PDA

View Full Version : Beverly 300



Billmata
26/08/2021, 22:09
Καλησπέρα παιδιά έχω το beverly 300 το καινούργιο και μου φάνηκε κάτι περίεργο το πήρα από το μαγαζί πρώτη μέρα και όταν μπήκα στο σπίτι άκουσα το βεντιλατέρ να δουλεύει και από ότι κατάλαβα όταν βγαίνω και μπαίνω δουλεύει συχνά το βεντιλατέρ είναι φυσιολογικό αυτό με το άλλο μηχανάκι που είχα δεν ανέβαζε θερμοκρασία τόσο εύκολα ώστε να ανάψει το βεντιλατέρ

doctoras
26/08/2021, 22:29
είναι αλήθεια πως οι κατασκευαστές ρυθμίζουν το κύκλωμα ψύξης να είναι σταθεροποιημένο σε συγκεκριμένες θερμοκρασίες με το βεντιλατέρ να μπαίνει συχνά.

όμως πήγαινε στο εξουσιοδοτημένο και βάλε τους να σου ανοίξουν το ψυγείο και να εκλέξουν στάθμη ψυκτικού, έχει συμβεί πολλές φορές σε καινούργιο μηχανάκι να έρχεται με χαλαρά κολάρα ή σφιγκτήρες να χάσει ποσότητα υγρού κατα την περίοδο στρωσίματος και και να δουλεύει ακατάπαυστα

lospsi
27/08/2021, 17:52
Καλησπέρα φίλε,
Είχα ακριβώς τον ίδιο προβληματισμό!
Ερχόμενος από Beverly 300 2013 στο μοντέλο 2020, εξεπλάγην όταν διαπίστωσα πόσο εύκολα ανέβαζε θερμοκρασία και έμπαινε το βεντιλατέρ. Πήγα ρώτησα και μου είπαν πως είναι φυσιολογικό, ακόμα και όταν τους είπα ότι το προηγούμενο μοντέλο δεν είχε την ίδια συμπεριφορά.
Ένα χρόνο μετά, συνεχίζει να δουλεύει απροβλημάτιστα, με το βεντιλατέρ να γράφει υπερωρίες το καλοκαίρι :)
Πιθανολογώ λόγω euro4 προδιαγραφών να πρέπει να δουλεύουν πιο ψηλά σε θερμοκρασίες.

Billmata
28/08/2021, 05:19
Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες πήρα τηλέφωνο σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα και μου είπανε ότι είναι πολύ φυσιολογικό γιατί τον θερμοστάτη τον έχουν ρυθμίσει στους 80 βαθμούς.
Εν τω μεταξύ πήγα και στο μαγαζί που το αγόρασα μου είπανε τα ίδια και κοιτάξαμε και το παραφλού το οποίο ήταν εντάξει τώρα δεν ξέρω ελπίζω να πάνε όλα καλά απλά το ψάχνω λίγο παραπάνω τώρα που είναι αρχή.