PDA

View Full Version : U125ABS VS RKF125



steve-o
03/07/2021, 09:45
Καλημερα και καλως σας βρηκα!
ετοιμος να προχωρησω σε αγορα, θα ηθελα την γνωμη σας για τα συγκεκριμενα μοντελα

Daytona U125ABS
Keeway RKF 125

κατεληξα εκει λογο χρηματων και χρησης value for money, απλως ακουω πολλα και διαφορα για τις παραπανω εταιριες, και θα ηθελα μια διαφωτιση

ευχαριστω πολυ

Στεφανος

FotisFz1
03/07/2021, 11:47
Κρινοντας μονο την εμφανιση θα ελεγα
Keeway
Φανταζομαι δεν θα εχουν κ τρομερες διαφορες σε ποιοτητα/αποδοση

ΤάκηςΜπ
03/07/2021, 12:00
Καλύτερα μεταχειρισμένο ένα duke, η ταπεινή μου άποψη.

νεοσσός
03/07/2021, 12:15
Κοντά στα χρήματα που κοιτάζεις, είναι το SYM NH-T 200, αν το υποστηρίζει το δίπλωμά σου. Βγαίνει και σε 125cc, πιο φθηνό.

steve-o
03/07/2021, 12:23
Καλύτερα μεταχειρισμένο ένα duke, η ταπεινή μου άποψη.


τα φοβαμαι πολυ τα μετεχειρα, ειδα πολλα σε αυτοκινητα και φοβαμαι
το λες λογο χαλια ποιοτητας των παραπανω?

steve-o
03/07/2021, 12:25
Κοντά στα χρήματα που κοιτάζεις, είναι το SYM NH-T 200, αν το υποστηρίζει το δίπλωμά σου. Βγαίνει και σε 125cc, πιο φθηνό.

δεν ειναι καλυτερα τα υδροψυκτα? δεν ξερω ετσι εχω ακουσει, αλλα το ειδα και το συμ

ΤάκηςΜπ
03/07/2021, 12:37
τα φοβαμαι πολυ τα μετεχειρα, ειδα πολλα σε αυτοκινητα και φοβαμαι
το λες λογο χαλια ποιοτητας των παραπανω?

Ναι, δεν συγκρίνεται η ποιότητά τους.

Με λίγα παραπάνω χρήματα παίρνεις το απλό -πλην τίμιο- cb125f ολοκαίνουργιο. Μπορεί να μην είναι τόσο flashy όσο τα άλλα, αλλά -για μένα- είναι έτη φωτός καλύτερο μακροπρόθεσμα.

steve-o
03/07/2021, 12:45
απτα ελαχιστα που δεν μου αρεσουν καθολου ειναι το cb χαχαχαχα, το μακροπροθεσμα δεν με ενοχλει, με ενοχλει αν απτην αρχη θα εχω θεματα με τις παραπανω εταιριες, σε ευχαριστω παρα πολυ παντως :a012:

sanctusan
03/07/2021, 13:20
Ναι, δεν συγκρίνεται η ποιότητά τους.

Με λίγα παραπάνω χρήματα παίρνεις το απλό -πλην τίμιο- cb125f ολοκαίνουργιο. Μπορεί να μην είναι τόσο flashy όσο τα άλλα, αλλά -για μένα- είναι έτη φωτός καλύτερο μακροπρόθεσμα.

+600

Είμαι πολύ σνομπ με τις δευτεράτζες.
Μεταχείρο ή δώσε κάτι παραπάνω για κάτι επώνυμο.

Γράφω απλά την άποψη μου και δεν προσπαθώ να ανοίξω μία κουβέντα που έχουμε κάνει πολλές φορές εδώ μέσα.

steve-o
03/07/2021, 13:24
+600

Είμαι πολύ σνομπ με τις δευτεράτζες.
Μεταχείρο ή δώσε κάτι παραπάνω για κάτι επώνυμο.

Γράφω απλά την άποψη μου και δεν προσπαθώ να ανοίξω μία κουβέντα που έχουμε κάνει πολλές φορές εδώ μέσα.

μακαρι να ειχα παραπανω χρηματα, αλλα λεω να τα διαθεσω για εξοπλισμο καλυτερα, κατεληξα στα 2 αυτα λογο χρηματων και λογο του οτι θελω απλα κατι ομορφο ευελικτο να πηγαινω στην δουλεια μου μες την πολη, ετσι ηρθαν τα δυο μοντελα αυτα, και αναρωτιεμαι πιο απο τα δυο γτ δεν ξερω τις εταιριες

phovos
05/07/2021, 04:26
Αν ψαχνεσαι για 125cc και δεν σου αρέσει το cb125f ρίξε μια ματια και στο Yamaha ys125.

steve-o
05/07/2021, 16:09
Αν ψαχνεσαι για 125cc και δεν σου αρέσει το cb125f ρίξε μια ματια και στο Yamaha ys125.

αν σου πω οτι μου φαινοντε ιδια με το cb? τοσο χαλια η κινα?
κατεληξα σε αυτα τα δυο, μη παρω μετεχειρο και βγει φολα, να παρω ενα καινουριο να κανω τη δουλεια μου 3-4 χρονια

masterone
05/07/2021, 21:26
αν σου πω οτι μου φαινοντε ιδια με το cb? τοσο χαλια η κινα?
κατεληξα σε αυτα τα δυο, μη παρω μετεχειρο και βγει φολα, να παρω ενα καινουριο να κανω τη δουλεια μου 3-4 χρονια

Το εκανα και εγω πριν λιγα χρονια με το ιδιο σκεπτικο και το μετάνιωσα. Πλεον μονο γιαπωνεζικο και ας είναι και μεταχειρισμένο. Το οτι καταφερα και το πουλησα το κινεζικο ηταν μεγάλη φ...κ....λια. Σε ενα χρονο κατοχης ποιο πολυ το εβλεπε το συνεργείο παρά εγώ.

phovos
06/07/2021, 06:46
αν σου πω οτι μου φαινοντε ιδια με το cb? τοσο χαλια η κινα?
κατεληξα σε αυτα τα δυο, μη παρω μετεχειρο και βγει φολα, να παρω ενα καινουριο να κανω τη δουλεια μου 3-4 χρονια

Όχι, δεν απορριπτω τα κινέζικα συλλήβδην, απλως το u125 το θεωρώ πολύ φρέσκο για να ξέρουμε τι θα βγει και εφόσον παιζει Yamaha καινουριο στα ίδια χρήματα, στα ιδια κυβικά αξίζει να το ψαξεις. Δεν έχει τον ίδιο εξοπλισμό αλλά είναι Yamaha και κυκλοφορεί ηδη αρκετά χρόνια. Εγώ σκεφτόμουν να πάρω το g155 αλλά λέω να περιμένω λίγο να δω πως θα πάει (αν και δεν έχουν αναφερθεί προβλήματα ως τώρα).

steve-o
07/07/2021, 15:32
σας ευχαριστω πολυ ολους, μαλλον θα καταληξω στο keeway, να ειστε καλα

doctoras
08/07/2021, 07:53
σας ευχαριστω πολυ ολους, μαλλον θα καταληξω στο keeway, να ειστε καλα

καλα θα κάνεις.
εγω θα πρότεινα όποιο προσφέρει περισσότερο εξοπλισμό-τεχνολογία νομίζω το zontes υπερέχει και κοστίζει λιγότερο

steve-o
08/07/2021, 16:21
καλα θα κάνεις.
εγω θα πρότεινα όποιο προσφέρει περισσότερο εξοπλισμό-τεχνολογία νομίζω το zontes υπερέχει και κοστίζει λιγότερο

απλως απο οτι μου λενε ολοι η keeway, ειναι πιο "εταιρια" και θα ειναι πιο ευκολο το ανταλλακτικο, κατα τα αλλα παρομοια ειναι αν εξαιρεσεις κατι χαζα που θα χαλασουν γρηγορα οπως την ηλεκτρικη ταπα βενζινης :confused: