PDA

View Full Version : Κάβο Ντόρο 10-10-2021



billy84
15/10/2021, 17:46
Ολόκληρη την εβδομάδα παρακολουθούσα τον καιρό και ήλπιζα να μη βγουν αληθινές οι προβλέψεις ώστε να μπορέσω να παρευρεθώ στην πανελλήνια συνάντηση του Ncclub Hellas.Το βράδυ του Σαββάτου τα πράγματα εξακολουθούσαν να δείχνουν χάλια ειδικά απο τη Λαμία και πάνω αλλά και γενικότερα σε ολόκληρη την Ελλάδα.Μέχρι και στην Ερμιονίδα που σπάνια την πιάνει βροχή έδειχνε και εκεί πέρασμα απο καταιγίδες.Δεν το έβαλα κάτω και είπα να πάρω την τελική απόφαση το πρωί της Κυριακής που θα ξύπναγα.Αν τα πράγματα έδειχναν ακόμα χάλια θα ήταν μια απο τις σπάνιες Κυριακές που θα έμενα σπίτι χωρίς να φύγω.

Ξυπνάω το πρωί της Κυριακής και μπαίνω να δω τον καιρό για να ξεκινήσω για Ράχες έστω απο Εθνική.Τζίφος,εξακολουθούσε και έδινε βροχές απο τη Θήβα και πάνω για το υπόλοιπο της μέρας.Κλείνω το τηλέφωνο και ξαπλώνω λίγο ακόμα,κάτι όμως μέσα μου με έτρωγε.Ξανανοίγω μετά απο κανά μισάωρο να δω καιρό στην Εύβοια που είχα συνειδητοποιήσει ότι δεν είχα προσέξει καν μιας και περίμενα-ήθελα να έχει καθαρίσει ο καιρός απο τη Λαμία και πάνω.

Παρατήρησα ότι ο καιρός στη Νότια Εύβοια έδειχνε καλός χωρίς καθόλου βροχή όλη μέρα.Με σύννεφα μεν αλλά μέχρι το μεσημέρι,μετά έδειχνε οτι καθάριζε.

-''Πάλι Κάβο Ντόρο?'' σκέφτηκα προς στιγμή.Είχα γυρίσει 3 χρόνια πριν την περιοχή και αναρωτιόμουν αν είχε να μου δώσει κάτι περισσότερο.Θα μου πει καποιος,το να κάτσω σπίτι στη βροχερή Αθήνα ήταν καλύτερη επιλογή απο τη Νότια Εύβοια?Ε μάλλον όχι... :D



Έτσι λοιπόν ξεκίνησα για τη Νότια Εύβοια οδικώς και κοντά στο Μαρμάρι έκανα μια σύντομη στάση για να τσιμπήσω κάτι πρόχειρο.




431286




Χαμηλά το Πόρτο Λάφια




431287




Συνέχεια μετά την Κάρυστο απο τον παραλιακό δρόμο προς τον Μπούρο.Ο καιρός δείχνει φορτωμένος αλλά είναι εντυπωσιακό το πως απο ένα σημείο και κατω είναι πεντακάθαρος.Σαν τα σύννεφα να μαγνητίζονται απο τα βουνά της Εύβοιας και να αποφεύγουν το πέλαγος.Στο βάθος η Τζια με λιακάδα.Όλα δείχνουν ότι και εδώ θα καθαρίσει μέσα στις επόμενες ώρες.




431288




Ακόμη μια ωραία παραλία της νότιας Εύβοιας.





431289





Δύο διαφορετικοί κόσμοι σε ελάχιστη απόσταση




431290






Άφιξη στον Μπούρο με το παράξενο άγαλμα που αναπαριστά έναν κένταυρο και πάνω του μια νύμφη.Δε βρήκα πληροφορίες ή κάτι που να σχετίζεται με την περιοχή.Μάλλον κάποιος καλλιτέχνης λάτρης του Πηλίου θα κατασκεύασε αυτό το άγαλμα μιας και το Πήλιο είναι το βουνό των Κεντάυρων.






431291






Απο εδώ ξεκινά η χωμάτινη περιπλάνησή μου σε μια απολαυστική διαδρομή την οποία είχα ξανακάνει τον Μάιο του 2018.






https://www.youtube.com/watch?v=HE0x5akYKtE

billy84
15/10/2021, 17:48
Το Καστρί είναι ένας απο τους αρχαιότερους οικισμούς της Εύβοιας γνωστό και ως Γέραιστος ή Γεραιστός.Ο Γέραιστος ήταν γιος του Δία και αδερφός του Ταινάρου και απο αυτόν πήρε το όνομά του ο οικισμός.



431292





Το φυσικό και απάνεμο λιμάνι του χρησίμευε ως καταφύγιο των πλοίων από την αρχαιότητα και είναι συνδεδεμένο με πολλά ιστορικά γεγονότα από την εποχή του Τρωικού πολέμου έως τα χρόνια του Ιουστινιανού.Στο λιμάνι του Γεραιστού βρήκαν καταφύγιο ο Μενέλαος και ο Νέστορας με τους συντρόφους του επιστρέφοντας από την Τροία, ενώ στην περιοχή μάλιστα ο Αγησίλαος, βασιλιάς της Σπάρτης - και ένας από τους μεγαλύτερους στρατηγούς της αρχαίας Ελλάδας - συγκέντρωσε 8.000 στρατό κατά του Αρταξέρξη το 396 π.Χ.

Όμως οι διάφορες επιδρομές που υπέστη κατά καιρούς, κυρίως των κουρσάρων που λεηλατούσαν τις περιοχές του Αιγαίου κατά τον 14ο αι. αλλά και πλοίων που έβρισκαν καταφύγιο, είχε ως αποτέλεσμα να καταστραφεί ότι θύμιζε την σπουδαιότητα αυτής της περιοχής.




431293





Απο εκεί συνέχισα για την παραλία ποτάμι






https://www.youtube.com/watch?v=0uCwSnHJHz0




Κάπου στη μέση της διαδρομής ένα σύννεφο λίγο πιο μέσα στη θάλασσα ευτυχώς δεν έδειχνε τάση να έρθει προς τη στεριά γιατί δεν το έβλεπα και πολύ φιλικό.





431294

billy84
15/10/2021, 17:49
Παραλία Ποτάμι.Κοντά στην ακτή βρίσκεται ένα ναυάγιο στο οποίο είχα βουτήξει παλιότερα.




431295




Εδώ κάποιες υποβρύχιες λήψεις απο τότε





https://www.youtube.com/watch?v=gLKj4MXOltg

billy84
15/10/2021, 17:52
Απο την παραλία ανέβηκα τον ασφαλτόδρομο μέχρι τον Πλατανιστό και απο εκεί κατέβηκα σε μια παραλία που δεν είχα δει την προηγούμενη φορά που βρέθηκα εδώ.Η διαδρομή είναι λίγο μπερδεμένη καθώς περνάει μέσα απο το αιολικό πάρκο.





https://www.youtube.com/watch?v=lGtHltXtcQo




Εδώ ο χωματόδρομος τελειώνει και χρειάζεται λίγο περπάτημα μέχρι την παραλία.Ουσιαστικά πρόκειται για ένα μεγάλο ρέμα που κατεβαίνει απο ψηλά.




431296




431297




Συνεχίζοντας με τα πόδια πια




431298





Η παραλία διακρίνεται.Ονομάζεται Σπηλίτσες ή Λιμνιώνας αλλά επειδή υπάρχουν τουλάχιστον άλλες 3 στην Εύβοια με την ίδια ονομασία είναι προτιμότερο να χρησιμοποιείται η 1η.




431299





Ωραίοι γεωλογικοί σχηματισμοί στα άκρα της





431300





431301





Επίγειος παράδεισος θα έλεγα...




431302





Στην παραλία υπάρχουν αρκετές μικρές σπηλιές και απο εκεί πήρε την ονομασία της




431303

billy84
15/10/2021, 17:55
Απο την άλλη πλευρά



431304




431305




431306




431307




Αυτή η σπηλιά ήταν καλά κρυμμένη και θυμίζει τοπίο απο άλλο πλανήτη!




431308




431309




Απο εδώ και πέρα δεν υπάρχει παραλία αλλά κομμάτια για ψαροντούφεκο!




431310






https://www.youtube.com/watch?v=YwXqvD0CyEY





Η παραλία Σπηλίτσες όπως φαίνεται απο ψηλά.Ο καιρός δείχνει σιγά σιγά να καθαρίζει.




431311

billy84
15/10/2021, 17:58
Συνέχεια απο άσφαλτο μέχρι το Κόμιτο και απο εκεί στο Καψούρι.Μια ταμπέλα για έναν αρχαίο οικισμό μου τράβηξε την προσοχή και μπήκα σε έναν κάθετο χωματόδρομο μέχρι να τον βρώ.





https://www.youtube.com/watch?v=Uy1X-qsnOrU




Εδώ στο τέλος αυτού του χωματόδρομου.Ο οικισμός δε θα είχε βρεθεί ποτέ αν δεν υπήρχε αυτός ο πυλώνας παροχής ρεύματος.Κατα τη διάρκεια τοποθέτησης υπήρχε επίβλεψη απο αρχαιολόγο και έτσι βρέθηκε αυτό το αρχαίο κτίσμα το οποίο υπολογίζεται οτι είχε χρήση απο τον 7ο εως τον 3ο αιώνα π.Χ




431312





Δυσπρόσιτη τοποθεσία.Η πρόσβαση στο κτήριο γινόταν με λίθινες σκάλες στα άκρα του.Οι τοίχοι είναι κατασκευασμένοι με σχιστολιθικές πλάκες που υπάρχουν άφθονες στην περιοχή ενώ υπάρχει μεταξύ τους συγκολητικό υλικό(λάσπη).Στον χώρο βρέθηκαν άβαφα κεραμικά ευρήματα και πιθάρια με ανάγλυφη διακόσμηση μυθολογικού περιεχομένου(Ιππείς με φτερωτά άλογα,σκηνές μάχης κλπ).





431313



Οι κάτοικοι της περιοχής λάτρευαν τον Θεό Ποσειδώνα, έχει διαπιστωθεί αρχαιολογικά και απο τον Όμηρο αλλά και απο τα ευρήματα.





431314





Ομολογώ πως δεν περίμενα να δω συγκολητικό υλικό (έστω και λάσπη) σε τέτοια κτίσματα.Τα κοντινά σε ηλικία δρακόσπιτα που υπάρχουν αρκετά στην Εύβοια δεν ήταν κατασκευασμένα έτσι.Βέβαια είναι κατασκευασμένα με πολύ μεγαλύτερες πέτρες και άντεξαν σαφώς περισσότερο στο χρόνο.




431315





Ο καιρός έχει καθαρίσει.Όχι τελείως βέβαια γιατί ίσως να ήθελε να με επιβραβεύσει με μαγικές εικόνες που τόλμησα και ξεκίνησα εξόρμηση τη στιγμή που σε όλη την Ελλάδα έριχνε κάμποσο νερό.Εγωκεντρικό πλάσμα ο άνθρωπος που νομίζει οτι το σύμπαν ασχολείται μαζί του...




431316

billy84
15/10/2021, 17:59
Απο το ύψος της Ζαχαριάς συνέχισα για το τελευταίο χωριό πριν το Κάβο Ντόρο,την Πρινιά.





https://www.youtube.com/watch?v=4QUBBd6bym8




Αγρια ομορφιά της Νότιας Εύβοιας




431317

billy84
15/10/2021, 18:03
Απο εκεί συνέχισα για το Κάβο Ντόρο.Τι απίστευτη διαδρομή και άγρια τοποθεσία...





https://www.youtube.com/watch?v=EpxTWEdkkck





Προσεγγίζοντας...




431318






Αγιος Γρηγόριος.Εδώ είχαμε γνωριστεί με τον φίλο Μάκη τον Μάιο του 2018.Θα τον θυμάστε απο κάποιες εξορμήσεις που έχουμε κάνει παρέα με το Τρανσαλπ που είχε παλιότερα και τώρα το Tenere 700.

Μόλις έφτασα τον σκέφτηκα και του έστειλα μερικές φωτογραφίες για να θυμηθεί και αυτός.Δεν ξαναείδα το κινητό μου καθώς συνέχισα βόρεια.Κάποια στιγμή αργότερα όμως το είδα και μου είχε απαντήσει ότι βρισκόταν και αυτός στην περιοχή με τον ξαδερφό του(με αμάξι) και μάλιστα στο Κάβο Ντόρο είχαν έρθει την προηγουμενη μέρα!!!!!Τι σύμπτωση ε?Πραγματικά απίστευτο.



431319




Απέραντο βαθύ μπλε.Πρόσφατα έμαθα πως το νερό σε μεγάλες ποσότητες έχει αυτό το χρώμα ενώ πάντα πίστευα πως είναι θέμα αντανάκλασης απο τον ουρανό.




431320




Κοιτώντας τη βόρεια συνέχεια της Εύβοιας.Βουνά μέσα στη θάλασσα ουσιαστικά.Τόπος δύναμης και ενέργειας.




431321




Ενα δρομάκι στη μέση του πουθενά με έφερε εδώ!




431322





Μόνο η σιωπή μου μπορεί να περιγράψει αυτήν την εικόνα




431323

billy84
15/10/2021, 18:06
Συνέχεια της διαδρομής με βόρεια κατεύθυνση απο την πλευρά του Αιγαίου πλέον.Προς έκπληξη μου είδα τον δρόμο με άσφαλτο πλέον!Τελικά η άσφαλτος στρώθηκε μέχρι το 1ο χωριό,την Σχίζαλη.Απο εκεί και μετά συνεχιζει όπως τον γνώρισα-και προτιμώ φυσικά.Αυτές οι διαδρομές αξίζουν καλύτερα με χώμα κάτω,δίνουν μια άλλη νότα στο τοπίο πιο αυθεντική.





https://www.youtube.com/watch?v=5HLvPV5dFn4




Άφιξη στο Αγαθό,σε ένα ξωκλήσι σε τοποθεσία με πανοραμική θέα.




431324




Στο βάθος το φαράγγι του Δημοσάρη.Ένα απο τα ομορφότερα στην Ελλάδα το οποίο είχα την τιμή να το διασχίσω ολόκληρο πριν κάποια χρόνια.




431325




Χαμηλά η παραλία του Καλλιανού




431326

billy84
15/10/2021, 18:11
Απο το Αγαθό ο χωματόδρομος τελειώνει και συνεχίζει άσφαλτος μέχρι τον Άγιο Δημήτριο ο οποίος βρίσκεται κτισμένος μέσα στο εντυπωσιακό ομώνυμο φαράγγι





https://www.youtube.com/watch?v=Tu2-x1-jeIw




Το συγκεκριμένο φαράγγι είναι ότι πιο κοντινό έχω δει στο πέτρινο δάσος στα Ζαγοροχώρια.Εντυπωσιακό πραγματικά!




431327




Στάση σε μια πηγή λίγο μετά το χωριό




431328











Ήταν μια εξόρμηση της τελαυταίας στιγμής που σχεδιάστηκε κυριολεκτικά ''στο πόδι'' σε μια μέρα που έδειχνε να πηγαίνει χαμένη.Είδα τελείως διαφορετικές εικόνες συγκριτικά με την προηγούμενη επίσκεψή μου καθώς και μερικά νέα μέρη ενώ σημείωσα και κάποια ακόμη που θα δω οπωσδήποτε την επόμενη φορά που θα έρθω.

Ναι ακόμη και όταν δεν υπάρχουν επιλογές(φαινομενικά), αξίζει να βάλεις μπροστά και να φύγεις.


Πάντα όρθιοι!:beer:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
15/10/2021, 21:56
Μπράβο Βασίλη. Ωραίες εικόνες παλι.Δε περιμενα κάτι λιγότερο! Ηταν απολαυστική εξόρμηση διαφορετική από τις άλλες αφου ολη την ώρα έπαιζες στη στεριά!
Μια ερώτηση?? Σε ποιο σάιτ μπαίνεις και βλέπεις το καιρό?Φαίνεται πολύ καλό!
Και στην άλλη με υγεία!

Sotirisxt
16/10/2021, 05:48
Συνέχισε να μας ταξιδεύεις πανέμορφες εικόνες και τοπία...keep walking and drive..

George_M.
16/10/2021, 13:43
..ισως αποτελει το 'σημειο αναφορας' της πατριδας μας σε οτι αφορα τους ''αληθινους προορσιμους'' οχι τοσο απο την δυσκολια να φτασει κανεις εκει αλλα απο την μοναδικοτητα του μερους!!
Ασυλληπτο απεραντο κ ριπες ανεμου που φρεναρουν ακομα κ τους πιο τολμηρους!!

επιβαλεται να παει κανεις εκει εστω κ για μια φορα!!
Βιλλ καλα εκανες κ ξαναπηγες,μου εδωσες αφορμη να ξανα παω κ γω.
να βαλω κ μια νεα σημαια γιατι απο την παλια βλεπω δεν εμεινε τπτ...
(εαν μου επιτρεπεις να βαλω κ γω μια φωτο απο τοτε..ευχαριστω):beer:
431330

giorgosb
16/10/2021, 13:50
Σταθερή αξία η νότια Εύβοια, πανέμορφα!

:beer:

gior-gos
16/10/2021, 14:12
..ισως αποτελει το 'σημειο αναφορας' της πατριδας μας σε οτι αφορα τους ''αληθινους προορσιμους'' οχι τοσο απο την δυσκολια να φτασει κανεις εκει αλλα απο την μοναδικοτητα του μερους!!
Ασυλληπτο απεραντο κ ριπες ανεμου που φρεναρουν ακομα κ τους πιο τολμηρους!!

επιβαλεται να παει κανεις εκει εστω κ για μια φορά!!

Αυτό το ποστ βάζει το Κάβο Ντόρο στη λίστα με τους μελλοντικούς μου προορισμούς :beer:

Nitse3
16/10/2021, 15:45
Έβαλες καινούργια λάστιχα;;; Ωραίο ταξιδακι.

billy84
16/10/2021, 16:40
Μπράβο Βασίλη. Ωραίες εικόνες παλι.Δε περιμενα κάτι λιγότερο! Ηταν απολαυστική εξόρμηση διαφορετική από τις άλλες αφου ολη την ώρα έπαιζες στη στεριά!
Μια ερώτηση?? Σε ποιο σάιτ μπαίνεις και βλέπεις το καιρό?Φαίνεται πολύ καλό!
Και στην άλλη με υγεία!


Σε ευχαριστώ να είσαι καλά φίλε!Με το καλό να διαβάσω την 1η σου βόλτα με το Vstrom!:beer:


Ποτέ δε βλέπω μόνο ένα σάιτ αλλά συμβουλεύομαι τα εξής 3.


1) http://www.toukairou.com/ms/kairos.php

2) https://freemeteo.gr/kairos/athina/hartes/vrohi/?gid=264371&language=greek&country=greece

3) https://poseidon.hcmr.gr/el/map?model=meteo&param=rain&date=2021-10-16T15:00:00Z&coords=38.018,24.576,7


Δεν πέφτουν πάντα μέσα όλα αλλά όταν συμφωνούν τα 2 απο τα 3 παίρνω μια καλή πρόβλεψη.


Συνέχισε να μας ταξιδεύεις πανέμορφες εικόνες και τοπία...keep walking and drive..


Σε ευχαριστώ Σωτήρη!Τσάκω μια :beer:



..ισως αποτελει το 'σημειο αναφορας' της πατριδας μας σε οτι αφορα τους ''αληθινους προορσιμους'' οχι τοσο απο την δυσκολια να φτασει κανεις εκει αλλα απο την μοναδικοτητα του μερους!!
Ασυλληπτο απεραντο κ ριπες ανεμου που φρεναρουν ακομα κ τους πιο τολμηρους!!

επιβαλεται να παει κανεις εκει εστω κ για μια φορα!!
Βιλλ καλα εκανες κ ξαναπηγες,μου εδωσες αφορμη να ξανα παω κ γω.
να βαλω κ μια νεα σημαια γιατι απο την παλια βλεπω δεν εμεινε τπτ...
(εαν μου επιτρεπεις να βαλω κ γω μια φωτο απο τοτε..ευχαριστω):beer:
431330



Θα έλεγα είναι κάτι σαν τα παραλιακά ''Άγραφα''!!!!:beer:



Σταθερή αξία η νότια Εύβοια, πανέμορφα!

:beer:


Εγώ απο τότε που τη γύρισα έτσι όπως πρέπει την προτιμώ απο τη Βόρεια!!!:beer:




Έβαλες καινούργια λάστιχα;;; Ωραίο ταξιδακι.


Σε ευχαριστώ φίλε!Έχω αλλάξει πισινό πρόσφατα και τώρα είμαι για αλλαγή του μπροστινού!:cool:

νεοσσός
16/10/2021, 16:43
Έχω αλλάξει πισινό πρόσφατα ...
Και νομίζαμε ότι είσαι σιδηρόκωλος. :p

billy84
16/10/2021, 16:45
Και νομίζαμε ότι είσαι σιδηρόκωλος. :p


Δεν πέσατε και πολύ έξω!:D

doctoras
17/10/2021, 10:15
αυτές είναι οι αγαπημένες μου διαδρομές, πανέμορφο τοπίο που σχετίζεται όταν ο ορίζοντας ενώνεται με την θάλασσα και το παρατηρείς απο ένα εύλογο υψόμετρο 20-100μ

πραγματικά είναι ευτυχία συναισθημάτων!

μπίλι όταν μπορέσεις βάλε και ενα σκρινσοτ απο την διαδρομή που έκανες στη ευβοια, είναι τόσο θελκτικό που για όσους βόρειους δεν το έχουμε κάνει είναι must

billy84
18/10/2021, 12:10
αυτές είναι οι αγαπημένες μου διαδρομές, πανέμορφο τοπίο που σχετίζεται όταν ο ορίζοντας ενώνεται με την θάλασσα και το παρατηρείς απο ένα εύλογο υψόμετρο 20-100μ

πραγματικά είναι ευτυχία συναισθημάτων!

μπίλι όταν μπορέσεις βάλε και ενα σκρινσοτ απο την διαδρομή που έκανες στη ευβοια, είναι τόσο θελκτικό που για όσους βόρειους δεν το έχουμε κάνει είναι must



Ειδικά με τα φθινοπωρινά ή τα χειμωνιάτικα χρώματα φαίνεται ακόμα καλύτερα αυτό που περιγράφεις.:beer:



Χάρτης διαδρομής(με αρχή απο τον Μπούρο και τελείωμα στο Μαρμάρι)



431345

DoctoR_k6
18/10/2021, 16:24
Ωραιες οι διαδρομες οι παραλιακες...
Βεβαια αυτο δεν το λεμε βολτα τωρα...αλλα ενταξει. :lol:

Δεν μπηκες απο καμια Ραφηνα η Αγια Μαρινα να πας Μαρμαρι ετσι? Αν δεν σκορπισεις λιγο λαστιχο κατω δε λεει...

Εν τω μεταξυ εκει στο Γιαννιτσι εχει μια παραλια απο αυτες που συναντας σε καποια κομματια της Ευβοιας που ειναι ταμαμ για καμπινγκ (Λιμνιωνας φαση σε λιιγο μεγαλυτερη).
Αλλα η ασφαλτοστρωση τα τελευταια χρονια ''βοηθησε'' να ανακαλυφθει κ απο πολλους αλλους.

Μπραβο Βασιλη.

gaslion
18/10/2021, 17:49
Ωραίος ο φίλος!

airmav
19/10/2021, 07:49
ωραια μερη, κοντινος προορισμος, ωραιος βασιλη δεν χρειαζεται συνεχεια να οργωνουμε τους δρομους για να απολαυσουμε μια βολτα,και οι κοντινοι προορισμοι εχουν να σου δωσουν

billy84
19/10/2021, 12:45
Ωραιες οι διαδρομες οι παραλιακες...
Βεβαια αυτο δεν το λεμε βολτα τωρα...αλλα ενταξει. :lol:

Δεν μπηκες απο καμια Ραφηνα η Αγια Μαρινα να πας Μαρμαρι ετσι? Αν δεν σκορπισεις λιγο λαστιχο κατω δε λεει...

Εν τω μεταξυ εκει στο Γιαννιτσι εχει μια παραλια απο αυτες που συναντας σε καποια κομματια της Ευβοιας που ειναι ταμαμ για καμπινγκ (Λιμνιωνας φαση σε λιιγο μεγαλυτερη).
Αλλα η ασφαλτοστρωση τα τελευταια χρονια ''βοηθησε'' να ανακαλυφθει κ απο πολλους αλλους.

Μπραβο Βασιλη.

Η αλήθεια είναι οτι ντράπηκα λίγο να την ανεβάσω τη βόλτα που έφτασε μόλις 550km συνολικά!:lol:


Το Γιαννίτσι είναι φανταστικό και το έχω προσεγγίσει απο χώμα και απο τις 2 πλευρές.Την 1η φορά μάλιστα ο δρόμος ήταν πολύ χάλια, ήμουν πρωτάρης με τελείως ασφάλτινα λάστιχα και τελικά κάπου στη μέση της διαδρομής γύρισα πίσω!:D

Να είσαι καλά φίλε!:beer:



Ωραίος ο φίλος!


:beer:



ωραια μερη, κοντινος προορισμος, ωραιος βασιλη δεν χρειαζεται συνεχεια να οργωνουμε τους δρομους για να απολαυσουμε μια βολτα,και οι κοντινοι προορισμοι εχουν να σου δωσουν


Ισχύει αυτό και συμφωνώ απόλυτα.Ειδικά η Εύβοια απο μόνη της είναι κλάσεις ανώτερος προορισμός απο πολλούς πολύ μακρινούς που έχω πάει.:beer:

zannisvel
29/10/2021, 12:20
Κάπως μου είχε ξεφύγει αυτή η βόλτα. Ήταν ότι έπρεπε για ένα ολιγόλεπτο διάλειμμα από τη δουλεία για να ταξιδέψει λίγο η φαντασία.

Σε ευχαριστούμε που τα μοιράζεσαι μαζί μας.
Πραγματικά ελπίζω όταν μεγαλώσουν λίγο τα παιδιά να μπορέσω να κάνω το 1/100 από αυτές τις βόλτες.

:beer: