PDA

View Full Version : Sym tl 508 έτοιμο προς παράδοση φύγαμε για Ταϊβάν



kiriakos230978
27/04/2021, 13:45
Το νέο sym είναι εδώ με αποστολή εντός μήνα βάλε Ιούνιο για σιγουριά τα μεγάλα καταστήματα ήδη το έχουν προ πώληση sym να πω ότι το 2020 η Sym..είχε πενήντα ολόκληρα της εκατό αύξηση στις πωλήσεις των σκούτερ στον κόσμο τυχαίο;;;;;;;;τόσο τυχαίοι;;;μπα κάτι παίζει πιστεύω στα σοβαρά και φαίνεται αρκετά καλό το tl508 ολόκληρα πεντακόσια κυβικά με δυκιλινδρο κινητήρα και τιμή στα 7800€(κλείσε το στόμα να μην σου τρέξουν τα σάλια.....) το αντίστοιχο της γιαμαχα ξεπερνάει τα δώδεκα χιλιάδες αν θυμάμαι και παραπάνω εύκολα εύρεση ανταλλακτικών και φθηνών από την sym το ερώτημα τα δίνεις για την εταιρία στην Ταϊβάν που φαίνεται τέλειο τι σκούτερ η παραδίνεσαι και πας παραδοσιακά στα σίγουρα στους (IPhone gadgetsτακιδες).... Ιαπωνία γιαμαχα Χόντα με πέντε χιλιάδες πάνω και ξερό ψωμί......

BLiTzER
27/04/2021, 20:35
Πεθαίνω που υπάρχει κόσμος που θεωρεί ευκαιρία ένα σκούτερ στα 8 (!!!) χιλιάρικα.

I-want-a-moto
27/04/2021, 23:30
Πεθαίνω που υπάρχει κόσμος που θεωρεί ευκαιρία ένα σκούτερ στα 8 (!!!) χιλιάρικα.

"Δικύλινδρο Πεντακόσια Κυβικά" σε μηχανή θα ήταν ένα "ε και?" αλλά επειδή είναι σκούτερ είναι μοναδικό και υπερπροσφορά!!!

g_m900
28/04/2021, 05:06
Οταν πληρωνουν αλλοι 15000€ για σκουτερ τοτε ναι τα 8000€ είναι ευκαιρια.
Ειδικα οταν τα κανει ολα τοσο καλα οσο και αυτα των 15.
Ισως ειναι και η πιο τιμια προσφορα στον χωρο των σκούτερ αν δει κανεις τι έχει επανω.

afasias
28/04/2021, 06:27
πω πω εξαιρετικό σκούτερ, αρχοντικό.

Εντωμεταξύ η sym δεν ήταν που είχε έτοιμο τρίτροχο για παραγωγή; Γιατί δεν το έχει βγάλει ακόμα άραγε;

telegonos
28/04/2021, 08:21
Το νέο sym είναι εδώ με αποστολή εντός μήνα βάλε Ιούνιο για σιγουριά τα μεγάλα καταστήματα ήδη το έχουν προ πώληση sym να πω ότι το 2020 η Sym..είχε πενήντα ολόκληρα της εκατό αύξηση στις πωλήσεις των σκούτερ στον κόσμο τυχαίο;;;;;;;;τόσο τυχαίοι;;;μπα κάτι παίζει πιστεύω στα σοβαρά και φαίνεται αρκετά καλό το tl508 ολόκληρα πεντακόσια κυβικά με δυκιλινδρο κινητήρα και τιμή στα 7800€(κλείσε το στόμα να μην σου τρέξουν τα σάλια.....) το αντίστοιχο της γιαμαχα ξεπερνάει τα δώδεκα χιλιάδες αν θυμάμαι και παραπάνω εύκολα εύρεση ανταλλακτικών και φθηνών από την sym το ερώτημα τα δίνεις για την εταιρία στην Ταϊβάν που φαίνεται τέλειο τι σκούτερ η παραδίνεσαι και πας παραδοσιακά στα σίγουρα στους (IPhone gadgetsτακιδες).... Ιαπωνία γιαμαχα Χόντα με πέντε χιλιάδες πάνω και ξερό ψωμί......

Επίπεδη Γη!!!! φίλος μας κρύβουν την αλήθεια με τους μπζεκασμούς και το τσιπάκι που θέλει να μας βάλει η νέα τάξη πραγμάτων οι ερπετόμορφοι της κοίλης Γης!!!!1!! μην μπζωνίζετε γιαπωνέζικα σκούτερ πιστεύω;;;; έχουν κορωναιό θέλουν να μας βάλουν το χάραγμα......... με το εμβόλιο έχει ειντζ ελονοσία και παράγωγα εκτρώσεων ζήτω η ορθοδοξία κατω τα αιφον του σατανα κατω τα ανδροιδ μόνο ΣολαρΟΣ12 και χλωρη φρυγανια..........

toyar
28/04/2021, 08:42
τι να το κανεις να γλυτωσεις τα 5000 αν εισαι η ντροπη του καφε οταν θα παρκαρεις διπλα στα δεκαπεντοχιλιαρα:(

teogtp
28/04/2021, 09:38
τι να το κανεις να γλυτωσεις τα 5000 αν εισαι η ντροπη του καφε οταν θα παρκαρεις διπλα στα δεκαπεντοχιλιαρα:(

Τι να το κάνεις αν είναι κλειστές και οι καφετέριες;

sam4g
28/04/2021, 10:24
Μετά το αρχικό ποστ μ έπιασε μια περιέργεια και μπήκα να το δω...

Μόνο σ εμένα θυμίζει jet ski με ρόδες;;; :bawl:

rainmike
28/04/2021, 12:01
Υπάρχουν και χειρότερα 788 ευρώ μεγάλο σερβις στο μονστερ+αλλαγή ελαστικών:cry:

Panos76
28/04/2021, 12:44
Μετά το αρχικό ποστ μ έπιασε μια περιέργεια και μπήκα να το δω...

Μόνο σ εμένα θυμίζει jet ski με ρόδες;;; :bawl:

Όλα τα σκούτερ είναι έτσι. Πλαστικά μηχανάκια με μοτέρ.

Η αλήθεια είναι πως για αυτά που προσφέρει η τιμή είναι καλή.

Όλα τα άλλα είναι υποκειμενικά.

Kickstart
28/04/2021, 12:46
Βάρος 230 κιλά, άλογα 45...καλη τύχη.

(δεν ειρωνεύομαι κι έχω citycom, δλδ δεν είμαι hater)

sam4g
28/04/2021, 13:21
Όλα τα σκούτερ είναι έτσι. Πλαστικά μηχανάκια με μοτέρ.

Η αλήθεια είναι πως για αυτά που προσφέρει η τιμή είναι καλή.

Όλα τα άλλα είναι υποκειμενικά.

Μην παρεξηγηθώ δεν είμαι hater των scooters. Ίσα ίσα έχω προτείνει και σε γνωστούς, που κινούνται πολύ μέσα σε αστικό περιβάλλον, την αγορά scooter.

Τα θεωρώ πολύ εύχρηστα στην κίνηση μέσα στην πόλη.

Απλά δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο να δώσει κάποιος 8.000€ για να πάρει ένα δίτροχο το οποίο και απίστευτο βάρος έχει και τεράστιο όγκο, ενώ υποτίθεται ότι τα scooters έχουν τη φιλοσοφία του χρηστικού δίτροχου

Με τέτοιο όγκο, καλύτερα κάποιος να πάρει smart... δεν θα τρώει και τη βρόχα ή τη ζέστη, όντας κολλημένος στην κίνηση..


Άποψη μου

Panos76
28/04/2021, 13:36
Παρεξηγήθηκα τρελά να ξες :bawl:

Άραξε, ρεϊ, κουβέντα κάνουμε!




Κάποτε που το Χαλάνδρι ήταν εξοχή, υπήρχαν κάποιοι δρόμοι που ήταν ποτάμι κανονικό μετά από βροχή.

Είχα ένα αντρεσάκι (σουζούκι) και πήγαινα σφαίρα μέσα από τα νερά έχοντας πραγματικά την αίσθηση jet ski :lol:

afasias
28/04/2021, 13:41
Γενικά πιστεύω το υψηλό κόστος έχει να κάνει με όλες τις μηχανές και όχι μόνο με τα scooters. Διάβαζα σε άλλο thread για το suzuki τις τιμές παραπλήσιων μοντέλων που ήταν μαζεμένες εκεί και ανατρίχιασα. 15.000 ευρώ για μια μηχανή; Απίστευτα πολλά τα λεφτά. Για ποιο λόγο εκεί να δώσει κάποιος τόσα πολλά; Τέλος πάντων έτσι είναι τα πράγματα και δεν αφορούν στο κάτω της γραφής μόνο τις μηχανές. Αφορούν τα πάντα στη ζωή μας από τα ρούχα, τα παπούτσια, τα κράνη κλπ.

panavour
28/04/2021, 14:56
Όλα τα σκούτερ είναι έτσι. Πλαστικά μηχανάκια με μοτέρ.

Η αλήθεια είναι πως για αυτά που προσφέρει η τιμή είναι καλή.

Όλα τα άλλα είναι υποκειμενικά.

Και οι μοτο το ιδιο ειναι ,απλως δεν εχουν τοσα πλαστικα,πανω απο το σιδερενιο τεποζιτο ,και τον μεταλλικο σκελετο τους.

doctoras
28/04/2021, 14:58
με βάση την παρακάτω εικόνα δεν το λες σκουτερ, πιο πολυ μοτοσυκλέτα με περισσότερα πλαστικά τμήματα και αυτόματο κιβώτιο. Δε ξέρω αν είναι cvt ή διπλός συμπλέκτης όπως της honda
427677

Με την ευκαιρία θεωρώ ότι: τα σκούτερ απο 300cc και πάνω θα πρέπει δομικά κατασκευαστικά να παρέχουν κινητήρα μπροστά, ψαλίδι + μόνο αμορτισέρ. Για να ισορροπήσει η κατασκευή.
Γιατί εντάξει με τα 125-200 που βγάζουν 110km και έχουν 130kg
Τα 300ρια που ξεκινάνε απο 180kg με κατανομή βάρους 25-75 μπρος-πίσω δεν έχουν νόημα τα περισσότερα γκάζια όταν δε μπορεί να πλαγιάσει με ασφάλεια σε ενδεχόμενες στροφές

stefanos
28/04/2021, 15:13
Τα σκούτερ είναι δευτερότριτα οχήματα για μέσα στην πόλη και ίσως προάστεια. Με αυτά τα κριτήρια τα 8κ+ και τα 300 cc+ είναι μάλλον περιττά.

toyar
28/04/2021, 15:35
Ο κόσμος εκπαιδεύεται να καλύπτει ανάγκες του χιλαρικου με πεντοχιλιαρα
Ειναι ο νόμιμος τρόπος συγκέντρωσης πλουτου

panavour
28/04/2021, 15:57
427678

Kepler Fun
29/04/2021, 00:00
Ας πεί κάποιος τι κάνουν καλά αυτά τα mega scooter και αξίζει να τα πάρει κανείς.

Έχουν τα μισά άλογα από μια καλή μοτοσυκλέτα δρόμου δεκαετίας, είναι μακριά, ζυγίζουν περισσότερο και η θέση οδήγησης θυμίζει τσόπερ.

Μάλιστα βλέπω σε video να δίνουν τις +14 χιλιάδες και μετά να βάζουν επάνω εξάτμιση και μπίλιες πριν καν κυκλοφορήσουν για βελτίωση........

panavour
29/04/2021, 08:23
Ας πεί κάποιος τι κάνουν καλά αυτά τα mega scooter και αξίζει να τα πάρει κανείς.

Έχουν τα μισά άλογα από μια καλή μοτοσυκλέτα δρόμου δεκαετίας, είναι μακριά, ζυγίζουν περισσότερο και η θέση οδήγησης θυμίζει τσόπερ.

Μάλιστα βλέπω σε video να δίνουν τις +14 χιλιάδες και μετά να βάζουν επάνω εξάτμιση και μπίλιες πριν καν κυκλοφορήσουν για βελτίωση........

τραβανε πιο πολυ το γυναικειο φυλο.:a56:

AristidisZ
29/04/2021, 09:03
427678

προσωπικά μιλώντας, αντιστέκομαι σθεναρά, παρόλο που θα ήταν η πιο σωστή επιλογή στη περίπτωσή μου :p

PaNick67
29/04/2021, 09:29
Εχω σκουτερ και μεχρι 300 κεκ ειναι πολυ πρακτικα μεσα στην πολη, κλπ, αλλα αν ηταν να δωσω 8.000€ θα επαιρνα ενα Trident 660, ενα SV 650 να μεινουνε και ρεστα η ενα μεταχειρο MT-09.
Γιατι;
Γιατι 14 σχεδον χρονια με το σκουτερ ποτε δεν πηγα "βολτα' μετα την δουλεια ετσι για την χαρα της οδηγησης, ενω πριν που ειχα το Africa καθε 3 και λιγο να σου μια βολτα 30-40 χλμ να φυγει η κουραση της μερας.

yannis24
29/04/2021, 09:48
Για τα mega scooter δεν μπορω να εχω αποψη....
εμενα βασικα το SYM GTS που εχω με εχει βολεψει παρα πολυ.....το χρησιμοποιω καθε μερα Σαρωνιδα-κεντρο-Σαρωνιδα, κάνοντας περι τα 120κμ καθημερινα !
Εκτος το οτι ειναι βολικο στην διαδρομη, και ξεκουραστο, ειναι και οικονομικο.....
Θα μπορουσα να εχω και μια μηχανη, αλλα με 5-6λιτρα/100κμ ειναι απαγορευτικο νούμερο...

DoctoR_k6
29/04/2021, 10:35
τραβανε πιο πολυ το γυναικειο φυλο.:a56:

Ποιος αγοραζει μοτο η σκουτερ με βαση το τι τραβαει το γυναικειο φυλο? :confused:
Οποιος μπορει να το κανει αυτο απλα ειναι καταδικασμενος...


Εχω σκουτερ και μεχρι 300 κεκ ειναι πολυ πρακτικα μεσα στην πολη, κλπ, αλλα αν ηταν να δωσω 8.000€ θα επαιρνα ενα Trident 660, ενα SV 650 να μεινουνε και ρεστα η ενα μεταχειρο MT-09.
Γιατι;
Γιατι 14 σχεδον χρονια με το σκουτερ ποτε δεν πηγα "βολτα' μετα την δουλεια ετσι για την χαρα της οδηγησης, ενω πριν που ειχα το Africa καθε 3 και λιγο να σου μια βολτα 30-40 χλμ να φυγει η κουραση της μερας.

Αυτο που ειπες ακριβως. Κ γω εκλεισα 14 χρονια με σκουτερ κ παραλληλα το gsxr.
Ελαχιστες οι φορες που σκεφτηκα να παω καπου μετα την δουλεια η βολτα για ευχαριστηση (ενταξει διακοπες σε νησι με σπαστηρια δρομους ηταν τι πρεπει να τα λεμε ολα).

Με τη μηχανη απο Απριλιο μεχρι Νοεμβριο καθε μερα με καλο καιρο ηταν ευκαιρια για μια γρηγορη καφεδια καπου...Σουνιο, Πεντελη, Μαραθωνα!!

panavour
29/04/2021, 11:15
Ποιος αγοραζει μοτο η σκουτερ με βαση το τι τραβαει το γυναικειο φυλο? :confused:


η εννοια του ''τραβαει'' το γυναικειο φιλο εχει εκτος απ την κυρια ερμηνεια,και αλλες οπως η εξυπηρετηση.
Π.χ ,δεν πεταγεσαι μεχρι το σουπερ μαρκετ θελω αυτα τα ψιλοπραγματα να φερεις (5 τσαντες πραγματα)
Θα με πεταξεις καπου ,αλλα ειναι βρεγμενα κατω ,παμε με το σκουτερ γιατι με την μηχανη θα λερωθω.
Πεταξε τα παιδια στα αγγλικα,στον χορο,στο θεατρικο παιγνιδι,και σιγα στον δρομο.

κλπ κλπ κλπ.

DoctoR_k6
29/04/2021, 11:20
η εννοια του ''τραβαει'' το γυναικειο φιλο εχει εκτος απ την κυρια ερμηνεια,και αλλες οπως η εξυπηρετηση.
Π.χ ,δεν πεταγεσαι μεχρι το σουπερ μαρκετ θελω αυτα τα ψιλοπραγματα να φερεις (5 τσαντες πραγματα)
Θα με πεταξεις καπου ,αλλα ειναι βρεγμενα κατω ,παμε με το σκουτερ γιατι με την μηχανη θα λερωθω.
Πεταξε τα παιδια στα αγγλικα,στον χορο,στο θεατρικο παιγνιδι,και σιγα στον δρομο.

κλπ κλπ κλπ.

Αυτες ειναι δουλειες/αναγκες που ουτως η αλλως θα τις κανει ο καθενας (ειδικα οικεγενειαρχης).
Γι αυτες τις δουλιτσες ειναι ταμαμ το σκουτερ κ το παπι εξ ορισμου.

Για οτιδηποτε αλλο οχι...

panavour
29/04/2021, 11:35
Αυτες ειναι δουλειες/αναγκες που ουτως η αλλως θα τις κανει ο καθενας (ειδικα οικεγενειαρχης).
Γι αυτες τις δουλιτσες ειναι ταμαμ το σκουτερ κ το παπι εξ ορισμου.

Για οτιδηποτε αλλο οχι...

αμα ομως εχεις λεφτα μονο για το ενα και εισαι οικογενειαρχης-και οχι μονο-τοτε κλινεις προς το σκουτερ.

toyar
29/04/2021, 11:46
μιλωντας για δουλειες τριγυρω θεωρω πως οτιδηποτε μπορει να παρει μια 52αρα μπαγκαζιερα μπορει να κουβαλησει οτι και ενα σκουτερ

panavour
29/04/2021, 11:50
μιλωντας για δουλειες τριγυρω θεωρω πως οτιδηποτε μπορει να παρει μια 52αρα μπαγκαζιερα μπορει να κουβαλησει οτι και ενα σκουτερ

οχι αν βαλει και το σκουτερ 52αρα μπαγκαζιερα.

BLiTzER
29/04/2021, 11:59
Η ευκολία/πρακτικότητα που προσφέρει ένα σκούτερ δε συγκρίνεται με οτιδήποτε μπορεί να προσφέρει μια μοτοσικλέτα ή ένα παπί. Τελεία.

Το θέμα εδώ είναι ότι αυτές οι μπανιέρες 1. δεν είναι σκούτερ, αφού δεν έχουν κανένα από τα βασικά πλεονεκτήματά τους (ευελιξία, χαμηλή κατανάλωση, συντήρηση, βάρος) και 2. έχουν 8 και 14 χιλιάρικα. :lol:

katsar
29/04/2021, 12:22
διαβάζω(γενικά,όχι μόνο στο φόρουμ) για ευκολίες,πρακτικότητα ,χώρους,ξεπερασμένα ηλεκτρονικά.λες και διαβάζω συγκριτικό σε περιοδικό ΙΧ.
φιλινκ ,κ@υλα,αίσθηση πέθαναν (?)

BLiTzER
29/04/2021, 12:30
διαβάζω(γενικά,όχι μόνο στο φόρουμ) για ευκολίες,πρακτικότητα ,χώρους,ξεπερασμένα ηλεκτρονικά.λες και διαβάζω συγκριτικό σε περιοδικό ΙΧ.
φιλινκ ,κ@υλα,αίσθηση πέθαναν (?)

Αυτά, σε θέματα μοτοσικλέτας. Εδώ μιλάμε για σκούτερ. :lol:

DrBig
29/04/2021, 12:42
Honda Forza 750

panavour
29/04/2021, 12:53
διαβάζω(γενικά,όχι μόνο στο φόρουμ) για ευκολίες,πρακτικότητα ,χώρους,ξεπερασμένα ηλεκτρονικά.λες και διαβάζω συγκριτικό σε περιοδικό ΙΧ.
φιλινκ ,κ@υλα,αίσθηση πέθαναν (?)

1)ζουνε αλλα με αλλες προτεραιοτητες,οπως,οικογενεια.
2)Υπαρχουν και Ι.Χ που τα εχουν ολα αυτα σε μεγαλυτερο βαθμο απ οτι οποιαδηποτε μοτο,απλως ελαχιστοι μπορουνε να τα παρουν.

toyar
29/04/2021, 13:07
δε βλεπω συχνα μπαγκαζιερα σε σκουτερ
αλλα θα εχουν πλακα αλλα 20 κιλα φορτιο ψηλα και πισω απο τον πισω αξονα:lol:

motojojo
29/04/2021, 13:12
Υπάρχουν αρκετοί.

Αλλά ποιος φορτώνει 20 κιλα σε μπαγαζιέρα? Και κυρίως τι βάζει και έχει τόσο βάρος?
Θεωρητικά δεν είναι σχεδιασμένη για τόσα κιλα.

toyar
29/04/2021, 13:21
πρακτικα υπαρχει και η λαικη:bawl:

DoctoR_k6
29/04/2021, 13:33
Εγω παντως λαικη με το beverly παω ανετα.
Χωραει πολλα απο κατω οταν το εχω αδειο απο αδιαβροχα/γαντια κλπ κλπ κ ο γαντζος μπροστα υπερφορτωνεται.
Μιλαμε για βαρη τωρα απο φρουτα κ λαχανικα οχι χαζομαρες. :lol:

motojojo
29/04/2021, 14:44
Ααα για λαική πάω πάσο!

Lioulios
29/04/2021, 14:46
Αν και εχω και εγω τα τελευταια 11 χρονια, δεν ειμαι υπερ των σκουτερ.
Χρειαζονται για να μας κανουν τη ζωη πιο ευκολη . Μεχρι εκει.
Αν ομως ειχα κανα 20ρι χιλιαρικα το χρονο παραπανω λ7 απο οτι βγαζω , δεν θα με ενοιαζε να εχω και tl και tmax και οτι αλλη πατατα μου κατεβαινε ...ετσι για το γουστο.
Κουβεντιαζουμε κατι που για τον καθε ενα απο μας εχει διαφορετικη βαρυτητα είτε η αποκτηση ,είτε ο τροπος ή λογος χρισης .
Ποσοι εργενηδες δεν εχουν τεραστια suv ; Ή 1200αρια adv ολομπούκωτα απο τις 1ες-2ρες που δεν εχουν δει ουτε τα διοδια ;
Ας παρει ο καθενας οτι γουσταρει αρκει να το πληρωσει και οι υπολοιποι ας κοιτανε .
Παντως μ@λ@κια να δινεις 8+ για σκουτερ που δεν ειναι σκουτερ
:evil:

kiriakos230978
29/04/2021, 19:31
Θεωρώ ότι από πεντακόσια κυβικά και πάνω όπως και δυκιλινδρο κινητήρα δεν μιλάμε πλέον για σκούτερ αλλά για κανονική μηχανή συμβατική πας ότι ταξίδι θέλεις όσο μακριά και αν είναι το μόνο που προκαλεί κάπως μια δυσαρέσκεια είναι το βάρος των σκούτερ αυτών

panavour
29/04/2021, 20:55
427693

bros 650
30/04/2021, 00:02
Λαϊκή και σούπερ μάρκετ πάει η γυναίκα μου.

g_m900
30/04/2021, 00:50
τραβανε πιο πολυ το γυναικειο φυλο.:a56:

Tα ΤDM τραβανε τα γκομενακια...
Νομος!!!
Οχι επειδη εχω αλλα επειδη το εχω δει!!!
Με παρακαλαγε ενας φιλος να του το δωσω γιατι μια γκομενα του ειχε πει "Αν εχεις tdm με akrapovic και με πας βολτα τοτε θα περασουμε καλα"
Πηδουσε αλλος με το δικο μου μηχανακι... χαχαχα.

Τωρα βεβαια θελουν απλωμα τα κοριτσια στην "μπανιερα" και άπλα ωστε να χωραει και το σκυλι στην αγκαλια για το απαραιτητο Insta story. Λογικο να εχουν απήχηση τα σκουτερ.

panavour
30/04/2021, 10:09
Tα ΤDM τραβανε τα γκομενακια...
Νομος!!!
Οχι επειδη εχω αλλα επειδη το εχω δει!!!
Με παρακαλαγε ενας φιλος να του το δωσω γιατι μια γκομενα του ειχε πει "Αν εχεις tdm με akrapovic και με πας βολτα τοτε θα περασουμε καλα"
Πηδουσε αλλος με το δικο μου μηχανακι... χαχαχα.

Τωρα βεβαια θελουν απλωμα τα κοριτσια στην "μπανιερα" και άπλα ωστε να χωραει και το σκυλι στην αγκαλια για το απαραιτητο Insta story. Λογικο να εχουν απήχηση τα σκουτερ.

οι εποχες αλλαζουν,αλλαζουν και οι επιθυμιες,στην εποχη μου μαμουσαν οι εχοντες BOLDOR.:lol:

toyar
30/04/2021, 10:30
προφανως προκειται για συντονισμο παλινδρομικων δυναμεων πρωτης και δευτερας ταξεως με συγκεκριμενα σημεια της γυναικειας ανατομιας

panavour
30/04/2021, 16:10
Οπως ειχε πει (νομιζω) ο Μεγας Ναπολεων,ερωτωμενος για τι ειναι αυτο που εξιτάρει την γυναικα?
Η εξουσια.
Φαινεται οτι καποιες μηχανες δηλωνουν αντρες που εχουν εξουσια.

g_m900
30/04/2021, 20:46
προφανως προκειται για συντονισμο παλινδρομικων δυναμεων πρωτης και δευτερας ταξεως με συγκεκριμενα σημεια της γυναικειας ανατομιας
Ναι το κανει αυτο το 2κυλινδρο...

STF
03/05/2021, 15:51
Γιατί με τα mega-scooter δεν ταξιδεύεις; Ενώ παράλληλα εξυπηρετούν τη καθημερινότητα ενός οικογενειάρχη στα ψώνια και στη μετακίνηση στο γραφείο με βροχή.

Φυσικά και είναι υπερβολικό να πάρει mega-scooter κάποιος αν δεν βγαίνει ποτέ από τα τείχη της πόλης. Μήπως δεν είναι υπερβολικό να έχει SS και να μη βγαίνει από τα τείχη; Μήπως για τους ίδιους λόγους δε θα ήταν υπερβολικό ένα mega-on/off; Δικαίωμα του καθενός να αγοράσει ότι θέλει αφού δεν ενοχλεί το διπλανό του.

Άλλο θέμα είναι οι ατομικές προτιμήσεις του καθενός και άλλο θέμα είναι αν μπορούν ή δε μπορούν να καλύψουν ανάγκες, ας μην είμαστε ισοπεδωτικοί. Δηλαδή χαζεύεις ένα CB500X (που μια χαρά μηχανή είναι) και τα βλέπεις τα 7,5 χιλιάρικα και σε ένα TL500 δεν τα βλέπεις; Μη τρελαθούμε κιόλας.

Για την αίσθηση που προσφέρει μια μοτοσυκλέτα σαφώς και υπάρχει διαφορά αλλά καταλαβαίνουμε όλοι ότι κάποια πράγματα είναι θέμα προτεραιοτήτων που θέτει η πραγματικότητα της ζωής του καθενός από εμάς.
Τώρα όποιος αρέσκεται να κουνάει το δάχτυλο στο κορόιδο που επέλεξε να εξυπηρετηθεί με κάτι άλλο.... δε νομίζω ότι χωρούν λόγια. Δεν είναι μοτοσυκλέτα, είναι σκούτερ. Δεν είναι μοτοσυκλέτα είναι αυτοκίνητο. Δεν είναι μοτοσυκλέτα είναι ποδήλατο. Ε, και;