PDA

View Full Version : Μαθήματα Photoshop...



anixneyths
25/01/2021, 12:56
...γεια στην παρέα και πάλι...

Σκέφτομαι καιρό να κάνω Online μαθήματα στο Photoshop και ως εντελώς αρχάριος θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να μου συστήσει που να πάω... Με ενδιαφέρει ο συνδιασμός Online Tuition και εκμάθηση από βιντεάκια αλλά όχι μόνο το ένα από τα δύο... Δεν θέλω απλά να πάρω μια πιστοποίηση αλλά να μάθω πραγματικά να το χειρίζομαι και να φτάσω στο σημείο να το κατέχω.

Μπορεί κάποιος που γνωρίζει να μου δώσει κάποια κατεύθυνση;

mankam
25/01/2021, 13:14
Απειρα τα βιντεο στο you tube ξεκινα με αυτο που χρειαζεσαι να μαθεις οταν κανεις συγκεκριμένη εργασια στο PS, ετσι εκανα και εγω, αλλιως ολα μαζι χωρις πρακτικη μπορει να τα ξεχασεις.

anixneyths
25/01/2021, 13:15
Βασικά θέλω και δάσκαλο για να μου λύνει τις απορίες με την πρώτη... Να μου δίνει μικρά project και να τα συζητάμε κλπ... Μόνο βίντεο δεν θέλω. Αυτό που ρωτάω είναι αν γνωρίζει κανένας κάποιον δάσκαλο που πραγματικά να γνωρίζει το αντικείμενο και να έχει εμπειρία και διάθεση για διδασκαλία.

doctor_john
25/01/2021, 13:41
Τα βασικά με οδηγό χρήσης και παραδειγμάτων σε βιβλίο είναι επίσης μια καλή λύση για να μάθεις να κινείσαι στο πρόγραμμα.
Το έχεις και σαν οδηγό αναφοράς.
Από εκεί και πέρα μπορείς να αναζητήσεις πιστοποιημένους ή όχι επαγγελματίες ανάλογα το επίπεδο που θέλεις να τα εφαρμόσεις.
πχ: για υποστήριξη φωτογράφου πρέπει να έχει και την αντίστοιχη παιδεία της φωτογραφίας

anixneyths
25/01/2021, 13:42
Ακριβώς... Όταν λες πιστοποιημένος; Απλά δε θέλω να μπλέξω με σεμινάρια κονσέρβες, αυτά τα τυποποιημένα...

BLiTzER
25/01/2021, 13:52
Δοκίμασε https://www.udemy.com/. Δε χρειάζεσαι δάσκαλο στο κεφάλι σου για να μάθεις κάτι, 2021 έχουμε.

doctor_john
25/01/2021, 13:52
Πιστοποιημένος καθηγητής από την Adobe, σωστός, γρήγορος, επίπεδο ΑΕΙ κάνεις παπάδες.
Σου έστειλα και pm για λιγότερα απο αυτό.

anixneyths
25/01/2021, 14:02
Δοκίμασε https://www.udemy.com/. Δε χρειάζεσαι δάσκαλο στο κεφάλι σου για να μάθεις κάτι, 2021 έχουμε.

θέλω να βλέπω το βιντεάκι πχ της udemy... Και μετά με έναν δάσκαλο να τα συζητάμε και να του λέω της απορίες μου. Μόνο με βιντεάκια δεν γουστάρω να ασχοληθώ. Θέλω και βοήθεια από δάσκαλο, έχει ποιο ενδιαφέρον θεωρώ.

BLiTzER
25/01/2021, 14:12
Όπως τη βρίσκει ο καθένας. Αλλά τα καλά μαθήματα στο udemy προσφέρουν και projects/πρακτική, και βοήθεια μέσω μηνυμάτων, και, γενικά, δεν υπολείπονται σε τίποτα. Αρκεί να έχεις θέληση. Μόνο βλέποντας βίντεο/θεωρία δεν πρόκειται να μάθεις τίποτα, με δάσκαλο ή χωρίς.

anixneyths
25/01/2021, 14:22
Όπως τη βρίσκει ο καθένας. Αλλά τα καλά μαθήματα στο udemy προσφέρουν και projects/πρακτική, και βοήθεια μέσω μηνυμάτων, και, γενικά, δεν υπολείπονται σε τίποτα. Αρκεί να έχεις θέληση. Μόνο βλέποντας βίντεο/θεωρία δεν πρόκειται να μάθεις τίποτα, με δάσκαλο ή χωρίς.

εννοείται.