PDA

View Full Version : ΣεRRες 25-26/09/21 Extreme trackdays by Ζαφειροπουλος



ΟΚΤΑΝΙΟ
19/08/2021, 18:16
Νεα ασφαλτος, μαυρη μαυριλα κατραμι πισσα, μπζηνεται κανεις? :D

(εχω να ανεβω απο το '13. Αν δεν ανεβω κ τωρα, ΘΑ σαλταρω. Τελος)

peterTHErider
20/08/2021, 11:30
άλλο είναι το θέμα αλλά η παρέα μου και εγώ θα ανέβουμε μια βδομάδα νωρίτερα στου χάλαρη...

panos_zip
21/08/2021, 22:38
Αν ημουν Ελλάδα θα ανέβαινα και εγώ. Ευελπιστώ να είμαι πιάσω το γενάρη να πιάσω τη σεζόν από την αρχή.

Καλά να περάσετε!

DrIoannis
22/08/2021, 17:03
Κάτι θα κάνω αλλά δεν ξέρω ακόμη πότε ακριβώς (Χάλαρης-Ζαφειρόπουλος). Σαφώς και δεν θα μείνω μόνο 2 ημέρες αλλά 4+.Να δούμε και η νέα άσφαλτος τι παίζει μην έχουμε πάλι τα ίδια όπως προ 9 χρόνια...

ΟΚΤΑΝΙΟ
22/08/2021, 17:52
Αντε ρε ντοκ, για θυμήσου πόσες φορές το κανονιζες κ ολο κάτι τύχαινε κ το ανέβαλλες

billyka
22/08/2021, 22:32
Ενα διημερο τρακντει τι θα μας κοστισει?Δεν μιλαω μονο για κοστος συμμετοχης

Pew
23/08/2021, 00:59
Ενα διημερο τρακντει τι θα μας κοστισει?Δεν μιλαω μονο για κοστος συμμετοχης

Εξαρταται το μηχανακι, το επιπεδο σου, αν εισαι φαγανος και που θα μεινεις.

billyka
23/08/2021, 10:16
Το μηχανακι ειναι 1000,τα λαστιχα του ειναι καινουργια,σχετικα με πιστα ειναι ασχετος,απο φαι ειμαι οικονομικος και εχω να μεινω καπου δεν θα χρειαστω ξενοδοχειο.Επισης απο εξοπλισμο μπουφαν γαντια εχω αλλα δεν ειναι δερματινα,παντελονι μποτες δεν εχω, οποτε δεν ξερω μαλλον θα χρειαστει να νοικιασω και εξοπλισμο.Μετα το διημερο τα λαστιχα θα ειναι για αλλαγη?Γιατι αυτο και μονο ανεβαζει το ποσο κατακορυφα

Pew
23/08/2021, 11:01
Τα ελαστικα φθειρονται αναλογα τον τυπο τους, το οδηγικο σου στυλ και εν κατακλειδι το ποσο γρηγορα γυρνας. Θα σου βγαλουν σιγουρα το διημερο αν οι χρονοι σου δεν κατατασσοντσαι στους εμπειρους, ποσο μαλλον αν μπαινεις 1η φορα. Σαν 1η φορα, η μεγαλυτερη συμβουλη που εχω να σου δωσω ειναι να οδηγας με ροη και κανοντας χρηση ολου του πλατους ψαχνοντας τις σωστες γραμμες. ΜΗΝ ανοιγεις ασκοπα το γκαζι να ξεχαρμανιασεις, τρως αδικα λαστιχο!

Ενοικιαση ρωτας και μαθαινεις... κανα 60αρι η μερα νομιζω ειναι?? Πρεπει παντως να εχεις δερματινα για να μπεις.

Λαστιχα παντως σιγουρα δε θα χρειαστεις αν οπως λες ειναι φρεσκα με πελμα. Ενα καλο ελεγχο σε φρενα, υγρα και βιδες κανε!

sapila racing
24/08/2021, 12:34
Για Ζαφειροπουλο με βλέπω μαζι με την παρεα.

peterTHErider
27/08/2021, 16:41
μην κανονιζετε τιποτα για σεπτεμβριο...
απο οτι ακουγεται πηγε στραβα η ασφαλτοστρωση και πρεπει να ξαναγινει...

Pew
27/08/2021, 17:31
μην κανονιζετε τιποτα για σεπτεμβριο...
απο οτι ακουγεται πηγε στραβα η ασφαλτοστρωση και πρεπει να ξαναγινει...

ΠΕΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΡΟΛΛΑΡΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ !!!!


430359

peterTHErider
27/08/2021, 18:31
δυστυχως δεν κανω πλακα...

Pew
27/08/2021, 18:32
δυστυχως δεν κανω πλακα...
Κατσε βρε Peter ... η πιστα ουσιαστικα δεν πατηθηκε ακομα!


Απο που ερχεται η πληροφορια που μας μεταφερεις;;
Τι ακριβως πηγε στραβα;;

peterTHErider
27/08/2021, 18:39
δεν ξερω τι πηγε στραβα η μαλλον ολοι ξερουν το προβλημα με τον υδροφορο οριζοντα της περιοχης.λεπτομεριες δεν ξερω αλλα ενημερωθηκα πως ο χαλαρης εχει αρχισει τις ακυρωσεις...τωρα μακαρι να το διορθωσουν αμεσα...

aris19
27/08/2021, 18:44
Μπορώ να επιβεβαιώσω αυτά που λεει ο peter, με ενημέρωσαν πριν λίγο από το CSS ότι δεν θα γίνει το σχολείο που ήταν προγραμματισμένο για 4-5 Σεπτέμβρη λόγω προβλήματος με τη νέα άσφαλτο.

ΟΚΤΑΝΙΟ
27/08/2021, 18:59
:bawl:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
γελαω για να μην αρχισω να κλαιω :mad:

lospsi
27/08/2021, 19:33
Αν και δεν είχα σκοπό να ανέβω, τώρα ή στο άμεσο μέλλον, είναι μάλλον αποκαρδιωτικό να ξανασυμβούν τα ίδια πράγματα.

ΟΚΤΑΝΙΟ
27/08/2021, 19:56
Θελω να τους παρω τηλεφωνο να τους ρωτησω......
.
.
.
.
.
.
.
τι στο μπουΝτζο κανατε λαθος και αυτη τη φορα?

BLiTzER
27/08/2021, 20:36
Έτσι δουλεύει εδώ η φάση. Γιατί να πληρώσεις έναν εργολάβο όταν μπορείς να πληρώσεις 3; :lol:

FotisFz1
27/08/2021, 20:51
ρε παιδια αυτοι λενε ολα καλα
στο fb
Τι φαση;

430363

Viking
27/08/2021, 21:12
μήπως απλά δεν έχουν τελειώσει?

aris19
27/08/2021, 22:22
μήπως απλά δεν έχουν τελειώσει?

Πάντως από το CSS μου έδωσαν να καταλάβω ότι ενώ είχαν τελειώσει υπήρξε πρόβλημα με την καινούργια άσφαλτο. Προσωπικά δεν πιστεύω κανέναν από τους δυο: Το CSS έχει λόγο να πει ψέματα στα πλαίσια του "δεν φταίω εγώ" καθώς είχε ακυρωθεί το σχολείο και το Μάιο λόγω μέτρων κατά του Covid-19. Από την άλλη η πίστα μπορεί να λέει ψέματα για να αποποιηθεί την αποτυχία (αν υπήρξε προφανώς), σε φάση "παιδιά όλα εντάξει, όλα πάνε βάσει προγράμματος". Δεν αποκλείω κανένα από τα παραπάνω.

DrIoannis
27/08/2021, 22:47
Το πρόγραμμα για τον ασφαλτοτάπητα ήταν κλείνουμε 15 Ιούνη ανοίγουμε 1 Σεπτέμβρη...χονδρικά. Τα ίδια είχαμε και το 12 αν θυμάμαι καλά. Ελπίζω η συνέχεια να μην είναι αντίστοιχη.


Αν ισχύει το χρονοδιάγραμμα που περιγράφει το βίντεο τέλη Σεπτέμβρη θα παραδοθεί...

https://www.youtube.com/watch?v=5qIvC9bA6oQ

lospsi
27/08/2021, 23:44
Ρε μπας και την ασφαλτόστρωση την ανέλαβε ο Σαουδάραβας πρίγκιψ της Tanal/Aramco και το έχουν χούι εκεί να καθυστερούν τις παραδόσεις???
:)

peterTHErider
27/08/2021, 23:47
Το πρόγραμμα για τον ασφαλτοτάπητα ήταν κλείνουμε 15 Ιούνη ανοίγουμε 1 Σεπτέμβρη...χονδρικά. Τα ίδια είχαμε και το 12 αν θυμάμαι καλά. Ελπίζω η συνέχεια να μην είναι αντίστοιχη.


Αν ισχύει το χρονοδιάγραμμα που περιγράφει το βίντεο τέλη Σεπτέμβρη θα παραδοθεί...

https://www.youtube.com/watch?v=5qIvC9bA6oQ

το χρονοδιαγραμμα που περιγραφει ο τυπος μιλαει για 1η σεπτεμβρη ΙΣΩΣ και νωριτερα.
σιγουρα κανανε παπαρια και πανε να το μπαλωσουν με φασεις και κολοκυθια.
εκτος απο το css ειχε και αλλα 2 τρακντεις κλεισμενα που ακυρωνονται.οποτε ειναι προφανες ποιος εκανε τη μαλακια.

DrIoannis
28/08/2021, 04:19
Βασικά το βιντεάκι είναι λίγο μπερδεμένο "...εχθές τελείωσαν"...11/8, "...και "...θέλει τουλάχιστον 1 μήνα να μην πατηθεί..." δηλ τουλάχιστον μέχρι 12/9.
Βέβαια είναι λίγο ύποπτα τα όσα γίνονται. Ελπίζω να διορθωθεί αν υπάρχει πρόβλημα γιατί πραγματικά είναι μεγάλο κρίμα...

(έχετε καταλάβει ότι είμαι σε φάση άρνησης ε;:facepalm:)

sapila racing
28/08/2021, 21:51
Αντε παλι... :rolleyes:

νεοσσός
28/08/2021, 22:18
"...εχθές τελείωσαν"...11/8, "...και "...θέλει τουλάχιστον 1 μήνα να μην πατηθεί..." δηλ τουλάχιστον μέχρι 12/9.
Γιατί τόσο πολύ καιρό;

lleonidas
29/08/2021, 10:15
Κλειστή θα παραμείνει η πίστα των Σερρών που αναμενόταν να ανοίξει τον Σεπτέμβριο με νέα άσφαλτο, τουλάχιστον για το πρώτο μισό και ίσως και ολόκληρο τον επόμενο μήνα. Η διαχειριστική αρχή θέλει να παραλάβει το καλύτερο οδόστρωμα που είχε ποτέ η πίστα, και έχουν εντοπιστεί σημεία που χρειάζονται αποκατάσταση μετά την ολοκλήρωση της νέας ασφαλτόστρωσης.

Η δέσμευσή τους είναι να έχουν αψεγάδιαστο οδόστρωμα που θα προσφέρει την μέγιστη δυνατή πρόσφυση και θα κρατήσει για πάρα πολύ καιρό, κι έχοντας αυτό το στόχο κρίνουν πως οι εργασίες πρέπει να συνεχιστούν. Τις πρώτες ημέρες του επόμενου μήνα θα υπάρχει πιο σαφής εικόνα για το πότε θα ολοκληρωθούν οι εργασίες και για το βαθμό της αποκατάστασης που χρειάζεται να γίνει.

Ήδη οι προγραμματισμένες εκδηλώσεις για τον Σεπτέμβριο έχουν ακυρωθεί, τουλάχιστον για το πρώτο δεκαπενθήμερο και στόχος είναι να μην υπάρχει νέα καθυστέρηση. Με την πάροδο των ημερών που το οδόστρωμα πρέπει να παραμείνει απάτητο, θα ακολουθήσουν και οι υπόλοιπες εργασίες καλλωπισμού της πίστας και διόρθωσης των κέρμπ και στο τέλος οι επισκέπτες και οι αγωνιζόμενοι θα μπορούν να απολαύσουν την καλύτερη πίστα των Βαλκανίων σε τελείως καινούρια κατάσταση. :smokin:

Πηγή (https://www.motomag.gr/news/epikairotita/aytokinitodromio-serron-kathysteriseis-stin-paradosi-tis-asfaltostrosis)

sapila racing
30/08/2021, 14:05
Ακούω περιεργα πραγματα κι εχω αρχισει κι ανησυχω πολύ πλέον....

DrIoannis
30/08/2021, 15:54
...και 7/10 θα έχουν Παγκόσμιο Drift σε φρεσκοστρωμένη πίστα. Μάλιστα...:a014:

peterTHErider
30/08/2021, 21:50
Ακούω περιεργα πραγματα κι εχω αρχισει κι ανησυχω πολύ πλέον....

ακουσες κατι αλλο απο αυτα που λεμε;

sapila racing
31/08/2021, 08:11
ακουσες κατι αλλο απο αυτα που λεμε;

Ναι. Φαίνεται οτι δεν πήγε καλά το πράγμα δυστυχως.
Μακαρι να διαψευστω!

kouk
31/08/2021, 09:05
Πείτε.... Το χετε μυστικό; Δεν θα παρεξηγησουμε και να μην είναι αληθεια

Nitse3
31/08/2021, 09:47
Δηλαδή τι δεν πήγε καλά;; Πόσο ακριβώς επιστήμη είναι το στρώσιμο μιας πίστας;; Πρέπει να προσλάβουν ειδικό εργολάβο και ειδικό συνεργείο και αυτοί παίρνουν τον εργολάβο που βουλώνει τις τρύπες μετά το πέρασμα καλωδίων στην άσφαλτο; Πρέπει να προσλάβουν την Τερνα ή τον Ακτωρ και αυτοί κάνουν τη δουλειά με την Παπαδόπουλος ΜΕΠΕ;;

ΟΚΤΑΝΙΟ
31/08/2021, 09:51
Σκαω να μαθω πως το '98 τα καταφεραν, και τωρα τα εκαναν (κΣανα) σκατα :confused:

Pew
31/08/2021, 10:54
Εγω 1η και τελευταια φορα σε αυτο το thread ρωτησα τι πηγε στραβα και ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ.

Εκτος απο την επισημη ανακοινωση που αναρτηθηκε σε screenshot... δεν υπαρχει κατι αλλο.

Θεωρω πως οι ειδησεις και γενικα οι πληροφοριες πρεπει να συνοδευονται απο μια εγκυρη πηγη.
Καποια στιγμη πρεπει να σοβαρευτουμε....

sapila racing
31/08/2021, 11:06
Εγω 1η και τελευταια φορα σε αυτο το thread ρωτησα τι πηγε στραβα και ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ.

Εκτος απο την επισημη ανακοινωση που αναρτηθηκε σε screenshot... δεν υπαρχει κατι αλλο.

Θεωρω πως οι ειδησεις και γενικα οι πληροφοριες πρεπει να συνοδευονται απο μια εγκυρη πηγη.
Καποια στιγμη πρεπει να σοβαρευτουμε....

Οι πληροφορίες που εχω ερχονται απο ανθρώπους που ασχολούνται με το αθλημα και τα trackdays αλλά δεν ειναι επιβεβαιωμένες φυσικά, γι αυτο και δεν γραφω αλλα.
Στην πορεία θα τα μαθουμε όλα.

Το οτι στο FB της πίστας γραφουν οτι όλα πανε καλά δεν λεει και πολλά.
Αν ολα ηταν καλά η πίστα θα ανοιγε 1η Σεπτεμβρίου όπως ηταν προγραμματισμένο να ανοίξει και δεν θα είχαν ακυρωθεί και τα προγραμματισμένα track days του Σεπτέμβρη.
Ισως ειμαστε καχύποπτοι, αλλά αυτοί μας εκαναν καχύποπτους μια και την ξαναπατήσαμε το 12 που μείναμε χωρίς πιστα για 2 χρόνια.

Pew
31/08/2021, 11:23
Συμφωνω απολυτα σε αυτο που λες!!!
Η ενσταση μου ομως, αφορα τα οσα γραφουμε και μεταφερουμε απο τριτους.
Οπως δεν τρωμε αμασητα τα οσα επισημα γραφονται, ας μην αναμεταδιδουμε ο,τι ισχυριζεται ο καθενας ακομα και εντος χωρου.
Δε συμφωνεις;

peterTHErider
31/08/2021, 11:41
Συμφωνω απολυτα σε αυτο που λες!!!
Η ενσταση μου ομως, αφορα τα οσα γραφουμε και μεταφερουμε απο τριτους.
Οπως δεν τρωμε αμασητα τα οσα επισημα γραφονται, ας μην αναμεταδιδουμε ο,τι ισχυριζεται ο καθενας ακομα και εντος χωρου.
Δε συμφωνεις;

η πιστα επισημα θα πει οτι μπορει για να μην ξεφτυλιστει.
οτι υπηρχε ενα προγραμμα που ακυρωνεται κατι λεει.
το σημαντικοτερο ειναι πως οι εργασιες ειχαν παει βαση προγραμματος(το βιντεο που ειδαμε αλλα και η ενημερωση της πιστας) και ΞΑΦΝΙΚΑ αρχισανε τα μα-μου και πλεον ΔΕΝ υπαρχει επισημο χρονοδιαγραμμα.Αυτο ξεκαθαρα μας λεει πως τρεχουν να διορθωσουν το συντομοτερο τις αστοχιες που πιθανα προεκυψαν.και δεν θετουν χρονοδιαγραμμα για να μην εκτεθουν παλι.
δεν λεω οτι ντε και καλα εγινε κατι χοντρο(μακαρι δηλαδη) αλλα διαπιστωσανε κατι που ισως χαλαει το τελειο(λες;); )αποτελεσμα και βελτιωνουν.αυτο ειναι το καλο σεναριο γιατι υπηρχει κακο ιστορικο...

DrIoannis
06/09/2021, 14:28
Φίλος ανέβηκε και με ενημέρωσε πως "έβγαλε σαμαράκια" η άσφαλτος και γιαυτό δεν παραδόθηκε το έργο.

peterTHErider
06/09/2021, 20:56
Φίλος ανέβηκε και με ενημέρωσε πως "έβγαλε σαμαράκια" η άσφαλτος και γιαυτό δεν παραδόθηκε το έργο.

ακριβως,αν και ειναι κατι που ειναι πολυ πιθανο να συμβει και θελει διορθωμα.απλα ολο τον αυγουστο που ειδανε το θεμα ο εργολαβος και οι τεχνικοι ηταν διακοπες.για αυτο το θεμα το ειπανε αρχες σεπτεμβρη που γυρισαν.

Acacius
07/09/2021, 01:44
πίστα των Βαλκανίων

Η περίληψη