PDA

View Full Version : Τον πουλο



S705
21/12/2020, 11:31
Πάει...... Yamaha tracer 700.
Μπλε ματ.
Είχε έξτρα χούφτες puig.
Από νέα σμύρνη.
Τα μάτια σας μήπως κια την έχουν παρατήσει κάπου για να δουν αν έχει GPS.
:(

zannisvel
21/12/2020, 11:33
Οχi ρε φίλε...Σοβαρά?
Δικό σου? Κυκλοφορώ στις γύρω περιοχές θα έχω το νου μου.
Ελπίζω να βρεθεί.

S705
21/12/2020, 11:36
Δικό μου και ενός έτους!

billy84
21/12/2020, 11:38
Όχι ρεεεεεεεεε δεν έχουν το Θεό τους ούτε καραντίνες ούτε τίποτα. Και ένα ΚΤΜ 890 έφαγαν πρόσφατα!

Φίλε εύχομαι ολόψυχα να το βρεις ακέραιο!

sapila racing
21/12/2020, 11:39
Δικό μου και ενός έτους!

Μακάρι να είσαι τυχερός και να βρεθεί ατόφιο!

Shinigami Ryuk
21/12/2020, 12:09
Πωωωω τι ειπες τωρα.Μακαρι να το βρεις

motojojo
21/12/2020, 12:11
Κρίμα, πολύ άσχημο συναισθημα. Μακάρι να βρεθεί σύντομα.

Μήπως θα βοηθούσε και ο αριθμός της πινακίδας για την αναγνώριση της μοτοσυκλέτας?

Bowleno
21/12/2020, 12:14
Όχι ρε φίλε....έλεος θα έχω το νου μου. κάποια σημάδια πάνω στην μοτο;

giorgosb
21/12/2020, 12:23
Μακάρι να το βρεις σύντομα.. πολύ κρίμα..

doctor_john
21/12/2020, 12:32
Λυπάμαι φίλε Toyar, αν έχεις κάποιο χαρακτηριστικό μοίρασε το σε πμ.

Εύχομαι να βρεθεί σύντομα.

Volpad
21/12/2020, 12:34
:(
Όχι ρε φίλε...

Μακάρι να βρεθεί.

S705
21/12/2020, 12:40
Πινακίδα ΟΤΑ 849.

S705
21/12/2020, 12:46
Έχω βγει με το αμάξι και ψάχνω σε ερημιες.

Parking
21/12/2020, 12:50
Φίλε μακάρι να βρεθεί


======================================================

Μακάρι να είσαι τυχερός και να βρεθεί ατόφιο!

δεν μπορεί να είναι ατόφιο (κλειδαριές ηλεκτρικά του έχουν γ,,, τη μάνα)
:cry:

Xlitos
21/12/2020, 12:58
Μου κλεψανε το Κ8 κι εμενα πριν ενα μηνα,ακομα να συνελθω.Ουτε ειχα κουραγιο να το γραψω καπου.Μπες εδω στο κλεμενα και γραψτο μπας και δει κανεις τιποτα. https://www.facebook.com/groups/207554773342446

Εννοειται αστυνομια γρηγορα για. δηλωση κλοπης.Εχω κανει κα ιμηνυση σε εναν τυπο που πουλαει ανταλλακτικα γιατι νομιζω αναγνωρισα ενα ανταλλακτικο μου και μου ειπαν στην ασφαλεια θα τον ψαξουν.Αλλα δεν ελπιζω τιποτα.

DoctoR_k6
21/12/2020, 15:04
Μακαρι να βρεθει.
Με το απαγορευτικο μετα τις 9-10 εχουν ξεσαλωσει πλεον...

Ενημερωτικα κ μονο πως το φαγανε τα μ@υνια? Κλειδωμα κανονικο κ παρκινγκ ή στο δρομο κλειδωμενο?

kordix
21/12/2020, 15:07
:(:(:(

Parking
21/12/2020, 15:13
Μου κλεψανε το Κ8 κι εμενα πριν ενα μηνα,ακομα να συνελθω.Ουτε ειχα κουραγιο να το γραψω καπου.Μπες εδω στο κλεμενα και γραψτο μπας και δει κανεις τιποτα. https://www.facebook.com/groups/207554773342446

Εννοειται αστυνομια γρηγορα για. δηλωση κλοπης.Εχω κανει κα ιμηνυση σε εναν τυπο που πουλαει ανταλλακτικα γιατι νομιζω αναγνωρισα ενα ανταλλακτικο μου και μου ειπαν στην ασφαλεια θα τον ψαξουν.Αλλα δεν ελπιζω τιποτα.
γμτ με μεγάλα γράμματα

karellen
21/12/2020, 15:27
Πολύ κρίμα φίλε. Σου εύχομαι να έχεις ευχάριστα σύντομα. :(

sniper
21/12/2020, 15:30
Πάει...... Yamaha tracer 700.
Μπλε ματ.
Είχε έξτρα χούφτες puig.
Από νέα σμύρνη.
Τα μάτια σας μήπως κια την έχουν παρατήσει κάπου για να δουν αν έχει GPS.
:(

Κάνε κουριάγιο και μην περιμένεις τίποτα....

Δεν θα το ξεπεράσεις ποτέ.

GogosLux
21/12/2020, 15:37
Κριμα ρε φίλε ..................

Περαστικά και γρήγορα με το επόμενο

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
21/12/2020, 16:45
Οοοχχιιιι ρε φίλε. Που να τους κοπούν τα χέρια.

RaGe_Raptor
21/12/2020, 16:54
τι να πω ρε παιδιά.μακάρι να τα βρείτε...

S705
21/12/2020, 17:24
Έτσι για την ιστορία. Η μηχανή αραζε σε πεζοδρόμιο πολύ κεντρικού δρόμου, όπου βρίσκεται και το σπίτι μου. Δεμένη με 2 αλυσίδες 14 χιλιοστών ο κρυκος τους,με 2 μέτρια λουκέτα. Τα λουκέτα όταν είχαν αγοραστεί εμένα σε σπιτι με γκαράζ και "έφταναν". Είχα στο νου μου τους τελευταίους 2 μήνες να τα αναβαθμίσω. Έσπασαν λοιπόν τα λουκέτα και δεν πείραξαν τις αλυσίδες.
Λογικά την είχαν σταμπάρει, πρέπει να ήξεραν και ότι την άφηνα κάθε 15 μέρες για σκ και έμενα αλλού.

Γύρισα όλα τα κοντινά μεροι που μπορεί να την είχαν αφήσει, δεν βρήκα κάτι...

lleonidas
21/12/2020, 18:04
Αν έχεις κάποιο σύνδεσμο στα social και θέλεις να κοινοποιηθεί από κάποια μέλη, θα μπορούσες να τον postάρεις μήπως και βοηθηθείς.
Δυστυχώς στις μεγαλουπόλεις όλοι πλέον μ'αυτόν τον κίνδυνο ζούμε...μόνο αγκαλιά στο κρεβάτι δεν κινδυνεύουν από αυτά τα τομάρια...κακό ψόφο σε όλους τους.

doctoras
21/12/2020, 18:11
Δυστυχώς στην πρωτεύουσα με ολα αυτά τα "κυκλώματα" που συνυπάρχουν εαν δε βάζεις σε ιδιωτικό παρκινκ το μηχανάκι, ρισκάρεις..
Μακάρι να την βρεις, φαντάζομαι έκανες μήνυση κατα αγνώστου, γιατί κάποια στιγμή ενδέχεται τα "μαστόρια" αυτά να συλληφθούν, τουλάχιστο να την πληρώσουν με την ελευθερία τους.

S705
21/12/2020, 18:21
Δυστυχώς στην πρωτεύουσα με ολα αυτά τα "κυκλώματα" που συνυπάρχουν εαν δε βάζεις σε ιδιωτικό παρκινκ το μηχανάκι, ρισκάρεις..
Μακάρι να την βρεις, φαντάζομαι έκανες μήνυση κατα αγνώστου, γιατί κάποια στιγμή ενδέχεται τα "μαστόρια" αυτά να συλληφθούν, τουλάχιστο να την πληρώσουν με την ελευθερία τους.

Δεν ξέρω αν έγινε μήνυση! Σήμερα στο τμήμα με ρώτησε ο αστυνομικός αν επιθυμώ ποινική δίωξη και είπα ναι. Είναι κάτι διαφορετικό η μήνυση?

doctoras
21/12/2020, 18:39
Δεν ξέρω αν έγινε μήνυση! Σήμερα στο τμήμα με ρώτησε ο αστυνομικός αν επιθυμώ ποινική δίωξη και είπα ναι. Είναι κάτι διαφορετικό η μήνυση?

έαν έχεις κάνει μήνυση θα το ήξερες γιατί θα πλήρωνες το παράβολο.
Εγώ θα το έκανα, δε θα αρκούμουν στην δήλωση κλοπής και μονο, τι είναι 100ευρώ μπροστά στο κοστος του tracer, σύν του ότι είναι ο πιο έννομος τρόπος να ασκηθεί κάτι παραπάνω απο έλεγχο προς τους αγνώστους κατηγορούμενους και φυσικά να κινηθεί δικάσιμο αν τα μπαστάρδια συλληφθούν.

Acacius
21/12/2020, 18:47
Έτσι όπως τα περιγράφεις μάλλον πρόκειται για επαγγελματίες, οπότε την π@@τσισες... πιο τυχερός θα ήσουν αν ήταν τέτοια (https://luben.tv/stream/205994) ζωντόβολα.

Ο Sniper έχει δίκιο, η κλοπή εκτός από υλική απώλεια είναι και παραβίαση της ιδιωτικής "φούσκας" σου, ξεπερνιέται δύσκολα. Ένα φθηνό ποδήλατο μου σούφρωσαν πριν 25 χρόνια και ακόμα με ενοχλεί όταν το σκέφτομαι. Ελπίζω τουλάχιστον να μην την είχες ανάγκη για βιοποριστικούς λόγους και να μη δυσκολεύει η καθημερινότητά σου.

Τι σκατά γίνεται στην Αθήνα με τις κλοπές ρε παιδιά;

BLiTzER
21/12/2020, 19:03
Η Ν. Σμύρνη ειδικά (μαζί με Καλλιθέα, Π. Φάληρο) δεν είναι για μηχανάκι. Τα έχουμε πει δεκάδες φορές.

Κρίμα, καινούριο μηχανάκι... Μακάρι να είσαι από τους τυχερούς!

afasias
21/12/2020, 19:14
Έτσι όπως τα περιγράφεις μάλλον πρόκειται για επαγγελματίες, οπότε την π@@τσισες... πιο τυχερός θα ήσουν αν ήταν τέτοια (https://luben.tv/stream/205994) ζωντόβολα.

Ο Sniper έχει δίκιο, η κλοπή εκτός από υλική απώλεια είναι και παραβίαση της ιδιωτικής "φούσκας" σου, ξεπερνιέται δύσκολα. Ένα φθηνό ποδήλατο μου σούφρωσαν πριν 25 χρόνια και ακόμα με ενοχλεί όταν το σκέφτομαι. Ελπίζω τουλάχιστον να μην την είχες ανάγκη για βιοποριστικούς λόγους και να μη δυσκολεύει η καθημερινότητά σου.

Τι σκατά γίνεται στην Αθήνα με τις κλοπές ρε παιδιά;

Μιλάμε έχουν ξεσαλώσει. Πριν κανά εικοσαήμερο γωνία Ασκληπιού και Σκουφά ανοίξανε τις σέλες τριών σκούτερ και μιας μηχανής το κουτί και κλέψανε κράνη, γάντια κι αδιάβροχα. Το ένα δίπλα στο άλλο και δεν πήρε το πρέφα κανείς ή τέλος πάντων δεν αντέδρασε κανείς. Τώρα για τις μηχανές των φίλων παραπάνω τα λόγια είναι περιττά και τα συναισθήματα πολλά. Τελικά είναι να μη σου τύχει.

toyar
21/12/2020, 19:23
ειναι να μην εχεις κατι καλο κι εμπορικο
αν εχεις θα σου τυχει

alexis72
21/12/2020, 19:39
μακάρι φίλε να βρεθεί ,
ελπίζω τουλαχιστον να το εχεις ασφαλίσει για κλοπή ,
επειδή ξέρω πολύ καλά την περιοχή ,
αφού γράφεις νέα σμύρνη ....2 σημεία μού ερχονται αμέσως στο νού για ψάξιμο ,
εκεί που ειναι τα νεκροταφεία ,
και στα σύνορα με αγιο δημήτριο ,κοντά στο ποτάμι -και κυρίως εκεί που εχει ενα πολύ μεγάλο φυτώριο με ανθη φυτά δένδρα ,πίσω απο το βενζινάδικο και την αγίου δημητρίου εκεί συνήθως τα πηγαίνουνε για ελεγχο gps κλπ ...ειχαν πεί σε φίλο απο το τμήμα της περιοχής οταν του εκλεψαν ενα versys 650 πρίν 5-6 μήνες

S705
21/12/2020, 19:50
Πήγα....

Xlitos
22/12/2020, 06:09
Τα πάντα κλέβουν άστο.Αν μπείτε στο κλεμμένα.gr θα δείτε όλων των ειδών μηχανάκια.Εμενα στην πιλοτη βάλανε σημάδι στο διπλανό παρκαρισμένο scarver έσκαψαν λίγο το τσιμέντο από κάτω μάλλον για να δουν αν κινείται/είναι παρατημενο κτλ.Παντως παίζει πολύ παρακολούθηση εγώ το ΧΑ 1μιση χρόνο σε ημικλειστη πιλοτή με πόρτα ασφαλείας στην είσοδο.Για 10 μέρες έμεινε ανοιχτή γιατί είχε χαλάσει ο ένας μηχανισμός και μου την πήραν.Και σκέφτομαι ισως από ντελιβεραδες να έγινε η δουλειά γιατί είναι και σε ψιλοαπομωνομενο σημείο η πολυκατοικία στη Ραφήνα.Τεσπα δυστυχώς πρώτη φορά αναγκάστηκα να μείνω σε πολυκατοικία με πιλωτη και όχι κλειστό οργανωμένο γκαράζ με κάμερες και το πλήρωσα.Επρεπε τουλάχιστον να κάνω ασφάλεια κλοπής.Τοσα χρόνια στις μηχανες ήξερα ότι πυλωτη=κλέψιμο άπειρα τα παραδείγματα.Το νου σας ακόμα και παλιό μηχανάκι να έχετε έχουν ξεσαλωσει και έχουν μεγαλώσει οι σπειρες...κλέβουν ακόμα και αντιεμπορικα παλιά σκαρβερ ή και KLE.Και αμάξια πολλά όλων των ειδών.

vantonopoulos
22/12/2020, 12:11
έαν έχεις κάνει μήνυση θα το ήξερες γιατί θα πλήρωνες το παράβολο.
Εγώ θα το έκανα, δε θα αρκούμουν στην δήλωση κλοπής και μονο, τι είναι 100ευρώ μπροστά στο κοστος του tracer, σύν του ότι είναι ο πιο έννομος τρόπος να ασκηθεί κάτι παραπάνω απο έλεγχο προς τους αγνώστους κατηγορούμενους και φυσικά να κινηθεί δικάσιμο αν τα μπαστάρδια συλληφθούν.

https://www.dikastiko.gr/ypourgeio-dikaiosynhs/%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%B3%CE%B5%CE%AF%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%BF-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%AC%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%BF-50-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%8E-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%BD/

sniper
22/12/2020, 13:09
Τι μήνυση, αν τους πιάσουν δλδ δεν είναι αυτόφωρη η διαδικασία;

Το 2007 πάντως, στη δική μου περίπτωση, με είχαν στείλει από το ΤΑ να ψάχνω στις ερημιές της Καισαριανής, κι να τους βρω να τους πάρω τηλ....

Γελοιότητες.

doctoras
22/12/2020, 15:06
https://www.dikastiko.gr/ypourgeio-dikaiosynhs/%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%B3%CE%B5%CE%AF%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%BF-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%AC%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%BF-50-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%8E-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%BD/

δεν ξέρω ακριβώς γιατί υπάρχουν διάφορα αδικήματα κλοπής, ας ρωτήσει για σίγουρα στο τμήμα που ανέφερε την κλοπή αν έγινε διενέργεια μήνυσης

Flying Mythos
22/12/2020, 17:36
Τι μήνυση, αν τους πιάσουν δλδ δεν είναι αυτόφωρη η διαδικασία;

Το 2007 πάντως, στη δική μου περίπτωση, με είχαν στείλει από το ΤΑ να ψάχνω στις ερημιές της Καισαριανής, κι να τους βρω να τους πάρω τηλ....

Γελοιότητες.

Αυτόφωρη είναι η διαδικασία όταν συλλαμβάνεται ο δράστης σε χρόνο πολύ κοντινό στην αξιόποινη πράξη: https://www.lawspot.gr/nomikes-plirofories/nomothesia/n-4620-2019/arthro-242-kodikas-poinikis-dikonomias-nomos-4620-2019

Αυτεπάγγελτη όταν ασκείται ποινική δίωξη χωρίς έγκληση.

Η κλοπή είναι στο άρθρο 372 του Ποινικού Κώδικα: https://www.lawspot.gr/nomikes-plirofories/nomothesia/pk/arthro-372-poinikos-kodikas-klopi

Το άρθρο 381 του ΠΚ ορίζει ότι στο αδίκημα του 372 η δίωξη ασκείται αυτεπαγγέλτως : https://www.lawspot.gr/nomikes-plirofories/nomothesia/n-4619-2019/arthro-381-poinikos-kodikas-nomos-4619-2019-geniki

Συνεπώς δεν απαιτείται έγκληση για την κλοπή. (Διευκρίνιση : Έγκληση ο παθών, μήνυση οποιοσδήποτε άλλος)

andreaspetr
22/12/2020, 23:12
έαν έχεις κάνει μήνυση θα το ήξερες γιατί θα πλήρωνες το παράβολο.
Εγώ θα το έκανα, δε θα αρκούμουν στην δήλωση κλοπής και μονο, τι είναι 100ευρώ μπροστά στο κοστος του tracer, σύν του ότι είναι ο πιο έννομος τρόπος να ασκηθεί κάτι παραπάνω απο έλεγχο προς τους αγνώστους κατηγορούμενους και φυσικά να κινηθεί δικάσιμο αν τα μπαστάρδια συλληφθούν.

Νομιζω σε περιπτωση κλοπης δεν χρειαζεται παραβολο.
Ετσι μας ειχαν πει οταν μας εκλεψαν την περιφραξη απο ενα οικοπεδο...

Parking
23/12/2020, 15:19
Τα πάντα κλέβουν άστο.
Άστα.
Πήραν στον από κάτω το ποδήλατο του παιδιού του.
Πλάνταξε στο κλάμα ο μικρός

Τώρα μήνυση και μλκιες.
Πεταμένα λεφτά
Μόνο καταλάθος αν πιαστεί ή των καρφώσουν τίποτε
άλλοι κλέφτες ή πρεζόνια.
Αλλιώς χ..... μέσα

lospsi
23/12/2020, 19:55
Κρίμα, κρίμα, κρίμα...

panavour
24/12/2020, 03:30
Άστα.
Πήραν στον από κάτω το ποδήλατο του παιδιού του.
Πλάνταξε στο κλάμα ο μικρός

Τώρα μήνυση και μλκιες.
Πεταμένα λεφτά
Μόνο καταλάθος αν πιαστεί ή των καρφώσουν τίποτε
άλλοι κλέφτες ή πρεζόνια.
Αλλιώς χ..... μέσα

και να πιαστει ,σε 3 μηνες ΕΞΩ θα ειναι παλι.

THEOD
24/12/2020, 04:20
και να πιαστει ,σε 3 μηνες ΕΞΩ θα ειναι παλι.

Και πολλούς λες.... Στην πλειοψηφία των περιπτώσεων δεν κάθονται καθόλου "μέσα".... :moutza:

doctoras
24/12/2020, 07:06
και να πιαστει ,σε 3 μηνες ΕΞΩ θα ειναι παλι.

καλα μη το κανουμε λάστιχο, για να βγεί έξω πρέπει να έχει "καλό" δικηγόρο, τι δικηγόρο έχουν τα σκατόπαδα που δρούν ως "βαποράκια οχημάτων" ως ένα μικρό κρικάκι της "αλυσίδας", το "κύκλωμα" ουτε που τους ξέρει και ούτε θα νοιαστεί..
Συνεπώς αν δε έχει φράγκα για εγγύηση, θα οριστεί ο συνήγορος απο το δικαστήριο και θα ακολουθήσει την μπουζού για 2 χρονάκια, εκεί όπου η γη δε γυρνά...
ενδέχεται να μη σωφρονιστεί ποτέ, αλλά το αντάλλαγμα κλέβω vs ελευθερία είναι μεγάλο και δίκαιο για το θύμα

thunder ace
24/12/2020, 07:25
καλα μη το κανουμε λάστιχο, για να βγεί έξω πρέπει να έχει "καλό" δικηγόρο, τι δικηγόρο έχουν τα σκατόπαδα που δρούν ως "βαποράκια οχημάτων" ως ένα μικρό κρικάκι της "αλυσίδας", το "κύκλωμα" ουτε που τους ξέρει και ούτε θα νοιαστεί..
Συνεπώς αν δε έχει φράγκα για εγγύηση, θα οριστεί ο συνήγορος απο το δικαστήριο και θα ακολουθήσει την μπουζού για 2 χρονάκια, εκεί όπου η γη δε γυρνά...
ενδέχεται να μη σωφρονιστεί ποτέ, αλλά το αντάλλαγμα κλέβω vs ελευθερία είναι μεγάλο και δίκαιο για το θύμα

αλλα και ενα κομενο/διαλυμενο χερακι...ακομα καλητερα

toyar
24/12/2020, 07:53
σιγα τη ζημια....
εγω ειμαι κλεφτης κλεβω για εξι μηνες και βγαζω τα μεροκαματα που κανετε οι αλλοι σε 3 χρονια δουλευοντας
ας κατσω κι ενα χρονο φυλακη με τσαμπα ολα
αλλωστε ουτε θελω ουτε ξερω ουτε μπορω να κανω κατι αλλο
η μηπως να παω να δουλεψω ντελιβερυ με 3 ευρω την ωρα;
ετσι σκεφτονται και το συστημα τους επιβεβαιωνει

Bowleno
24/12/2020, 09:10
καλα μη το κανουμε λάστιχο, για να βγεί έξω πρέπει να έχει "καλό" δικηγόρο, τι δικηγόρο έχουν τα σκατόπαδα που δρούν ως "βαποράκια οχημάτων" ως ένα μικρό κρικάκι της "αλυσίδας", το "κύκλωμα" ουτε που τους ξέρει και ούτε θα νοιαστεί..
Συνεπώς αν δε έχει φράγκα για εγγύηση, θα οριστεί ο συνήγορος απο το δικαστήριο και θα ακολουθήσει την μπουζού για 2 χρονάκια, εκεί όπου η γη δε γυρνά...
ενδέχεται να μη σωφρονιστεί ποτέ, αλλά το αντάλλαγμα κλέβω vs ελευθερία είναι μεγάλο και δίκαιο για το θύμα

Σιγά την στέρηση ελευθερίας....3 μήνες το πολύ. Μετά οξω πάλι τα ίδια κάνουν και χειρότερα. Σε κάτι άλλες χώρες αν σε πιάσουν να κλέβεις, η ελάχιστη ποινή είναι διαλυμένο χέρι... Το ξέρουν καλά και ούτε διανοουνται να το κάνουν.... Είχε πάει ο συγχωρεμένοςο γερός μου Σαουδική να ξεφορτώσουν κοντέινερ. Και στις 4 μέρες που ήταν εκεί, βγήκε βόλτα στην πόλη και την υπαίθρια αγορά της. Πουλούσαν τα πάντα εκεί. Από λαχανικά μέχρι πανάκριβα ρολόγια... Σε μια δόση ακούγεται μια φωνή και όλοι μεμιάς παρατάνε πάγκους κλπ, ερημώνει η αγορά. Πήγαν να... Προσευχηθούν! Κανείς δεν τόλμησε να απλώσει "χέρι".....

doctoras
24/12/2020, 09:20
σιγα τη ζημια....
εγω ειμαι κλεφτης κλεβω για εξι μηνες και βγαζω τα μεροκαματα που κανετε οι αλλοι σε 3 χρονια δουλευοντας
ας κατσω κι ενα χρονο φυλακη με τσαμπα ολα


παιδιά δεν είναι έτσι.. η φυλάκα είναι η έσχατη τιμωρία που μπορεί να επιβληθεί σε άνθρωπο, εξοντώνει κάθε εγκεφαλικό εναπομείναντα κύτταρο.
μεγάλο το "μάρμαρο" γιαυτόν που το γεύεται(δε μιλάμε για εγκληματίες και serial killers), γιαυτό φεύγει η μαγκιά κλαίγοντας σα μωρά παιδιά ζητώντας αποφυλάκιση με κάθε τρόπο.


Πάντως η κατάσταση έχει ξεφύγει..έχουν ανέβει εκθετικά πολύ σε σχέση με πριν 20χρόνια η εγκληματικότητα ανήλικων (under 17). το μόνο σίγουρο είναι ότι οφείλεται σε "εγκλήματα" που έχει πράξει η γενιά μας ως γονείς..

doctoras
24/12/2020, 09:25
[/COLOR]
αλλα και ενα κομενο/διαλυμενο χερακι...ακομα καλητερα

ολισθηρότατο φίλε

panavour
24/12/2020, 09:43
ολισθηρότατο φίλε

Αποτελεσματικωτατο δε,αν πας σε σαουδικη αραβια,αφηνεις τα παντα ξεκλειδωτα,δεν θα στα κλεψει κανεις.Κατα τα αλλα ανεφαρμοστο στην ΑΚΜΑΖΟΥΣΑ ΔΥΣΗ.

kosni
24/12/2020, 09:58
Κατα τα αλλα ανεφαρμοστο στην ΑΚΜΑΖΟΥΣΑ ΔΥΣΗ.

Ευτυχως

panavour
24/12/2020, 10:00
Ευτυχως

σωστα για ολοι θα ηταν κοψοχερηδες ,ΕΙΔΙΚΑ οι ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ.:bawl:

Shinigami Ryuk
24/12/2020, 10:05
Καποτε κοιμομασταν με τα παραθυρα ανοιχτα και δεν αφησαν και χρεη και εφτιαξαν και δρομους...και αμα καθοσουν ησυχος δεν σε ενοχλουσαν

kosni
24/12/2020, 10:07
Όποιος δεν εχει κλεψει να σηκωσει τοχερι

panavour
24/12/2020, 10:10
Οι καραμελλες απο τα βαζακια στα ταμεια των σουπερ-μαρκετ Βασιλοπουλος πιανονται?οταν δεν εχει αλλο πελατη και δεν κοιταει η ταμιας,παιρνω με την χουφτα:lol:

Acacius
24/12/2020, 10:34
Οι καραμελλες απο τα βαζακια στα ταμεια των σουπερ-μαρκετ Βασιλοπουλος πιανονται?οταν δεν εχει αλλο πελατη και δεν κοιταει η ταμιας,παιρνω με την χουφτα:lol:

Απόλαυσέ το όσο έχεις ακόμα χούφτα
:ninja: :ninja: <-- (μπούρκες είναι, όχι νίντζα)

motojojo
24/12/2020, 10:47
Μαζι τα φάγαμε

Parking
24/12/2020, 10:50
σωστα για ολοι θα ηταν κοψοχερηδες ,ΕΙΔΙΚΑ οι ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ.:bawl:

Στη Σαουδική Αραβία δεν έχει πολιτικούς
έχει βασιλική οικογένεια
Του είπαν οι Ιμάμηδες ότι κλέβει και τους απάντησε
- Ε και?

Άσε που πάνε καρφί πτώχευση
Απίστευτο κι όμως αληθινό

Οπότε καλό είναι να ξέρουμε ότι οι επιλογές πάνε πακέτο
Όλα μαζί.
Και ο Βασιλιάς και ο Ιμάμης
(άκα και τα διορισμένο κωλόπαιδα και ο πολιτικός και ο εργατοπατέρας
και οι φυλακές που δεν φτάνουν για όλους)

Αν με ρωτάς φρόντισε να μην στην κλέψουν
Αν τον πιάσεις και μπορείς σάπισε τον
Στην Ελλάδα ζεις δεν θα έρθει βοήθεια από πουθενά

Είμαστε μόνοι
Βασικό
========================
ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΑΠΟ ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ
---------------------------------------------------------

bulmont
24/12/2020, 11:24
.... Είχε πάει ο συγχωρεμένοςο γερός μου Σαουδική .....


.....,αν πας σε σαουδικη αραβια,αφηνεις τα παντα ξεκλειδωτα,.


Στη Σαουδική Αραβία.......



:bawl::roflmao::bawl::roflmao:

S705
24/12/2020, 12:40
Κάτι που με ενόχλησε πραγματικά ήταν ότι στο τμήμα ή δήλωση κλοπής τελειώνει με την συμπλήρωση ενός εγγράφου. Καμία ερώτηση του στηλ ποιο είναι το συνεργείο σου,ποιος ξέρει που είναι η μηχανή από όχι γνωστούς σου και άλλα. Κανένα ουσιαστικό ενδιαφέρων για την οποιαδήποτε πιθανών χρήσιμη πληροφορία.

Acacius
24/12/2020, 13:58
:bawl::roflmao::bawl::roflmao:

Ε πες ντε.

tzimidis
24/12/2020, 14:16
Οι καραμελλες απο τα βαζακια στα ταμεια των σουπερ-μαρκετ Βασιλοπουλος πιανονται?οταν δεν εχει αλλο πελατη και δεν κοιταει η ταμιας,παιρνω με την χουφτα:lol:

Πες ποιο μαγαζί, να τους μπριφαρω μια στα γρήγορα :D

Bowleno
24/12/2020, 14:58
:bawl::roflmao::bawl::roflmao:

Ξέρω ότι έκανες κάποια χρόνια εκεί, για πες μας

bulmont
24/12/2020, 15:45
Παρα την αυστηρή τήρηση των ποινών, που επιβάλονται από τα ''τυποις'' δικαστήρια που υπάρχουν, υπάρχει αρκετή εγκληματικότητα, σε πολύ μικρότερο φυσικά βαθμό απ' ότι εδώ. Ληστείες τραπεζών πχ ή σουπερ-μίνι μάρκετ ανύπαρκτες.
Μικροκλοπές πάρα πολλές. Βιασμοί....δεν θές να μάθεις. Τα πάντα, γυναίκες παιδιά. Νταβατζιλίκια ''νόμιμα'' από τους αστυνόμους στα
χωριά της ερήμου, ο αμερικάνικος νότος είναι κολέγιο μπροστά τους.....

Μας έσπασαν το πίσω αριστερό τζάμι και έκλεψαν το άιπαντ της κόρης μου στο κέντρο της Τζέντα έξω από στάρμπακς και έφυγαν χτυπώντας άλλα τρία αυτοκίνητα μ' ένα μαύρο φορντ γκράν μαρκίζ χωρίς πινακίδες.

Στο Al Shugaig παραλίγο να ζήσω το δικό μου εξπρές του μεσονυχτίου......

Στην Τζέντα στην παλιά πόλη κοντά στο Μπάλαντ υπάρχει μιά τεράστια αλάνα. Δυό-τρείς φορές τον χρόνο εκεί έχει εκτελέσεις,
αποκεφαλισμούς κόψιμο χεριών κλπ. Μου προτάθηκε από ελληναρά να πάμε να δούμε ''που κρεμάνε και κόβουν κεφάλια''. ....

oti nanai
24/12/2020, 17:40
δεν νομίζω να έχεις αυταπάτες οι η αστυνομία θα ασχοληθεί με το μηχανάκι σου , το μηχανάκι μπορεί να κυκλοφορεί κανονικά με την πινακίδα επάνω και να περνάει κανονικά μπροστά από περιπολικά και να μην έχουν το νούμερο σημειωμένο στο χαρτί τους και να μην γίνεται τίποτα . στην γειτονιά μου είχε ένα transalp παρατημένο αρκετό καιρό και κάθε βδομάδα έλειπε και κάτι από πάνω λέω κάτι φίλους μπατσους για το μηχανάκι μου λένε το ξέρουμε έχουμε δώσει σήμα αλλά δεν έχει πινακίδα οπότε δεν μπορεί να γίνει κάτι , στην ερώτηση μου οκ δεν έχει πινακίδα πρέπει να μείνει εκεί να το κλέβουν γιατί δεν το μαζεύετε και να βρείτε τον ιδιοκτήτη από το πλαίσιο απάντησαν ότι δεν έχουν χώρο και ποιος ασχολείται

Xlitos
24/12/2020, 18:13
δεν νομίζω να έχεις αυταπάτες οι η αστυνομία θα ασχοληθεί με το μηχανάκι σου , το μηχανάκι μπορεί να κυκλοφορεί κανονικά με την πινακίδα επάνω και να περνάει κανονικά μπροστά από περιπολικά και να μην έχουν το νούμερο σημειωμένο στο χαρτί τους και να μην γίνεται τίποτα . στην γειτονιά μου είχε ένα transalp παρατημένο αρκετό καιρό και κάθε βδομάδα έλειπε και κάτι από πάνω λέω κάτι φίλους μπατσους για το μηχανάκι μου λένε το ξέρουμε έχουμε δώσει σήμα αλλά δεν έχει πινακίδα οπότε δεν μπορεί να γίνει κάτι , στην ερώτηση μου οκ δεν έχει πινακίδα πρέπει να μείνει εκεί να το κλέβουν γιατί δεν το μαζεύετε και να βρείτε τον ιδιοκτήτη από το πλαίσιο απάντησαν ότι δεν έχουν χώρο και ποιος ασχολείται

ετσι ειναι...εμενα στο τμημα ενας ασφαλιτης ασχοληθηκε αρκετα να παρει ολα τα στοιχεια για την μηνυση.Και διπλα του ενας παλιος ασφαλιτης μου ελεγε ''μην ελπιζεις φιλε σπανια βρισκονται''.Του απανταω ''γιατι να μην παω με συνοδεια αστυνομικων να τσεκαρω τα ανταλλακτικα που πιστευω ειναι δικα μου αφου αναγνωριζω 100% ενα απο αυτα'' μου απανταει ''δε γινονται αυτα''.Μου λεει να παω μονος μου.Να παω δηλαδη εγω στον μπραβο γυφτο με τους φιλους αλβανους που στα προφιλ τους βγαινουν photo με οπλα να κανω τι?Ασε που δεν πρεπει να ασχοληθω καθολου προσωπικα αφου ξερουν που μενω.

oti nanai
24/12/2020, 18:38
ετσι ειναι...εμενα στο τμημα ενας ασφαλιτης ασχοληθηκε αρκετα να παρει ολα τα στοιχεια για την μηνυση.Και διπλα του ενας παλιος ασφαλιτης μου ελεγε ''μην ελπιζεις φιλε σπανια βρισκονται''.Του απανταω ''γιατι να μην παω με συνοδεια αστυνομικων να τσεκαρω τα ανταλλακτικα που πιστευω ειναι δικα μου αφου αναγνωριζω 100% ενα απο αυτα'' μου απανταει ''δε γινονται αυτα''.Μου λεει να παω μονος μου.Να παω δηλαδη εγω στον μπραβο γυφτο με τους φιλους αλβανους που στα προφιλ τους βγαινουν photo με οπλα να κανω τι?Ασε που δεν πρεπει να ασχοληθω καθολου προσωπικα αφου ξερουν που μενω.

βασικά και να ξέρεις ότι είναι δικό σου δεν μπορείς να αποδείξεις τίποτα , το μόνο που μπορείς να ελπίζεις και να εύχεσαι είναι να πιαστεί την ώρα που το οδηγουν

Bowleno
24/12/2020, 20:30
Παρα την αυστηρή τήρηση των ποινών, που επιβάλονται από τα ''τυποις'' δικαστήρια που υπάρχουν, υπάρχει αρκετή εγκληματικότητα, σε πολύ μικρότερο φυσικά βαθμό απ' ότι εδώ. Ληστείες τραπεζών πχ ή σουπερ-μίνι μάρκετ ανύπαρκτες.
Μικροκλοπές πάρα πολλές. Βιασμοί....δεν θές να μάθεις. Τα πάντα, γυναίκες παιδιά. Νταβατζιλίκια ''νόμιμα'' από τους αστυνόμους στα
χωριά της ερήμου, ο αμερικάνικος νότος είναι κολέγιο μπροστά τους.....

Μας έσπασαν το πίσω αριστερό τζάμι και έκλεψαν το άιπαντ της κόρης μου στο κέντρο της Τζέντα έξω από στάρμπακς και έφυγαν χτυπώντας άλλα τρία αυτοκίνητα μ' ένα μαύρο φορντ γκράν μαρκίζ χωρίς πινακίδες.

Στο Al Shugaig παραλίγο να ζήσω το δικό μου εξπρές του μεσονυχτίου......

Στην Τζέντα στην παλιά πόλη κοντά στο Μπάλαντ υπάρχει μιά τεράστια αλάνα. Δυό-τρείς φορές τον χρόνο εκεί έχει εκτελέσεις,
αποκεφαλισμούς κόψιμο χεριών κλπ. Μου προτάθηκε από ελληναρά να πάμε να δούμε ''που κρεμάνε και κόβουν κεφάλια''. ....

Όταν πήγε ο γέρος μου, ήταν κάπου το '75-77.... Δεν κουνιόταν φύλλο μου έλεγε και επιβεβαίωνε ο πρώτος (γερός μου ήταν λαδάς) όποτε τα πίνανε παρέα 3-4 φορές είχαν πάει

Xlitos
24/12/2020, 23:44
βασικά και να ξέρεις ότι είναι δικό σου δεν μπορείς να αποδείξεις τίποτα , το μόνο που μπορείς να ελπίζεις και να εύχεσαι είναι να πιαστεί την ώρα που το οδηγουν

τι να οδηγησουν...απο την πυλωτη στο βανακι...απο το βανακι στην ερημια για 1-2 μερες...και απο την ερημια παλι στο βανακι και κατευθειαν ''συνεργειο'' για ανταλλακτικα...Το θεμα ειναι οτι αυτος δεν μπορει να αποδειξει οτι εινα ιδικα του τα ανταλλακτικα γιατι η ασφαλεια θα ψαξει να δει αν ειχε τετοια μοτο στο ονομα του και φυσικα θα φανει οτι δεν ειχε.Ουτε το πως τα πηρε στα χερια του θα μπορει να αποδειξει.Οποτε για αρχη θα μπορουσε να τα κατασχει για να μην προλαβει να τα πουλησει.Και αυτο θα ηταν μια αρχη.Να το αποδειξω μπορω αφου τα ανταλλακτικα εχουν συγκεκριμενα σημαδια φθορας που μπορω να τους τα πω με λεπτομερειες.Και το κωλοπαιδο τα ξερει τα σημαδια γι αυτο δεν ανεβαζει φωτογραφιες παρα μονο απο τα ανταλλακτικα που δεν εχουν σημαδια(πχ αμορτισερ/πιρουνι κτλ).Εκανε το λαθος ομωςε και ανεβασε ανταλλακτικο που εχει σημαδια και ειναι το δικο μου.
Αλλα φυσικα δε θα γινει τιποτα.Απλα φτιαχνουν ''φακελο'' για να τον πιασουν στο μελλον μετα απο παρακολουθηση κτλ..Αλλα με αυτο τον τροπο εγω χανω εστω καποια ανταλλακτικα τα οποια θα μπορουσα να παρω πισω.

Shinigami Ryuk
25/12/2020, 09:13
Κατανοω τον πονο σου και την πικρα σου,τον εχω περασει και εγω εξαλλου,αλλα το ξερεις κ εσυ οτι με σημαδια δεν καταδικαστηκε κανεις

thunder ace
25/12/2020, 09:53
ολισθηρότατο φίλε

Οκ......... όπως τό βλέπει ο καθένας.

alexis72
25/12/2020, 10:27
επιτέλους ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ την ΜΑΛΑΚΙΑ που εκαναν οι ...πανέξυπνοι κυβερνώντες ...
δηλαδή το οτι ,οταν επεφτες θυμα κλοπής η ληστείας και επρεπε να κάνεις και μήνυση και πληρώνοντας φυσικά το ανάλογο ΠΑΡΑΒΟΛΟ ????????
για να ισχύει η μήνυσή σου και να ασχοληθούν οι αρμόδιοι ....
και διαβάζω τώρα στο σημερινό πρωτοσέλιδο στην εφημερίδα protothema ,
οτι αλλάζει ο ποινικός νόμος και οτι καταργείται το παράβολο και θα επεμβαίνει αυτεπάγγελτα πλέον ο εισαγγελέας σε περίπτωση κλοπής ληστείας κλπ ...χωρίς να πληρώνεις παράβολο ,
αρκεί βέβαια να το δούμε και στην πράξη να εφαρμόζεται....και οχι μόνο στα λόγια.....

Kas_Tracer
25/12/2020, 10:41
Όταν πήγε ο γέρος μου, ήταν κάπου το '75-77.... Δεν κουνιόταν φύλλο μου έλεγε και επιβεβαίωνε ο πρώτος (γερός μου ήταν λαδάς) όποτε τα πίνανε παρέα 3-4 φορές είχαν πάει

Φυσικά εδώ και πολλά χρόνια το μεγαλύτερο τμήμα του πληθυσμού εκεί δεν είναι σαουδάραβες.
Οι περισσότεροι είναι εργάτες-σκλάβοι από τις χώρες της ασίας που ζουν εκεί κλεισμένοι σε κανένα εργοστάσιο (με τα διαβατήρια κρατημένα)