PDA

View Full Version : Harley street rod 750ultra x 2019



kiriakos230978
09/07/2021, 13:46
//429359
Πριν μέρες έγινα κάτοχος αυτής της κουκλας

kiriakos230978
09/07/2021, 13:54
Θετικά -δυναμη σταθερότητα οδήγησης εμφάνιση ήχος και αίσθηση Harley
Αρνητικα-ζεστη σαν ηφαίστειο βάρος άνεση συνεπιβάτη καθόλου όχι μέτρηση βενζίνης
Και τελευταία η κλήση του σώματος ελαφρώς μπροστά για κάποιους θετικό άλλους αρνητικό
Ίσως η καλύτερη street cafe μηχανή μέχρι τώρα αφού έχει και τιμή προσιτή κάτω των εννιά χιλιάδες

harris_x
09/07/2021, 14:02
Καλοτάξιδο το εργαλείο!

:beer::beer::beer:

karellen
09/07/2021, 14:44
Καλορίζικη και καλοτάξιδη! :beer:
Άλλη εμπειρία τα αμερικάνικα.

CorpseAlive
09/07/2021, 15:34
Κούκλα!! Να την ευχαριστηθείς με καλά και πολλά χιλιόμετρα !!

Tedvj23
09/07/2021, 16:07
:beer:

doctor_john
09/07/2021, 16:09
Mε 'γειές φίλε! Καλά χιλιόμετρα!

Nostradamus
09/07/2021, 16:27
καλα και ασφαλη χιλιομετρα !

THRESH
09/07/2021, 16:32
ωραία, την είχα πάρει μια βόλτα σε ένα demo tour, μου άρεσε παρά τις παραξενιές της

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
09/07/2021, 20:04
Να τη χαρείς :beer:

kiriakos230978
10/07/2021, 07:41
Είναι μια μοτοσυκλέτα που σίγουρα δεν κάνει αρκετά για στενά δρομάκια ανηφόρες να σταματάς συνέχεια και να κόβεις βόλτες σε μικρούς χώρους γενικα μόλις ανέβεις η μηχανήβσου λέει βγες εθνική και πάτα γκάζι επομένως δεν ενδείκνυται για χαλαρή οδήγηση τύπου σκούτερ θέλει γκάζι κάτι που πρέπει να ασχοληθείς για να καταλάβεις την διαφορά μοιάζει με το παραμύθι με το δράκο όταν ανέβηκε ο ήρωας επάνω του πρώτη φορά και ίσα ίσα που απλά ο δράκος ήταν στον αέρα μόλις άφησε τον δράκο να αναλάβει ο δράκος επιτάχυνε με τέτοια ταχύτητα που ήρωας έμεινε με ανοιχτό το στόμα κάτι τέτοιο συμβαίνει και με αυτή την Χάρλεϋ σου λέει πάτα το...βέβαια με όρια πάντα . .

kiriakos230978
10/07/2021, 07:43
Επομένως επιθετική οδήγηση αλλά με όριαββεβαια

doctor_john
10/07/2021, 09:58
Φίλε Κυριάκο όντως θέλει να ανοίγεις λίγο παραπάνω για να αναιρείς το βάρος της, όχι όμως να την διαχειρίζεσαι άγαρμπα όταν είναι κρύα
ή όταν είναι πολύ ζεστή.

Εμένα μου φάνηκε ζεστή σε σχέση με παλαιότερη υδρόψυκτη που είχε ο ίδιος φίλος και θεωρώ λογικό
να ζητήσω απο τον μηχανικό να ελέγξει το μίγμα.
Τα φρένα επίσης με τρόμαξαν μέσα σε πόλη, εκτός δείχνουν αρκετά.
Δεν έχω χλμ με αυτή, μερικές δουλειές έχω κάνει στα πλαίσια του να την κάνω βόλτα περισσότερο.

kiriakos230978
10/07/2021, 10:48
Σίγουρα θέλει περισσότερο άνοιγμα αν συνοπολογισεις ότι είμαι πάνω από εκατό κιλά να πω ότι για την ζέστη υπάρχει ιμάντας θερμομονωτικος εκεί που είναι τα πόδια κοντά γενικά πιστεύω ότι είναι καλό να έχεις κάποια δύναμη και βάρος για να μπορείς να την κουμαντάρεις καλύτερα τις πρώτες φορές μου έσβησε σε ανηφόρα μεεφαλη κλήση και κατάφερα με τον όγκο μου και την δυναμξ μου μα την κρατήσω και να μην γίνει ζημιά καθώς άρχισε να γέρνει είχα δει ένα βίντεο με κάποια κοπέλα που την οδήγησε και από τα πρώτα δευτερόλεπτα τρομοκρατήθηκε από την συμπεριφορά της μηχανής παρόλο που πατούσε κάτω άνετα οποσδηποτε όχι αγαρμπη οδήγηση και ιδιαίτερα σε κίνηση όπως και να ζει κάποια λάθη θα γίνουν μέχρι να την χειρίζεσαι καλά σίγουρα να πατάς κάτω άνετα και να έχεις δύναμη να πω επιπλέον οδήγηση σε μεγάλες οδούς είναι υπέροχη σου δίνει μια πολύ ιδιαίτερη αίσθηση σιγουρα μια μοτοσυκλέτα για βόλτα η ταξιδακι και όχι για δουλειά βέβαια γιατί θα σε κουρασει

doctoras
10/07/2021, 19:07
Καλοριζικο πολυ ομορφο μηχανακι!
Αυτα που περογραφεις ειναι τεχνικη οταν την βελτιωσεις θα μπορεις να τα κανεις ευκολα και διασκεδαστικά ολα χωρις προβλημα στις επιτόπιες.
Το εχω οδηγήσει και εγω σε ενα τεστ ραιντ. Το μονο που με παραξένεψε και θελει αρκετη εξοικείωση ειναι η θεση οδήγησης. Γιατι ενω τα γόνατα διαγράφουν ορθη γωνια, τα μαρσπιε ειναι ψηλά τοποθετημένα, στο τιμόνι ομως πρεπει να σκύψεις για να πιασεις. Σε σχεση με την χαμηλη σελα τα υπερυψωμένα ποδια και το σκύψιμο μπροστά δημιουργούν μια εμβρυακή σταση οδηγησης αν μπορω να σας το μεταφερω.
Κατα τα αλλα πολυ δυνατο για χαρλει ποιοτικό δουλεμα μοτερ και ραφινατο. Και βεβαια πολυ ομορφο

Viking
10/07/2021, 19:26
Καλοτάξιδος! :beer:

Πολύ όμορφο, καλές βόλτες :sun:

contes di Zante
14/07/2021, 07:27
Αρέσει δεν αρέσει έχει τον χαρακτήρα της πάντως!! Καλά και ΠΟΛΛΑ χιλιόμετρα!!