PDA

View Full Version : καυση βενζινης μηχανης



kiriakos230978
08/08/2021, 21:39
εκανα μερικες μερες πριν ενα τεστ καυσιμων απο τα πρατηρια που πηγαινω αραια και που και διαπιστωσα βεβαια οτι ολλοι την νοθευουν την βενζινη αφου εκανα μετρησεις τα χιλιομετρα μου που διανυσα σε συνδιασμο με την ταχυτητα που ειχα ανα διαστηματα για δεκα ευρω βενζινης σχεδον σε αδεια μηχανη αφου εβαλα σε διαφορα βενζιναδικα διαπιστωσα οτι υπαρχει νοθεια σε ποσοστο τουλαχισρτον 30% και ειμαι αρκετα μαλακος με το ποσοστο ...και ευγενικος...επισης να αναφερω οτι η μηχανη μου καιει σωστα και δεν εχει κανενα προβλημα ειναι σχεδον καινουργια μαλιστα η μηχανη μου καιει μεσω ορο 4,5 λιτρα στα 100 χμ και με δεκα ευρω βενζινης δεν κανω ουτε 80χιλιομετρα πολλες φορες...

yes-u
09/08/2021, 01:20
Καλό θα ήταν τις συγκρίσεις να τις έκανες μετά από κάμποσα επαναλαμβανόμενα γεμίσματα από ίδιο βενζινάδικο και να υπολογίζεις με λίτρα/100χλμ και όχι χρήματα.
Ξεκίνα με ένα βενζινάδικο, και, αφού το κάνεις αυτό για μερικά γεμίσματα, κράτα λογαριασμό από ένα δεύτερο κ.ο.κ. Αν μπορείς, γέμιζε από την ίδια αντλία. Παρ' όλα αυτά, διαφορές μέχρι 10% θα τις θεωρούσα αμελητέες...

Bowleno
09/08/2021, 05:00
Εγώ σταμάτησα στη φράση "για 10 ευρώ"....

o teos
09/08/2021, 12:32
Αν η τιμη της βενζινης δεν ειναι ιδια και στο τελευταιο λεπτο εχεις βγει οφ με το καλημερα στις μετρησεις..κανε ακριβως οτι ειπε ο yes..μετρα με τα λιτρα ανα 100χλμ απο τελειως γεματο ντεποζιτο..