PDA

View Full Version : Προσοχη καγκουρες της καραντινας



panavour
06/02/2021, 12:44
Προσοχη καγκουρες της καραντινας η αστυνομια εχει και χαγιαμπουσα για τους ''γρηγορους''απο εσας.

https://www.star.gr/video/eidiseis/ellada/531583?fbclid=IwAR2X0Thx330lADd8TPOwv08P41nvZffAnv5iLogcpSrUw4Ylz90r-WAIaNI

Bowleno
06/02/2021, 14:55
Και τι; Εμείς εδώ στο φόρουμ είμεθα νόμιμοι αφού:lol:

g_m900
06/02/2021, 15:33
Nαι ναι εξυπναδες...και αν τυχει και σαβουρωθει κανενας στην καταδιωξη μετα θα κρυβονται οι Προισταμενοι.
Καλο για εφε αλλα επικινδυνο δυστυχως κυριως λογω νομικου πλαισιου.

DoctoR_k6
06/02/2021, 16:53
Εν τω μεταξύ αυτός με το busa κ το tdm είναι για όλη την παραλιακή κ λιμανακιΑ/Ribas κοκ.
Ο άλλος δεν είδε αν έχει ζηταδες κ να δει αν θ φύγει η θα σταματήσει... Ατζαμής :lol:

motojojo
06/02/2021, 17:00
Έχει καταντήσει λίγο σόου για τα κανάλια η όλη φάση

Bowleno
06/02/2021, 20:27
Nαι ναι εξυπναδες...και αν τυχει και σαβουρωθει κανενας στην καταδιωξη μετα θα κρυβονται οι Προισταμενοι.
Καλο για εφε αλλα επικινδυνο δυστυχως κυριως λογω νομικου πλαισιου.

Έτσι.... Το όριο είναι τα 130 σε καταδίωξη, αν δεν κάνω λάθος. Και πολλοί τα περνάνε με δική τους ευθύνη για να τους πιάσουν....

doctor_john
06/02/2021, 20:32
Όπως τα μάθεις τα εγωϊστάκια

panavour
06/02/2021, 22:46
Nαι ναι εξυπναδες...και αν τυχει και σαβουρωθει κανενας στην καταδιωξη μετα θα κρυβονται οι Προισταμενοι.
Καλο για εφε αλλα επικινδυνο δυστυχως κυριως λογω νομικου πλαισιου.

ποιος να σαβουρωθει ο διώκων ή ο διοκωμενος?

telegonos
06/02/2021, 22:59
Δεν θέλω να σας στεναχωρήσω πολύ, αλλά ΟΤΙ ΤΕΤΟΙΑ βλέπετε, είναι στημένα με σενάριο, ''εσυ θα κάνεις ότι τρέχεις, εσύ θα κάνεις ότι δεν σταματάς, εσύ θα κάνεις ότι ξεκινάς καταδίωξη, πάμε, γύρισμα''. Ο αναβάτης που τάχα μου δεν σταματάει είναι είτε στο επιτελείο του σταθμού, είτε μιλημένος, και οι τάχα μου αστυνομικοί επίσης μιλημένοι.

Εχω φίλο που δεν ανεβαίνει στο μοτό αν δεν βάλει κράνος πρώτα, και τον είδα στις ειδήσης στο Star, pixelated να δίνει ''αυθόρμητη'' συνέντευξη εν οδού Καλλιρόης, γιατί δεν φοράει κράνος, γιατί δεν τον βολεύει, κάνει ζέστη κ.ο.κ.


Τα παραπάνω φυσικά, ΔΕΝ σημαίνουν ότι δεν γίνονται καταδιώξεις άμα χρειαστεί.

doctor_john
06/02/2021, 23:04
του χαλάς το όνειρο..

panavour
06/02/2021, 23:21
Δεν θέλω να σας στεναχωρήσω πολύ, αλλά ΟΤΙ ΤΕΤΟΙΑ βλέπετε, είναι στημένα με σενάριο, ''εσυ θα κάνεις ότι τρέχεις, εσύ θα κάνεις ότι δεν σταματάς, εσύ θα κάνεις ότι ξεκινάς καταδίωξη, πάμε, γύρισμα''. Ο αναβάτης που τάχα μου δεν σταματάει είναι είτε στο επιτελείο του σταθμού, είτε μιλημένος, και οι τάχα μου αστυνομικοί επίσης μιλημένοι.

Εχω φίλο που δεν ανεβαίνει στο μοτό αν δεν βάλει κράνος πρώτα, και τον είδα στις ειδήσης στο Star, pixelated να δίνει ''αυθόρμητη'' συνέντευξη εν οδού Καλλιρόης, γιατί δεν φοράει κράνος, γιατί δεν τον βολεύει, κάνει ζέστη κ.ο.κ.


Τα παραπάνω φυσικά, ΔΕΝ σημαίνουν ότι δεν γίνονται καταδιώξεις άμα χρειαστεί.

Αυτο σημαινει οτι και οι υπολοιποι,που εγράφησαν με κληση και αφαιρεση διπλωματος ηταν στημενοι κι αυτοι??Ολα γινονται θα μου πεις.Στην εποχη της εικονας ζουμε.

DrBig
07/02/2021, 00:18
Hayabusa rules!

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
07/02/2021, 04:35
Nαι ναι εξυπναδες...και αν τυχει και σαβουρωθει κανενας στην καταδιωξη μετα θα κρυβονται οι Προισταμενοι.
Καλο για εφε αλλα επικινδυνο δυστυχως κυριως λογω νομικου πλαισιου.

Δε περίμενα από εσένα τέτοια απάντηση. Συμφωνώ απόλυτα.Ειναι άκρως επικίνδυνο.

g_m900
07/02/2021, 07:46
ποιος να σαβουρωθει ο διώκων ή ο διοκωμενος? ο Διωκωμενος φυσικα. Σου λεει μετα τον κυνηγησες και επεσε η προκαλεσε ατυχημα με δικο του τραυματισμο. Δεν δικαιωνεται σε βαθος χρονου ο παραβατης αλλα κατι καναλια σε σταυρωνουνε ευκολα μετα ως υπαιτιο. Αν τον επιασε τον τυπο στανταρ πρεπει να πηγε αυτοφωρο και κατασχεση η μοτο.

doctor_john
07/02/2021, 08:00
Χωρίς καμία διάθεση αντιπαράθεσης και με χαμόγελο, πως είναι δυνατόν να σε σταματήσει κάποιος ενώ οδηγεί και αυτός μοτοσυκλέτα;

toyar
07/02/2021, 08:09
προφανως σε ακολουθει οπου πας και στελνει σημα
καπου θα σταματησεις...

g_m900
07/02/2021, 08:27
Αν δεν ειναι κανενας ποινικος ο διωκωμενος...τοτε θα σταματησει καλη τη πιστη...
Αν του κλεισουν τον δρομο και τσακιστει μπλεκει ο αστυνομικος.
Αν ειναι κανα λαμογιο η ποινικος μην περιμενουμε να συμμορφωθει ευκολα.

Δεν ξέρω αν θυμαστε πριν μερικα χρονια που ενας ειχε μπει αναποδα στην Εθνικη οδο και οδηγουσε χωρις αυριο. Η καταδιωξη ηταν απο αποσταση και χωρις χρηση πυροβολου στα λαστιχα. Σου λενε θα τελειωσει η βενζινη... Τι διαολο.
Μεχρι που βαλανε καθετα περθπολικα να του κλεισουν τον δρομο με οδοφραγμα. Επεσε πανω...σκοτωθηκε...ευτυχως πριν σκοτωσει αλλους γιατι η εθνικη εκλεισε σε μεγαλο μερος της. Πεσανε τα καναλια επανω να τους φανε.
Γιατι δεν πυροβόλησαν τα λαστιχα...?
Γιατι το ενα... Γιατι το αλλο.
Οτι ενεργεια γινει για ακινητοποιηση οχηματος πρεπει να ειναι συμφωνη με το οτι δεν θα βαλει ο διωκτης την ζωη του διωκωμενου σε κινδυνο.
Οδοφραγματα και σφηνες για να σου κλεισουν τον δρομο...ειναι περιεργα απο νομικης αποψης καθως δεν διευκρινιζουν ενδεχομενο δολο.
Μαλακιες εν ολιγης.
Τρεχα γυρευε ειναι.

toyar
07/02/2021, 08:32
σε ολα αυτα που περιγραφεις η μεγαλη ζημια ειναι τα καναλια

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
07/02/2021, 08:42
σε ολα αυτα που περιγραφεις η μεγαλη ζημια ειναι τα καναλια

Και όχι μόνο σε αυτά που περιγράφει. Τα σκουπιδοκαναλα είναι το μεγαλύτερο κακό...

Bowleno
07/02/2021, 09:50
Και όχι μόνο σε αυτά που περιγράφει. Τα σκουπιδοκαναλα είναι το μεγαλύτερο κακό...

Όλα δηλαδή....

motojojo
07/02/2021, 10:11
σε ολα αυτα που περιγραφεις η μεγαλη ζημια ειναι τα καναλια

Στην Ελλάδα όχι.
Λυθηκε πρόσφατα με συνοπτικές διαδικασίες.