PDA

View Full Version : Sym Symphony ST200ι ή Sym Symphony 125 ή HD300 SCOOTER



thodorispip
17/01/2021, 11:36
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,
ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΣΚΟΥΤΕΡΑΚΙ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ.
ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΟΔΗΓΟΣ 25 ΧΡΟΝΩΝ ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ΔΙΠΛΩΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Α ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΕΝΑ ΣΚΟΥΤΕΡ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑ ΑΝΕΣΗ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ .
Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΘΕΛΩ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΟΥ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΒΡΑΔΙΝΗ ΒΟΛΤΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ.
ΑΥΤΟ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΕΣΤΟ ΜΕ 80Χ/Ω ΣΕ ΕΝΑΝ ΔΡΟΜΟ ΤΑΧΕΙΑΣ.
ΘΕΛΩ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΘΕΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΣΚΟΥΤΕΡ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ .

ΚΑΙ ΜΙΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ , ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΤΙ ΤΟ Sym Symphony ST200i ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΦΡΕΝΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ABS ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΥΠΟΔΟΧΕΣ, ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΝΕΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΘΑ ΝΟΙΩΘΩ ΜΕΓΑΛΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΕ ΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ.

Kepler Fun
17/01/2021, 12:16
Τα φρένα στο Symphony 200 είναι πολύ ανώτερα των επιδόσεών του και προσφέρουν εξαιρετική ασφάλεια. Προυπόθεση βέβαια είναι το να αλλάξεις τα εργοστασιακά λάστιχα με καλύτερης ποιότητας.

Πίσω ABS νομίζω δεν μπαίνει γιατί η μονάδα είναι με ένα κανάλι, αλλά δεν θα σου χρειασθεί και δεν απαιτείται από το Euro 4.
Στον μπροστινό τρόχο το ABS ενεργοποιείται όταν πρέπει και με καλά λάστιχα και συνετή οδηγηση θα το δεις μόνο στο χώμα εάν το προκαλέσεις.

panavour
17/01/2021, 12:47
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,
ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΣΚΟΥΤΕΡΑΚΙ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ.
ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΟΔΗΓΟΣ 25 ΧΡΟΝΩΝ ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ΔΙΠΛΩΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Α ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΕΝΑ ΣΚΟΥΤΕΡ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑ ΑΝΕΣΗ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ .
Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΘΕΛΩ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΟΥ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΒΡΑΔΙΝΗ ΒΟΛΤΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ.
ΑΥΤΟ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΕΣΤΟ ΜΕ 80Χ/Ω ΣΕ ΕΝΑΝ ΔΡΟΜΟ ΤΑΧΕΙΑΣ.
ΘΕΛΩ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΘΕΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΣΚΟΥΤΕΡ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ .

ΚΑΙ ΜΙΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ , ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΤΙ ΤΟ Sym Symphony ST200i ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΦΡΕΝΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ABS ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΥΠΟΔΟΧΕΣ, ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΝΕΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΘΑ ΝΟΙΩΘΩ ΜΕΓΑΛΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΕ ΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ.

αυτο εχει βγει προσφορα και εχει κινητηρα SYM 150.

https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/11112224-peugeot

Lioulios
17/01/2021, 13:56
To 200αρι να παρεις .
Ειχα και 150 και 200 και 300 .
Για την χριση που περιγραφεις , το 150 ειναι λιγο και το 300 πολυ .
Η χρυση τομη ειναι τα 200 κυβικα .

Dr.Monty
18/01/2021, 06:52
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,

ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΟΔΗΓΟΣ 25 ΧΡΟΝΩΝ ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ΔΙΠΛΩΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Α

Φιλε ποτε εκανες τα μαθηματα και ποτε εδωσες εξετάσεις;

thodorispip
20/01/2021, 08:28
Φιλε ποτε εκανες τα μαθηματα και ποτε εδωσες εξετάσεις;

Το καλοκαιρι που μας περασε.

thodorispip
20/01/2021, 08:36
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ,ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΙ ΓΩ ΟΤΙ ΤΑ 200 ΚΥΒΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ .
ΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ 125CC ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΛΟΓΟ.
ΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΣΕ ΕΝΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ.

Lioulios
20/01/2021, 17:12
Τα συμ που ξερω τα 200αρια , πονανε στα ψυγεια.
Αν ομως αλλαζεις νερα καθε 2-2,5 χρονια , δεν εχεις θεμα .
Τα υπολοιπα ισχυουν για ολες ρις μηχανες .λαστιχα δες , φρενα και μεταδοση
Σε τετοια σκουτερ ας πουμε καθε 12-15.οοο Χιλιομετρα κοιταμε να αλλαξουμε ιμαντα ...μπορει και μπιλιες κτλ.
Ας το κοιταξει καποιος ειδικος πριν το παρεις

shadowhunter
21/01/2021, 00:02
Κάτοχος Sym ST200i CBS 200άρι... το μηχανάκι είναι αερόψυκτο.
Υδρόψυκτο είναι το 125, απόδοση περίπου ίδια των κινητήρων, μικρότερη κατανάλωση το 125, μεγαλύτερα έξοδα συντήρησης.
Αν σε παίρνει για μοντέλο με ABS πάρ'το.

Lioulios
21/01/2021, 21:12
Μπερδευτηκα με τον παλιο 200αρι κινητηρα που ειχα και ξανα εχω που ειναι υγροψυκτος .
Αυριο εν το μεταξυ το παω για σερβις και θα αλλαξω και υγρα..χα χαχαχαχ.