PDA

View Full Version : Πλαινα καγκελα!



ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
21/10/2021, 09:21
Παιδιά Καλημέρα!
Εκοψα εραψα τρυπησα και κατάφερα να προσαρμοσω τις βάσεις για τις βαλιτσες απο το φριγουιντ στο βεστρομ.

Οι βάσεις είναι πολύ σκουριασμένες έχουν διαβρωθεί από την αλμύρα!
431369
431370
Τις ετριψα


431371
431372

Το εξής!!!!
Εχω 2 ερωτήσεις!
1ον θελει και αλο τρίψιμο με το δραπανοκατσαβιδο μέχρι να εξαφανιστεί εντελώς το καφέ σημείο της σκουριάς?Εννοείτε οτι δεν εχω τελειώσει με τα ψηλά χέρια! Δηλαδη θα τριψω με ψιλο γιαλοχαρτο μεχρι να γίνει λείο! Απλά δε ξέρω αν πρέπει να εξαφανιστεί τελείως το καφέ της σκουριάς!

2ον Μόλις τελειώσω το τρίψιμο με το χέρι θα το περάσω μινιον και μετά μαύρο σπρέι. Πρέπει πριν το μινιον να περάσω ασταρι?Πρέπει μετά το μινιον να περασω ασταρι για να κάτσει το σπρέι?
Ευχαριστώ!

doctor_john
21/10/2021, 10:19
Εντάξει είναι αν δεν σε ενοχλεί το ότι δεν είναι λείο.

Δεν χρειάζεται άλλο, κοίταξε μήπως έχει κάποιο σημείο που θέλει επισκευή όπως και τις τρυπίτσες (αν έχει) απο κάτω να είναι καθαρές
και να μην κουδουνίζει κάποια σκουριά εσωτερικά.

Βήμα πρώτο

Μπορείς να περάσεις ξύδι να ανάψει όλο να σκουριάσει και μετά stop oxol (6-7ε)
Αυτό θα σφραγίσει αρκετά το μέταλλο από το οξυγόνο.
Αν έχεις κάποιο γαλβανιστήριο κοντά ακόμα καλύτερα.

Βήμα δεύτερο

Μπορείς να τα δώσεις για ηλεκτροστατική και να ησυχάσεις απο αυτά (~20ε)
Μπορείς να τα βάψεις με chassis coat και να ησυχάσεις λιγότερο. (~7ε)
Μπορείς να τα βάψεις με εποξικό αστάρι και κάποιο σπρεϋ απο πάνω αλλά θα γδέρνεται (~15ε)

Μπορείς να κάνεις και άλλους τρόπους αλλά δεν βλέπω νόημα. ;)

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
21/10/2021, 10:29
Εντάξει είναι αν δεν σε ενοχλεί το ότι δεν είναι λείο.

Δεν χρειάζεται άλλο, κοίταξε μήπως έχει κάποιο σημείο που θέλει επισκευή όπως και τις τρυπίτσες (αν έχει) απο κάτω να είναι καθαρές
και να μην κουδουνίζει κάποια σκουριά εσωτερικά.

Βήμα πρώτο

Μπορείς να περάσεις ξύδι να ανάψει όλο να σκουριάσει και μετά stop oxol (6-7ε)
Αυτό θα σφραγίσει αρκετά το μέταλλο από το οξυγόνο.
Αν έχεις κάποιο γαλβανιστήριο κοντά ακόμα καλύτερα.

Βήμα δεύτερο

Μπορείς να τα δώσεις για ηλεκτροστατική και να ησυχάσεις απο αυτά (~20ε)
Μπορείς να τα βάψεις με chassis coat και να ησυχάσεις λιγότερο. (~7ε)
Μπορείς να τα βάψεις με εποξικό αστάρι και κάποιο σπρεϋ απο πάνω αλλά θα γδέρνεται (~15ε)

Μπορείς να κάνεις και άλλους τρόπους αλλά δεν βλέπω νόημα. ;)

Δηλαδή να μην περάσω μινιον?Δε χρειάζεται?αν οι τιμές πού μου έδωσες είναι Αθήνα να είσαι σίγουρος ότι εδω θα είναι διπλάσιες και δεν εχω να τους δίνω!
Αυτό με το ξίδι δε κατάλαβα!

doctor_john
21/10/2021, 12:18
Δεν είναι διπλάσιες οι τιμές, αν έχεις κοντά κάποιον ρώτησε.
Ξύδι βάζεις για να σκουριάσει παντού έτσι ώστε να έχεις παντού την αντίδραση του stop oxol που δημιουργεί "κεραμική" επιφάνεια.

Το μίνιο δεν χρειάζεται και είναι ευαίσθητο σε γδαρσίματα.

Έχετε 3 γαλβανιστήρια στο Ηράκλειο, ρώτησε τιμή για "μια σχάρα μηχανής που έχεις καθαρή"
Ηλεκτροστατικές βαφές έχετε μεγαλύτερες μονάδες απο εμένα. Μη βαριέσαι ο σκοπός είναι να μην ασχοληθείς με αυτό ξανά.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
21/10/2021, 12:38
Δεν είναι διπλάσιες οι τιμές, αν έχεις κοντά κάποιον ρώτησε.
Ξύδι βάζεις για να σκουριάσει παντού έτσι ώστε να έχεις παντού την αντίδραση του stop oxol που δημιουργεί "κεραμική" επιφάνεια.

Το μίνιο δεν χρειάζεται και είναι ευαίσθητο σε γδαρσίματα.

Έχετε 3 γαλβανιστήρια στο Ηράκλειο, ρώτησε τιμή για "μια σχάρα μηχανής που έχεις καθαρή"
Ηλεκτροστατικές βαφές έχετε μεγαλύτερες μονάδες απο εμένα. Μη βαριέσαι ο σκοπός είναι να μην ασχοληθείς με αυτό ξανά.

Οκ.ευχαριστώ!

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
21/10/2021, 13:04
Πήρα και ρώτησα! Έκανα λάθος! Οι τιμές δεν είναι διπλάσιες εινα τριπλασιες!60 ευρώ μου ζήτησαν!

doctor_john
21/10/2021, 13:33
α καλά, σασικοτ (chassis coat) 5.5ε και θα τα πούμε ξανά σε 5 χρόνια. Ρίξε αστάρι πρώτα και θα χρειαστεί 2-3 μέρες να στεγνώσει το χρώμα.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
21/10/2021, 13:49
Το σασικοτ που μου λες είναι κάποιο είδους σπρει?
Ξυνω με 1000αρι γυαλοχαρτο οπως ειναι!
Περναω ασταρι σε σπρει και τέλος βαζω απο πανω το σασικοτ?Τα λέω καλα?

5 χρόνια ποιός ζει ποιός πεθαίνει :lol:

doctor_john
21/10/2021, 14:44
1000αρι; μπορείς να το κοιτάς επίμονα το ίδιο αποτέλεσμα θα έχει, αν θες να καθαρίσει 240.
Πάρε πρώτα stop oxol θα το χρησιμοποιήσεις σε όλο το σπίτι και σε όλα τα οχήματα.

Αν δεν θες άσε τα δυο μέρες σε κοκακόλα κανονική, -3ε` απο το s.o.

Το σασικοτ διάλυσε το με λίγο νιτρο να μην κάνει πινελιές και βάψε τρια χέρια.
Στεγνώνει αργά, πολύ αργά και μακριά από τον Ήλιο.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
21/10/2021, 21:10
1000αρι; μπορείς να το κοιτάς επίμονα το ίδιο αποτέλεσμα θα έχει, αν θες να καθαρίσει 240.
Πάρε πρώτα stop oxol θα το χρησιμοποιήσεις σε όλο το σπίτι και σε όλα τα οχήματα.

Αν δεν θες άσε τα δυο μέρες σε κοκακόλα κανονική, -3ε` απο το s.o.

Το σασικοτ διάλυσε το με λίγο νιτρο να μην κάνει πινελιές και βάψε τρια χέρια.
Στεγνώνει αργά, πολύ αργά και μακριά από τον Ήλιο.

Συγνώμης ρε γιατρέ που σε κουραζω αλλά εσυ ήσουν ο άτυχος που απάντησες :lol:
Μήπως έχεις κάποιο λινκ για το σασικοτ να δω τι είναι και καποιο για το στοπ οξολ γιατί ούτε αυτό ξέρω τι είναι!

Ευχαριστώ και συγγνώμη ρε ντακ:beer:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
21/10/2021, 21:27
Λοιπόν τα γκουγκλαρα και τα βρήκα! Το στοπ οξολ δε το βρίσκω εδω.Το chasis πιστεύω θα το βρω!
Το δεύτερο υπόσχεται θεαματικά αποτελέσματα και αντοχή ακόμα και στα χτυπήματα!
Επειδή το κάγκελο ειναι στρογγυλό πως θα καταφέρω με το πινέλο (με πινέλο βαζεις το σασις κοατ ε?) να μην κανω γραμμές! Γίνεται?

doctor_john
21/10/2021, 22:07
Γίνεται, βάφεις σε μια κατεύθυνση λίγο διαλυμένο με νίτρο.
Ασε τις σε Coke™ 2 μέρες να δείς πως θα γίνουν.

τρίψε 400 το αστάρι και καθάρισε για το σασικοτ.

https://www.hydrostar-kriti.gr/shop/xrwmata-ylika-vafhs/astaria-sta8eropoihtes-skourias/mercola-rust-converter/

https://chroma-monosi-episkevi.meronianakis.gr/el/xrwma/eidika-ylika-eidikes-xrhseis/stancolac-121-sta8eropoihths-skoyrias

https://chroma-monosi-episkevi.meronianakis.gr/el/xrwma/dialytika/durostick-rust-remover

αυτά τα βρήκα σε 2'' αναζητώντας "σκουριας κρητη" γιατί δεν θυμόμουν το μετατροπέας ;)

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
22/10/2021, 04:15
Ωραία! Χρησειμοποιω ενα απο τα 3 που θα βρω και λειτουργεί και σαν ασταρι για να μπει μετα απο πανω το σασικοτ?

Μετα την κοκα κολα πρεπει να τα ξεπλυνω η σκουπίζω?

doctor_john
22/10/2021, 08:11
Θα κάνεις ότι λένε οι οδηγίες τους και θα ρίξεις αστάρι μετά πριν το σασικοτ.

Ξεπλένεις με νερό και σκληρό σφουγγάρι αλλά δεν χρειάζεται αν χρησιμοποιήσεις κάποιο
από τα παραπάνω. Για την ίδια δουλειά τα θέλουμε.

Να σε ρωτήσω: αυτά στην φωτό λαστιχα δεν είναι;
Πέταξε τα και πήγαινε σε κατάστημα με ανταλλακτικά ηλεκτρικών συσκευών
τέτοια ποδαράκια έχουν οι συσκευές πάγκου :a01:

https://www.motoraid.eu/side-luggage-rack-spare?language=gr&gclid=CjwKCAjwn8SLBhAyEiwAHNTJbdv6MvchwyouOghQfpQcEBjAQx-dxVMmUvMDnPBQXSCF48n5DUr3QxoC1xIQAvD_BwE

431399

Αν είσαι άντρας βάλε χρυσή πολυουρεθάνη με καλαμάκι στα σημεία του σωλήνα που μπαίνουν
τα λάστιχα. Δεν είναι απαραίτητο, λέω αν.. :evil:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
22/10/2021, 20:49
Αν είσαι άντρας βάλε χρυσή πολυουρεθάνη με καλαμάκι στα σημεία του σωλήνα που μπαίνουν
τα λάστιχα. Δεν είναι απαραίτητο, λέω αν.. :evil:
Α εσυ ψάχνεσαι ε?Βρε δε πήρες το μάθημα σου με εμένα που έμπλεξες???
Παρτα τωρα....Τι ειναι η χρυσή πολυουρεθανη???

doctor_john
22/10/2021, 21:03
Αφρός στήριξης χαμηλής διόγκωσης, αν δεν έχεις ασε το γιατί θα γίνεις χάλια.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
22/10/2021, 22:42
Αφρός στήριξης χαμηλής διόγκωσης, αν δεν έχεις ασε το γιατί θα γίνεις χάλια.

Καλά το αφηνω γιατι θα γινω χαλια:lol:

Σε ευχαριστώ για όλα :beer:

basilis_k6
23/10/2021, 00:33
το στοπ οξολ ειναι σαν το rustabil?

εγω θα το ετριβα, θα εβαζα ενα απο τα παραπανω, ξανα τριψιμο και μαυρο σπρευ. στα καγκελα που ειχα κανει εμεινε πανω χροοονια. δεν μενω σε νησι ομως.
τον αφρο γιατι?!

tzimidis
23/10/2021, 01:36
Καλά το αφηνω γιατι θα γινω χαλια:lol:

Σε ευχαριστώ για όλα :beer:

Μην το επιχειρήσεις, μια φορά το προσπάθησα και έγινα χάλια. Τα ρούχα για πεταμα και τα χέρια 2 μέρες ντρεπόμουν να κυκλοφόρησω.

zannisvel
23/10/2021, 10:01
Μην το επιχειρήσεις, μια φορά το προσπάθησα και έγινα χάλια. Τα ρούχα για πεταμα και τα χέρια 2 μέρες ντρεπόμουν να κυκλοφόρησω.

Όντως, Μακρυά...

doctor_john
23/10/2021, 10:21
Ελα μη φοβάστε! έχει κόλπο, τυλίγεις ένα λαστιχάκι κατω απο το μπεκ και γίνεται δύσκολο να πατηθεί.
Γεμίζω πολύ ευαίσθητα αντικείμενα απο carbon χρόνια με αυτό τον τρόπο.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
23/10/2021, 20:24
Μα ούτος ή άλλος δε με ενδιαφέρει το κομμάτι τού λαστιχου!Καποια στιγμή θα το δω κιαυτο!Τωρα με επειγη να κανω μια καλη δουλειά που θα μου κράτησει στα σιδερα!

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
25/10/2021, 21:10
το στοπ οξολ ειναι σαν το rustabil?

εγω θα το ετριβα, θα εβαζα ενα απο τα παραπανω, ξανα τριψιμο και μαυρο σπρευ. στα καγκελα που ειχα κανει εμεινε πανω χροοονια. δεν μενω σε νησι ομως.
τον αφρο γιατι?!

Η αλήθεια ειναι οτι με τρομαζει η ιδεα του πινέλου! Πιστευω δε θα πετυχω το αποτελεσμα που θελω!Ίσως ενα σπρέι με τα οφέλη του σασις κοτ να ήταν ιδανικοτερο για εμένα!
Υπάρχει κατι τέτοιο?

doctor_john
25/10/2021, 22:32
Δεν το ήξερα αλλά υπάρχει
https://www.stereotiki.gr/store4/motip-deco-alkudiko-color-spray-sprei-alkudiko-mat-400ml.html

Motip deco 01602:Γυαλιστερό

doctor_john
25/10/2021, 22:36
το στοπ οξολ ειναι σαν το rustabil?

εγω θα το ετριβα, θα εβαζα ενα απο τα παραπανω, ξανα τριψιμο και μαυρο σπρευ. στα καγκελα που ειχα κανει εμεινε πανω χροοονια. δεν μενω σε νησι ομως.
τον αφρο γιατι?!

δεν ξέρω πως δουλεύει το rustabil το so πάντως το δουλεύω χρόνια και ακόμα δεν έχουν σκουριάσει τα δείγματα.

με λίγο αφρό αποκλείεις με χιλιάδες στεγανά οποιαδήποτε υγρασία περνά από τις τα λάστιχα της σχάρας. υπερβολές που έχουν νόημα σε νησί.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
26/10/2021, 20:49
Δεν το ήξερα αλλά υπάρχει
https://www.stereotiki.gr/store4/motip-deco-alkudiko-color-spray-sprei-alkudiko-mat-400ml.html

Motip deco 01602:Γυαλιστερό

Ευχαριστώ πολυ πολυ!Θα κανω τη παραγγελία!Μηπως να βρω απο αυτο το μαγαζι και το ασταρι που θα ριξω πριν το σπρει?Για να τα παραγγείλω μαζι!

doctor_john
26/10/2021, 21:56
Πήρα σήμερα μια κούτα μαύρο και μια ασημί, αν έχεις κάποιον αθήνα σε βολεύει να σου δώσω εγώ.

Όποιος έχει motip σου φέρνει, πες τους πως είναι 5 φορές πιο ανθεκτικό απο το καλύτερο ακρυλικό που ξέρουν
γιατί εκείνοι θα χρεωθούν κούτα ;)

Είδα και το γνήσιο μίνιο" σήμερα, είναι πορτοκαλί και έχει το διπλάσιο βάρος από το μίνιο που ξέρουμε.
θυμήθηκα κατι έγχρωμες του ΕΟΤ από τα 60s που έχτιζαν τα Ξενία :tomates:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
27/10/2021, 06:21
Πήρα σήμερα μια κούτα μαύρο και μια ασημί, αν έχεις κάποιον αθήνα σε βολεύει να σου δώσω εγώ.

Όποιος έχει motip σου φέρνει, πες τους πως είναι 5 φορές πιο ανθεκτικό απο το καλύτερο ακρυλικό που ξέρουν
γιατί εκείνοι θα χρεωθούν κούτα ;)

Είδα και το γνήσιο μίνιο" σήμερα, είναι πορτοκαλί και έχει το διπλάσιο βάρος από το μίνιο που ξέρουμε.
θυμήθηκα κατι έγχρωμες του ΕΟΤ από τα 60s που έχτιζαν τα Ξενία :tomates:

Ευχαριστώ ρε ντοκτορ!Οχι δεν εχω κάποιον απο Αθήνα!
Ελεγα να παραγγείλω και το ασταρι κατευθείαν με το σπρει να ξεμπερδεύω! Εκανα αναζήτηση εδω αλλά αυτό το σπρει δε το βρήκα πουθενά! Ολοι έχουν τα απλά και η αλήθεια είναι ότι δεν τους ξέρω προσωπικά για να τους πω να το βάλουν στο μαγαζί τους!

Σε αυτή τη σελίδα της στερεωτικης που έχει το αλκυδικο έχεις να μου προτείνεις κάποιο ασταρι?

Εκτός αν έχεις σελίδα εσυ για το μαγαζι σου ,οποτε παραγγέλνω απο εσένα το σπρει και εν ασταρι που θα μού πεις!

doctor_john
27/10/2021, 08:02
Είναι νέο προϊόν και αρκετά οικονομικό απο την φύση του. Αυτό και μόνο τους κρατά μακριά ακόμα.
Μην χρησιμοποιήσεις αστάρι (εποξειδικό) που έλεγα αν σε ταλαιπωρεί, προσθέτει στην αντοχή αλλά μπορείς
να το χρησιμοποιήσεις πάνω στο μέταλλο χωρίς πρόβλημα.

Δεν χρειάζεται να γνωρίζεις κάποιον για να του πεις τι χρειάζεσαι απο αυτόν.
Ενημέρωσε τους ότι πλέον υπάρχει το σασικοτ σε σπρεϋ με πολύ καλή τιμή και πολλαπλάσια αντοχή σε καιρικές συνθήκες
και θα δείς. Το πιο πιθανό είναι να έχουν ήδη δείγμα αν είναι κεντρικό μαγαζί.

Το "αρνητικό" χαρακτηριστικό είναι που χρειάζεται 24h να στεγνώσει. Για εμένα αυτό σημαίνει 2 ή 3 μέρες αλλά οι επιδόσεις του
μετά και η αρχική οικονομία (αν έχεις να βάψεις πολλά) το κάνουν πολύ βολικό αν έχεις λίγο χρόνο να στεγνώσει.

Είναι πολύ χρήσιμο σε συνθήκες νησιού.
Να σου δώσω ένα παράδειγμα, ξύλινα παράθυρα που βλέπουν θάλασσα έχεις δεί πως γίνονται σε ένα χρόνο.
Με πολυεστερικό στόκο, τρίψιμο και πιο λεπτό αλκυδικό (όπως το σασικοτ, αλλα 75ε/λτ) που βάφουν σκάφη
πετυχαίνεις 7+ χρόνια που συντηρούνται πολύ ευκολότερα.

Αν πεις ότι τα ξεπλένεις 2 φορές την σεζον με νερό, παραπάνω.

george.S
27/10/2021, 08:51
Γιατρέ στα νησιά (Πάρος Ναουσα πχ)βάζουν από έξω τα τζάμια και από μέσα το πατζουρι γιατί το γυαλί προστατεύει πραγματικά

Σκέτο ξύλο στα 7 χρόνια που λες το έχει διαλύσει

doctor_john
27/10/2021, 09:29
έχουν Ήλιο στην Πάρο; :D
Στα Αντικύθηρα στο βοριά πάνω από το κύμα, σπορ μουράβια πιάνει πενταετία..

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
03/11/2021, 15:55
Αφού τα έβγαλα απο τη κοκα κολα που τα ειχα ενα 24ωρο και η σκουρια απο καφε έγινε μαύρη το καθάρισα με σφουγγαρακι!
Μετα σειρά είχε ενα σπρέι ζινκ(έτσι μου το είπαν απο το μαγαζί) για ψυχρο γαλβανισμα που λειτουργεί και σαν ασταρι!431772
Το αποτέλεσμα ήταν αυτό!
431773
431774

Σημερα παρέλαβα το αλκυδικο σπρέι (Ευχαριστώ ντοκτορ:D)431775

και εβαψα ενα λεπτο στρώμα!
431776

Το κακό του είναι ότι θέλει 24 ώρες να στεγνώσει! Οπότε θα κανω 2 3 λεπτες στρώσεις καθεμερα!Μια στρώση τη μέρα! Σε τρεις μέρες θα είναι εντάξει!

Το αποτέλεσμα για τα δικά μού δεδομένα θα είναι ικανοποιητικό άλλα για κάποιους άλλους δε θα είναι καλό διότι ξέρω τίς δυνατότητες μου και δεν τα καταφέρνω καλά στο βάψιμο!

doctor_john
03/11/2021, 16:14
Εχεις τρελαθεί; :lol:

2-3 ελαφρά χέρια ανα 30' να καλύπτουν, μη τα φοβάσαι.
Κρεμασμένα του ανεβάζεις level δυσκολίας αν δεν βάφεις συχνά.

Και να τρέξει το σκουπίζεις, ρίχνεις μια πούδρα και σε 30' πάλι.

Ρίιιχτου!

υγ: βάφεις και τα λαστιχάκια!; γιατί, να είναι ωραία στα σκουπίδια;
βγάλτα έχει σκουριά εκεί.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
03/11/2021, 16:44
Εχεις τρελαθεί; :lol:

2-3 ελαφρά χέρια ανα 30' να καλύπτουν, μη τα φοβάσαι.
Κρεμασμένα του ανεβάζεις level δυσκολίας αν δεν βάφεις συχνά.

Και να τρέξει το σκουπίζεις, ρίχνεις μια πούδρα και σε 30' πάλι.

Ρίιιχτου!

υγ: βάφεις και τα λαστιχάκια!; γιατί, να είναι ωραία στα σκουπίδια;
βγάλτα έχει σκουριά εκεί.

Α!!!! Να ριξω παλι?Και τέτοια ωρα τωρα που πιάνει υγρασία δεν έχει προβλημα?

Τα βάφω γιατί δεν με νοιάζει πως θα φαίνονται γιατί θα μπουν σαμαρια απο πάνω!

doctor_john
03/11/2021, 16:45
Α!!!! Να ριξω παλι?Και τέτοια ωρα τωρα που πιάνει υγρασία δεν έχει προβλημα?

Τα βάφω γιατί δεν με νοιάζει πως θα φαίνονται γιατί θα μπουν σαμαρια απο πάνω!

Ε αν νοτίζει άστο, αύριο πάλι.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
03/11/2021, 17:49
Ε αν νοτίζει άστο, αύριο πάλι.

Ευχαριστώ! Προλαβα και του εριξα άλλη μια φορά πριν δύσει ο ηλιος!Αύριο το πρωί θα του ρίξω άλλη μια !Μετά από πόση ώρα θα μπορώ να τα κάτσω στη μηχανή?Οι οδηγίες λένε για 24 ώρες πλήρως στέγνωμα! Όντως???

doctor_john
03/11/2021, 18:18
Μπάα 2-3 νομίζω

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
04/11/2021, 16:18
Τέλος! Ευχαριστώ πάρα πολύ!
431808

STF
04/11/2021, 16:23
Ωραίος ο doctor, ωραίο και το αποτέλεσμα. Αφού την έκανες που την έκανες τη δουλειά ας έβγαζες τα λαστιχάκια βρε τεμπέλη!

doctor_john
04/11/2021, 16:45
Στέγνωσαν κιόλας;

Γυρισε ανάποδα το σπρέυ και ρίξε μια δυο να καθαρίσει το μπεκ πριν το φυλάξεις.

εγώ τι ωραίος; το ίδιο θα έκανε αν ρώταγε σε κατάστημα.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
04/11/2021, 17:41
Στέγνωσαν κιόλας;

Γυρισε ανάποδα το σπρέυ και ρίξε μια δυο να καθαρίσει το μπεκ πριν το φυλάξεις.

εγώ τι ωραίος; το ίδιο θα έκανε αν ρώταγε σε κατάστημα.

Στεγνωσαν στην αφή! 4 ωρες μετα το τελευταίο τρίτο χέρι! Το σπρέι το καθάρισα ετσι όπως ειπες!Το έλεγαν οι οδηγίες!

Στα μαγαζιά δε θα μου ελεγαν για το αλκυδικο σπρέι γιατί πολύ απλά δεν το έχουν εδώ!

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
04/11/2021, 17:43
Ωραίος ο doctor, ωραίο και το αποτέλεσμα. Αφού την έκανες που την έκανες τη δουλειά ας έβγαζες τα λαστιχάκια βρε τεμπέλη!

Θα μπουν απο πανω σαμαρια!Με ενδιέφερε να τα προστατέψω απο τη σκουριά!