PDA

View Full Version : Lineage-world Of Warcraft-guildwars



mairi
14/12/2005, 10:32
Asxolite kaneis me ta parapano games?
an nai lvl kai servers plz :)
:D :D :rotflmao: :rotflmao:

EInai arrwstia trelhhhh farming and farming :D

mairi
14/12/2005, 11:06
;) mee


30902

dukeandthecity
14/12/2005, 11:08
ρε κοπέλα μου αφου ολο σε ποστ εισαι και στο φορουμ γιατι δεν πας στο ΚΕΠ να δεις τι θα κανεις με το δίπλωμα. (και μην μου πεις οτι δουλευεις :D )

gojakla
14/12/2005, 11:09
Σε ποιο server στο wow μπαινεις και με τι nick?

mairi
14/12/2005, 11:09
doulevw :)

mairi
14/12/2005, 11:10
genjuros - nick: missvanity (alliance)
neputon - nick: iceangel (horde)

dukeandthecity
14/12/2005, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από mairi
doulevw :)

Καλα, πέρνα απο το λογιστήριο να τα βρουμε

μετα τιμής

Το αφεντικό σου.

mairi
14/12/2005, 11:14
den exw afentiko :) xa0xa0xa0 :evil:

gojakla
14/12/2005, 11:15
Το οτι παιζεις ally το παραβλεπουμε :sick: .
Horde και συγκεκριμενα Tauren FTW.
Στο Shadow Moon. Nick Tadaka...

mairi
14/12/2005, 11:23
se7en and me :)


30907

mairi
14/12/2005, 11:24
emena to horde mou einai undead warlock :D

vassilis88
14/12/2005, 12:44
ston genjuros einai o aderfos mou 60aris undead mage onoma battousai.ego dn paizo.

mairi
14/12/2005, 12:46
;) na ksekiniseis na pezeis..:P

jp79
14/12/2005, 13:24
Edo kamenos me world of warcraft... kamenos diladi:
Twilight Hammer : Tauros (60 Shaman) Nekros (54 Undead Warlock)
Bloodhoof: Ximaros (60 Tauren Druid)
Kai diaforous alloys mexri 35 lvl
:wave2: :wave2: :wave2:

vassilis88
14/12/2005, 21:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από mairi
;) na ksekiniseis na pezeis..:P

dn ksero mou lene(k to blepo) oti einai trelo kollima k dn ksekollas,opote asto kalytera giati dn exo xrono na liono sto pc tora,
...exoume k mathimata..!:D

GeorgeFZR
14/12/2005, 21:31
Lineage 2 C3

Nick Stoukerman
Lvl 42
Class Dark Avenger:wave2:

Server BnB

mairi
14/12/2005, 22:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από jp79
Edo kamenos me world of warcraft... kamenos diladi:
Twilight Hammer : Tauros (60 Shaman) Nekros (54 Undead Warlock)
Bloodhoof: Ximaros (60 Tauren Druid)
Kai diaforous alloys mexri 35 lvl
:wave2: :wave2: :wave2:

nia alla se pio server paizeis den mas eipes...:confused: :confused:

mairi
14/12/2005, 22:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από GeorgeFZR
Lineage 2 C3

Nick Stoukerman
Lvl 42
Class Dark Avenger:wave2:

Server BnB

xixix iavrio tha peksw ligo l2 mallon :) tha se kanw pm to vradi na dw an eisai mesa! eisai se kapia clan?:confused: :wacko:

jp79
15/12/2005, 07:51
quote:Αρχικά δημιουργήθηκε από jp79
Edo kamenos me world of warcraft... kamenos diladi:
Twilight Hammer : Tauros (60 Shaman) Nekros (54 Undead Warlock)
Bloodhoof: Ximaros (60 Tauren Druid)
Kai diaforous alloys mexri 35 lvl



nia alla se pio server paizeis den mas eipes...

Den eimoyn ksekatharos :) Bloodhoof kai Twilight Hammer einai servers :wave2:

mairi
15/12/2005, 08:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από jp79
Den eimoyn ksekatharos :) Bloodhoof kai Twilight Hammer einai servers :wave2:

swsta :P isos epidi den pezw se aftous en tous pire to matim :P sinwmhh :D :blush:

zephyr1
14/03/2006, 03:08
GUILD WARS


name:Light bathory
Level 20
XP 930.000

Μονο official ολα τα λεφτα.
Αν δεν το παιζεις,παιξτο πληρωνεις μονο το πρωτοτυπο και μετα ολα τσαμπα σε official server.:rotflmao:

:smokin:

lantz
14/03/2006, 06:01
Tauren Warrior lvl 60 στον bloodskalp και πάντα horde!! (Allies suck!:a5: )
Βέβαια, έχω να παίξω πάνω από 5 μήνες.. :D

Sabre
14/03/2006, 07:40
Να το πάμε διαμάχες αυτό νεαρέ? :evil: άντε ξαναμπές θα ανεβάσουν το lvl μέχρι 70.

dartman1980
14/03/2006, 12:50
RE pekste ligo LINEAGE na niosete ti WOW kai mlkies .... :P

PeterMurphy
14/03/2006, 12:52
WOW k CNN k paei legontas ...Afiste ta gameboy re k elate LINE AGE ..:beer: :smokin:

dartman1980
14/03/2006, 12:54
Parte mia GEYSH !!!


http://www.lineage2.com/pds/official/mid/12_13.jpg

Sabre
14/03/2006, 13:22
Δέν έχω παίξει lineage οπότε δέν μπορώ να εκφέρω γνώμη.Αλλά έχω δύο απορίες ρε παιδιά:

Α) γιατί όσους ρωτάω μέσα στο wow (έλληνες και μη) πρώτα έπαιξαν lineage και μετά το γύρισαν στο warcraft?

B) Μήπως έχετε ακούσει νούμερα παικτών στο κάθε παιχνίδι? Το warcraft έφαγε μέχρι και το everquest σε πωλήσεις.Για το lineage πάλι δεν άκουσα τίποτα.

Αν μπορείτε να δώσετε λίγο info παραπάνω σχετικά με το παιχνίδι αυτό (σχέση με το warcraft που γνωρίζω) μένω υπόχρεος

φιλικά :wave2:

dartman1980
14/03/2006, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sabre
Δέν έχω παίξει lineage οπότε δέν μπορώ να εκφέρω γνώμη.Αλλά έχω δύο απορίες ρε παιδιά:

Α) γιατί όσους ρωτάω μέσα στο wow (έλληνες και μη) πρώτα έπαιξαν lineage και μετά το γύρισαν στο warcraft?

B) Μήπως έχετε ακούσει νούμερα παικτών στο κάθε παιχνίδι? Το warcraft έφαγε μέχρι και το everquest σε πωλήσεις.Για το lineage πάλι δεν άκουσα τίποτα.

Αν μπορείτε να δώσετε λίγο info παραπάνω σχετικά με το παιχνίδι αυτό (σχέση με το warcraft που γνωρίζω) μένω υπόχρεος

φιλικά :wave2:

Prota apola se protrepo na to dokimaseis , tha saresei :cool:

A) To lineage einai pio FREE pexnidi mporeis na kinitheis pio eleythera, alla to thema einai oti den yparxei ousiastiko story . Yparxei poly proistoria to pos dimiourgithikan oi xaraktires to pos ftiaxtike o kosmos klp alla mesa sto pexnidi de ta vlepeis ayta. O skopos sou einai na LVLiazeis oloi mera kai na katafereis na pareis ena kastro .Ayto merikous tous kourase epeksan anevasan tous X , Y xaraktires kai meta ti ? TIPOTA ... Opote sou leei as dokimaso kai to WOW na do ti pezei ... opote dokimazoun kati kainourio kai kolane apla ta pramata ....

B) To lineage mporeis na vreis ton client poly eykola sto net kai episis yparxoun polu perisoteroi private server apo oti sto WOW opote mia tetoia katametrisi apoti katalaveneis tha htan an oxi akatorthotoi poly dyskoloi ...

Pistevo pantos oti poly perisoteroi xristes pezoun lineage para WOW !!!!

To WOW einai "pediko" mh pezete ...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Filika ....

zephyr1
14/03/2006, 13:50
Για χαρα .
Καταρχιν να σου πω οτι ολοι ξεκινισαμε με το lineage σε ελληνικους server οι οποιοι ειναι τζαμπα.Μετα απο καποιο καιρο λογω αναβαθμισεων τον server σε πιο καινουργιες version οι χαρακτηρες ειτε σβηνονταν ειτε ξεκιναγαν απο το μηδεν(Βλεπε GLOBAL SERVER).

Βεβαια υπαρχει official server για το lineage το οποιο εχει γινει πλεον C4 αλλα πρεπει να πληρωνεις γυρω στα 10 ευρω τον μηνα.(Ειναι και ο μονος server που αξιζει να παιζεις)

Ετσι οι σοβαροι παιχτες προχωρισαν ειτε σε official lineage με αντιτιμο 10 ευρω εκει εσκασε το world of warcraft παλι με 10ευρω τον μηνα & το Guild wars που αν διαβασες παραπανω παιρνεις μονο το πρωτοτυπο και μετα ολα τζαμπα.Ασε το εχω ξεκινησει εδω και 1 7μηνο και εχω καταστραφει τελειως.

Οσο για το lineage εχει τοσο σουξε γιατι στους ελληνικους server ειναι ολοι Ελληνες & καταλαβαινεις τι γινεται(δες παραπανω)
Αν θες να ασχοληθεις σοβαρα επελεξε οποιοδηποτε παιχνιδι αλλα μονο official(δλδ ο server της εταιριας χωρις lug και προβληματα)
Πιστευω να σε καλυψα
Καλο gaming
Παιξε guild wars xaxaxa



:a2: :a2:

Sabre
14/03/2006, 13:59
Thx για το info φίλε μου :wave2:

αλλά χωρίς quests? βαράτε αλλήλους συνέχεια? κανένα instance παίζει? pvp arena πρέπει να έχει μάλλον ε? δέν ξέρω φίλε....βαρετό ακούγεται,εδώ στο wow έχω πήξει (και φαντάσου είμαι weeekend player - τώρα τον χειμώνα) και μπαίνω μόνο για να σφάξω ανυποψίαστους της (π)ορδής που μπαίνουν σε pvp.θα του ρίξω μια ματιά όμως...

Sabre
14/03/2006, 14:03
μιλούσα για το lineage πρίν. Το guild wars είναι τσαμπέ εεε?

zephyr1
14/03/2006, 14:04
Quest να δουν τα ματια σου
Προσωπικα δεν παιζω ουτε pvp ουτε με τα ζουδια καθομαι με τις ωρες να τα βαζω.

www.guildwars.com

δες γραφικα & θα καταλαβεις
ουφ!
:confused:

dartman1980
14/03/2006, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sabre
Thx για το info φίλε μου :wave2:

αλλά χωρίς quests? βαράτε αλλήλους συνέχεια? κανένα instance παίζει? pvp arena πρέπει να έχει μάλλον ε? δέν ξέρω φίλε....βαρετό ακούγεται,εδώ στο wow έχω πήξει (και φαντάσου είμαι weeekend player - τώρα τον χειμώνα) και μπαίνω μόνο για να σφάξω ανυποψίαστους της (π)ορδής που μπαίνουν σε pvp.θα του ρίξω μια ματιά όμως...

Katarxas yparxoun 4 ypoxreotika quest pou prepei na kaneis alla opos katalaveneis den einai to kyriarxo stoixeio sto pexnidi :winka: Den einai varate allhlous synexeia einai varate terata synexeia kai pou kai pou gia ksek@vloma allhlous (mh ksexnas oti ama skotoseis kapoion pexti o opoios de sexei varesei tote tros poini klp klp tha ta deis mesa ama pekseis). Kai oxi den akougete katholou vareto mpes pekse kai tha deis .PvP arena fysika kai exei ekso apo diafores polhs .

RE mh pezete WOW ... :rotflmao: :lol: :rotflmao: :cool: :rotflmao:

Sabre
14/03/2006, 14:39
Τρελοί gamers εν΄δράσει!!!!

Παιδιά και στο Warcraft με έλληνες παίζω,αλλά πέρα απο τα μπινελίκια που πετάμε στο chat (και ρωτάνε οι ξένοι τι λέμε) δεν μου κάνει μεγάλη διαφορά. Για τα υπόλοιπα θα πάω σε ένα internet cafe και θα ρίξω μια ματιά απο περιέργεια..
Τώρα αν ήθελα να σφάζω μόνο τέρατα και να μην κάνω και πολλά quest η να μην ανεβάζω skills για να φτιάχνω και να πουλάω αντικείμενα θα προτιμούσα κάτι σε ps2 (baldur's gate κλπ)για να έπαιζα μόνος μου η με παρέα.
Μονότονο το grinding λέμε....
το pvp κάνει καλό και εκτός αρένας-όλο το guild κάνει raid στους χλέμπουρες τους προτόγονους (π)ορδή και πέφτει γέλιο.
Ιδωμεν...




:beer:

dartman1980
14/03/2006, 15:26
File mou ama thes na anevazeis skills gia na ftiaxneis antikeimena sto lineage apla pare nano kanei ayto pou akrivos thes. Sto L2 o kathe xaraktiras exei to rolo tou man . Tora an sou aresei na kathese kai na kaneis quest (eleos) ee apla mh pekseis L2 einai allh fash game ... !!!

Ama to deis apo net cafe kai ksekinhseis me 1 lvl xaraktira kai pekseis 2 ores de tha deis apla tpt apo to game ... Na kolas me to L2 de se vlepo opote ..... play FreeCell :lol: :lol: :lol: (plaka kano) :P

vassilis88
16/03/2006, 10:28
to wow einai to kalytero re ola ta alla einai GTP

dartman1980
16/03/2006, 11:16
Kala esy pekse kana final fight kalhtero einai apo to WOW ... :P:P

Pera apo ti plaka tora opos kai na to kanoume to WOW einai pediko alla o kathenas me oti exei ksekinhsei sayto exei kolhsei kai ayto tou aresei .

TO thema einai omos na ta exeis dokimasei ola kai na epilekseis anamesa apo ayta pio einai to kalitero .

Kai to kalitero einai ena : LINEAGE RULEzzzZZZzzz


:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :lol: :lol: :lol:

Sabre
16/03/2006, 13:59
Αυτό με το παιδικό δεν το κατάλαβα ακόμα....Αναφέρεσαι σε επίπεδο δυσκολίας? σε gameplay? η σε σουβλάκι παιδικό? :lol:

dartman1980
16/03/2006, 14:45
Sta grafika kai oti exei na kanei me tous xaraktires .

Sabre
16/03/2006, 15:03
Μεγάλη κουβέντα θα κάνουμε αν αναλύσουμε τι είναι παιδικό και τι όχι και τί ορίζει ένα video game σαν παιδικό.Απλά να παραθέσω την προσωπική μου άποψη ότι περισσότερο μετράει το gameplay παρά τα "όμορφα" γραφικά.Τι να το κάνω αν π.χ το FF έχει υπέροχα γραφικά? με ξενερώνει το turn base combat system.Και άν κατάλαβα καλά (εδώ κρατάω πισινή γιατί δεν έχω παίξει ακόμα) το Lineage δίνει παραπάνω έμφαση σε μάχες παρά (σε αυτο που είναι συνδεμένο τόσα χρόνια σε rpg παιχνίδια) σε ψάξιμο.Αν ήθελα μόνο σκοτομούς με διάλειμα για τσιγάρο θα έπαιζα counterstrike στον ελευθερο χρόνο μου βρε!:wave2:

dartman1980
16/03/2006, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sabre
Μεγάλη κουβέντα θα κάνουμε αν αναλύσουμε τι είναι παιδικό και τι όχι και τί ορίζει ένα video game σαν παιδικό.Απλά να παραθέσω την προσωπική μου άποψη ότι περισσότερο μετράει το gameplay παρά τα "όμορφα" γραφικά.Τι να το κάνω αν π.χ το FF έχει υπέροχα γραφικά? με ξενερώνει το turn base combat system.Και άν κατάλαβα καλά (εδώ κρατάω πισινή γιατί δεν έχω παίξει ακόμα) το Lineage δίνει παραπάνω έμφαση σε μάχες παρά (σε αυτο που είναι συνδεμένο τόσα χρόνια σε rpg παιχνίδια) σε ψάξιμο.Αν ήθελα μόνο σκοτομούς με διάλειμα για τσιγάρο θα έπαιζα counterstrike στον ελευθερο χρόνο μου βρε!:wave2:


Epeidh to psilokourasame to thema pekse kai des gia na mporoume na synenoithoume meta apo mia pio olokliromenh apopsi tou thematos apo ti plevra sou .

SPORAKIAS
20/09/2006, 22:27
παιζει κανεις στο eve?

αν οχι για μπειτε και δειτε λιγο απο eve ;) (www.eve-online.com)

το καλο ειναι οτι εχει ενα server και παιζουν ολοι συχγρονως ;)

Sabre
21/09/2006, 07:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
παιζει κανεις στο eve?

αν οχι για μπειτε και δειτε λιγο απο eve ;) (www.eve-online.com)

το καλο ειναι οτι εχει ενα server και παιζουν ολοι συχγρονως ;)

Εχμμμμμ..... Φαντάζωμαι ότι δεν θα αργήσει να γονατίσει ο εν' λόγο sever.....:winka:

hornet
21/09/2006, 08:23
στο eve online...o server που βλεπετε συνδεεστε ειναι ενα cluster συστημα απο αρκετα μηχανηματα (server) τα οποια ειναι και blade..οποτε μην φανταζεστε κανα pcaki για server...στο eve-online ο server ειναι το ψωμι τους επισης εχουν ενα μεγαλο επιτελειο που κανει αναβαθμισεις και σκεφτεται νεες ιδεες!!

sub_zero
21/09/2006, 09:12
Το κερατό μου.... εγώ γιατί δεν καταλαβαίνω τι γράφει η νεολαία πιό πάνω????


Τόσο πολύ έχω γεράσει γμτ?!?!?!?!......... :( :(

zephyr1
21/09/2006, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
στο eve online...o server που βλεπετε συνδεεστε ειναι ενα cluster συστημα απο αρκετα μηχανηματα (server) τα οποια ειναι και blade..οποτε μην φανταζεστε κανα pcaki για server...στο eve-online ο server ειναι το ψωμι τους επισης εχουν ενα μεγαλο επιτελειο που κανει αναβαθμισεις και σκεφτεται νεες ιδεες!!

19.00 τον μηνα.

Πολλα δεν ειναι?

Sabre
21/09/2006, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
19.00 τον μηνα.

Πολλα δεν ειναι?

Πολλά είναι.....τεσπά το παιχνίδι δείχνει πολύ καλό απο τα screenshots.
Προτιμώ τα 12e του Warcraft και το γεγονός ότι βγαίνει το expansion σύντομα.
Ααααα μην ξεχάσω......

Το Lineage ΙΙ το πήρε φίλος. Και ασχοληθήκαμε αρκετά....
Πολύ καλά γραφικά....
Τπτ άλλο...

:yuck:

Αντε τώρα να ξεθάψω τον rogue μου και να τον επαναφέρω σε ενεργή δράση διότι Χειμωνιάζει σιγα-σιγά :lol: :lol:

zephyr1
21/09/2006, 09:59
Και εγω τον Light Bathory στο guild wars γιατι κρυο λεμε ερχεται μεσα τα κεφαλια.:winka:

hornet
21/09/2006, 10:15
δυστυχως ναι και ειναι ενα θεμα αλλα το eve-online δεν φτιαχτηκε με γνωμονα την ελληνικη πραγματικοτητα που τα θελουμε και τα κανουμε ολα τσαμπα στους υπολογιστες αλλα για ολο τον υπολοιπο κοσμο οπου πληρωνουνε ..γιατι καθονται μεσα!!!