PDA

View Full Version : ΑΓΟΡΑ ΜΗΧΑΝΗΣ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΗ



rickaros
19/08/2021, 04:13
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ , ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΚΩΣΤΑΣ 22 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ.
ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΑ ΤΟΝ ΜΑΡΤΗ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ ΤΟ Α2 ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΜΗΧΑΝΕΣ ΣΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΧΡΗΣΗ
ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΕΝΑ V STORM 650 ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΟΡΙΖΕΙ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΧΩ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΤΟ ΑΣΦΑΛΙΣΩ.
ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ( ΣΕ BUDGET MEΧΡΙ 4000Ε) ON/OFF, ΜΟΤΑRD Ή ΓΕΝΙΚΑ ΨΗΛΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ 94kg 1.95+ .
ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟ ΘΕΛΩ ΨΗΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΤΟΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΙΝΟΜΑΙ ΣΑΝ ΓΟΡΙΛΑΣ :sick: ΠΑΡΟΛΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΓΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΧΡΗΣΗ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ :blush::blush:

Nikos77
19/08/2021, 05:37
Αντε και το ασφαλισες.
Αν τρακάρεις αφού δε σε καλύπτει το δίπλωμα θα είναι σα να μην έχεις ασφάλεια.
Ξέρεις σε τι διαδικασίες μπλέκεις και σε τι κυνήγι μπορείς να 3χεις για την υπόλοιπη ζωή αν χτυπήσεις η τραυματιστεί κάποιος?

o_gavros
19/08/2021, 07:37
Μην γράφεις με κεφαλαία για αρχή και κάτσε στα αυγά σου (στο δίπλωμα που κατέχεις δηλαδή) μέχρι να μπορείς νόμιμα να πάρεις ότι γουστάρεις.

doctoras
19/08/2021, 10:15
δεν γίνεται με το στρομ και οποιοδήποτε άνω των 35kw δεν βγαίνει ασφάλεια, είσαι παράνομος και σε περίπτωση νομικής εμπλοκής μπορεί να χρειαστεί να πουλήσεις κανα νεφρό εσύ ή κάποιος απο την οικογένεια σου.
Αν δε σου λέει τίποτα το παραπάνω μπορείς να το τολμήσεις

νομιμα μπορείς να δεις τα cb500x ή trk502 ή versys 300x και οτιδήποτε ως 35kw (47hp)

contes di Zante
19/08/2021, 18:37
Ασφάλεια για το όχημα βγαίνει αλλά καλύπτει μόνο όποιον το οδηγάει με δίπλωμα ΕΕ σε ισχύ