PDA

View Full Version : Daytona t310 zontes



Kostasvarva
12/02/2021, 17:44
Χαίρεται γκαιζ, σκέφτομαι να αγοράσω το νταιτονα μτχ αλλά διαβάζω πως γενικότερα βγαίνουν συνέχεια καινούργιες εκδόσεις. Γνωρίζουμε κάτι; Υπάρχει κάποια σημαντική διαφορά που θα μου δημιουργήσει κάποιο θέμα;

KAWAMANRIDER
12/02/2021, 18:27
425457

typhoon
13/02/2021, 14:27
Από τα πολύ λίγα που ακούω (υπάρχει σχετικό γκρουπ στο φβ αν θέλεις να παρακολουθήσεις) στα φετινά μοντέλα διορθωσανε τα φρένα που είχαν θέμα στα προηγούμενα κ ήθελες βελτίωση κ το πάνελ των οργάνων που ήταν δυσαναγνωστο.
Ριζοσπαστικες αλλαγές δεν έχει. Κάποια έχω ακούσει ότι κυκλοφορούν με μονομπρατσο. Προσωπικά δεν θα το επέλεγα με την καμία, θα προτιμούσα το συμβατικό.
Κατά τα λοιπά μην το σκέφτεσαι τόσο αν θα είναι το παλιό μοντέλο... Συμβαίνει κ στις καλύτερες οικογένειες! Κ μάλιστα στις "καλές" οικογένειες τα facelift κ τις ψιλοαναβαθμισεις τις τσιμπάνε στην τιμή. Ο Κινέζος στα ίδια λεφτά μένει

fatsas35
13/02/2021, 22:53
Σκέψου απλά να πάρεις καλύτερη μηχανη..Έχω διαβάσει αρκετά θέματα για αυτά τα μηχανάκια

Kostasvarva
14/02/2021, 14:40
Σκέψου απλά να πάρεις καλύτερη μηχανη..Έχω διαβάσει αρκετά θέματα για αυτά τα μηχανάκια
Δηλαδή;; Τι έχεις ακούσει ;; Σκέφτομαι το μτ-03

Sebastian1980
14/02/2021, 18:33
Περισσότερες πληροφορίες θα βρείς εδώ: Zontesclub.gr.
Αν και θα συμφωνήσω με τον fatsas35 καλύτερα να πάρεις κάτι άλλο.
Για το MT-03 που σκέφτεσαι, δεν υπάρχει σύγκριση. Κλάσεις ανώτερο. Όμως διάβασα κάπου ότι η Yamaha σκέφτεται να το καταργήσει σαν μοντέλο. Μπορεί να είναι και φήμες.
Πάντως στα χρήματα που πωλείται το MT-03 προσφέρει πολλά.
Μιλάω πάντα για το MT-03 Euro 5.

fatsas35
14/02/2021, 21:28
Δηλαδή;; Τι έχεις ακούσει ;; Σκέφτομαι το μτ-03

Μπες στο forum να δεις..Μέχρι κ φλάντζα καύσης είδα..Φυσικά το mt03 πολύ καλύτερη επιλογή..Πιο ποιοτικό μηχανάκι με καλύτερη αξία μεταπωλησης

Kostasvarva
15/02/2021, 19:52
Υπάρχει ένα βασικό μειονέκτημα σε μένα
Είμαι 1,87 και το μτ είναι λίγο σαν παπάκι για αυτπ στράφηκα σε ζοντες

george.S
15/02/2021, 20:38
Μπες στο forum να δεις..Μέχρι κ φλάντζα καύσης είδα..Φυσικά το mt03 πολύ καλύτερη επιλογή..Πιο ποιοτικό μηχανάκι με καλύτερη αξία μεταπωλησης

Φλατζα έχω κάψει και εγώ σε Japan
Το δεξί μου χέρι έφταιγε

Αν είναι μεμονωμένο περιστατικό δεν θα έδινα βάση χωρίς να έχω όλα τα δεδομένα.

Πετάχτηκα χωρίς να ξέρω παραπάνω για τα συγκεκριμένα μηχανάκια

fatsas35
19/02/2021, 09:35
Φλατζα έχω κάψει και εγώ σε Japan
Το δεξί μου χέρι έφταιγε

Αν είναι μεμονωμένο περιστατικό δεν θα έδινα βάση χωρίς να έχω όλα τα δεδομένα.

Πετάχτηκα χωρίς να ξέρω παραπάνω για τα συγκεκριμένα μηχανάκια
Ένα παράδειγμα έγραψα..Είχα δει αρκετά θέματα .Επίσης η ποιότητα κατασκευής που το είδα από κοντά είναι αστεία..Σαν playmobil μου φάνηκε

ptc
19/02/2021, 09:45
Φλατζα έχω κάψει και εγώ σε Japan
Το δεξί μου χέρι έφταιγε

Αν είναι μεμονωμένο περιστατικό δεν θα έδινα βάση χωρίς να έχω όλα τα δεδομένα.

Πετάχτηκα χωρίς να ξέρω παραπάνω για τα συγκεκριμένα μηχανάκια

Κάτι μου λέει ότι το δικό σου δεν την έκαψε εντός εγγύησης.

Το θέμα δεν είναι αν βγαίνουν βλάβες, όλες οι μηχανές αργά ή γρήγορα θα βγάλουν κάτι. Αλλά για μηχανές ενός και δύο χρόνων με <10Κ χιλιόμετρα κάποια πράγματα απλά δεν πρέπει να συμβαίνουν.

nikos_abel
29/04/2021, 12:18
Τελικά υπάρχει κάποιος εδώ που έχει περισσότερη εμπειρία με αυτό το μηχανάκι;
Βλέπω κάθε μέρα έναν σύντροχο και ομολογώ ότι με τρώει να τον ρωτήσω.
Για καθημερινό μοτοσυκλετάκι μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον.

Tallyban
30/04/2021, 09:16
Έχω δει αρκετούςστο δρομο με αυτά τα παράξενα
μηχανακια να τους φέρονται αλύπητα,να τα ξεσκίζουν στο γκάζι στη κυριολεξία.(μου έχει κάνει εντύπωση,θέλουν να δουν αν χαλάνε;)
Με τίποτα δε θα πήγαινα για μετ/μενο.

nikos_abel
30/04/2021, 10:59
Έχω δει αρκετούςστο δρομο με αυτά τα παράξενα
μηχανακια να τους φέρονται αλύπητα,να τα ξεσκίζουν στο γκάζι στη κυριολεξία.(μου έχει κάνει εντύπωση,θέλουν να δουν αν χαλάνε;)
Με τίποτα δε θα πήγαινα για μετ/μενο.

Σωστός, μόνο για καινούργιο επομένως η κουβέντα μας.
Χαλάνε όμως; :lol:

doctoras
30/04/2021, 11:38
Χαλάνε όμως; :lol:

εγώ θεωρώ οτι λάθη δεν κάνει η αγορά. Εφόσον αυτό το μηχανάκι πουλάει ως δεύτερο best seller, πάει να πει οτι είναι καλό, δηλαδή δομικά προβλήματα στην αξιοπιστία του δεν θα έχει. Αν βγάζει κάποια fail σε ηλεκτρικά καλούδια (που δε σε αποκόπτουν από την λειτουργία και μετακίνηση) φαντάζομαι λογικό ως νεοσύστατο μοντέλο και κατασκευαστής