PDA

View Full Version : αντε μερικα ακομα



kalesin
13/12/2005, 10:35
Μια ομάδα 4 ατόμων σταματάει τα διερχόμενα στην Κηφισίας αυτοκίνητα. Σταματάνε ένα ταξί, κατεβάζει ο ταρίφας το τζάμι..
- Τι συμβαίνει ρε παιδιά;
-Ακουστέ είναι θέμα παγκόσμιας ειρήνης... έχουν απαγάγει τον Bush τρομοκράτες και ζητάνε λύτρα 100.000.000 $ για την απελευθέρωσή του... αλλιώς απειλούν ότι θα τον λούσουν με βενζίνη και θα του βάλουν φωτιά... όπως καταλαβαίνετε είμαστε αναγκασμένοι να κάνουμε έρανο..
Έκπληκτος ο ταρίφας ρωτάει... "καλά ρε παιδιά", να δώσω ...συνήθως πόσα δίνουν οι υπόλοιποι;
- Από 5 λίτρα και πάνω!!!


30799

kalesin
13/12/2005, 10:36
Η κυρία είναι στο κρεβάτι με τον εραστή της. Ξαφνικά ακούνε το αυτοκίνητο του συζύγου να παρκάρει έξω απ`το σπίτι. Ο εραστής τρέχει πανικόβλητος να κρυφτεί. Η κυρία, πιο ψύχραιμη, του λέει:
- "Πήγαινε στη γωνία και κάτσε ακίνητος!"
- "Μα..."
- "Δεν έχει μα! Κάτσε εκεί που σου λέω!"

Πηγαίνει στο μπάνιο και φέρνει baby-oil και ταλκ. Τον πασαλείβει με το λάδι, τον πασπαλίζει ολόκληρο με ταλκ και του λέει:
- "Κάτσε ακίνητος και κάνε το άγαλμα!"
- "Μα..."
- "Κάνε το άγαλμα, που σου λέω, αλλιώς μας έσφαξε και τους δύο!"

Μπαίνει ο σύζυγος και βλέπει το άγαλμα. - "Τι είναι αυτό Μαρία;"
- "Α, τίποτε! Είχα πάει στους Παπαδοπουλαίους το Σαββατοκύριακο κι είχαν ένα τέτοιο άγαλμα και το ζήλεψα. Δεν σε πειράζει που πήρα κι εγώ ε;"
- "Α μπα, τι να με πειράξει;"

Έκατσαν, έφαγαν, είδαν τηλεόραση και κάποια στιγμή έπεσαν για ύπνο.
Κατά τις τρεις τα ξημερώματα, ο σύζυγος σηκώνεται, πάει στην κουζίνα, ανοίγει το ψυγείο, φτιάχνει ένα σάντουιτς, παίρνει και μια μπύρα και πάει στο άγαλμα.

- "Έλα ρε, φάε, πιες!"
Ο εραστής παγώνει απ` το φόβο του.

- "Έλα ρε, φάε κάτι! Εγώ τρεις μέρες έκανα το άγαλμα στους Παπαδοπουλαίους κι ούτε ένα ποτήρι νερό δεν μου'δωσαν!"

kalesin
13/12/2005, 10:39
Γιατί το σπέρμα περιέχει φρουκτόζη και όχι γλυκόζη;

Για να κάνουν pίpeς και οι διαβητικές!

-------------------------------------------------

YUGO STORIES

Πως διπλασιαζεις την τιμη ενος YUGO;
Φουλάρεις το ρεζερβουάρ.

Γιατι το Yugo εχει θερμαινομενο πισω τζαμι;
Για να μη κρυωνουν τα χερια σου οταν σπρωχνεις.

Πώς μπορείς να εξαφανίσεις ένα YUGO;
Το ψεκάζεις με αντισκωριακό.

Γιατί τα YUGO έχουν τέσσερα πεντάλ;
Με το τέταρτο ανοίγει ο αερόσακος.

Γιατί το βιβλιαράκι που έχουν τα YUGO έχει τόσες πολλές σελίδες;
Γιατί περιέχει τα δρομολόγια των λεωφορείων και των τρένων.

Ποιό είναι ο όνειρο όλων των κατόχων YUGO;
Να τους σταματήσουν για υπερβολική ταχύτητα.

Σε τι διαφερει το απλο YUGO από το YUGO GT;
Το GT εχει αναπτηρα.

Πάει ο κάτοχος ενός Zastava YUGO 45 στο συνεργείο και λέει στο μάστορα:
-Θέλω να βάλεις πάνω μηχανή 5.000 κυβικά, με 2 turbo ώστε να έχω τελική 350 Km/h. Θέλω ακόμα να το κάνεις 4x4, λάστιχα 355 με 19άρες ζάντες, ABS, δερμάτινο σαλόνι και αυτόματο πιλότο. Πότε να περάσω να το πάρω;
-Πέρνα σε ένα τεταρτάκι, απαντάει ο μάστορας.
-Ρε φίλε, δεν κόβεις τις μαλακίες;
-Εγώ τις άρχισα;

Μπαίνει ένας τύπος σε μια αντιπροσωπεία αυτοκινήτων και λέει στον πωλητή:
«Φιλε, θέλω δυο πατάκια για ένα YUGO».
Ο πωλητής το σκέφτεται λίγο και απαντάει:
«OK, είναι καλή ανταλλαγή».

kalesin
13/12/2005, 10:48
Δύο ποντίκια έχουν μπει σε μια αποθήκη με μπομπίνες κινηματογραφικών ταινιών και μασουλούν τα φιλμ. Κάποια στιγμή ρωτάει το ένα
"Τι τρως;"
"Το 'Οσα παίρνει ο άνεμος'", απαντάει το άλλο, "εσύ;"
"Το 'Ονομα του ρόδου" αναταπαντάει το πρώτο.
"Καλό είναι;" ξαναρωτάει το άλλο
"Ναι, αλλά το βιβλίο ήταν καλύτερο!"

----------------------------------------

Ο θυρωρός λέει στον διαχειριστή της πολυκατοικία,
κύριε διαχειριστά αν είναι δυνατόν να μου δινατε απο το αποθεματικό 500 ευρώ για να καλύψω οικογενειακή μου ανάγκη και θα σας τα επιστρέφω κάθε μήνα.
ο διαχειριστής τότε του απαντά.
Δεν έχω καμία αντίριση να σε ευκολίνω, αλλά θα πρέπει πρώτα να καλέσω συνέλευση στην πολυκατοικία γιατί πρέπει να πάρω και την άδεια των υπολοίπων.
Για να μη τα πολυλογώ, έγινε η συνέλευση την ίδια μέρα και όλοι συμφώνησαν να διευκολίνουν τον θυρωρό τους. Κάποιος μάλιστα πρότινε αντί να τον δανείσουν να περάσει απο όλα τα διαμερίσματα και ο καθένας να του έδινε ότι είθελε και να μην χρωστούσε τίποτα. Ετσι λοιπόν και έγινε. Την άλλη μέρα το πρωί άρχισε να περνά απο όλα τα διαμερίσματα. Ολοι του δίνανε κάποιο μικρό ποσό, ώσπου κάποια στιγμή έφτασε και στο διαμέρισμα της Πόντιας. Χτυπά την πόρτα, και σχεδόν αμέσως του ανοίγει η Πόντια.
Καλημέρα σας κυρία μου, ήλθα για την έκτακτη βοήθεια όπως θα γνωρίζετε.
Να, κύριε θυρωρέ μου είπε σχετικά ο συζυγός μου το πρωί. Παρακαλώ περάστε μέσα.
Ευχαριστώ, κυρία μου.
Καθήστε παρακαλώ κύριε θυρωρέ.
Ευχαριστώ.
Τον καθήζει λοιπόν στον καναπέ και το τραγούδι "ιτιά" πήρε και έδωσε μέχρι που τον πέθανε. Μετά τον βάζει απο κάτω, και εκεί έγινε η μάχη του Σκρά! Αφου λοιπόν τελειώσανε η κυρία ανοίγη την τσάντα της και του δίνει και ένα πενηντόευρω. Ο θυρωρός πραγματικά τα έχασε.
Κυρία μου, της λέει, δεν καταλαβαίνω. Ηλθα για το βοήθημα και εσείς αρχικά μου κάνατε έρωτα, όπως ποτέ δεν έχω κάνει στη ζωή μου, και μου δώσατε και 50 ευρώ κι απο πάνω, ειλικρινά δεν σας καταλαβαίνω.
Τι δεν καταλαβαίνετε κύριε θυρωρέ? έκανα ότι μου είπε ο σύζυγός μου πρίν φύγει για τη δουλειά του σήμερα το πρωί.
Και τι σας είπε να κάνετε κυρία μου ο συζυγός σας?
Να, μου είπε, αν έλθει ο θυρωρός ο μαλάκας, δώστου εκεί 50 ευρώ και γαμησέ τον.

kalesin
13/12/2005, 10:52
Μια κοπελα αποφασιζει να αυτοκτονησει.Ανεβαινει λοιπον στην κορυφη ενος ουρανοξυστη και πεφτει.Στον αερα το μετανιωνει και αρχιζει να φωναζει<<ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ>>.Βγαινει ενα χερι απο τον 50ο οροφο και τη γραπωνει απο το ποδι.-Σας παρακαλω κυριε σωστε με,το μετανιωσα και δεν θελω να πεθανω...-Θα σε σωσω,αλλα πρεπει να μου παρεις μια πιπα!!!!-Μα τι ειναι αυτα που λετε κυριε,για ποια με περασατε???Δεν τα κανω εγω αυτα...-Ε Άι στο διαολο τοτε.......και την αφηνει να πεσει.
Συνεχιζει το πεσιμο και στον 30ο οροφο βγαινει ενα χερι και την πιανει.-Σας παρακαλω κυριε σωστε με!!-Οκ αλλα θα κατσεις να σε γαμησω!!-Μα ολο σε ανωμαλους πεφτω???Δεν τα κανω εγω αυτα,για ποια με περασατε???-Ε ΄Αι στο διαολο τοτε....Η πτωση συνεχιζεται.Στον 10ο οροφο βγαινει ενα χερι και τσουπ την αρπαζει.-Κυριε κυριε σωστε με.-Ενταξει αλλα πρεπει να μου δωσεις κωλαρακι.-Α μα φτανει πια ολοι ειστε ανωμαλοι.Δεν τα κανω εγω αυτα.-Ε 'Αι στο διαολο τοτε.....
Στον 5ο οροφο επαναλαμβανεται το σκηνικο.Η κοπελα εντρομη και απογοητευμενη λεει -Κυριε σας παρακαλω σωστε με και εγω θα κατσω να με γαμησετε απο εμπρος και απο πισω και πιπα θα σας κανω και οτι αλλο θελετε,μονο σας παρακαλω σωστε με.-'Αι στο διαολο ολες πουτανες εισαστε.......(και την αφηνει να πεσει.....)

ΚΡΗΤΙΚΟΣ
13/12/2005, 11:02
Και επισης

Τι διαφορα εχει το YUGO GT απο το GTi?
Στο GTi ο αναπτηρας δουλευει κιολας

Τι κοινο εχει ενα YUGO και μια 14χρονη εγκυος?
Και τα 2 ειναι ντροπη για την οικογενεια

cityfly
13/12/2005, 12:08
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


άσχετο η ιτιά σε αυτό με την πόντια και το θυρωρό πού κολάει;


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
13/12/2005, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
άσχετο η ιτιά σε αυτό με την πόντια και το θυρωρό πού κολάει;

Με αυτό το τραγούδι ήθελε να μας περιγράψει τη ρομαντική στιγμή...

:rotflmao: :rotflmao: :lol: :bawl: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

devil's animal
13/12/2005, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Με αυτό το τραγούδι ήθελε να μας περιγράψει τη ρομαντική στιγμή...

:rotflmao: :rotflmao: :lol: :bawl: :lol: :rotflmao: :rotflmao:


:lol: :lol: :bigcry: :lol: :bigcry: :bigcry: :lol: :lol:

bartlal
13/12/2005, 14:44
απο που να αρχισω???
:a014: :a014: :a014:

620
13/12/2005, 14:44
Itia re paidia.Pio einai to basiko mousiko organo pou akougetai se ayta ta tragoudia ??? KLARINO RE PAIDIA KLARINO

:rotflmao: :rotflmao:

kalesin
13/12/2005, 14:49
απο που να αρχισω???

να αρχισεις να φευγεις απο εδω γιατι εδω κανει τζιζζζζζ

που θα μου ανακυκλωσεις εμενα τα ανεκδοτα.

Ρε ξερεις ποιος ειμαι εγω ρε;

Οχι ξερεις;

Αν ξερεις πες μου γιατι το αλτσχαιμερ εχει αρχισει κ γινεται επιθετικο

bartlal
13/12/2005, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
να αρχισεις να φευγεις απο εδω γιατι εδω κανει τζιζζζζζ
που θα μου ανακυκλωσεις εμενα τα ανεκδοτα.
Ρε ξερεις ποιος ειμαι εγω ρε;
Οχι ξερεις;
Αν ξερεις πες μου γιατι το αλτσχαιμερ εχει αρχισει κ γινεται επιθετικο

ωχ! σε μπερδεψα με τον αλλο!
ΚΟΨΕ ΤΙΣ ΧΑΛΑΣΜΕΝΕΣ και ΤΡΕΛΛΕΣ ΑΓΕΛΑΔΕΣ!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Nikoskazer2000
13/12/2005, 22:46
Πολύ γέλιο...ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΟΞΥΣΤΗ!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: