PDA

View Full Version : Benelli 400



pois
23/06/2021, 11:43
Παιδιά τι γνώμη έχετε για τη benelli imperial 400 για πρώτη μηχανή; Μ' αρέσει πολύ το ρέτρο στυλ της, και το σκέφτομαι είναι η αλήθεια. Επίσης είμαι 1,88 και δεν ξέρω αν "χωράω"

ptc
23/06/2021, 11:55
Ετυχε να δω μια απο κοντα προχθες. Ηταν παρκαρισμενη εξω απ΄το μαγαζι που δουλευω και βγηκα να τη χαζεψω. Μεχρι τα τρια μετρα φαινοταν εντυπωσιακη, οταν πλησιασα παραπανω φανηκε η κινεζια της υποθεσης. Ψευτο-νικελ πλαστικα (το υλικο που εχουν τα τηλεφωνα ντουζ πχ, που μοιαζει με μεταλλο αλλα ειναι πλαστικο με γυαλιστερη επιστρωση) και γενικοτερα ποιοτητα κατασκευης που μου χτυπησε ασχημα. Δεν εχω καμια ιδεα φυσικα για το πώς ειναι οδηγικα αλλα μου εκανε κακη εντυπωση αυτο που ειδα.

All I'm saying, αν δεν την εχεις δει απο κοντα κανε μια επισκεψη σε εκθεση και τσεκαρε την. Η εικονα που βλεπεις στις φωτο δεν ειναι αντιπροσωπευτικη.

doctor_john
23/06/2021, 12:39
Παιδιά τι γνώμη έχετε για τη benelli imperial 400 για πρώτη μηχανή; Μ' αρέσει πολύ το ρέτρο στυλ της, και το σκέφτομαι είναι η αλήθεια. Επίσης είμαι 1,88 και δεν ξέρω αν "χωράω"

Xωράς όπως χωράς και σε ένα w650 -850 ή σε μια enfield. Απλή μοτό και εύκολη, αν καλύπτεσαι σε αυτά που θες να κάνεις, πάρε την.

doctoras
23/06/2021, 18:38
Μαρεσει αλλα εχω ενδοιασμούς, ειναι αρκετα βαρύ για τα 19hp, δεν εχω βεβαια εμπειρια οδηγησης αν μπορει να το κινήσει με ευκολία δεδομένου του ροπατου υποτετραγωνου μοτερ
Αν κόστιζε αρκετα λιγοτερο ίσως παρεκαμπτα τα παραπανω χαρακτηριστικά

Tallyban
25/06/2021, 11:24
Πεντακόσια κομμάτια έχουν πουληθεί στην αγορά της Ιταλίας μέχρι τέλος Μαϊου.Δε τα λες και λίγα για βαριά εργατική μοτοσυκλέτα με επιδόσεις παπιού.

panavour
25/06/2021, 11:26
Πεντακόσια κομμάτια έχουν πουληθεί στην αγορά της Ιταλίας μέχρι τέλος Μαϊου.Δε τα λες και λίγα για βαριά εργατική μοτοσυκλέτα με επιδόσεις παπιού.

Αν θες να πηγαινεις μεχρι 125 μια χαρα ειναι εχει και ροπακλα,και κανεις και το κομματι σου.
Περι ορεξεως κολοκυθο-σπανακο-λουκανικο-πρασοτυροπιττα.

sapila racing
25/06/2021, 11:42
Αν θες να πηγαινεις μεχρι 125 μια χαρα ειναι εχει και ροπακλα,και κανεις και το κομματι σου.
Περι ορεξεως κολοκυθο-σπανακο-λουκανικο-πρασοτυροπιττα.

130 τελικη εχει και αυτην την πιανει μετα απο αρκετή ωρα τερμα γκαζι.
Αρα πηγαινει ανετα 110 και οχι 125.

panavour
25/06/2021, 11:49
130 τελικη εχει και αυτην την πιανει μετα απο αρκετή ωρα τερμα γκαζι.
Αρα πηγαινει ανετα 110 και οχι 125.

Για επαρχιακο δικτυο μια χαρα ειναι,για εθνικη οχι.
Και για την ινδια που αρχικως φτιαχτηκε ΑΡΙΣΤΟ.
Αν βαλεις και σκραμπλερολαστιχακια υπεραριστο.
Για μενα που μπηκα στην τριτη ηλικια.60+.
Για τους νεους ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως ΟΧΙ.

doctoras
25/06/2021, 12:18
4.350 € (δεν περιλαμβάνονται τέλη ταξινόμησης)

ειναι πολλά τα "μαρούλια" για αυτό το benelli...αν είχε 3500 με το κλειδί στο χέρι θα τσουλουσε

doctor_john
25/06/2021, 12:22
Γιατί ρε συ Πάνο; όλη την χώρα έχουμε γυρίσει με κλασικές μοτό και μικρές, αρκεί να έχεις αντίστοιχη παρέα ή να ρεμβάζεις μόνος.
Απο εμένα κρίνω που βαριέμαι εύκολα, ποτέ δεν με προβλημάτισε με πόσα ταξιδεύω και οι υπόλοιποι μες τα χαμόγελα ήταν.

Και τα παιδιά που βλέπω τώρα, περισσότερο φοβισμένοι δείχνουν με υψηλές ταχύτητες και κουράζονται εύκολα.

pois
30/06/2021, 16:11
Με το ύψος άρα θα είμαι κομπλέ σωστά; Δε θα περισσέυω ή κάτι;

doctoras
30/06/2021, 16:41
Με το ύψος άρα θα είμαι κομπλέ σωστά; Δε θα περισσέυω ή κάτι;

μεγάλο και ευρύχωρο φαίνεται αλλά και αρκετά χαμηλό, την απάντηση θα την δώσεις εσύ και μονο αν πας στην αντιπροσωπεία και το προβάρεις