PDA

View Full Version : Χαμένα εργαλεία



tools
13/05/2021, 17:25
γεια χαρα, γνωριζει καποιος καποια σελιδα που μπαινουν αγγελιες για χαμενα εργαλεια?
βρηκα χτες στο λιμανι της ηγουμενιτσας κατι που αν το εχανα, δεν θα μου αρεσε πολυ...

o_gavros
13/05/2021, 17:28
Με το λιμενικό εκεί μίλησες;
Εγώ από εκεί θα ξεκιναγα και μετά με καμία εταιρεία που έχει μπουθ εκεί.

tools
13/05/2021, 18:00
οχι δεν μιλησα με αυτους, στην μεση του δρομου ηταν, κοντεψα τα το πατησω. αλλα θα ψαξω τηλ των εκδοτηριων, αν ηταν καποιος που πηρε καραβι ισως το ψαξει εκει.

STF
13/05/2021, 18:11
Ξεκινώ με συγχαρητήρια για τη πρόθεση σου.
Πάντως αν δε σου κάνει κόπο δε θα ήταν κακή ιδέα η επίσκεψη στο λιμενικό όπως έγραψε και ο o_gavros, αν έχανα κάτι σημαντικό θα πήγαινα να ρωτήσω αν το έφερε κάποιος.

tools
14/05/2021, 10:29
παιδια ευχαριστω για τις ιδεες και δεν χρειαζονται συγχαρητηρια. καλεσα στα εκδοτηρια και των δυο εταιριων, ευγενεστατοι, δυστυχως δεν πηγε κανεις να το ψαξει. μου εδωσαν το τηλ και πηρα και στο λιμενικο. εκει μονο που δεν με εβρισαν γιατι δεν πηγα εκει να το αφησω και πηρα τηλ, πως τωρα εχει διαδικασια (???) αν το ψαξει καποιος, θα πρεπει να με καλεσουν ή να δωσουν το τηλεφωνο μου. τελοσπαντων, την συνειδηση μου την εχω καθαρη. κι αν περασω απο το λιμανι θα τους το παρατησω εκει, να μην τους βαζω και σε ''διαδικασια''...

o_gavros
14/05/2021, 11:23
Δημόσιο being δημόσιο...
Έχω και αντίθετο παράδειγμα όπου εκεί όχι μόνο ξεκούνησαν αλλά μας βοήθησαν ουσιαστικα! Φευγοντας απο Αγκίστρι πριν μερικά καλοκαίρια, φίλος συνηδοτοποιεί ότι δεν έχει μαζί το μπακπακ του (μεγάλο με πολύ πράγμα μέσα) στην έξοδο.
Να μην τα πολυλογώ, μετά απο κάνα 3ωρο τηλεφωνημάτων εκεί στο νησί, πήγε ένας όφισερ (δε θυμάμαι λιμενικός ή αστυνομια) στο λιμάνι (τέλος πάντων εκείνο το μώλο που έχει για να μπαίνοβγαινεις στο φεριμποτ) και βρήκε την τσάντα εκει!
Δεν έμεινε όμως εκεί ο οφισερ, αλλά την έβαλε και στο βραδινό καράβι ώστε να την παραλάβω και να λήξει ο συναγερμός!!!
Το πόσο εντύπωση μου έκανε η στάση τους δε το συζητώ! Οταν σε αντιδιαστολή ο ιδιωτικός υπάλληλος στο μπουθ εκεί στα εκδοτήρια, κατά δήλωση της ίδιας της ναυτηλιακής πάει "όποτε του έρθει"!!!

tools
14/05/2021, 16:57
Δημόσιο being δημόσιο...
Έχω και αντίθετο παράδειγμα

ε ναι, προφανως ειναι που θα πεσεις!

leftos
21/05/2021, 13:47
Αν το πάς στο Λιμενικό να ξέρεις οτι μετά απο 1 χρόνο που δεν το ζητήσει κανείς περνάει στην κατοχή σου.

tzimidis
21/05/2021, 19:06
Αν το πάς στο Λιμενικό να ξέρεις οτι μετά απο 1 χρόνο που δεν το ζητήσει κανείς περνάει στην κατοχή σου.

Αισθάνεσαι ότι υπάρχει πιθανότητα να μείνει εκεί 1 χρονο χωρίς να "το ζητήσει" κάνεις???

leftos
21/05/2021, 20:29
Ναι το αισθάνομαι δεν νομίζω οτι όσο ακριβό και να είναι αυτό το εργαλείο θα βάλει κάποιος δημόσιος υπάλληλος σε κίνδυνο την σκέψη του.
Υπάρχουν εκεί έξω αμέτρητα σκάφη που μπορούν να βάλουν χέρι.