PDA

View Full Version : Εντυπωσεις απο την εκθεση και test rides.



hornet
15/03/2004, 16:28
Σηκωθηκα το πρωι του Σαββατου και πηγα με το φιλο μου το χρηστο στην εκθεση ετσι για βολτα και ενημερωση.
Με το μπηκα στην εκθεση φορα μοστρα το νεο cbr1000rr το cbf600 και τα υπολοιπα μοντελα της BigH.Πιο κατω η suzuki σε πληρη σχηματισμο.Ειδα πολλα νεα μοντελα οπως τον πανεμορφο Δουκα,το mille,το benelli,τα guzzi,το agusta.Η yamaha εθχε φερει και το m1 αλλα και το γυμνο fazer ενω η kawasaki το πολυ zx10.H ducati με το αγωνιστικο της ηταν παρων και το καινουριο st3.Και τελος δεν περιμενα να μου κινησει το ενδιαφερον αλλα θα σας πω μετα ενα παπι!!!!Το modenas διχρονο 125 με 18 αλογα!!!
Επισης πολυ βεσπακι και πολυ γουρουνι.Πλακα ειχαν τα θηρια της harley και το ενδιαφερον στο περιπτερο της bmw ταν φυσικα το καινουριο 1200 το οποιο εχει κανει αρκετη διαιτα
Αφου καναμε τον πληρη κυκλο της εκθεσης ( ηταν και πολλοι αντιπροσωποι διαφορων αξεσουαρ) και αφου ηπιαμε και καφεδακι αποφασιζουμε να παμε για test rides.Βγαινουμε και αφου κανουμε τις σχετικες διατυπωσεις διπλωματα και ταυτοτητες και χαβαλε με τις κυριες της διοργανωσης αφου μαθαμε πως απο τα πρωτα τεστ που εγιναν ενας ζητας καταφερε και επεσε,πηγαμε ο καθενας να παρει τη μηχανη που ηθελε να πρωτοδικμασει.
Οι διαθεσιμες μηχανες ηταν (δεν τις θυμαμαι ολες αλλα θα προσπαθησω να δωσω μια περιγραφη)
Η helimnoto ειχε φερει ενα adventure 950,multistrada,s4r και καποια ktm 640 κλπ
η honda varadero,transalp,cbf250,cbf600,cbr600rr
η modenas τα παπια και μια γουρουνα
η yamaha r1,r6,fazer με και χωρις φαιρινκ,tdm,το καινουριο χτ
η suzuki ειχε μια αρμαθια vstrom 1000 αλλα και 650 και μια μεγαλη βεσπα αν θυμαμαι καλα
η kawasaki ειχε zx6r,z750,z1000,kle650
Δυστυχως δεν θυμαμαι αλλα
Πρωτα απο ολα παιρνω το cbf600.Οι κανονες ηταν ως εξης :
Μπροστα πηγαινε ενας οδηγος της διοργανωσης και εδινε το ρυθμο και τον οποιο δεν επρεπε να τον περασεις διοτε κατευθειαν σε εβγαζαν εξω.Η πιστα ητνα οριοθετημενη με στροφες και μικρες ευθειες εκει που καποτε ηταν το παρκινκ των αεροσκαφων.
Στο cbf η θεση οδηγησης ειναι πολυ ανετη και κατευθειαν σου εμπνεει αισθημα χρηστικοτητας.Παρα τα λιγα αλογα (77) η ροπη ειναι αρκετη για να το κινει αξιοπρεπως.Και στις στροφες εμπαινε καλα.Φυσικα τα χιλιομετρα που πας ειναι λιγα αλλα καπου ανοιγεις και λιγο και σου δινεται η δυνατοτητα να το μπασεις με λιγα παραπανω (οχι πανω απο 80 μην φανταστειτε)
Μετα πηρα το cbr600rr εκει απογοητευτηκα λιγο διοτι δεν μου αρεσε καθολου η θεση οδηγησης (ενταξει δεν αισθανομαι και πολυ αντετα πανω σε supersport) η ελλειψη ροπης στα χαμηλα εμφανης αλλα μετα ομως αμολαει ...η ακραια σπορ συμπεριφορα-γεωμετρια με φοβισε λιγο αλλα ειναι τελικα διασκεδαστικο τα φρενα κορυφαια.
Υστερα πηρα το παπι modenas εκει παιδια ολο το πανυγηρι πολυ καιρο ειχα να διασκεδασω ετσι.Καταρχην το παπι πηγαινε σφαιρα και εμπαινε και του σκοτωμου φανταστειτε οτι σε αυτη τη μικρη πιστουλα δεν ειχες κανενα προβλημα να ακολουθεις αλλα και να περνας και απο μεσα ολα τα αλλα μεγαλα και στην εξοδο της στροφης να βγαινες με τερμα γκαζι ποοοολυυυυυ λουνα παρκ καιοταν ερθει στην ελλαδα σε καμια καλη τιμουλα θα γινει χαμος να το θυμηθειτε.
Μετα δοκιμασα ενα z750 ενα χρηστικη μοτοσυκλεττα και ο ηχος της μου θυμισε κατι απο τα παλια.Γεωμετρια απολαυστικη για παιχνιδια αλλα και δυναμη δικαιωματικα παιρνει κεφαλι στην κατηγορια της αφου εμπαινε χωρις να παραπονιεται στα κλειστα της πιστας.
Και ηρθε η ωρα του fazer με φαιρινκ.Πολλα εχω ακουσει για το συγκεκριμενο και ετσι λεω να δω και εγω.Καταρχην η αισθηση ποιοτητας ηταν κακη απο διακοπτες εως και φαιρινκ.Η τρυπα εκει γυρω στις 6000 αισθητη και πιο κατω ακομα χειροτερα ετσι που σε εκανε να παλευεις με το σασμαν.Στις στροφες η μαλακες αναρτησεις με ξενισαν και στο τελος ισως το συγκεκριμενο σε μια στροφη οπου πεταχτηκαν εκτος γραμμης και αφου το ειχα ανοιξει αρκετα αναγκαστηκα να φρεναρω δυνατα (πολυ καλα φρενα) και τοτε ...εσβυσε και πεταξα κιολα ενα μεγαλοπρεπη κωλο αλλα τελικα καταφερα να κανω επανεκκινηση (Χαχαχαχα κατι σαν airstart!!).Δεν μου αρεσε τελικα το fazer το καινουριο το παλιο καλυτερο νομιζω.
Μετα δοκιμασα το zx6r το οποιο με εντυπωσιασε η φιλικοτητα του τα γκαζια του η γεωμετρια και γενικοτερα σαν συνολο μου αφησε καλη εντυπωση εμπαινε ωραια και στην εξοδο εβγαινε πολυ γλυκα και δυνατα.
Μετα ηρθε η ωρα να δοκιμασω ενα s4r.Η κυρια της helinmoto μου λεει
Ξερεις τη μηχανη θα οδηγησεις
Ξερω λεω
(κουδουνιστρα μου ηρθε να πω αλλα το εσωσα!!)
Μου λεει εχει πολυ δυναμη και βαρυ τιμονι.Βαρυ σασμαν ειχε αλλα τελωςπαντων.Οντως η ροπη κτηνωδης ανετα στο ανοιγμα του γκαζιου ξεκολαγε ο πισω τροχος αλλα εμπαινε και πολυ ωραια και γενικα χαιροσουνα να το ανοιγεις και να πεφτεις στις στροφες (οχι στο εδαφος!!!).Καλο ηταν μου αρεσε για μια βολατ επιδαυρο θα ηταν σουπερ.
Και αφου επιστρεφω το ducati βλεπω ξαφνικα ενα κοκκινο κωλο με δυο βεντιλατερνα με κοιταζουν περιεργα σαν ματια.Εδω ειμαστε λεω...benelli tornado.Καβαλαω και θεση οδηγησης καρασπορ.Συμπλεκτης χαμηλα λεω ας το ρυθμισω μπα που να ωγει η πρωτη με τιποτα δεν εβγαινε λεω δεν πειραζει παω να στριψω επιτοπου μπα που!Ουτε νταλικα να ειχα τελειως αγωνιστικη γεωμετρια ειδα καιπαθα να το βαλω μεσα στην πιστα 32 μανουβρες εκανα και καποιος χριστιανος με εσπρωξε σε μια για να την κανω.Μπαινω ομως και ξεκιναω και τα ξεχασα ολα θεικος ηχος,τρελλη ροπη και φυσικα εμπαινε σαν ξυραφι,φρενα γερα και ροπη απο το μηδεν σχεδον ,ειμαι πισω ακριβως απο τον οδηγο της διοργανωσης και παρακαλαω μεσα μου και λεω ανοιξε λιγακι τον ρυθμο δεν το βλεπεις ψοφαει να ξεχυθει...και σαν να με ακουσε και ανοιξε σε δυο ανοιχτα κομματια και ηταν σκετη απολαυση.Πηγα μετα και του λεω, αφου κατεβηκα ολα τα λεφτα.....μου λεει φοβερο;ασε του λεω τρελλο τελειως αμαν μου λεει κατσε να φυγετε και θα του πιω το αιμα ... σε ειδα που ερχοσουν αλλα δεν μπορουσα να παω πιο γρηγορα για να μην εχουμε θυματα πισω με καταλαβαινεις.Ναι του απαντησα δεν ειχε και αδικο μεσα στο χαμο μπορει να ερθει και ενας απειρος και ηταν πολλοι και καυλωμενοι ηθελε πολυ προσοχη.
Μετα απο 3 ωρες και πλεον σουρουπο επρεπε να φυγουμε ισως μια των ημερων να παω να δοκιμασω και αυτα που δεν εκανα ακομα.Νομιζω οτι τελειωσα εκεινη την ημερα με τον καλυτερο τροπο με το benelli πανακριβο αλλα ομορφο και δυνατο αλλα μονο για πιστα η καμια βολτα ισως ιτεα η μπραλλο αλλα σιγουρα οι σερρες θα ηταν το πεδιο της.....
Αυτος ο κωλος με κοιταξε.......


1050

zoudis
15/03/2004, 16:47
File Hornet Kalhmera!
eimouna kai go stin ekthesi apo to proi tou Sabbatou kai ta dokimasa sxedon ola.

Symfono me osa les. Tha sou proteina na kabaliseis kai to R1. Einai mageutiko. Molis kai meta bias ebala 3h. polu dinami!

Mia enstash exo: i poiotita tou Fazer einai arketa kali, den exeis dikio. Kai stous diakoptes kai sto fairing. Sta ypoloipa sumfono kai epauksano.
:winka: :wave2:

hornet
15/03/2004, 16:53
ηθελα να δοκιμασω αλλα ειχε πολυ ουρα και βαριομουνα......δεν ξερω για το fazer διατηρω ακομα τις επιφυλαξεις μου αλλα αποψεις ειναι αυτες παντα........:beer:

periklisk
15/03/2004, 18:30
hornet ήμουν και εγώ το Σάββατο στην έκθεση (όπως αρκετοί από το forum) και μπορώ να πω με λίγα λόγια πως μου άρεσε περισσότερο από πέρσι!!!!


Και τα test rides πολύ καλά οργανωμένα..... επειδή δεν πρόλαβα να πάρω όσα ήθελα (πήρα μόνο Ζ750 και Multi(δε μου άρεσε)) θα πάω Σάββατο μόνο για test ride.......

tifozif1
15/03/2004, 22:01
Ερώτηξη :

Test-Rides έχει μόνο τα Σαββατοκύριακα ή και τις καθημερινές ? Ξέρετε ?

WHISPER
15/03/2004, 22:50
Είσαι από τους τυχερούς που πρόλαβε να το δοκιμάσει!!!!
Την Κυριακή όσοι το πήραν για test ride, έπεσαν όλοι τους σταματημένοι!!!!!:sad:
Τρία άτομα έπεσαν μπροστά μου(έξω από την πίστα), μέχρι που το πήρε ο τελευταίος τυχερός-άτυχος ο οποίος έπεσε μέσα στην πίστα!:bigcry:

Ευτυχώς αυτός δεν έπαθε τίποτα... αλλά το tre...
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

...Δυστυχώς δεν θα το κάνει κανείς άλλος test ride!
Εκτός κι αν το φτίαξουνε ή το αντικαταστήσουν(χλωμό).

WHISPER
15/03/2004, 22:54
Και τις καθημερινές 2 - 6

periklisk
15/03/2004, 23:00
Όμορφο το multi δε λέω και με γκάζια αλλά όταn πας να το στρίψεις αντιστέκεται..... σα να μη θέλει να στρίψει..... το ρίξαν εεεε?? ε είναι και λίγο ψηλό θέλει προσοχή.... δε ξέρω αν πρόσεξες είχε πάρει υγρασία στα όργανα.....

WHISPER
15/03/2004, 23:51
Δεν ξέρω για τα όργανα αλλά η δεξία του πλευρά έγινε χάλια και η εξάτμιση έκανε λακούβα στο ψαλίδι.

periklisk
16/03/2004, 00:00
Καλά έτσι και αλλιώς ήθελε κι άλλα..... κάποιον άκουσα να λέει ότι από κάπου έτρεχε λάδι..... του μαμήσανε τα μάτια μου φαίνεται.....

WHISPER
16/03/2004, 00:07
Κρίμα ... και ήταν τόσο όμορφο .. και ακριβό..(17,000):bigcry:

milaber
16/03/2004, 01:31
Καμιά
φωτό
θα βάλετε;

Να χαρούμε λίγο και εμείς που δεν τα είδαμε από κοντά!

:bawl: :bawl: :bawl:
:mad: :mad: :mad:

NLS
16/03/2004, 01:56
ρε συ μη φωνάζεις πια

ρε οperators βγάλτε αυτά τα size - παρακαλόμαθαν με αυτά

periklisk
16/03/2004, 04:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από WHISPER
Κρίμα ... και ήταν τόσο όμορφο .. και ακριβό..(17,000):bigcry:

12500 έχει το multi.... αυτό γιατί 17000??

hornet
16/03/2004, 16:05
Περικλη εισουν το παλικαρι που ελεγε για τα οργανα οτι εχουν υγρασια σε ενα αλλο παλικαρι την ωρα της εκκινησης;....εκεινη την ωρα ημουν αναμεσα σας αλλα δεν θυμαμαι τι οδηγουσα ...αλλα φορουσα ενα μαυρο μπουφαν και ενα arai μαυρο.
Το benelli ημουν σιγουρος οτι θα επεφταν ειναι μηχανη για εμπειρο αναβατη και απορησα που το εβγαλαν στα test.

hornet
16/03/2004, 16:14
Περικλη ειναι πανακριβο αλλα ειναι και κοσμημα και δεν εχει καμια σχεση με το multistrada.
Ειναι τρικιλινδρο 900κ.ε και βγαζει 140 αλογα παρε και αλλη μια φωτο.....


1073

periklisk
16/03/2004, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Περικλη εισουν το παλικαρι που ελεγε για τα οργανα οτι εχουν υγρασια σε ενα αλλο παλικαρι την ωρα της εκκινησης;....εκεινη την ωρα ημουν αναμεσα σας αλλα δεν θυμαμαι τι οδηγουσα ...αλλα φορουσα ενα μαυρο μπουφαν και ενα arai μαυρο.
Το benelli ημουν σιγουρος οτι θα επεφταν ειναι μηχανη για εμπειρο αναβατη και απορησα που το εβγαλαν στα test.

Εγώ ήμουν!..... ο άλλος ήταν της παρέας και πήρε το V-Strom το 650!!!! Αν θυμάμαι καλά κάτι μου είπες αλλά δεν το πολυάκουσα με τόση φασαρία!!!

periklisk
16/03/2004, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Περικλη ειναι πανακριβο αλλα ειναι και κοσμημα και δεν εχει καμια σχεση με το multistrada.
Ειναι τρικιλινδρο 900κ.ε και βγαζει 140 αλογα παρε και αλλη μια φωτο.....

Θα συμφωνήσω!!!!!

sniper
16/03/2004, 17:45
Και αφού είδαμε τα 2τροχα και 2ποδα μοντέλα (χμμμμ) επί δίωρο δοκιμάσαμε τις κούκλες στην πίστα.

Έχουμε και λέμε :

Benelli Tornado Tre : Απόλυτο μηχάνημα αλλά μόνο για πίστα καταπληκτικός ήχος, στρίβει σαν τρένο, σκληρός συμπλέκτης απαράδεκτο κιβώτιο (ίσως φταίει ότι τό έριξαν την προγούμενη μέρα). κάθεσε πάνω του (μέσα του καλύτερα), ξαπλώνεις μπρούμητα και έφυγες. Μετά από λίγο αρχίζουν και πονάνε καρποί, χέρια κλπ. Δεν μπορείς να το πηγαίνεις αργά. Η συγκεκριμένη πίστα δεν ήταν γι' αυτό το εργαλείο. Θα ήταν καλύτερα να είχε μια ευθεία 1χλμ και κανα 2 στροφές γρήγορες...

Z750 : Αααααα με το που το βάζεις μπροστά ακούς ένα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ μπάσο να σοθ γουργουρίζει τα αυτιά. Ίσως επειδή έχω Hornet είμουνα περισσότερο εξοικιωμένος με το στυλ της μηχανής έκανε ότι ακριβώς της ζητούσα πρόθυμα αλλά και γρήγορα. Βέβαια είναι Kawasaki (στα αρνητικά αυτό)

Z1000 : ότι έγραψα για την Ζ750 αλλά πιό γρήγορα και το τιμόνι μου φάνηκε λίγο βαρύ στην αρχή...

cbr600rr : Εδώ τώρα τι να πείς;;;;; Σκυφτό, HONDA, φιλικό, 600 όμως (το 1000 έπρεπε να είναι εκεί). Στρίβει, σταματάει, διορθώνεις και βασικά δεν σε φοβίζει. Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν έχει πολύ χώρο για τα χέρια και τα κλιπόν βρίσκουν στα πλαστικά όταν κάνεις μανούβρες σταματημένος (και άρα δεν είναι και το καλύτερο για την κίνηση)

R1 : Χμμμμ.... Ανεβαίνεις πάνω του και βάζεις μπροστά..... Οπότε αρχίζουν και κελαηδούν τα 180 περίπου άλογα. Πολύ καλή θέση οδήγησης (πάντα για μένα μιλάω), και κουμπώνοντας την πρώτη αρχίζεις και υποψιάζεσαι τι υπάρχει ανάμεσα στα πόδια σου.... Μόλις δε αρχίσεις και αφήνεις ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ τον συμπλέκτη (δεν είμαστε και συνηθισμένοι σε τέτοιες μηχανές) βλέπεις ότι δεν σε τρομάζει, οπότε ξεγελιέσαι και αρχίζεις και κατεβάζεις τον δεξί καρπό όλο και περισσότερο όλο και πιο απότομα. Στην δέφτερη βόλτα στην πίστα (που μετά από τα προηγούμενα τεστ την έχουμε μάθει απ' έξω) γίνεται το λάθος.... 1η γκάζι και οοοοοοοοοπ στον αέρα το μπροστινό. Αμέσως την κατεβάζω (δεν θέλω να με βγάλουν από πανω της τόσο γρήγορα) και αρχίζω και ανεβάζω χλμ και κλίσεις. Απλά γρήγορα και καταπληκτικά......
Αααα να μην ξεχάσω να αναφέρω τα φρένα. 130 σε στάση σε ελάχιστο χρόνο και χώρο. Σαν τρένο κάτι :)


ΜΕΓΑΛΟΙ ΑΠΩΝΤΕΣ : CBR1000RR και ZX10R :mad:

ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

afrotwin
16/03/2004, 17:46
perasa ke ego apo ti ek8esi ektos apo kati mixanes pou ixe eki itan gemato ksekola :lol: :lol: :lol:
milame anarotiese an piges se ek8esi motosikletas i se ek8esi me idoi mpourdelou :lol: :lol: :lol:
na pate ine orea xaxaxaxaxa
idika aftes pou mirazoun diafimistika gia to power bikes klevoun tin parastasi me tin poutania tous :lol: :lol:
arage na exoun ke test drive ke gia aftes.......
:lol: :lol: :lol:

hornet
16/03/2004, 18:03
Γεια σου ρε afro επιασες το νοημα,εγω παντως τσαντιστηκα διοτι καθονταν στις μηχανες που ηθελα να δω και με ενοχλουσαν.....

snip το τρε το οδηγησα ο τριτος κατα σειρα απο τη στιγμη που ηρθε και το κιβωτιο ηταν δυστροπο δεν φταινε τα πεσιματα.......γιατι δεν οδηγησες το fazer για να καταλαβεις την διαφορα της π$#@ας με της βουρτσας (συγγνωμη αγαπητοι fazerakides αλλα ετσι νιωθω,δεν υπαρχει περιπτωση να πιασετε το hornet με το νεο fazer ετσι οπως το ειδα εγω):cool:

sniper
16/03/2004, 18:24
γιατι δεν ανεβαίνω σε γόνδολες.....

Την διαφορά την ξέρω και από το προηγούμενο....

Κωστάκη ακούς;;;;

idi
16/03/2004, 18:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Γεια σου ρε afro επιασες το νοημα,εγω παντως τσαντιστηκα διοτι καθονταν στις μηχανες που ηθελα να δω και με ενοχλουσαν.....

snip το τρε το οδηγησα ο τριτος κατα σειρα απο τη στιγμη που ηρθε και το κιβωτιο ηταν δυστροπο δεν φταινε τα πεσιματα.......γιατι δεν οδηγησες το fazer για να καταλαβεις την διαφορα της π$#@ας με της βουρτσας (συγγνωμη αγαπητοι fazerakides αλλα ετσι νιωθω,δεν υπαρχει περιπτωση να πιασετε το hornet με το νεο fazer ετσι οπως το ειδα εγω):cool:


psinesai gia mia psili? :D

hornet
16/03/2004, 19:01
χαχαχα περιμενα να τσιμπησει καποιος .......
αλλα προσεξε τις λεξουλες σου το τσαμπουκοστυλακι δεν περναει εδω και ιδιως σε μενα δεν σταπανε και εντελει ειπα την δικια μου γνωμη.
Τωρα αν εσυ παρεξηγηθηκες και το πηρες πατριωτικα το θεμα οτι σου εθιξα τη μηχαναρα σου λυπαμαι αλλα μεχρι εκει μαλλον παει το μυαλο σου.

Τωρα για τα ποκαχοντας και τα λοιπα περι χεριων και τα αλλα αστα δεν σταπανε ειμαι κουλος......πρωτη φορα καβαλαω μηχανη ....και πηγα και πηρα μια φιλικη μηχανη για να το παιζω μαγκας..............


ρε τι εχουμε παθει εδω μεσα!!!!!


Αντε και καλα κρασια να δω τι θα καταλαβεις τωρα!!!!!!

idi
16/03/2004, 19:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
χαχαχα περιμενα να τσιμπησει καποιος .......
αλλα προσεξε τις λεξουλες σου το τσαμπουκοστυλακι δεν περναει εδω και ιδιως σε μενα δεν σταπανε και εντελει ειπα την δικια μου γνωμη.
Τωρα αν εσυ παρεξηγηθηκες και το πηρες πατριωτικα το θεμα οτι σου εθιξα τη μηχαναρα σου λυπαμαι αλλα μεχρι εκει μαλλον παει το μυαλο σου.

Τωρα για τα ποκαχοντας και τα λοιπα περι χεριων και τα αλλα αστα δεν σταπανε ειμαι κουλος......πρωτη φορα καβαλαω μηχανη ....και πηγα και πηρα μια φιλικη μηχανη για να το παιζω μαγκας..............


ρε τι εχουμε παθει εδω μεσα!!!!!


Αντε και καλα κρασια να δω τι θα καταλαβεις τωρα!!!!!!


:D

NLS
16/03/2004, 19:14
γενικά ο τύπος ξεχυλίζει μαγκιά και εύκολα συμπεράσματα και δεν είμαι σίγουρος ότι μου αρέσει αυτό (όπου με ακουμπά)

idi
16/03/2004, 19:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
γενικά ο τύπος ξεχυλίζει μαγκιά και εύκολα συμπεράσματα και δεν είμαι σίγουρος ότι μου αρέσει αυτό (όπου με ακουμπά)

===γιατι δεν οδηγησες το fazer για να καταλαβεις την διαφορα της π$#@ας με της βουρτσας (συγγνωμη αγαπητοι fazerakides αλλα ετσι νιωθω,δεν υπαρχει περιπτωση να πιασετε το hornet με το νεο fazer ετσι οπως το ειδα εγω)====

ta parapanw den einai proklitika eeeeeeeeee?

superfour
16/03/2004, 19:24
Ρε Snip... δεν άκουσες τι είπε ο παππούς?....Το καινούργιο καβάλησε! Ξέχασες ότι εγώ έχω το τελευταίο των Μοϊκανών??? Ας είναι καλά το ιντερνετ και ο Bicili που μου είχε προμηνύσει και ψάχτηκα...... χεχεχεχεχεχε....Μήπως με αμφισβητείς???ε? Μήπως? (σ.σ. που ήσουν εχθές και το μαγαζί ήταν πίτα??)

Στο καινούργιο και φωτιά του βάζω... εύκολα!

Ρε Hornet... τελικά πρέπει να είσαι πολύ κουλός έτσι?? Έχω ένα ξάδερφο που έχει Σχολή Οδηγών...δε πα να κάνεις κανά μαθηματάκι χωρίς βοηθητικές να δεις πώς είναι? Αλήθεια γιατί σε λένε Trip Master? Εγώ θα σε μετονόμαζα σε Strip Master! ε???

Τι να πώ? Για να συνέλθουν μερικοί και .... ΝΑ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΥΡΙΕ Idi ΚΑΙ ΝΑΙ, ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΙΛΟΓΟΣ ΑΛΛΑ ΣΩΣΤΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ Ο,ΤΙ ΝΑ ΝΑΙ ΚΙ ΟΠΟΥ ΝΑ 'ΝΑΙ!

Το ότι ένα μοντέλο είναι επιτυχημένο δεν σημαίνει πως δεν μπορούν πολύ εύκολα να το γ!@#$!ουν και στη δικιά μας περίπτωση αυτό φαίνεται ότι έγινε δυστυχως.... και τέλος πάντων που βλέπεις την πρόκληση? Εγώ πάντως δεν ξέρω...... δεν παρεξηγήθηκα..... γι'αυτό....stay cool

sniper
16/03/2004, 19:35
γι' αυτό και είπα γόνδολα ...

Δεν είπα μαούνα που ταιριάζει στο προηγούμενο μοντέλο....

Hornet..... Μήπως πρέπει να πάρουμε κανένα fazer γιατί παραείναι φιλικά τα hornet..... XAXAXAXAXAXAXA!!!!!!! :wave2:

periklisk
16/03/2004, 19:52
Ρε σεις!!!! Και τα δύο μηχανάκια μια χαρά είναι!!!!


Σημασία δεν έχει ποιο είναι καλύτερο και ποιο πουλάει περισσότερο, αλλά ποιο σου "πάει" και σου αρέσει καλύτερα!!!!

Αλλά και λίγη πλάκα του στυλ: Πέτα τη ματράκα σου που τρως παλτό συνέχεια κτλ...... δε βλάπτει.... έτσι για να περνάει η ώρα......

idi
16/03/2004, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Ρε σεις!!!! Και τα δύο μηχανάκια μια χαρά είναι!!!!


Σημασία δεν έχει ποιο είναι καλύτερο και ποιο πουλάει περισσότερο, αλλά ποιο σου "πάει" και σου αρέσει καλύτερα!!!!

Αλλά και λίγη πλάκα του στυλ: Πέτα τη ματράκα σου που τρως παλτό συνέχεια κτλ...... δε βλάπτει.... έτσι για να περνάει η ώρα......

file se ayto to styl xavale apantisa egw alla kapoios moy eipe " ayta den perane edw" kai fysika ton syndesa me xamilotera
i plaka typoy maouna dekti kai ayti, xavale kanoyme.

NLS
16/03/2004, 20:00
ήταν μεγάλη πλάκα και το πόσο παπάρες είναι κάποιοι οδηγοί μπορώ να πω γελάω ακόμα (μέσα από τα σφυγμένα δόντια μου)

SpyrosTDM
16/03/2004, 20:09
ΡΕ ΤΙ ΓΟΝΔΟΛΕΣ ΚΑΙ Μ@@#$ . ΘΑ ΞΕΣΗΚΩΘΟΥΝ ΤΑ ΠΟΤΑΜΟΠΛΟΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΝΙΞΟΥΝ ΣΤΟ ΤΣΑΙ ΕΕΕ ΣΤΟ ΝΕΡΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ....
ΜΙΧΑΛΗ ΑΚΟΥΣ.....

zoudis
16/03/2004, 20:11
EIRHNH YMHN :beer:

Symfono me ton filo Perikli. Min psaronete kai tsatizeste, plaka na ginetai, mexri kapoiou oriou fisika.

Kai oi 2 mixanes einai polu omorfes, me sun kai plin. Merikon (kai emena mesa) mas aresoun ta Fazer apo tote pou protokykloforisan. Einai POLU omorfes mixanes kata tin gnomi mou. Kai to kainourgio einai panemorfo, allo pou ysterei symantika se ena shmeio.

Distixos, den pisteuo na kanei tis poliseis tou proigoumenou montelou pou itan pragmati market leader :sad:

Alla isos na einai mia aformi na katsoun oi Mixanikoi tis Yamaha, na ksestrabothoun kai na kanoun kati kalo, oxi mou piran ton kinitira tou R6, ton apodynamosan (logo touristikis xrisis tou Fazer) kai ton apodunamosan OI MALAKES stis xamilomesaies strofes mono....

Kai fusika mou aresei to Hornet. Einai omorfo kai me kinitira diamanti. Otan kabalao Hornet eimai mes tin treli xara, aisthisi pou apokomizeis kai apo to Z750. Distixos autou tou eidous oi mixanes den me eksipiretoun stis prosopikes mou anagkes :sad:

Kala na pairnate oloi :wave2: :wave2: :wave2:

idi
16/03/2004, 20:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
ήταν μεγάλη πλάκα και το πόσο παπάρες είναι κάποιοι οδηγοί μπορώ να πω γελάω ακόμα (μέσα από τα σφυγμένα δόντια μου)

an tekmirioseis tin leksi paparas ws vrisia tote tha to parw piso

afrotwin
16/03/2004, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
otan les "den pernane edw" ti enweis oti prepei na fovamai?
re oust
kai o proklitikos eisoyn esy protos xwris na pei kanenas tipota petagesai kai vgaseis to komplex soy gia tin PRWTI SE POLISEIS MIXANI STIN EVRWPI se oles tis katigories. amfivaleis?
(fzs600 fazer kai fysika sto ameso melon fz6 fazer)

ante gia re poy tha mas matheis


filaraki entelos filika sou leo oti to fazer ine mia metrios metria mixani ke apef8inete sto sintiritiko kino pou ine ke i perisoteri an8ropoi ston planiti. ine terastio la8os na tin singrinete me diaforetikou tipou mixanes opos r6 hornet ducati ke oti alo telos pantos exi diaforetiki filosofia diladi den ine sintiritiko toulaxiston apo kataskevis ergostasiou
tora i tipi pou ta ftiaxnoun ropata ke genikos agonistikotera ke kanoun ke agones me afta ine kati alo ke pali den prepi na ta singkrinoume me ta apla sintiritika mixanakia aftiaxta pou kikloforoun sto dromo. episis to oti ine dikia mou i dikia sou den tin kani kaliteri mixani ke an esi pistevis oti ine kali mixani apla ise poli sintiritikos tipos ke oxi oti ine kako afto ala min krinis ke tous alous me vasi esena epidi den goustaroun na ine sintiritikoi ke na exoun sxedon agonistikes mixanes me epidosis treles. ke den ine apopsi tou hornet mono oti to kenourio ine gkagkaou mixani gia eleoxromatistes pou 8eloun na sxolane ke na pigenoun grigora spiti me ta rouxa tis doulias :lol: :lol: :lol:

XTMPAM
16/03/2004, 20:16
ΤΟΝ ΕΙΔΑΤΕ???ΑΝΤΕ ΜΙΑ ΜΕ ΤΑ ΣΚΟΥΠΟΞΥΛΑ ΠΟΥ ΣΥΖΗΤΑΤΕ ΤΟΣΗ ΩΡΑ!!!ΠΟΙΟ ΘΑ ΣΤΑΘΕΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ??ΕΕΕ???ΚΑΙ ΤΙΙΙ ΩΩΩΡΡΡΑΑΑ????:wave2:

NLS
16/03/2004, 20:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
an tekmirioseis tin leksi paparas ws vrisia tote tha to parw piso

τώρα μιλάμε ή βήχουμε;

idi
16/03/2004, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
filaraki entelos filika sou leo oti to fazer ine mia metrios metria mixani ke apef8inete sto sintiritiko kino pou ine ke i perisoteri an8ropoi ston planiti.


enteos filika kai egw tha pw oto to afrika einai o ORISMOS ths parapano protasis sou.

tespa, an den sas aresei to fazer MH TO PARETE pali filoi tha eimaste

sniper
16/03/2004, 20:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΤΟΝ ΕΙΔΑΤΕ???ΑΝΤΕ ΜΙΑ ΜΕ ΤΑ ΣΚΟΥΠΟΞΥΛΑ ΠΟΥ ΣΥΖΗΤΑΤΕ ΤΟΣΗ ΩΡΑ!!!ΠΟΙΟ ΘΑ ΣΤΑΘΕΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ??ΕΕΕ???ΚΑΙ ΤΙΙΙ ΩΩΩΡΡΡΑΑΑ????:wave2:

Αξαρτάται πότε θα έρθει..... γιατί αν έρθει σε λίγο θα έχει δίπλα του το CBR1000RR, το R1, το ZX10R, .........

Οπότε το τσαγάκι θα πηγαίνει σύννεφο....

periklisk
16/03/2004, 20:24
Και πάνω απ'όλα έχει πλάκα που από αλλού ξεκίνησε το post και αλλού έφτασε...... :D :D

Αυτή είναι η ομορφιά του......



Μόνο μην αρχίσετε να λέτε για τη ΖαΧάΡω μου γιατί θα τα πάρω άσχημα μιλάμε!!!!!!!!!





:lol: :lol: :eyepop: :dizzy: :wacko:

idi
16/03/2004, 20:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
τώρα μιλάμε ή βήχουμε;

paparologies

DUKASII
16/03/2004, 20:26
EXETE MPERDEPSEI TH POYTSA ME TH BOURTSA....

SNIPER..LES NA SYGRINOYME TO V-2 TON 990 KYBIKON.....
ME TA 4K EN SEIRA...TON 1000 KYBIKON;;;

PLAKA THA EIXE...

sniper
16/03/2004, 20:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
EXETE MPERDEPSEI TH POYTSA ME TH BOURTSA....

SNIPER..LES NA SYGRINOYME TO V-2 TON 990 KYBIKON.....
ME TA 4K EN SEIRA...TON 1000 KYBIKON;;;

PLAKA THA EIXE...

Εγώ δεν άκανα καμμία σύγκριση :nono:

Η ερώτηση ήταν ποιό θα σταθεί δίπλα του. Η απάντηση παραμένει η ίδια...

afrotwin
16/03/2004, 20:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
enteos filika kai egw tha pw oto to afrika einai o ORISMOS ths parapano protasis sou.

tespa, an den sas aresei to fazer MH TO PARETE pali filoi tha eimaste

kalo mou pedi otan sou milao giato fazer den sou leo aftomatos oti to africa ine kalitero katarxin ine asigkrites mixanes. ego epidi varefika me tis lakouves na isiono zantes na stamatao an ime tixeros, na kopanao to kefali mou stin zelatina tou fering na petagete o kolos mou apo tin sela ke ala dina...... pira mia mixani megali na mporo na pao ena taksidi sto avganistan as poume aneta ke na pernao pano apo lakouves ke skata odostroma aneta mias ke den me endiaferoun ta xiliometra pia. e mia sto toso me endiaferoun... ala den ua paro to fazer tou filou mou na ksexarmaniaso ua paro to r1 tou alou filou mou na ksexarmaniaso i ante to r6 enos alou filou mou pantos oxi fazer den kavalao ek pepi8iseos pia oti den exi antestramena pirounia
koutalia maxeria :lol: :lol: :lol:

XTMPAM
16/03/2004, 20:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από snipper
Αξαρτάται πότε θα έρθει..... γιατί αν έρθει σε λίγο θα έχει δίπλα του το CBR1000RR, το R1, το ZX10R, .........

Οπότε το τσαγάκι θα πηγαίνει σύννεφο....

ΚΑΛΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΤΣΙ??ΨΙΛΟΜΠΕΡΔΕΥΕΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ!!!ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙ ΜΗΧΑΝΗ ΜΙΛΑΜΕ???ΕΧΕΙΣ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΟ ΤΡΟΛΕΥ ΜΕ ΤΟ ΒΟΛΕΥ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ!!!

idi
16/03/2004, 20:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
kalo mou pedi otan sou milao giato fazer den sou leo aftomatos oti to africa ine kalitero katarxin ine asigkrites mixanes. ego epidi varefika me tis lakouves na isiono zantes na stamatao an ime tixeros, na kopanao to kefali mou stin zelatina tou fering na petagete o kolos mou apo tin sela ke ala dina...... pira mia mixani megali na mporo na pao ena taksidi sto avganistan as poume aneta ke na pernao pano apo lakouves ke skata odostroma aneta mias ke den me endiaferoun ta xiliometra pia. e mia sto toso me endiaferoun... ala den ua paro to fazer tou filou mou na ksexarmaniaso ua paro to r1 tou alou filou mou na ksexarmaniaso i ante to r6 enos alou filou mou pantos oxi fazer den kavalao ek pepi8iseos pia oti den exi antestramena pirounia
koutalia maxeria :lol: :lol: :lol:

den sygrina tis mixanes mas, xrisimopoiisa tin idia sou tin protasi na soy dikso poso asximo einai na leei kapios tetoia pragmata gia th mixani sou.(poy sto kato kato kai stis dyo periptoseis einai alithia, opos episis kai gia to 90% toon mixanon)

NLS
16/03/2004, 20:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
paparologies

και οι μαλακίες συνεχίζονται

μαζέψου μεγάλε μου

να σου πω, για να έχουμε καλό ρώτημα, τι νόημα έχει για σένα η λέξη παπάρας και τα παράγωγα της δηλαδή που δεν την κάνει βρισιά;

afrotwin
16/03/2004, 20:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
den sygrina tis mixanes mas, xrisimopoiisa tin idia sou tin protasi na soy dikso poso asximo einai na leei kapios tetoia pragmata gia th mixani sou.(poy sto kato kato kai stis dyo periptoseis einai alithia, opos episis kai gia to 90% toon mixanon)


a den katalaves to oti ise sintiritikos den simeni kati kako ke ego pleon ime karasintiriklas ke den vazo se sinagonismous i antagonismous tin epilogi pou ekana gia tin motosikleta mou diladi den ua po se kanenan oti to mixanaki mou ine to kalitero akoma ke na itan den me endiaferi afto ego tin epilogi mou tin ekana me vasi tis apetisis mou afto den simeni omos oti prepi na aporipto kapion i na enantionome epidi den tou kani i mixani mou ke sinepos tin krini asxima tora an esi den kseris gia pio logo agorases to fazer sou ke tora anakaliptis oti ekanes la8os ke uigese akougontas kapious na kanoun kaki kritiki
e! den ftene afti gia tin la8os epilogi sou. ke to simantikotero ine elef8eri na krinoun ke na lene oti 8eloun giati apla exoun afto to dikeoma. ti leo o poust....is........ :lol: :lol:
pantos gia na to leo etsi ine alios den 8a to elega :lol: :lol:
ke an den pistevis rotame :lol: :lol: :lol:
pantos an ke mpaklavas to fazer ine omorfo se merikous xromatismous ke esi malon gia afto to agorases :smokin:

idi
16/03/2004, 20:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
και οι μαλακίες συνεχίζονται

μαζέψου μεγάλε μου

να σου πω, για να έχουμε καλό ρώτημα, τι νόημα έχει για σένα η λέξη παπάρας και τα παράγωγα της δηλαδή που δεν την κάνει βρισιά;


den tha soy mathw egw ellinika pigene se foroym toy panepistimioy an thes mathimata.
i leksi paparas se kamia periptosi den einai vrisia pantos. einai "argko" (o tonos sto o) toylaxiston sta ellinika poy kserw...

NLS
16/03/2004, 20:44
μα καλά τόσα μαθαίνεις εδώ μέσα (εκτός αν ήρθες μόνο για να "προσφέρεις τη σοφία σου") δεν μπορείς να πεις σε έναν αγράμματο δυο πράγματα;

idi
16/03/2004, 20:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
a den katalaves to oti ise sintiritikos den simeni kati kako ke ego pleon ime karasintiriklas ke den vazo se sinagonismous i antagonismous tin epilogi pou ekana gia tin motosikleta mou diladi den ua po se kanenan oti to mixanaki mou ine to kalitero akoma ke na itan den me endiaferi afto ego tin epilogi mou tin ekana me vasi tis apetisis mou afto den simeni omos oti prepi na aporipto kapion i na enantionome epidi den tou kani i mixani mou ke sinepos tin krini asxima tora an esi den kseris gia pio logo agorases to fazer sou ke tora anakaliptis oti ekanes la8os ke uigese akougontas kapious na kanoun kaki kritiki
e! den ftene afti gia tin la8os epilogi sou. ke to simantikotero ine elef8eri na krinoun ke na lene oti 8eloun giati apla exoun afto to dikeoma. ti leo o poust....is........ :lol: :lol:
pantos gia na to leo etsi ine alios den 8a to elega :lol: :lol:
ke an den pistevis rotame :lol: :lol: :lol:
pantos an ke mpaklavas to fazer ine omorfo se merikous xromatismous ke esi malon gia afto to agorases :smokin:

nai re afro katalava den pareksigoumai egw.
ontos o protos kai kyrios logos poy erwteftika to fazer itan i omorfia tou. PANEMORFO se ola toy.
sti poria katalava oti einai kai KALH mixani. kathe mera tin agoapo kai perisotero

tespa
ride safe

XTMPAM
16/03/2004, 20:48
ΑΡΧΙΔΑΣ

idi
16/03/2004, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
μα καλά τόσα μαθαίνεις εδώ μέσα (εκτός αν ήρθες μόνο για να "προσφέρεις τη σοφία σου") δεν μπορείς να πεις σε έναν αγράμματο δυο πράγματα;

RE FILE DOYLIA DEN EXEIS????
egw exw kai se varethika. ante geia
:wave2:

afrotwin
16/03/2004, 20:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΑΡΧΙΔΑΣ

ke giati na min ine enas papas pou ton lene ras
po leme itan enas papas pou ton legan ari......
afto pos ton fonazoume?
to idio simveni ke me ton ras o opios ine ka8olikos ke agglos
:lol: :lol: :lol:
ti psaxneste lipon:dizzy:

Μικρή Λουλού
16/03/2004, 20:52
ΩΠΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΝΤΑΞΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΨΙΛΟΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟΥ,ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΕΓΙΝΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΖΗΤΗΜΑ..!!

ΟΛΟΙ ΚΑΠΟΙΑ ΦΟΡΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΕΝΑ ΧΙΟΥΜΟΡ ΠΟΥ ΕΡΜΗΝΕΥΕΤΑΙ ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ...ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΣΤΕ...

ΤΟ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΠΡΙΝ,ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΙΛΟΙ ΘΑ ΜΑΣΤΕ !!!

NLS
16/03/2004, 20:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
RE FILE DOYLIA DEN EXEIS????
egw exw kai se varethika. ante geia
:wave2:

καλά μην κλάψεις

NLS
16/03/2004, 20:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto

ΤΟ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΠΡΙΝ,ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΙΛΟΙ ΘΑ ΜΑΣΤΕ !!!

με σένα θα είμαι όταν την πλύνω την μπέμπα πρώτα :D

(πότε λες; σήμερα; αύριο; )

XTMPAM
16/03/2004, 20:54
ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ

afrotwin
16/03/2004, 20:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
καλά μην κλάψεις

nls ise kakia skliri ke akardi
giati to koroidevis to paloukari?

Μικρή Λουλού
16/03/2004, 20:59
ΝΛΣ ΠΑΡΕ ΤΗΛ. ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΗΣ ΠΟΥΤΑΝΑΣ..!!!:eek: :eek:
210-7016881:beer: :beer: :beer:

NLS
16/03/2004, 20:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
nls ise kakia skliri ke akardi
giati to koroidevis to paloukari?

θα το (έχει) ξεπεράσει

NLS
16/03/2004, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΝΛΣ ΠΑΡΕ ΤΗΛ. ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΗΣ ΠΟΥΤΑΝΑΣ..!!!:eek: :eek:
210-7016881:beer: :beer: :beer:

έφτιαξε ο καιρός γι'αυτό - θα σε πάρω αν δω ότι μπορεί να έρθω

DUKASII
16/03/2004, 21:01
OTAN ERHTEI AYTOS O PAPARAS O NLS NA PLYNEI TO BMW...
PESTOY [E AFOU EXEI FAEI TH TSAPOY NA ERTHEI EKEI...]
OTI GIA NA TOY PLYNEIS TO PAPAROBMW TOY...THA PREPEI NA MPEI STO MOTO.GR KAI NA GRAPSEI ENA POST...GIA TO POSO KALYTERA EINAI TA KTM APO TA PAPAROBMW!!

ALIOS...DOSTOY EKEI ENA KARABAKI...[GNOSTO SAPOYNI ] KAI STEILTONA NA TO PLYNEI MONOS TOY!!

NLS
16/03/2004, 21:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
OTAN ERHTEI AYTOS O PAPARAS O NLS NA PLYNEI TO BMW...
PESTOY [EAFOU EXEI FAEI TH TSAPOY NA ERHTEI EKEI...]
OTI GIA NA TOY PLYNEIS TO PAPAROBMW TOY...THA PREPEI NA MPEI STO MOTO.GR KAI NA GRAPSEI ENA POST...GIA TO POSO KALYTERA EINAI TA KTM APO TA PAPAROBMW!!

ALIOS...DOSTOY EKEI ENA KARABAKI...[GNOSTO SAPOYNI ] KAI STEILTONA NA TO PLYNEI MONOS TOY!!

bre paparobits (greeklish gia na katalabeneis) sapouni thes esy kai sxoini na pas na kremasteis pou phges kai phres ayto to gameboy me rodes kai nomizeis oti kati egines

Μικρή Λουλού
16/03/2004, 21:04
ΣΠΥΡΟ ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΣΙΓΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΕΙ....ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΤΗΛ. ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ:p :p

ΒΡΕ,ΒΡΕ ΤΟΝ ΝΛΣ.....ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΣΟΥ..!!! :D :D :D

NLS
16/03/2004, 21:07
:nono: :D :lol: :rotflmao: :eyepop:

DUKASII
16/03/2004, 21:12
GAMO TH BROMA PANO...KAI NA PERIMENEI..NA PLYTHOYNE OLA...MA OLA.. TA KTM ...
KAI META TO DIKO TOY TO ..BMW[OOOOOXXOOOOO] !

EKEI NA DEIS XENERA!

A RE SY NLS...TO DUKA DE TO PHRA GIA NA GINO KATI....GIA NA TON ODHGAO TON PHRA!
ESY POY PHRES TO BMW;;TO PHRES GIA NA SE APOKALOYNE PAPARA STA FORUM;;XAXAXAXAAXAXXAAX

TESPA..OTAN PAREIS TO 1200 KILA....TI THA GINEIS;;;BARYS PAPARAS;:rotflmao: :rotflmao:

NLS
16/03/2004, 21:16
κι ασήκωτος

afrotwin
16/03/2004, 21:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
GAMO TH BROMA PANO...KAI NA PERIMENEI..NA PLYTHOYNE OLA...MA OLA.. TA KTM ...
KAI META TO DIKO TOY TO ..BMW[OOOOOXXOOOOO] !

EKEI NA DEIS XENERA!

A RE SY NLS...TO DUKA DE TO PHRA GIA NA GINO KATI....GIA NA TON ODHGAO TON PHRA!
ESY POY PHRES TO BMW;;TO PHRES GIA NA SE APOKALOYNE PAPARA STA FORUM;;XAXAXAXAAXAXXAAX

TESPA..OTAN PAREIS TO 1200 KILA....TI THA GINEIS;;;BARYS PAPARAS;:rotflmao: :rotflmao:

ego leo file mou afou travas tetio zori otan o filos nls 8a fevgi apo to plintirio perimene ton ligo pio eki me ena gkouva laspi ke kanton kenourio pali i akoma kalitera perimene na pai spiti na parkari ke meta tou petas tin laspouria na goustaris
:lol: :lol: :lol: :lol:

hornet
16/03/2004, 22:08
εγραψα
γιατι δεν οδηγησες το fazer για να καταλαβεις την διαφορα της π$#@ας με της βουρτσας (συγγνωμη αγαπητοι fazerakides αλλα ετσι νιωθω,δεν υπαρχει περιπτωση να πιασετε το hornet με το νεο fazer ετσι οπως το ειδα εγω)

εγραψες
psinesai gia mia psili?
ta ergaleia theloyn kai empira xeria, pokahondas.
arkesoy sti "filikotita" tis sfigas soy

Τωρα δες τα και τα δυο και βγαλε συμπερασμα μετα συμφωνω οτι εγινα πλεον προκλητικος αλλα πιστευω οχι αδικα αλλα το τα εργαλεια θελουν και εμπειρα χερια και pokahondas εκει δεν μου παει γιατι εγω αναφερομουν σε ενα αψυχο πραγμα και εσυ εγραψες σε προσωπικο επιπεδο αναφερθηκες σε εμενα χωρις να με ξερεις καν ουτε σε γραπτο λογο αλλα αυτο δεν λεει και τιποτα,αλλοιμονο εαν καταθετουμε για μια μηχανη την προσωπικη μας αποψη και ερχονται μετα οι κατοχοι και μας τη λενε,αν το τηρουσες αυστηρα σε επιπεδο μοτοσυκλεττας δεν θα απανταγα ετσι αλλα μαχαιρα εδωσες μαχαιρα θα λαβεις.
Τι σχεση εχει η αποψη μου για τη μηχανη που εχεις(και αν το ξερα οτι εισαι τοσο ευαισθητος στο θεμα να σαι σιγουρος οτι δεν θα το γραφα,διοτι το σκεφτηκα αλλα λεω τι διαλο για τη μηχανη γραφω) με τις οδηγικες μου ικανοτητες αυτο μπορεις να μου το εξηγησεις;

τεσπα να σαι καλα εσυ προπαντων και παντα ορθιος και η κουκλα σου!

και ελπιζω να τα πουμε καπου καποτε και απο κοντα

NLS
16/03/2004, 22:13
:evil: :evil: κι εγώ :evil: :evil:

XTMPAM
16/03/2004, 22:57
ΤΩΡΑ ΜΙΛΑΝΕ ΑΛΛΟΙ!!!ΑΕΙ ΤΡΑΒΑ ΠΛΥΝΕ ΤΗΝ 316 ΠΟΥ ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΞΥΝΕΙΣ ΕΔΩ!!ΑΙΝΤΕ ΟΥΣΤ!!!:wave2:

idi
16/03/2004, 22:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
εγραψα
γιατι δεν οδηγησες το fazer για να καταλαβεις την διαφορα της π$#@ας με της βουρτσας (συγγνωμη αγαπητοι fazerakides αλλα ετσι νιωθω,δεν υπαρχει περιπτωση να πιασετε το hornet με το νεο fazer ετσι οπως το ειδα εγω)

εγραψες
psinesai gia mia psili?
ta ergaleia theloyn kai empira xeria, pokahondas.
arkesoy sti "filikotita" tis sfigas soy

Τωρα δες τα και τα δυο και βγαλε συμπερασμα μετα συμφωνω οτι εγινα πλεον προκλητικος αλλα πιστευω οχι αδικα αλλα το τα εργαλεια θελουν και εμπειρα χερια και pokahondas εκει δεν μου παει γιατι εγω αναφερομουν σε ενα αψυχο πραγμα και εσυ εγραψες σε προσωπικο επιπεδο αναφερθηκες σε εμενα χωρις να με ξερεις καν ουτε σε γραπτο λογο αλλα αυτο δεν λεει και τιποτα,αλλοιμονο εαν καταθετουμε για μια μηχανη την προσωπικη μας αποψη και ερχονται μετα οι κατοχοι και μας τη λενε,αν το τηρουσες αυστηρα σε επιπεδο μοτοσυκλεττας δεν θα απανταγα ετσι αλλα μαχαιρα εδωσες μαχαιρα θα λαβεις.
Τι σχεση εχει η αποψη μου για τη μηχανη που εχεις(και αν το ξερα οτι εισαι τοσο ευαισθητος στο θεμα να σαι σιγουρος οτι δεν θα το γραφα,διοτι το σκεφτηκα αλλα λεω τι διαλο για τη μηχανη γραφω) με τις οδηγικες μου ικανοτητες αυτο μπορεις να μου το εξηγησεις;

τεσπα να σαι καλα εσυ προπαντων και παντα ορθιος και η κουκλα σου!

και ελπιζω να τα πουμε καπου καποτε και απο κοντα


Καλησπέρα.

Φίλε hornet, δεν παρεξηγήθηκα με την ανταλλαγή των μηνυμάτων, προς θεού, δεν υπάρχει κανένα απολυτός πρόβλημα. Εξάλλου δεν σε ξέρω, δεν με ξέρεις, δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε. Στο κάτω-κάτω δε πιστεύω ότι αυτό που πραγματικά επιθυμείς είναι η ανταλλαγή μηνυμάτων σε αυτό το forum σε στιλ «κυριλέ». Δεν αρμόζει πιστεύω κάτι τέτοιο στους μοτοσυκλετιστές, που είναι κατά το μεγαλύτερο ποσοστό τους ανθρώποι αληθινοί και απλοί. Εγώ απάντησα σε πνεύμα «πειράγματος» στις δικές σου «μπηχτές» και με παρεξήγησες. Με θεώρησες τσαμπουκά επειδή σου είπα «ψήνεσαι για μια ψηλή»? αυτά δεν λέτε και με τους φίλους σου όταν μιλάτε για μηχανές? Η μήπως δε σου λένε «άσε ρε φίλε, αυτά δεν είναι για τα δικά σου χέρια» καμιά φορά για να σε πειράξουν? Το «ποκαχοντας» το χρησιμοποιώ σαν παρατσούκλι για τους φίλους της Honda (είστε κολλημένοι κατά κάποιο τρόπο, είναι αλήθεια....) και δεν είχα σκοπό να χαρακτηρίσω εσένα προσωπικά με προσβλητική διάθεση.
Αλλά μιας και ανέβηκε πολύ το επίπεδο, δηλώνω κατηγορηματικά και αναλαμβάνοντας όλες τις ευθύνες μου τα παρακάτω:

Τα Honda δεν κλάνουν μια σε σχέση με το super Fazer μου. :smokin:

Ελπίζω στο μέλλον πάντως να μην χρειάζετε να απαντώ έτσι κάθε φορά που «πειράζω» κάποιον στο forum γιατί αλλιώς δεν βλέπω το λόγο να είμαι εδώ, βάρος.

Τα λέμε
Γιώργος


Σημ. NLS πρέπει να έχεις ΠΟΛΥ χαλαρή δουλειά ώστε να είσαι τόσο επίμονος σε εργάσιμη ώρα. Ξεκόλα.

NLS
16/03/2004, 23:08
ήταν μια (σπανίως) νυσταλέα μέρα σήμερα

πράγματι

idi
16/03/2004, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
ήταν μια (σπανίως) νυσταλέα μέρα σήμερα

πράγματι

τεσπα

no hard feelings

ride safe

afrotwin
16/03/2004, 23:10
[
Τα Honda δεν κλάνουν μια σε σχέση με το super Fazer μου. :smokin:

fisika ke den klanoun ta honda file mou
den kene fasolia
opos kati ales ntomatosikletes
ke episis an ton kirio yamaha ton legane klaparxidopoulo
8a kavalages ena klaparxidopoulo 600 fazer lipon ke epidi 8es soni ke kala na iperisxisis pare to fazer sou vges ston dromo ke opou vlepis honda pigeneto kondra mpas ke fas ta moutra sou ke isixasoume apo tis paparies pou les


:lol: :lol: :lol:

NLS
16/03/2004, 23:12
η παπαριά δεν είναι βρισιά

:hypnotize

idi
16/03/2004, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
[
Τα Honda δεν κλάνουν μια σε σχέση με το super Fazer μου. :smokin:

fisika ke den klanoun ta honda file mou
den kene fasolia
opos kati ales ntomatosikletes
ke episis an ton kirio yamaha ton legane klaparxidopoulo
8a kavalages ena klaparxidopoulo 600 fazer lipon ke epidi 8es soni ke kala na iperisxisis pare to fazer sou vges ston dromo ke opou vlepis honda pigeneto kondra mpas ke fas ta moutra sou ke isixasoume apo tis paparies pou les


:lol: :lol: :lol:

:nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:
tha me grapsei kanas mpatsoulis kai meta antio oikonomies gia neo kranaki...

afrotwin
16/03/2004, 23:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
:nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:
tha me grapsei kanas mpatsoulis kai meta antio oikonomies gia neo kranaki...


me yamaha fazer?
na se silavi prepi gia prosvoli tis dimosias ripansis sto motosikletistiko xoro :lol: :lol: :lol:

ke kita min vazis fasolia sto ntepozito
den ine oreo to klasimo dimosios :lol: :lol:

kseris i mixanes edo ke xronia kene venzini ke oute klanies oute tipota :lol: :lol:

idi
16/03/2004, 23:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
me yamaha fazer?
na se silavi prepi gia prosvoli tis dimosias ripansis sto motosikletistiko xoro :lol: :lol: :lol:

ke kita min vazis fasolia sto ntepozito
den ine oreo to klasimo dimosios :lol: :lol:

kseris i mixanes edo ke xronia kene venzini ke oute klanies oute tipota :lol: :lol:

xa se gelasane

exeis akoysei gia klanos-injected-oxyde? KIO
poly gazi, ti nitro kai malakies.
ase poy einai tsaba.syndeies ena swlinaki to kolo sou kai to nteposito....kai prpprprprpprprprprpprpr

grafeis kai trexeis gia piso lastixo kathe 3 kai kati

idi
16/03/2004, 23:24
kai gia sovraka giati exei skatwthei apo to ksekoliasma



:rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
16/03/2004, 23:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
kai gia sovraka giati exei skatwthei apo to ksekoliasma



:rotflmao: :rotflmao:


aaaaaa!!!!!!!
8a eprepe na ntrepese:eyepop:
to kseri i mama sou oti vazis tetia solinakia ston popo sou?
ke..........:lol: :lol:
kala esis i nei pia exete ksefigi telios
ts ts ts

periklisk
16/03/2004, 23:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
aaaaaa!!!!!!!
8a eprepe na ntrepese:eyepop:
to kseri i mama sou oti vazis tetia solinakia ston popo sou?
ke..........:lol: :lol:
kala esis i nei pia exete ksefigi telios
ts ts ts


nai re gamwto teddyboydes!!!! alhtes!!!! ououoou!!!!!!!:rotflmao: :lol: :beer: :eek: :D

idi
16/03/2004, 23:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
aaaaaa!!!!!!!
8a eprepe na ntrepese:eyepop:
to kseri i mama sou oti vazis tetia solinakia ston popo sou?
ke..........:lol: :lol:
kala esis i nei pia exete ksefigi telios
ts ts ts

kala , edw oute th gomena moy den pirazei, ti mana moy ti ti noiazei?
to allo den to ksereis: "an den stiseis kolo simera den prokobeis" kai ego exw megaloys stoxoys....

afrotwin
16/03/2004, 23:48
ego den mporo na sinexiso alo apo edo ke pera
ektos ke an metaferoun ti sizitisi sta porno
:lol: :lol: :lol:

milaber
16/03/2004, 23:52
Τι χάνω όλη μέρα ρε γαμώτο...
Έχουν μπει όλοι οι παρεξηγησάκηδες στο παιχνίδι...

Και μια παράκληση- υπόδειξη (επειδή ζαλίζομαι πια!):

Γραφτε τα στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ και οχι σε greeklish!
Με alt+shift μπορείτε να αλλάξετε και γλώσσα στο pc!

periklisk
16/03/2004, 23:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Τι χάνω όλη μέρα ρε γαμώτο...
Έχουν μπει όλοι οι παρεξηγησάκηδες στο παιχνίδι...

Και μια παράκληση- υπόδειξη (επειδή ζαλίζομαι πια!):

Γραφτε τα στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ και οχι σε greeklish!
Με alt+shift μπορείτε να αλλάξετε και γλώσσα στο pc!

nt mwre pws kaneis etsi????????:wave2:

afrotwin
16/03/2004, 23:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Τι χάνω όλη μέρα ρε γαμώτο...
Έχουν μπει όλοι οι παρεξηγησάκηδες στο παιχνίδι...

Και μια παράκληση- υπόδειξη (επειδή ζαλίζομαι πια!):

Γραφτε τα στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ και οχι σε greeklish!
Με alt+shift μπορείτε να αλλάξετε και γλώσσα στο pc!

exi ke to pc glosa?:eyepop:
re poso proxorise i epistimi......
re palikari mipos exi ke nefra?
:lol: :lol: :lol:

milaber
17/03/2004, 00:07
Kαι παχύ έντερο έχει και πρόσεχε μη σου στείλει κάνενα δώρο!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Θάνος
17/03/2004, 00:14
Με τόση παρεξήγηση που πέφτει εδώ, δεν μπορώ να φανταστώ τι θα γίνεται όταν συναντιέστε...

milaber
17/03/2004, 00:21
Koίτα, εγώ μένω περίπου 600 χλμ. βορειότερα από τους κυρίους...
...οπότε:

Είμαι καλυμένος!

:beer:

hornet
17/03/2004, 02:28
ενταξει γιωργο εληξε το θεμα!!!!!
Θανο πεφτει απιστευτο γελιο και οχι δεν παρεξηγιομαστε........
να το δοκιμασεις κανει καλο στα νεφρα....



Γιωργο παρε το παρταλι σου που σου το πουλησαν για μηχανη βαφτο μπλε και πετα το στη θαλασσα αλλα οχι σε ακτη με γαλαζια σημαια για να μην σε κυνηγαει και το λιμενικο.....

idi
17/03/2004, 02:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
ενταξει γιωργο εληξε το θεμα!!!!!
Θανο πεφτει απιστευτο γελιο και οχι δεν παρεξηγιομαστε........
να το δοκιμασεις κανει καλο στα νεφρα....



Γιωργο παρε το παρταλι σου που σου το πουλησαν για μηχανη βαφτο μπλε και πετα το στη θαλασσα αλλα οχι σε ακτη με γαλαζια σημαια για να μην σε κυνηγαει και το λιμενικο.....


:mad: :nono: :beer: :rotflmao:

milaber
17/03/2004, 08:16
Ενίοτε παρεξηγούνται και κάποιοι...
Αλλά δεν κρατάει πολύ!

Ρε συ idi επιμένεις ακόμα με το παρτάλι σου;
Το innova σε τρώει όπου θες!

idi
17/03/2004, 16:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Ενίοτε παρεξηγούνται και κάποιοι...
Αλλά δεν κρατάει πολύ!

Ρε συ idi επιμένεις ακόμα με το παρτάλι σου;
Το innova σε τρώει όπου θες!


re akoma kai inova na me patisei egw eimai KOLIMENOS
fazer rules re:D

milaber
17/03/2004, 22:37
re akoma kai inova na me patisei egw eimai KOLIMENOS


Tι να πω τώρα εγώ;
Με ισοπέδωσες!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μικρή Λουλού
17/03/2004, 22:59
ΩΡΑΙΑΑΑ......ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΦΤΙΑΞΑΝΕ Ο ΣΤΑΘΗΣ ΚΙ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ,ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΣΕΙΡΑΑ:p :p :p


ΒΡΕ JULIUS TI ΘA KANEIS TO BΡAΔY ??

ΤΙ???????? ΕΙΜΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ??????? ΦΤΟΥ ΣΟΥ !!!:mad: :mad: :mad:

:beer: :beer: :beer: :beer:

periklisk
17/03/2004, 23:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΩΡΑΙΑΑΑ......ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΦΤΙΑΞΑΝΕ Ο ΣΤΑΘΗΣ ΚΙ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ,ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΣΕΙΡΑΑ:p :p :p


ΒΡΕ JULIUS TI ΘA KANEIS TO BΡAΔY ??

ΤΙ???????? ΕΙΜΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ??????? ΦΤΟΥ ΣΟΥ !!!:mad: :mad: :mad:

:beer: :beer: :beer: :beer:




:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :dizzy:

hornet
18/03/2004, 20:41
Α ωραια θαναση πηγαινε εσυ με τον julius πλακα θα εχει να σας δω να ξαμαλλιαζεστε με τη Κα Julius!!!!! :rotflmao: :evil: