόλιο του Καρελεν ας το αγνοουσες.
Προειδοποιήθηκες.

Sotirisxt
18/12/2020, 07:49
Δεν νομίζω να γράφω κάτι τώρα η να μιλαω κάπως.. Αντιθέτως εσενα βλέπω να έχεις υφακι παλλικαρε και ότι βρήκα και πάρτο αλλιώς.. Έγραψα ότι το πήρα σαν σνομπαρισμα για αυτό και μίλησα έτσι.. Είναι κακο που εξηγώ τον λόγο που μίλησα έτσι;

o_gavros
18/12/2020, 07:54
Επειδή δεν δείχνεις να καταλαβαίνεις, να στο σπάσω σε ταληρα μπας και.
Εδώ δεν είναι τσατ, όπου οι απαντήσεις δίνονται λαηβ.
Η κάρτα σου δόθηκε για την απάντηση στον Καρελεν. Δε με ενδιαφέρει το πώς μιλάς τώρα ή μετά.
Δεν είναι κακό που εξηγείς γιατί μίλησες έτσι.
Είναι κακό το ότι μίλησες έτσι.
Επίσης,δεν έχει κανείς την υποχρέωση να βοηθήσει.
Όταν αυτό συμβαίνει, συμβαίνει σε πνεύμα αλληλεγγύης.

Το να βγαίνεις εσύ με το υφακι αυτό και να λες κάποιον που έγραψε για να σε βοηθήσει, ασχέτως αν σου έκανε η απάντηση, είναι τουλάχιστον λάθος.
Και νόμιζα το αναγνώρισες.
Μη συνεχίζεις σε αυτό το ύφος λοιπόν κι όλα καλά.

Sotirisxt
18/12/2020, 07:58
Έγραψα πως το πήρα και γιατί απάντησα έτσι.δεν νομίζω παρακάτω να προσβάλλω κανέναν η να μιλαω κάπως;

Sotirisxt
18/12/2020, 08:02
Ζητώ συγνώμη στον kαρελεν που απάντησα με τέτοιον τρόπο..Και από το forum και το λέω ειλικρινά χωρίς ειρωνείες και τέτοια..

doctor_john
18/12/2020, 08:25
Όλοι είμαστε τρελά πιεσμένοι Σωτήρη, τι να κανς; :D

Υπάρχουν δίσκοι που αντέχουν λίγο παραπάνω (ferodo, ebc, κ.λπ.) αλλά αν δεν έχεις πολύ μεγάλες απαιτήσεις
του στυλ να έχεις πουσάρει το μοτέρ να τα δίνει όλα ή να κουβαλάς πολλά κιλά, δεν ξέρω τι νόημα έχει όταν βρίσκεις
τους OEM στην ταϊβανία πολύ φθηνά.

Γράψε λίγα για το πως το έχεις και πως το χρησιμοποιείς, εμένα το κόλλημα μου είναι να έχω slip συμπλέκτη γιατί το χρησιμοποιώ πολύ για φρένο.

ΓιώργοςΤΤ
18/12/2020, 08:54
Το XT ακόμα και 104 χιλιοστά να το κάνεις, οι εργοστασιακοί δίσκοι δεν έχουν κανένα απολύτως θέμα.

Όλες οι μάρκες που ανέφερες είναι καλές και κάνουν την ίδια δουλειά. Κάποιες τα δίνουν σε σετ με φλάντζα κλπ. Δες τι σε συμφέρει και αγόρασε. Οτιδήποτε πάρεις πλην κινεζιας "τρία κιλά ένα χιλιάρικο" είναι καλό.

Sotirisxt
18/12/2020, 09:49
Όλοι είμαστε τρελά πιεσμένοι Σωτήρη, τι να κανς; :D

Υπάρχουν δίσκοι που αντέχουν λίγο παραπάνω (ferodo, ebc, κ.λπ.) αλλά αν δεν έχεις πολύ μεγάλες απαιτήσεις
του στυλ να έχεις πουσάρει το μοτέρ να τα δίνει όλα ή να κουβαλάς πολλά κιλά, δεν ξέρω τι νόημα έχει όταν βρίσκεις
τους OEM στην ταϊβανία πολύ φθηνά.

Γράψε λίγα για το πως το έχεις και πως το χρησιμοποιείς, εμένα το κόλλημα μου είναι να έχω slip συμπλέκτη γιατί το χρησιμοποιώ πολύ για φρένο. καλημέρα φίλε το έχω πουσαρει είμαι στα 55hp για αυτό και ρώτησα για κάτι καλύτερο φόραγα από το 13 δισκία και ελατήρια Newfreen τώρα μου έχει γυαλίσει το κιτ της wiseco είναι στα 150e αλλά πιστεύω μοτερικα καλό είναι να μην λυπάσαι ότι πληρώνεις παίρνεις..

Sotirisxt
18/12/2020, 09:54
Μου έχει γυαλίσει το κιτ της wiseco ξέρω ότι δεν έχω hayabusa η κάποιο χιλιαρι..Απλα αυτό που έχω όσο μπορώ το βελτιώνω και το προσέχω.. Ξέρω και εσύ ΓιώργοςΤΤ ότι το έχεις βελτιώσει για αυτό και μετράει η γνώμη σου παραπάνω..

stefanos
18/12/2020, 18:05
Προσωπικά σε φτιαγμένο μηχανάκι εάν κάτι δούλευε δεν θα το άλλαζα.
Είσαι σίγουρος ότι το wiseco θα δουλέψει με τα επιπλέον άλογα?
Επί πλέον όσο περνάνε τα χιλιόμετρα Θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα και με το καλάθι οπότε ίσως χρειαστεί
να πας σε πλήρες κιτ συμπλέκτη και όχι μόνο δισκάκια.

Sotirisxt
18/12/2020, 18:53
Stefanos νομίζω θα είναι καλύτερα με το κιτ της wiseco αφού αντέχει το μαμά γιατί να μην αντέξει το κιτ της wiseco που δίνεται για βελτίωση και αντοχή..

Parking
19/12/2020, 10:36
Stefanos νομίζω θα είναι καλύτερα με το κιτ της wiseco αφού αντέχει το μαμά γιατί να μην αντέξει το κιτ της wiseco που δίνεται για βελτίωση και αντοχή..

και ρωτάω....
Αν δουλεύει το μαμά γιατί να κάνεις πατέντα?

-μη δίνεις σημασία κάτι δικά μου λέω -

stefanos
19/12/2020, 12:19
Stefanos νομίζω θα είναι καλύτερα με το κιτ της wiseco αφού αντέχει το μαμά γιατί να μην αντέξει το κιτ της wiseco που δίνεται για βελτίωση και αντοχή..

Δεν ξέρω για το συγκεκριμένο κιτ αλλά μου έχει τύχει να βάλω "ενισχυμένα" για αγωνιστική χρήση που στη βδομάδα αρχίσαν να πατινάρουν
και τα ελατήρια τους δεν υπήρχαν στα μαγαζιά (προ ίντερνετ εποχές) και ταίριαξα άλλα και όλα καλά, έφτιαξα και μπράτσα στο αριστερό χέρι...
Δεν είπα να μην τα βάλεις απλά να βρεις κάποιον να τα φοράει να πάρεις μια ιδέα.
Εχω και άλλες ιστορίες με αγωνιστικές δισκόπλακες αγωνιστικές αλυσίδες ....:lol: λεφτά να έχουμε να πληρώνουμε.
Ωραία γούστα όμως.

stefanos
19/12/2020, 12:25
και ρωτάω....
Αν δουλεύει το μαμά γιατί να κάνεις πατέντα?

-μη δίνεις σημασία κάτι δικά μου λέω -

Γιατί το μαμά μπορεί να γίνει καλύτερο και ωραιότερο.
Γιατί σε πολλά πράγματα διαφωνούμε με τη μαμά.
Γιατί έχουμε προσωπική άποψη για τα πράγματα.
Γιατί ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός με διαφορετικές ανάγκες.

o_gavros
19/12/2020, 13:27
Ας του πει κάποιος ότι ναι,το wiseco kit κάνει,δηλαδή όχι απλά κάνει, δίνει πόνο, ναι Τέρενς το wiseco kit ξαναλέω, ας μας επιβεβαιώσουν από το κοντρόλ ότι κάνει.
Αφού αυτό μπήκε να επιβεβαιώσει ο φίλος,απλά το έκανε σε μορφή ερώτησης τάχα για πιο σμουδ μπασιμο

Sotirisxt
19/12/2020, 13:49
Ας του πει κάποιος ότι ναι,το wiseco kit κάνει,δηλαδή όχι απλά κάνει, δίνει πόνο, ναι Τέρενς το wiseco kit ξαναλέω, ας μας επιβεβαιώσουν από το κοντρόλ ότι κάνει.
Αφού αυτό μπήκε να επιβεβαιώσει ο φίλος,απλά το έκανε σε μορφή ερώτησης τάχα για πιο σμουδ μπασιμο έγραψα αν δεις ότι φοράω newfreen ελατήρια και δισκία απο το 2013 και ερώτηση εκανα αν ξέρει κάποιος για κάτι καλύτερο. Γιατί τόση ειρωνεία ρε φίλε..

Bowleno
19/12/2020, 14:56
έγραψα αν δεις ότι φοράω newfreen ελατήρια και δισκία απο το 2013 και ερώτηση εκανα αν ξέρει κάποιος για κάτι καλύτερο. Γιατί τόση ειρωνεία ρε φίλε..

Δεν σε ειρωνεύεται, έχει (έχουμε....) Καταλάβει ότι σου έχει γυαλίσει για τα καλά το κιτ της wiseco και απλά ψάχνεις επιβεβαίωση από το φόρουμ. Ανάθεμα όμως αν είναι κανένας εγώ μέσα που να φοράει τέτοιο κιτ και μάλιστα σε παλιό μηχανάκι. Αυτό λέμε. Βάλε ότι σε φωτίσει η.... Τσέπη σου. Το πηγασάκι μου είναι από μαμά 50 μουλάρια, δεν το πειράζω δεν με πειράζει και η ζωή συνεχίζεται ωραία και καλά. (Και τα φράγκα παραμένουν στην τσέπη....)

Sotirisxt
19/12/2020, 15:11
Ας του πει κάποιος ότι ναι,το wiseco kit κάνει,δηλαδή όχι απλά κάνει, δίνει πόνο, ναι Τέρενς το wiseco kit ξαναλέω, ας μας επιβεβαιώσουν από το κοντρόλ ότι κάνει.
Αφού αυτό μπήκε να επιβεβαιώσει ο φίλος,απλά το έκανε σε μορφή ερώτησης τάχα για πιο σμουδ μπασιμο


Δεν σε ειρωνεύεται, έχει (έχουμε....) Καταλάβει ότι σου έχει γυαλίσει για τα καλά το κιτ της wiseco και απλά ψάχνεις επιβεβαίωση από το φόρουμ. Ανάθεμα όμως αν είναι κανένας εγώ μέσα που να φοράει τέτοιο κιτ και μάλιστα σε παλιό μηχανάκι. Αυτό λέμε. Βάλε ότι σε φωτίσει η.... Τσέπη σου. Το πηγασάκι μου είναι από μαμά 50 μουλάρια, δεν το πειράζω δεν με πειράζει και η ζωή συνεχίζεται ωραία και καλά. (Και τα φράγκα παραμένουν στην τσέπη....)
Όταν είσαι μάμα φίλε συμφωνω.. Ότι δεν χρειάζεται να πειράξεις κάτι.. Όλα καλά αφήνεις και τα λεφτά στην τσέπη σου.. Απλώς αφού το έχω βελτιώσει σκέφτηκα να ρωτήσω εδώ για συμβουλή..σε ευχαριστώ για την απάντηση σου πιθανόν η καλύτερη λύση είναι να πάω ξανά σε αυτά που φοράω αφού κιόλας έβγαλαν 7ετια..

o_gavros
19/12/2020, 15:24
έγραψα αν δεις ότι φοράω newfreen ελατήρια και δισκία απο το 2013 και ερώτηση εκανα αν ξέρει κάποιος για κάτι καλύτερο. Γιατί τόση ειρωνεία ρε φίλε..

Τσιλαρε αδερφέ, πλακιτσα κάνω.

bulmont
19/12/2020, 15:38
... ναι Τέρενς .....


Που τον θυμήθηκες.......... τι να κάνει αυτή η ψυχή..........

o_gavros
19/12/2020, 15:40
Κάπου καποιανου θα πιπιλαει το μυαλό :D
Καλά να'ναι κι όπου θέλει ας ειναι

o_gavros
19/12/2020, 15:43
Σε συνέχεια του χαβαλε, μου θυμισες το ανέκδοτο με το τύπο που ήθελε μια εικόνα του αγίου Νικολάου αλλά πήγε στον αρτιστα του Αγίου Χαράλαμπου....:lol:

Sotirisxt
19/12/2020, 15:53
Ας του πει κάποιος ότι ναι,το wiseco kit κάνει,δηλαδή όχι απλά κάνει, δίνει πόνο, ναι Τέρενς το wiseco kit ξαναλέω, ας μας επιβεβαιώσουν από το κοντρόλ ότι κάνει.
Αφού αυτό μπήκε να επιβεβαιώσει ο φίλος,απλά το έκανε σε μορφή ερώτησης τάχα για πιο σμουδ μπασιμο


Δεν σε ειρωνεύεται, έχει (έχουμε....) Καταλάβει ότι σου έχει γυαλίσει για τα καλά το κιτ της wiseco και απλά ψάχνεις επιβεβαίωση από το φόρουμ. Ανάθεμα όμως αν είναι κανένας εγώ μέσα που να φοράει τέτοιο κιτ και μάλιστα σε παλιό μηχανάκι. Αυτό λέμε. Βάλε ότι σε φωτίσει η.... Τσέπη σου. Το πηγασάκι μου είναι από μαμά 50 μουλάρια, δεν το πειράζω δεν με πειράζει και η ζωή συνεχίζεται ωραία και καλά. (Και τα φράγκα παραμένουν στην τσέπη....)


Σε συνέχεια του χαβαλε, μου θυμισες το ανέκδοτο με το ετύπο που ήθελε μια εικόνα του αγίου Νικολάου αλλά πήγε στον αρτιστα του Αγίου Χαράλαμπου....:lol:

Έλα εντάξει τσιλαρα φίλε.. Αλλά το ανέκδοτο σου νομίζω έπρεπε να το βάλεις στην ενότητα που έχετε για τα πιο κρύα ανέκδοτα..

karellen
19/12/2020, 16:24
Wiseco είχα βάλει το μακρυνό 2006 στο ΧΤΧ.Ήταν απαραίτητο γιατί του φορούσα πιστόνι 108 και κύλινδρο 780cc από Raptor,στρόφαλο hot rods +5 mm,χειροποίητη 2 σε 1 εξάτμιση + dna stage3 + ecu tuning, κόντευε 65 άλογα στρόφαλο.

Sotirisxt
19/12/2020, 16:38
Wiseco είχα βάλει το μακρυνό 2006 στο ΧΤΧ.Ήταν απαραίτητο γιατί του φορούσα πιστόνι 108 και κύλινδρο 780cc από Raptor,στρόφαλο hot rods +5 mm,χειροποίητη 2 σε 1 εξάτμιση + dna stage3 + ecu tuning, κόντευε 65 άλογα στρόφαλο. ενδιαφέρον ακούγεται και μάλλον στον τροχό πιστεύω θα είχες αυτά τα άλογα..γιατι για στρόφαλο μου φαίνονται λίγα με όσα φοράς..

doctoras
19/12/2020, 21:59
Σωτήρη, σε μια κυριακατικη βολτα με το xt σου, σταματας καπου γιατι χαθηκες και θελεις να σε βοηθήσει καποιος. Μπαίνεις στο καφενείο του χωριου αυτου. Και εκει συναντας απο 18χρονα να παίζουν φλιπερακι μεσηλικες στα μπιλιαρδα και κατι κωτσονατους σαπογερους να παίζουν μπιριμπα για την πλακα τους.
Και τους διακόπτεις μια φωνη ολους αυτους θετοντας τον προβληματισμό σου..
Καποιοι σαπογεροι(που εχουν ακουσει / δει πολλα περιστατικά σαν το δικό σου) σου κανουν καυστικο χαβαλε.
Και εσυ face to face τους απαντας ειρωνικα εντελως παρεξηγημένος μαζι τους..
Επειδη θελει γκατς για μα το κανεις αυτο ξεροντας τις συνέπειες, ειμαι σιγουρος οτι θα προσπαθουσες περισσοτερο ευγενικα να τους προσεγισεις για το θεμα σου , γιατι δε το κανεις και εδω??
Το μονο που μπορει να σου πιστωθεί ως ακαταλόγιστο θα ειναι το νεαρό της ηλικιας, αν δε παιζει αυτο, μαζεψε το ολο και ξεδιπλωσε ξανα ομορφα χωρις θυξιματα και παρεξηγήσεις..αν δεν γνωρίζεις πως συμπεριφερεται η κοινότητα εδω, δωσε λιγο χρονο να διαβασεις τι παιζει και μετα αν θελεις προσαρμόσου αναλογα

Sotirisxt
20/12/2020, 04:11
Doctora καλημέρα.. Δηλαδή μου λες ότι το να κάνει κάποιο παλιό μέλος καυστικό χιούμορ επιτρέπεται.. Αλλά όταν απαντάς με το ίδιο καυστικό χιούμορ απαγορεύεται σωστά;; αυτό αναφέρεται στους κανονισμούς;

sam4g
20/12/2020, 08:13
Με όλη την καλή διάθεση και ειλικρινά χωρίς να θέλω να προκαλέσω αντιπαράθεση. Αυτό είναι το αρχικό σου ποστ.


Καλησπέρα συμφοριτες.Τι δισκία Συμπλέκτη προτείνετε για ΧΤ 600 Ε..

Με βάση αυτή την ερώτηση ο καρελεν σου απάντησε το αυτονόητο, ότι δλδ μπορείς να βάλεις οποιαδήποτε δισκάκια συμπλέκτη. Πού να γνωρίζει πώς είναι το δικό σου Xt και τι πράγματα φοράει πάνω και αν λειτουργεί φυσιολογικά ή όχι;;;

Δεν νομίζω να ήθελε κανείς εδώ μέσα να σε θίξει ή να σου μειώσει τη μηχανή.

Από εκεί και μετά άρχισες να γίνεσαι λίγο επιθετικός θα έλεγα.

Αυτό προσπαθούν όλοι να σου πουν

Bowleno
20/12/2020, 08:25
Doctora καλημέρα.. Δηλαδή μου λες ότι το να κάνει κάποιο παλιό μέλος καυστικό χιούμορ επιτρέπεται.. Αλλά όταν απαντάς με το ίδιο καυστικό χιούμορ απαγορεύεται σωστά;; αυτό αναφέρεται στους κανονισμούς;

Ευτυχώς δηλαδή που δεν σε περίλαβε ο γέρος....:D
Ο sam4g στα είπε απλά και όμορφα.
Και μην επιμένεις, όταν 29 κατασκευαστές λένε έτσι και ένας λέει γιουβέτσι, κάτι δεν γίνεται σωστά.......

Sotirisxt
20/12/2020, 08:39
Ρε παιδιά ζήτησα συγνώμη και από τον Κarrelen και από το forum.. Είπα το πήρα στραβά λάθος μου και μαλάκια μου.. Και ξαναζηταω συγνώμη.. Πέρασαν μέρες όμως από αυτό γιατί να κολλάμε στο ίδιο και το ίδιο..

bulmont
20/12/2020, 08:44
.. Πέρασαν μέρες όμως από αυτό γιατί να κολλάμε στο ίδιο και το ίδιο..

Οι περισσότεροι 'δω μέσα έχουν γεροντική άνοια...................

Sotirisxt
20/12/2020, 08:51
Ζητώ συγνώμη στον kαρελεν που απάντησα με τέτοιον τρόπο..Και από το forum και το λέω ειλικρινά χωρίς ειρωνείες και τέτοια.. είναι πριν 2 μέρες που είχα ζητήσει συγνώμη και σήμερα ζήτησα πάλι και έγραψα ότι έκανα μαλάκια.. Τώρα νομίζω όντως πρέπει να πάμε παρακάτω..

doctoras
20/12/2020, 08:58
Πέρασαν μέρες όμως από αυτό γιατί να κολλάμε στο ίδιο και το ίδιο..
θα ήταν ως μη γενόμενο αν δε έβλεπα οτι και χθες στην προσπάθεια σου να πεις κάτι, την βγήκες στον gavro.

θέλει λίγο διαχείριση ο γραπτός λόγος, όχι γιούρια. Να γράφεις πάντα σκεπτόμενος σαν να μιλάς σε κάποιον πρόσωπο με πρόσωπο

doctor_john
20/12/2020, 09:07
Να προχωράμε πλιζ, βάλε ένα βιντεάκι ρε Σωτήρη με ένα γαζί να γουστάρουμε, δεν βλέπουμε δυνατά ΧΤ συχνά.

Παλιότερα είχα βάλει έναν τετράφτερο κεραμικό στο GS (ξερός μονόδισκος) που έλεγαν όλοι σε ξένο φόρουμ ότι είναι
οκ και τι ωραία κ.λπ. Μου έδινε την αίσθηση ότι πατινάρει, τον ξανατσέκαρε ο μηχανικός, σε μικρό χρονικό διάστημα
την χάσαμε την προπέλα και έβαλα ένα αναγομωμένο από εργαστήριο που συνεργαζόταν ο μηχανικός και δεν ασχολήθηκα
ξανά μέχρι που τελείωσε σε αρκετά χλμ και έβαλα κάτι άλλο..

Αν τους έλεγα εξαρχής τι έχω κάνει στο μοτέρ, σίγουρα κάποιος θα είχε βγει να μου πει: μη δεν σε αντέχει :lol:

Sotirisxt
20/12/2020, 09:08
Ρε παιδιά ζήτησα συγνώμη και από τον Κarrelen και από το forum.. Είπα το πήρα στραβά λάθος μου και μαλάκια μου.. Και ξαναζηταω συγνώμη.. Πέρασαν μέρες όμως από αυτό γιατί να κολλάμε στο ίδιο και το ίδιο.. doctora στο καυστικό χιούμορ πάντα υπάρχει θιγμενος.. Αλλά για αυτό το λένε καυστικό..και αφού ο γραπτός λόγος είναι σαν να μιλάς πρόσωπο με πρόσωπο εννοείται πρέπει να υπάρχει σεβασμός και από τα 2 πρόσωπα όχι μονόδρομα..

Sotirisxt
20/12/2020, 09:13
Να προχωράμε πλιζ, βάλε ένα βιντεάκι ρε Σωτήρη με ένα γαζί να γουστάρουμε, δεν βλέπουμε δυνατά ΧΤ συχνά.

Παλιότερα είχα βάλει έναν τετράφτερο κεραμικό στο GS (ξερός μονόδισκος) που έλεγαν όλοι σε ξένο φόρουμ ότι είναι
οκ και τι ωραία κ.λπ. Μου έδινε την αίσθηση ότι πατινάρει, τον ξανατσέκαρε ο μηχανικός, σε μικρό χρονικό διάστημα
την χάσαμε την προπέλα και έβαλα ένα αναγομωμένο από εργαστήριο που συνεργαζόταν ο μηχανικός και δεν ασχολήθηκα
ξανά μέχρι που τελείωσε σε αρκετά χλμ και έβαλα κάτι άλλο..

Αν τους έλεγα εξαρχής τι έχω κάνει στο μοτέρ, σίγουρα κάποιος θα είχε βγει να μου πει: μη δεν σε αντέχει :lol: είμαι στην Δουλεια φίλε.. Μόλις πάω σπίτι θα βάλω.. Και το forum είναι η καλύτερη παρέα στην φάμπρικα.. Πολλά νυχτερινά τα έβγαλα διαβάζοντας μετατροπες η ανακατασκευες..

Sotirisxt
20/12/2020, 09:17
doctora John αν δεν βαριέσαι πάτα στο YouTube YAMAHA XT 600 Super motard Walkaround είναι το δικό μου.. Έχω βίντεο να δουλεύει..

panavour
20/12/2020, 09:28
Και το forum είναι η καλύτερη παρέα στην φάμπρικα.. Πολλά νυχτερινά τα έβγαλα διαβάζοντας μετατροπες η ανακατασκευες..

φαινεται δεν δουλευεις σ αυτην την φαμπρικα.


https://www.youtube.com/watch?v=IqQpimd0cvY

sapila racing
20/12/2020, 09:30
Doctora καλημέρα.. Δηλαδή μου λες ότι το να κάνει κάποιο παλιό μέλος καυστικό χιούμορ επιτρέπεται.. Αλλά όταν απαντάς με το ίδιο καυστικό χιούμορ απαγορεύεται σωστά;; αυτό αναφέρεται στους κανονισμούς;

Αν αυτό έχεις καταλάβει, παλι λάθος είσαι και η συμβουλή του gavrou να το πάρεις αλλιώς συνεχίζει να ισχύει.
Ούτε ο karellen έκανε καυστικο χιούμορ, ούτε κι εσυ βέβαια!!

karellen
20/12/2020, 09:33
Οντως προχωράμε παρακατω παίδες,δεν τρέχει τίποτα.

Sotirisxt
20/12/2020, 09:35
Ρε παιδιά ζητάω να πάμε παρακάτω.. Γράφω ότι έκανα μαλάκια τώρα όσο λέμε και ξαναλέμε το ίδιο τι βγαίνει; είπαμε είμαι λάθος δεν αλλάζει αυτό..

Sotirisxt
20/12/2020, 09:38
Karellen συγνώμη φίλε που μίλησα με αυτόν τον τρόπο.. Εγώ ήθελα απάντηση λες και εσύ ήσουν μάγος και ήξερες τι φοράω.. Ο Panavour είδα έβαλε ένα βίντεο που έχω με το XT στο YouTube.. Και όταν μου έγραψες τι φόραγες στο δικό σου νομίζω τα άλογα σου πρέπει να ήταν τροχό και όχι στρόφαλο..

Sotirisxt
20/12/2020, 09:47
Panavour έβαλες τραγούδι την Φάμπρικα και εγώ νόμιζα έβαλες με το XT.. Είμαι χειριστής σε μηχανές injections μπορεί ένα 8ωρο να μην κάνω τπτ και μπορεί να μην πάρω ανάσα από βλάβες και ρυθμίσεις προτιμώ το 2ο βέβαια.. Σαββάτοκυριακο είναι πιο χαλαρά δεν υπάρχουν αφεντικά και προϊστάμενοι οπότε αν πηγαίνεις καλά μπορείς να χαζέψεις στο Internet καθημερινές δεν γίνεται αυτό γιατί απαγορεύεται η χρήση του κινητού..

karellen
20/12/2020, 09:48
Από εμένα όλα οκ. Και οι διαχειριστές με το δίκιο τους το χειριστηκαν έτσι, λόγω εμπειρίας έχουν δει πολλά εδώ μέσα και θέλησαν να προλαβουν καταστάσεις.

Παμ' παρακάτω!

bulmont
20/12/2020, 10:15
Παμ' παρακάτω!


https://www.youtube.com/watch?v=xuOnePNlOgY

Sotirisxt
20/12/2020, 11:40
https://youtu.be/2gwEptYK8ks

Sotirisxt
20/12/2020, 12:02
Να προχωράμε πλιζ, βάλε ένα βιντεάκι ρε Σωτήρη με ένα γαζί να γουστάρουμε, δεν βλέπουμε δυνατά ΧΤ συχνά.

Παλιότερα είχα βάλει έναν τετράφτερο κεραμικό στο GS (ξερός μονόδισκος) που έλεγαν όλοι σε ξένο φόρουμ ότι είναι
οκ και τι ωραία κ.λπ. Μου έδινε την αίσθηση ότι πατινάρει, τον ξανατσέκαρε ο μηχανικός, σε μικρό χρονικό διάστημα
την χάσαμε την προπέλα και έβαλα ένα αναγομωμένο από εργαστήριο που συνεργαζόταν ο μηχανικός και δεν ασχολήθηκα
ξανά μέχρι που τελείωσε σε αρκετά χλμ και έβαλα κάτι άλλο..

Αν τους έλεγα εξαρχής τι έχω κάνει στο μοτέρ, σίγουρα κάποιος θα είχε βγει να μου πει: μη δεν σε αντέχει :lol:

Έβαλα φίλε αυτό είναι το ΧΤ το ανέβασα βέβαια δεν το στροφαρω τρελά. Αλλά δείχνω πόσο λίγο γκάζι δίνω και πως ακούει το μοτέρ..

Bowleno
20/12/2020, 13:03
Οι περισσότεροι 'δω μέσα έχουν γεροντική άνοια...................

Μίλα για την πάρτη σου εσύ:moutza::moutza:
:lol:

doctor_john
20/12/2020, 16:49
Έβαλα φίλε αυτό είναι το ΧΤ το ανέβασα βέβαια δεν το στροφαρω τρελά. Αλλά δείχνω πόσο λίγο γκάζι δίνω και πως ακούει το μοτέρ..

To είδα, εσύ είσαι κουλ άνθρωπος, ούτε υπερβολές κ.λπ.
Έχε υπόψιν τα αυτοκόλλητα στο πιρούνι απο αριστερά μπαίνουν από κάτω προς τα επάνω ;)

Να σου ζήσει!

Sotirisxt
20/12/2020, 17:00
To είδα, εσύ είσαι κουλ άνθρωπος, ούτε υπερβολές κ.λπ.
Έχε υπόψιν τα αυτοκόλλητα στο πιρούνι απο αριστερά μπαίνουν από κάτω προς τα επάνω ;)

Να σου ζήσει! Ευχαριστώ φίλε.. Το αυτοκόλλητο carbon για προστασία στα καλάμια τα είχε επάνω όπως τα πήρα τα μπροστινα το 2009 και έκτοτε έτσι έμειναν..

doctoras
20/12/2020, 19:06
https://www.youtube.com/watch?v=xuOnePNlOgY

:lol:ramones έβαλες για να χαλαρώσουμε?

ramones = rock&roll (https://www.youtube.com/watch?v=7ATZcHceJ0k&ab_channel=wotdoesthisbuttondo)

:D

Sotirisxt
27/12/2020, 07:40
https://youtu.be/HmBEgZqvUZg άλλο ένα πολυ δυνατό ΧΤ