PDA

View Full Version : Chaos, το 1ο ελληνικό hypercar



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6

Rac3rX
22/10/2021, 11:18
Σίγουρα θα το έχετε πετύχει στα social ή σε κάποιο site τις τελευταίες εβδομάδες, σε 10 μέρες η Spyros Panopoulos Automotive παρουσιάζει επίσημα το 1ο ελληνικό hypercar και αλλάζει την ιστορία της αυτοκίνησης :lol:
https://www.autoblog.gr/2021/10/08/stis-1-noembriou-h-parousiash-tou-chaos/

Πέρα από την πλάκα, είναι ανησυχητική η ευκολία που ο μέσος άνθρωπος καταπίνει αμάσητο ό,τι ψέμα του πασάρουν. Δε νομίζω ότι χρειάζεται καν να είσαι σχετικός με το αντικείμενο για να καταλάβεις ότι αυτή η υπόθεση μπάζει απο 100 μεριές, κι όμως ο Πανόπουλος και ο κάθε Πανόπουλος έχει μετατραπεί σε ήρωα που κάνει την Ελλάδα περήφανη με τις δημιουργίες του στη συνείδηση του κόσμου. Για την κατάντια του ειδικού τύπου και των "δημοσιογράφων" του δε θα μιλήσω καν, αποδεικνύει για άλλη μια φορά ότι έχει πεθάνει εδώ και πολλά χρόνια, κρίμα για την ιστορία μερικών αξιόλογων ονομάτων μόνο (4 Τροχοί).

sniper
22/10/2021, 11:35
Ξέρει κανένας ποιος προμηθεύει τους κινητήρες; Είτε συμβατικούς, είτε όχι.

ΟΚΤΑΝΙΟ
22/10/2021, 11:46
Ξέρει κανένας ποιος προμηθεύει τους κινητήρες; Είτε συμβατικούς, είτε όχι.



λεει οτι ειναι εξ ολοκληρου δικη του κατασκευη, 3000 hp made in Greece.... και αναρωτιεμαι γιατι οι βλακες στη koenigsegg δε σκεφτηκαν να φτιαξουν και αυτοι το δικο τους μοτερ και πανε και τα παιρνουν ετοιμα

:bawl:

ΟΚΤΑΝΙΟ
22/10/2021, 11:48
Endo-με-ταξι, το αμακΣι ακομα δεν ιππαρχει, αλλα ειναι το πιο γρηγορο αμαξι στο κοσμο :eyepop:


Πως γενεν αυτο?

Panos76
22/10/2021, 11:54
Endo-με-ταξι, το αμακΣι ακομα δεν ιππαρχει, αλλα ειναι το πιο γρηγορο αμαξι στο κοσμο :eyepop:


Πως γενεν αυτο?

Νομίζω θα το προμοτάρει ο ΚούΛης, οπότε καλά θα πάει κι αυτό.

Έχω την εντύπωση ότι κάτι παίζει και με την μισουσβύσει (μιτσουμπισι) στο θέμα του μοτέρ. Κατά τα λοιπά θα κρατήσω πολύ μικρό καλάθι και μάλλον θα συμφωνήσω με τον νηματοθέτη Rac3rX.

teogtp
22/10/2021, 12:23
Endo-με-ταξι, το αμακΣι ακομα δεν ιππαρχει, αλλα ειναι το πιο γρηγορο αμαξι στο κοσμο :eyepop:


Πως γενεν αυτο?

Γι αυτό δεν το βλέπεις, επειδή είναι γρήγορο.

BLiTzER
22/10/2021, 12:38
Δεν είστε πατριώτες.

teogtp
22/10/2021, 12:42
Δεν είστε πατριώτες.

ΠΑνε και ψωνίζουν από τους ξένους.
Αυτός ο Κονισεγκης δηλαδή τι παραπάνω έχει;
Ο δικός τουλάχιστον έχει μαλλιά.

Rac3rX
22/10/2021, 12:50
:bawl:
431407

Ολόκληρο το βίντεο για όποιον θέλει να γελάσει λίγο: https://www.youtube.com/watch?v=JTaO42Z1eWY&t=88s&ab_channel=%CE%92%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%BB%CE%B7%CF%82%CE%A3%CE%B1%CF%81%CE%B7%CE%BC%CF%80%CE%B1%CE%B B%CE%AF%CE%B4%CE%B7%CF%82

Μετά διαβάζεις τα σχόλια και λες σταματήστε τον πλανήτη να κατέβω...

billyka
22/10/2021, 12:57
Σίγουρα θα το έχετε πετύχει στα social ή σε κάποιο site τις τελευταίες εβδομάδες, σε 10 μέρες η Spyros Panopoulos Automotive παρουσιάζει επίσημα το 1ο ελληνικό hypercar και αλλάζει την ιστορία της αυτοκίνησης :lol:
https://www.autoblog.gr/2021/10/08/stis-1-noembriou-h-parousiash-tou-chaos/

Πέρα από την πλάκα, είναι ανησυχητική η ευκολία που ο μέσος άνθρωπος καταπίνει αμάσητο ό,τι ψέμα του πασάρουν. έχει μετατραπεί σε ήρωα που κάνει την Ελλάδα περήφανη με τις δημιουργίες του στη συνείδηση του κόσμου. .

Ο Ελληνας λιγουρης ειναι ξελιγωμενος για εθνικη υπερηφανεια.Και γενικα εδω στην Ελλαδα καταπινουν αμασητα οτιδηποτε κουφα και περιεργα ακουσουν.Ωρες ωρες νομιζω οτι ειμαστε 200 χρονια πισω.Ειδικα ο Ελληνας καγκουρας που μπορει να μην εχει να φαει η να βγαλει τον μηνα θα φουσκωσει απο την εθνικη του υπερηφανεια.Τραγικα πραγματα.Και ξερετε,οποιος πει οτι αυτα περι ελληνικου χαιπερκαρ ειναι κουραφεξαλα,σε κατηγορουν απο κομπλεξικο και ατομο που δεν θελει να παει η Ελλαδα:moutza: μπροστα μεχρι ανθελληνα.

ΟΚΤΑΝΙΟ
22/10/2021, 12:58
Μη κΣεχνιομαστε..... ιππαρχει και το aneiparkton :lol:
Απλα δε ξερω αν ειναι πιο γΛηγορο απο το χΑος

billyka
22/10/2021, 12:59
Το γρηγοροτερο ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ!!Θα βγει στην κυκλοφορια!!Χαχαχαχα!Πρωτοτυπα για δοκιμες?Κρασ τεστ?Ελα μωρε κομπλεξικε Βασιλη ανθελληνα,μην δεις εναν ΕΛΛΗΝΑ να παει να κατατροπωσει τους ξενους αμεσως να μην τον υποστηριξεις

BLiTzER
22/10/2021, 13:03
Ζηλεύετε επειδή δεν έχετε 5,5 μύρια να το αγοράσετε. Τη βασική έκδοση.

THEOD
22/10/2021, 13:08
Καμιά πυραμιδούλα ή κανένα παιχνίδι με μετοχές, εξαγορά, κλπ στήνεται... Bussiness as usual... :a014:

sapila racing
22/10/2021, 13:31
Χμμμ...
Το εψαξα τωρα λιγο και τελικά βλέπω οτι έχω περάσει πολλές φορες εξω απο την εδρα της εταιρείας στην οδό Τατοιου....

Κατι φτιαγμενα Mitsubishi Evo ειχε παρει το ματι μου αλλα μέχρι εκει.

thunder ace
22/10/2021, 13:32
Το σεντόνι που το έχουν σκεπασμένο να είχα.
Θα το έκοβα μικρά μικρά κομματάκια και θα εφτιαγνα κάτι φυλακτά.......εκεί να δεις κονομα

doctor_john
22/10/2021, 13:39
Εγώ το έχω φάει αμάσητο :D σοβαρά τώρα; παραμύθια λένε τόσο καιρό;

lospsi
22/10/2021, 13:39
Αυτός ο Σαριμπαλης τι ρόλο βαράει?
Δεν πολυπαρακολουθώ αυτοκινητιστικα νέα αλλά νομίζω ότι είναι αρκετά γνωστός "δημοσιογράφος/Youtuber" στον Ελληνικό χώρο. Να κινδυνεύει να ξεφτυλιστεί?

Και εμένα πάντως μου φαίνεται αρκετά ύποπτο το όλο εγχείρημα...

billyka
22/10/2021, 13:44
Κωλοτουμπα θα κανουνε στο τελος και θα πουνε για τις ξενες δυναμεις(πολυ πιθανον εβραιομασωνικες) που δεν αφησανε την ελλαδιτσα μας να φτασει στον εβδομο ουρανο να χαμογελασει το χειλακι μας απο θνικη περφανεια..Που σε ρε Αη Γιωργη Παπαδοπουλε να δεις πως δεν αφηνουνε την ελλαδιτσα μας να γιομισει με ντοπια σουπερκαρς αγορασμενα με αγροτικες επιδοτησεις να οργωνει παν-κατ στου χωριου ο ξαδεφοςμ ο Μπαμπς431408

Rac3rX
22/10/2021, 13:56
Αυτός ο Σαριμπαλης τι ρόλο βαράει?
Δεν πολυπαρακολουθώ αυτοκινητιστικα νέα αλλά νομίζω ότι είναι αρκετά γνωστός "δημοσιογράφος/Youtuber" στον Ελληνικό χώρο. Να κινδυνεύει να ξεφτυλιστεί?

Και εμένα πάντως μου φαίνεται αρκετά ύποπτο το όλο εγχείρημα...

Γνωστός ≠ Αξιόλογος
Δημοσιογράφος του ειδικού τύπου που έχει περάσει απο 4Τ ούτε χαζός είναι, ούτε άσχετος. Δε ξέρω αν είναι στο payroll του Πανόπουλου ή δε τον νοιάζει να προβάλλει χοντράδες εφόσον του αποφέρουν εκατοντάδες χιλιάδες views, αυτά όμως δεν είναι σοβαρά πράγματα.

KotsosDR
22/10/2021, 14:16
Σίγουρα θα το έχετε πετύχει στα social ή σε κάποιο site τις τελευταίες εβδομάδες, σε 10 μέρες η Spyros Panopoulos Automotive παρουσιάζει επίσημα το 1ο ελληνικό hypercar και αλλάζει την ιστορία της αυτοκίνησης :lol:
https://www.autoblog.gr/2021/10/08/stis-1-noembriou-h-parousiash-tou-chaos/

Πέρα από την πλάκα, είναι ανησυχητική η ευκολία που ο μέσος άνθρωπος καταπίνει αμάσητο ό,τι ψέμα του πασάρουν. Δε νομίζω ότι χρειάζεται καν να είσαι σχετικός με το αντικείμενο για να καταλάβεις ότι αυτή η υπόθεση μπάζει απο 100 μεριές, κι όμως ο Πανόπουλος και ο κάθε Πανόπουλος έχει μετατραπεί σε ήρωα που κάνει την Ελλάδα περήφανη με τις δημιουργίες του στη συνείδηση του κόσμου. Για την κατάντια του ειδικού τύπου και των "δημοσιογράφων" του δε θα μιλήσω καν, αποδεικνύει για άλλη μια φορά ότι έχει πεθάνει εδώ και πολλά χρόνια, κρίμα για την ιστορία μερικών αξιόλογων ονομάτων μόνο (4 Τροχοί).

Πέρα από την πλάκα , ανησυχητική είναι η ευκολία που ο μέσος άνθρωπος κατηγορεί και βγάζει συμπέρασμα χωρίς δεδομένα για μια επιχείρηση , υποκινούμενος καθαρά από τα πολιτικά του πιστεύω.
Για να πείς κάποιον ψεύτη , πρέπει να αποδειχθεί ψεύτης πρώτα .

Και εγώ κρατάω μικρό καλάθι γιατί το εγχείρημα είναι σχεδόν ακατόρθωτο αλλά όχι εντελώς ακατόρθωτο.

Τα ίδια λέγανε κάποτε κάποιοι για το Λεφα και είδαμε τα αποτελέσματα . Καλό είναι να μη βιαζόμαστε να βγάλουμε συμπεράσματα γιατί καταντάμε προκατειλημμένοι .

sniper
22/10/2021, 14:17
:bawl:
431407

Ολόκληρο το βίντεο για όποιον θέλει να γελάσει λίγο: https://www.youtube.com/watch?v=JTaO42Z1eWY&t=88s&ab_channel=%CE%92%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%BB%CE%B7%CF%82%CE%A3%CE%B1%CF%81%CE%B7%CE%BC%CF%80%CE%B1%CE%B B%CE%AF%CE%B4%CE%B7%CF%82

Μετά διαβάζεις τα σχόλια και λες σταματήστε τον πλανήτη να κατέβω...


1. O κινητήρας, σχεδιάζεται και κατασκευάζεται στην Ελλάδα.
2. Τα πάντα όλα τα φτιάχνουν εδώ.
3. Θα φτιάξουν 3d εκτυπωτή carbon 5μ. Οι ίδιοι να υποθέσω, αλλά δεν το διευκρινίζουν.
4. To εξωτερικό δεν τον ενδιαφέρει καθόλου.
5. 9 Έλληνες = 90 ξένοι.
6. Ο άλλος από την McLaren θα φύγει για να πάει στην Panopoulos Automotive.

Έλα, πείτε ότι είναι η γνωστή Παρασκευή και θέλετε να αποτελιώσετε τον Oldman.

Πρέπει να μην εχω γελάσει έτσι από τότε που είπε το όχι ο Τσίπρας στη Μέρκελ.

KotsosDR
22/10/2021, 14:18
Χμμμ...
Το εψαξα τωρα λιγο και τελικά βλέπω οτι έχω περάσει πολλές φορες εξω απο την εδρα της εταιρείας στην οδό Τατοιου....

Κατι φτιαγμενα Mitsubishi Evo ειχε παρει το ματι μου αλλα μέχρι εκει.

Που κουβαλάνε παγκόσμιο ρεκόρ πάνω τους

billyka
22/10/2021, 14:20
KotsosDR η επιχειρηση ειναι βελτιωσεις,οχι παραγωγη αυτοκινητων.

sniper
22/10/2021, 14:21
Πέρα από την πλάκα , ανησυχητική είναι η ευκολία που ο μέσος άνθρωπος κατηγορεί και βγάζει συμπέρασμα χωρίς δεδομένα για μια επιχείρηση , υποκινούμενος καθαρά από τα πολιτικά του πιστεύω.
Για να πείς κάποιον ψεύτη , πρέπει να αποδειχθεί ψεύτης πρώτα .

Και εγώ κρατάω μικρό καλάθι γιατί το εγχείρημα είναι σχεδόν ακατόρθωτο αλλά όχι εντελώς ακατόρθωτο.

Τα ίδια λέγανε κάποτε κάποιοι για το Λεφα και είδαμε τα αποτελέσματα . Καλό είναι να μη βιαζόμαστε να βγάλουμε συμπεράσματα γιατί καταντάμε προκατειλημμένοι .


Ρε αδερφέ, σύμφωνοι, και μαζί σου, και μπράβο στην πρωτοπόρα ελληνική αυτοβιομηχανία.

Αλλά, τα πάντα ΟΛΑ ελληνικά (σχεδιασμός και κατασκευή) - ΟΛΑ ΛΕΕΙ - και με 9 άτομα, εγώ δεν ψήνομαι.

billyka
22/10/2021, 14:22
Που κουβαλάνε παγκόσμιο ρεκόρ πάνω τους

Διευκρινηση,παγκοσμιο ρεκορ στην κατηγορια τους.Και ξαναλεω,αλλο βελτιωση,αλλο παραγωγη

sniper
22/10/2021, 14:23
Ζηλεύετε επειδή δεν έχετε 5,5 μύρια να το αγοράσετε. Τη βασική έκδοση.


Μην είσαι μαλάκας. Τα έχουμε.

billyka
22/10/2021, 14:26
Και συνεχιζω..3000 αλογα...απο 4λιτρο τουρμπισιο..παραγωγης..Μαιστα.Δλδ η Μπουγκατι με 16 κυλινδρους 4 τουρμπο 8.000κυβικα πρεπει να ειναι πολυ στουρνοι...

teogtp
22/10/2021, 14:27
Ζηλεύετε επειδή δεν έχετε 5,5 μύρια να το αγοράσετε. Τη βασική έκδοση.

Εγώ δεν προχώρησα στην παραγγελία γιατί δεν μου έκανε δώρο τους αισθητήρες παρκαρίσματος.

sniper
22/10/2021, 14:28
Και συνεχιζω..3000 αλογα...απο 4λιτρο τουρμπισιο..παραγωγης..Μαιστα.Δλδ η Μπουγκατι με 16 κυλινδρους 4 τουρμπο 8.000κυβικα πρεπει να ειναι πολυ στουρνοι...


Δεν έχουν προσλάβει Έλληνες, και στο κυλικείο τους θα έχουν βελανίδια.

Στη φερράρι, άσε, αυτοί ακόμα μαθαίνουν τους ατμολέβητες.

Οι ιάπωνες, τροχίζουν σπαθιά.

sniper
22/10/2021, 14:28
Εγώ δεν προχώρησα στην παραγγελία γιατί δεν μου έκανε δώρο τους αισθητήρες παρκαρίσματος.


Είπε η γυναίκα τι χρώμα το θέλει;

AristidisZ
22/10/2021, 14:29
Είπε η γυναίκα τι χρώμα το θέλει;

κανελί με βούλες

KotsosDR
22/10/2021, 14:33
Ρε αδερφέ, σύμφωνοι, και μαζί σου, και μπράβο στην πρωτοπόρα ελληνική αυτοβιομηχανία.

Αλλά, τα πάντα ΟΛΑ ελληνικά (σχεδιασμός και κατασκευή) - ΟΛΑ ΛΕΕΙ - και με 9 άτομα, εγώ δεν ψήνομαι.

Ούτε εγώ , αλλά το να προδικάζω προσπάθειες πως να το πώ , δεν μου κάθεται καλά .

Panos76
22/10/2021, 14:33
Ρε αδερφέ, σύμφωνοι, και μαζί σου, και μπράβο στην πρωτοπόρα ελληνική αυτοβιομηχανία.

Αλλά, τα πάντα ΟΛΑ ελληνικά (σχεδιασμός και κατασκευή) - ΟΛΑ ΛΕΕΙ - και με 9 άτομα, εγώ δεν ψήνομαι.

Θα τους τα φτιάχνει ο Μαγκάϊβερ άκουσα στον εκτυπωτή του :bawl:

sniper
22/10/2021, 14:35
Εγώ δεν προχώρησα στην παραγγελία γιατί δεν μου έκανε δώρο τους αισθητήρες παρκαρίσματος.


Μη βιάζεσαι, να το παρουσιάσει, να το δούμε, κι εφόσον πάει με τα σχέδια (και ότι άλλο χρειάζεται) στο Υπουργείο Μεταφορών (*) να πάρει έγκριση για να κυκλοφορήσει τότε να κάνουμε ένα group buy μπας και ρίξει την τιμή κανένα μύριο.

(*) Έχω πέσει στα γόνατα, με το κεφάλι ανάμεσα στα πόδια και κλαίω/γελάω με σπασμούς, με την έκφραση του υπάλληλου στο υπουργείο όταν θα ακούσει το αίτημα.

KotsosDR
22/10/2021, 14:36
Διευκρινηση,παγκοσμιο ρεκορ στην κατηγορια τους.Και ξαναλεω,αλλο βελτιωση,αλλο παραγωγη

Ολα τα ρεκόρ σε κατηγορίες γίνονται, σε ολα τα αθλήματα ...

Τα περισσότερα εξωτικά supercars απο βελτιωτές βγήκαν στη παραγωγή

sniper
22/10/2021, 14:38
Ολα τα ρεκόρ σε κατηγορίες γίνονται, σε ολα τα αθλήματα ...

Τα περισσότερα εξωτικά supercars απο βελτιωτές βγήκαν στη παραγωγή


Το είδες το βίντεο να ακουσεις τι λέει; Δεν μιλάει για βελτίωση, αλλά σχεδιασμό-κατασκευή.
Ποια περισσότερα super/hyper car βγήκαν απο βελτιωτές;

Rac3rX
22/10/2021, 14:39
Πέρα από την πλάκα , ανησυχητική είναι η ευκολία που ο μέσος άνθρωπος κατηγορεί και βγάζει συμπέρασμα χωρίς δεδομένα για μια επιχείρηση , υποκινούμενος καθαρά από τα πολιτικά του πιστεύω.
Για να πείς κάποιον ψεύτη , πρέπει να αποδειχθεί ψεύτης πρώτα .

Και εγώ κρατάω μικρό καλάθι γιατί το εγχείρημα είναι σχεδόν ακατόρθωτο αλλά όχι εντελώς ακατόρθωτο.

Τα ίδια λέγανε κάποτε κάποιοι για το Λεφα και είδαμε τα αποτελέσματα . Καλό είναι να μη βιαζόμαστε να βγάλουμε συμπεράσματα γιατί καταντάμε προκατειλημμένοι .

Το εγχείρημα είναι ακατόρθωτο, τελεία. Θα σου δώσω ένα απλό παράδειγμα. Η Koenigsegg για να βγάλει το πρώτο της αυτοκίνητο (CC8S) χρειάστηκε 8 χρόνια εξέλιξης, χωρίς καν να χρησιμοποιήσει δικό της κινητήρα και κιβώτιο, αφού πρώτα είχε ρίξει δεκάδες εκατομμύρια σε εξέλιξη από την προσωπική του περιουσία ο ιδρυτής της. Αυτό από μόνο του, αν έχεις παρακολουθήσει την πορεία της εταιρείας και ξέρεις τι εστι Christian von Koenigsegg, θα πρέπει να σου πεί πολλά για τις υποσχέσεις του Πανόπουλου.

Δε θα σχολιάσω καν τις γραφικότητες περί 9 Ελλήνων ίσων με 90 ξένων και την υπεροψία απέναντι στην αφρόκρεμα του χώρου των supercars. Και πρωτοετής μηχανολογίας να είσαι, ακούγοντας αυτό τον τύπο να μιλάει καταλαβαίνεις ότι δε ξέρει τι λέει. Αυτό που ξέρει να κάνει καλά, είναι να τσιμπάει ωραίες εικόνες και πληροφορίες από το Ίντερνετ, να δουλεύει προγράμματα 3D design και Photoshop, και μετά να καλεί Σαρημπαλήδιδες για να πετάξει τις φανφάρες του.

Και επειδή ίσως δεν παρακολουθείς την πορεία της εταιρείας απο παλιά, αφήνω αυτό εδώ: https://www.evoxforums.com/threads/one-crazy-build.161578/
Mε μια απλή αναζήτηση, μπορείς να βρείς άλλα 10 παρόμοια thread.

rainmike
22/10/2021, 15:03
Αφήστε στην άκρη τα hypercars.
To μέλλον είναι εδώ.
https://www.youtube.com/watch?v=J88cg5wSX5o

thunder ace
22/10/2021, 15:16
Δεν κρατιέται το άτιμο!!!!!!

KotsosDR
22/10/2021, 15:43
Το εγχείρημα είναι ακατόρθωτο, τελεία. Θα σου δώσω ένα απλό παράδειγμα. Η Koenigsegg για να βγάλει το πρώτο της αυτοκίνητο (CC8S) χρειάστηκε 8 χρόνια εξέλιξης, χωρίς καν να χρησιμοποιήσει δικό της κινητήρα και κιβώτιο, αφού πρώτα είχε ρίξει δεκάδες εκατομμύρια σε εξέλιξη από την προσωπική του περιουσία ο ιδρυτής της. Αυτό από μόνο του, αν έχεις παρακολουθήσει την πορεία της εταιρείας και ξέρεις τι εστι Christian von Koenigsegg, θα πρέπει να σου πεί πολλά για τις υποσχέσεις του Πανόπουλου.

Δε θα σχολιάσω καν τις γραφικότητες περί 9 Ελλήνων ίσων με 90 ξένων και την υπεροψία απέναντι στην αφρόκρεμα του χώρου των supercars. Και πρωτοετής μηχανολογίας να είσαι, ακούγοντας αυτό τον τύπο να μιλάει καταλαβαίνεις ότι δε ξέρει τι λέει. Αυτό που ξέρει να κάνει καλά, είναι να τσιμπάει ωραίες εικόνες και πληροφορίες από το Ίντερνετ, να δουλεύει προγράμματα 3D design και Photoshop, και μετά να καλεί Σαρημπαλήδιδες για να πετάξει τις φανφάρες του.

Και επειδή ίσως δεν παρακολουθείς την πορεία της εταιρείας απο παλιά, αφήνω αυτό εδώ: https://www.evoxforums.com/threads/one-crazy-build.161578/
Mε μια απλή αναζήτηση, μπορείς να βρείς άλλα 10 παρόμοια thread.

2 χρονια του πήρε να βγάλει το πρωτότυπο και το παρουσίασε στο Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Καννών το 1997.


Η τεχνολογία αλλάζει , η τεχνητή νοημοσύνη και το 3D printing απλουστεύουν και επιταχύνουν πολύ τις τότε διαδικασίες ενώ ταυτόχρονα οι δυνατότητες εκτοξεύονται , ρίξε μια ματιά για παράδειγμα στο Czinger 21C

sniper
22/10/2021, 16:30
2 χρονια του πήρε να βγάλει το πρωτότυπο και το παρουσίασε στο Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Καννών το 1997.


Η τεχνολογία αλλάζει , η τεχνητή νοημοσύνη και το 3D printing απλουστεύουν και επιταχύνουν πολύ τις τότε διαδικασίες ενώ ταυτόχρονα οι δυνατότητες εκτοξεύονται , ρίξε μια ματιά για παράδειγμα στο Czinger 21C


Έγκριση τύπου έχει πάρει;

sapila racing
22/10/2021, 16:35
Και επειδή ίσως δεν παρακολουθείς την πορεία της εταιρείας απο παλιά, αφήνω αυτό εδώ: https://www.evoxforums.com/threads/one-crazy-build.161578/
Mε μια απλή αναζήτηση, μπορείς να βρείς άλλα 10 παρόμοια thread.

Ωχχχ!!
Φαίνεται οτι ειναι διασημοι σαν 'Extreme Tuners' παγκοσμίως στα αυτοκινητιστικά φορουμ!
Διασημοι αλλά οχι με την καλή εννοια...

kstefanos
22/10/2021, 16:41
2 χρονια του πήρε να βγάλει το πρωτότυπο και το παρουσίασε στο Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Καννών το 1997.


Η τεχνολογία αλλάζει , η τεχνητή νοημοσύνη και το 3D printing απλουστεύουν και επιταχύνουν πολύ τις τότε διαδικασίες ενώ ταυτόχρονα οι δυνατότητες εκτοξεύονται , ρίξε μια ματιά για παράδειγμα στο Czinger 21C

The CC8S was the first production car ever made by Koenigsegg. It was the culmination of 8 years development work that started out with Christian von Koenigsegg wanting to build his own car.
Its minimalistic, clean, efficient and elegant styling truly set it apart from the peers of the time. The CC8S laid the foundation for all Koenigsegg car models when it comes to aesthetics, philosophy and functionality.

https://www.koenigsegg.com/car/cc8s/

billy84
22/10/2021, 16:49
Είναι γνωστή η ιστορία με την πρώην extreme tuners. Βασικά έχουμε γίνει παγκοσμίως ρεζίλι για οποιον έχει παρακολουθήσει τι έχει παιχτεί...

p@nos
22/10/2021, 16:54
Απιθανο δεν ειναι, υπαρχει αρκετη γνωση στην αγορα για να μαζευτει μια ομαδα που μπορει να φτιαξει κατι

Αλλα οχημα που ειναι σε development, χωρις spy photos, χωρις δοκιμες σε πιστα (δυο εχουμε τι διαολο, δεν πατησε ποτε για κανα χαζοτεστ?) και γενικα χωρις καμμια εικονα περα απο κατι σχεδια στο solidworks, δεν θελει και πολυ για να καταλαβει κανεις πως μιλαμε για αλλη μια περιπτωση ελλανιου που ψαχνει κανα κοροιδο με λεφτα για να κανει επενδυση. Κριμα, μια ζωη, η χωρα της αρπαχτης.

stefanos
22/10/2021, 17:01
To μέλλον είναι εδώ.


Καλά ευτυχώς έχουν προβλέψει άλλοι για το μέλλον :https://www.youtube.com/watch?v=DgJG1ROWlNg

Ελπίζω να μην ρίχνω το επίπεδο της συζήτησης.:sweat:

stefanos
22/10/2021, 17:10
Απιθανο δεν ειναι, υπαρχει αρκετη γνωση στην αγορα για να μαζευτει μια ομαδα που μπορει να φτιαξει κατι


Δεν χρειάζεται γνώση ... λεφτά χρειάζονται.

KotsosDR
22/10/2021, 17:11
The CC8S was the first production car ever made by Koenigsegg. It was the culmination of 8 years development work that started out with Christian von Koenigsegg wanting to build his own car.
Its minimalistic, clean, efficient and elegant styling truly set it apart from the peers of the time. The CC8S laid the foundation for all Koenigsegg car models when it comes to aesthetics, philosophy and functionality.

https://www.koenigsegg.com/car/cc8s/

μιλαγαμε για πρωτότυπα αν δεν απατώμαι https://www.koenigsegg.com/koenigsegg-history/

cityfly
22/10/2021, 17:13
Αφήστε στην άκρη τα hypercars.
To μέλλον είναι εδώ.
https://www.youtube.com/watch?v=J88cg5wSX5o

Και νεράκι μόνο και πάει μόνο του τι άλλο θες;

cityfly
22/10/2021, 17:20
Καλά ευτυχώς έχουν προβλέψει άλλοι για το μέλλον :https://www.youtube.com/watch?v=DgJG1ROWlNg

Ελπίζω να μην ρίχνω το επίπεδο της συζήτησης.:sweat:

Όχι, αλλά σε κάνει λες… τι ωραία που μύριζε το λάδι από τα δίχρονα :D

doctor_john
22/10/2021, 17:58
Δηλαδή ρε παιδιά φωτογραφίες σαν την παρακάτω είναι κατασκευασμένες;
οι μπιέλες που έχουν παρουσιάσει, οι δαγκάνες κ.λπ. όλα ψέματα;
απάτη δηλαδή και ο δημοσιογράφος συνένοχος προφανώς.

431412

Εδώ αν προσέξετε έχει προστεθεί αντανάκλαση ανθρώπου στο ρεντερ

431413

cityfly
22/10/2021, 18:34
Θα δείξει :D :bawl::bawl::bawl::bawl::bawl:



431414

Rac3rX
22/10/2021, 19:48
Δηλαδή ρε παιδιά φωτογραφίες σαν την παρακάτω είναι κατασκευασμένες;
οι μπιέλες που έχουν παρουσιάσει, οι δαγκάνες κ.λπ. όλα ψέματα;
απάτη δηλαδή και ο δημοσιογράφος συνένοχος προφανώς.

431412

Εδώ αν προσέξετε έχει προστεθεί αντανάκλαση ανθρώπου στο ρεντερ

431413

Τα εξαρτήματα υπάρχουν, όπως (μάλλον) υπάρχει και το αυτοκίνητο σαν κέλυφος. Το να εκτυπώσεις σε εναν 3D εκτυπωτή 5 εξαρτήματα που φαίνονται εντυπωσιακά στο μάτι, πίστεψέ με σήμερα δεν είναι καθόλου μα καθόλου δύσκολο. Τι αποδεικνύει αυτό; Απολύτως τίποτα. Αυτή είναι η όλη ιστορία με τον Πανόπουλο, πολλά (μα πάρα πολλά) λόγια, μηδέν αποδείξεις, μηδέν εις το πηλίκο στην πράξη. Βέβαια μιλάμε για τον πρώτο άνθρωπο στην ιστορία που ψύχει τα εξαρτήματα του κάτω από το απόλυτο 0, οπότε ίσως κάνω και λάθος. :facepalm: (Στο 11:00 του βίντεο το εν λόγω "μαργαριτάρι"
https://www.youtube.com/watch?v=tPkGxHNod2M&t=688s&ab_channel=%CE%92%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%BB%CE%B7%CF%82%CE%A3%CE%B1%CF%81%CE%B7%CE%BC%CF%80%CE%B1%CE%B B%CE%AF%CE%B4%CE%B7%CF%82

cityfly
22/10/2021, 20:43
Τα εξαρτήματα υπάρχουν, όπως (μάλλον) υπάρχει και το αυτοκίνητο σαν κέλυφος. Το να εκτυπώσεις σε εναν 3D εκτυπωτή 5 εξαρτήματα που φαίνονται εντυπωσιακά στο μάτι, πίστεψέ με σήμερα δεν είναι καθόλου μα καθόλου δύσκολο. Τι αποδεικνύει αυτό; Απολύτως τίποτα. Αυτή είναι η όλη ιστορία με τον Πανόπουλο, πολλά (μα πάρα πολλά) λόγια, μηδέν αποδείξεις, μηδέν εις το πηλίκο στην πράξη. Βέβαια μιλάμε για τον πρώτο άνθρωπο στην ιστορία που ψύχει τα εξαρτήματα του κάτω από το απόλυτο 0, οπότε ίσως κάνω και λάθος. :facepalm: (Στο 11:00 του βίντεο το εν λόγω "μαργαριτάρι"
https://www.youtube.com/watch?v=tPkGxHNod2M&t=688s&ab_channel=%CE%92%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%BB%CE%B7%CF%82%CE%A3%CE%B1%CF%81%CE%B7%CE%BC%CF%80%CE%B1%CE%B B%CE%AF%CE%B4%CE%B7%CF%82

Δεν ξέρω τι θα κάνει στο τέλος, τι έχει φτιάξει τι όχι κι αν ψάχνει λεφτά αλλά το μείον 300 που λέει είναι Farheneit (και να θέλει παρακάτω δεν πάει) οπότε δεν είναι το απόλυτο μηδέν (είναι μείον 180τόσο κελσίου)

Το μηχάνημα είναι αυτό
https://www.cryosystems.com/dmp-cryotemper


DMP Cryosystems, Inc., originally known as Durable Metal Products

DMP CryoSystems is known for offering new and innovative ways to improve thermal cycling.

tzimidis
23/10/2021, 02:05
Η έκδοση των 5,5 μυρίων, από την έκδοση των 12 μυρίων, τι διαφορές έχουν? Υβριδικό κινητήρα? Επιπλέον τασάκι συνοδηγού? Θα βγαίνει σε πέρλα?
Μ2 look?
Ρωτάω, γιατί αν υπάρχει κιτ υγραερίου ψήνομαι.....

Βέβαια έτσι ψηνόμουν και για το νέο ελληνικό Pony, αλλά τελικά πήρα Vitara, ήταν πιο φθηνό.

doctoras
23/10/2021, 09:51
431432
ότι και να είναι το κατασκεύασμα copy ή γνήσιο τέτοιες φράσεις απο ιδιοκτήτες εταιρείας που ελληνικά παράγουμε τουρισμό και αγρό με παντελής εμεπιρεία ή μελέτη ολοκλήρωμένων βιομηχανικών προιόντων, είναι τουλάχιστο γελοιες και μας παραμπέμπουν σε συγκεκριμένες πολιτικές πρακτικές / παρατάξεις

doctor_john
23/10/2021, 11:04
Τρέχει σε όλο τον κόσμο. Οταν κερδίζει, ο κυρ τετοιος απ'την ελλάδα λένε, δεν είναι παράλογο να αισθάνεται έτσι.
Οποιοσδήποτε έχει επαφή με μηχανουργούς και μηχανολόγους στην ελλάδα εντυπωσιάζεται, τους κόβει τι να κάνουμε;..

Ένα μοτέρ λέει ότι έφτιαξε το '21, δεν λέει ότι πάμε στο φεγγάρι. Οι ρώσοι φτιάχνουν με σίδερα για να περάσει ο χειμώνας..

Αν είναι είναι τόσο χαμηλού επιπέδου και οργανώνει απάτη, θα δείξει. Εγώ θα εκπλαγώ πάντως.
Δεν είναι ότι με ψήνουν αυτά που λέει ότι έχει πετύχει, δεν θα με ξενερώσει αυτό.
Είναι το σύνολο του ανθρώπου που βλέπω, οι αντιδράσεις του κ.λπ. που θα με ενοχλήσει πολύ να έχω αντιληφθεί λάθος.

Απο την άλλη, έχουμε εξισώσει το ελληνικό με το σκατά.
Μη παρεξηγηθώ, γμτ φασίστες αλλά να το χρησιμοποιούμε έμμεσα σαν δεδομένο οι ίδιοι; δεν μου κάνει δίκαιο..

THRESH
23/10/2021, 16:21
Το δύσκολο δεν είναι να φτιάξει ένα μοτέρ ή να πετάξει πανάκριβες αναρτήσεις πάνω , φρένα κλπα.

Το δύσκολο είναι να λειτουργούν αυτά αξιόπιστα , να έχει την απαιτούμενη ποιότητα τόσο απτή όσο και λειτουργίας , την προσοχή στο NVH και ότι άλλο προστάζει η τιμή που αξιώνει.

Δεν έχει να κάνει με Ελλάδα , έχει να κάνει ότι μια Bugatti για να καταφέρει να κάνει ένα όχημα να ταξιδεύει με 400χλμ/ώρα + και να μπορεί να κυκλοφορήσει κανονικά , πολιτισμένα, ξόδεψε πόρους από την πολύ μεγάλη VW, σκαρφίστηκε πανάκριβες λύσεις κ.ο.κ
Αυτός από που? Εκτός αν έκλεισε με κάνα κολοσσό οι οποίοι πείστηκαν με το όλο εγχείρημα του. Όπου εκεί το όνομα του κολοσσού θα ήταν σημαντικό να αναφερθεί.

Η φάση θυμίζει το Hennessey Venom αλλά στο ακόμα πιο πρόχειρο.

Το χειρότερο είναι ότι αν αποτύχει παταγωδώς , οι επόμενες προσπάθειες θα κουβαλάν στίγμα δύσκολο, ειδικά αν εμπλέκονται αμιγώς λαμπροί Έλληνες μηχανολόγοι - σχεδιαστές ( που έχουμε κάποιες εξαιρετικές περιπτώσεις)

sapila racing
23/10/2021, 17:08
Τρέχει σε όλο τον κόσμο. Οταν κερδίζει, ο κυρ τετοιος απ'την ελλάδα λένε, δεν είναι παράλογο να αισθάνεται έτσι.
Οποιοσδήποτε έχει επαφή με μηχανουργούς και μηχανολόγους στην ελλάδα εντυπωσιάζεται, τους κόβει τι να κάνουμε;..

Ένα μοτέρ λέει ότι έφτιαξε το '21, δεν λέει ότι πάμε στο φεγγάρι. Οι ρώσοι φτιάχνουν με σίδερα για να περάσει ο χειμώνας..

Αν είναι είναι τόσο χαμηλού επιπέδου και οργανώνει απάτη, θα δείξει. Εγώ θα εκπλαγώ πάντως.
Δεν είναι ότι με ψήνουν αυτά που λέει ότι έχει πετύχει, δεν θα με ξενερώσει αυτό.
Είναι το σύνολο του ανθρώπου που βλέπω, οι αντιδράσεις του κ.λπ. που θα με ενοχλήσει πολύ να έχω αντιληφθεί λάθος.

Απο την άλλη, έχουμε εξισώσει το ελληνικό με το σκατά.
Μη παρεξηγηθώ, γμτ φασίστες αλλά να το χρησιμοποιούμε έμμεσα σαν δεδομένο οι ίδιοι; δεν μου κάνει δίκαιο..

Δεν λέει οτι εφτιαξε ενα μοτέρ, αλλά λέει στο video.
Ολα μονος του τα εφτιαξε λεει. Μεσα στα αλλα λέει οτι θα κουνας το χέρι και θα δινεις οδηγίες στο αυτοκινητο χωρις να πατας κουμπια που ειναι μπαναλ.
Αν δούμε τελικά κατι 1η Νοεμβριου πιστεύω οτι θα ειναι virtual 100%. Τετοιο αυτοκινητο που περιγράφει πάντως δεν θα δουμε γιατι απλά δεν υπάρχει.

Υπαρχουν πολλές αναφορές στα φορουμ των αυτοκινηταδων στην Αμερική οπου οι ίδιοι οι διαχειριστές λένε οτι εχει δαγκώσει κόσμο, διαβασα επίσης πως έχουν αποδείξει οτι πουλαγε ανταλλακτικά σαν δικά του ενω τα ειχαν φτιάξει αλλοι κατασκευαστες.
Η γνώμη μου ειναι πως ειναι απλά μια φούσκα που θα ξεφουσκώσει απότομα.

lospsi
23/10/2021, 18:12
Άρα αυτός ο Σαριμπαλης είτε είναι τραχανάς ολκής, είτε παίζει τον ρόλο του στην όλη ιστορία.

motojojo
23/10/2021, 18:23
Το πρωτο σιγουρα.

stefanos
23/10/2021, 18:24
Απο την άλλη, έχουμε εξισώσει το ελληνικό με το σκατά.


'Εχουν περάσει δεκάδες χρόνια από τότε που τα αυτοκίνητα είχαν εθνικότητα.
Πλέον οι λύσεις αναζητούνται στην παγκόσμια αγορά προκειμένου το πετύχουν το βέλτιστο αποτέλεσμα.
Από το σχεδιασμό έως το τελευταίο εξάρτημα.
Στην αντίθετη περίπτωση η αποτυχία είναι εξασφαλισμένη.
Και φυσικά τα υπάρχοντα hypercar δεν χάνουν στα μάτια μου καθόλου επειδή χρησιμοποιούν δανεικούς κινητήρες
ή επειδή το carbon σασί το κατασκευάζει κάποιος άλλος που κατασκευάζει εξαρτήματα F1.

telegonos
23/10/2021, 23:05
Αν είναι είναι τόσο χαμηλού επιπέδου

Το video το είδες; Ο άνθρωπος δεν μπορεί να πει μια πρόταση με υποκείμενο-ρήμα-αντικείμενο. Δεν μπορεί να μιλήσει.

Acacius
24/10/2021, 01:45
Μακάρι να γίνουν πραγματικότητα το 10% από τους ισχυρισμούς τους. Επειδή πάντως προβλέπω να είναι vaporware από τα λίγα, δεν καταλαβαίνω τη σκέψη πίσω από το όλο εγχείρημα, ειδικά με τέτοιες υποσχέσεις που τοποθετούν τον πήχη σε δυσθεώρητα ύψη. Το μόνο στο οποίο πάει το μυαλό μου, έχοντας πετύχει και άλλη είδηση αντίστοιχου (κάπως) περιεχομένου και επειδή είμαι κυνικός και σκατόψυχος, είναι ότι προσπαθούν να τσιμπήσουν καμιά βαρβάτη κρατική επιχορήγηση τώρα που η κυβέρνηση ψάχνει να βρει success stories στην εγχώρια βιομηχανία.

g_m900
24/10/2021, 05:14
Φημες λενε οτι εχει ενωσει τρεις κινητηρες TDM900 στρωμενους απο Καγκουρες Ευγενείς.
Στο όνομα το πετυχε παντως. Χαος...

Εδω ολοκληρη W Motors με ιδιοκτήτη Λιβανεζο πριγκηπα Αμπας και δεν φτουρησε... Θα κανει ο δικος μας?
Ποσο χρημα επεσε με ακριβες κατασκευες... Εμφανιση στο Fast & Furious 7 και οσο να ναι... Παει και δεν παει με 2 μοντελα ηδη.
Η εξελιξη εγινε στην πιστα του Αμπου Νταμι και οχι στο Playstation και ήδη μετραει 2 μοντελα. Το Lykan και το Phenyr.
Ποσο δινει το στοιχημα να εχει αντιγραψει καμμια Aston Martin Valkyrie να γελασουμε??

telegonos
24/10/2021, 10:37
Ποσο δινει το στοιχημα να εχει αντιγραψει καμμια Aston Martin Valkyrie να γελασουμε??

Θα σέβεσαι.

Η Aston Martin τον αντιγράφει με το Valhalla (βλέπε No Time To Die, στατικό, πίσω από τον ''Μ'' (https://i.blogs.es/a166c5/aston-martin-valhalla-james-bond/1366_2000.jpg))

431443

Τον Πανόπουλο δεν θα τον ξαναπιάσεις στο στόμα σου. Τον Πανόπουλο.

rainmike
24/10/2021, 10:44
Το video το είδες; Ο άνθρωπος δεν μπορεί να πει μια πρόταση με υποκείμενο-ρήμα-αντικείμενο. Δεν μπορεί να μιλήσει.
Ναι αλλά χρησιμοποιεί κλίμακα Fahrenheit εκει που όλα τα άλλα γατάκια μετράνε σε Kelvin:tooth:

g_m900
24/10/2021, 10:47
Θα σέβεσαι.

Η Aston Martin τον αντιγράφει με το Valhalla (βλέπε No Time To Die, στατικό, πίσω από τον ''Μ'' (https://i.blogs.es/a166c5/aston-martin-valhalla-james-bond/1366_2000.jpg))

431443

Τον Πανόπουλο δεν θα τον ξαναπιάσεις στο στόμα σου. Τον Πανόπουλο.

Ασε το ειδα και αρρωστησα.
Ποσο απλο και ποσο πανεμορφο...

ΟΚΤΑΝΙΟ
24/10/2021, 11:20
Φημες λενε οτι εχει ενωσει τρεις κινητηρες TDM900 στρωμενους απο Καγκουρες Ευγενείς.


Τώρα εξηγούνται όλα....
Ναι, έτσι βγαίνουν τα 3000 άλογα, εύκολα

:lol:

Panos76
24/10/2021, 13:22
Εδώ το πονυ είχα ελπίδες ότι θα έβγαινε σε παραγωγή κ δεν έγινε τίποτα, όχι hyper car.

teogtp
24/10/2021, 13:30
Εδώ το πονυ είχα ελπίδες ότι θα έβγαινε σε παραγωγή κ δεν έγινε τίποτα, όχι hyper car.

Αυτό πρέπει να είναι η gt έκδοση του pony.:D

AUFGEBRACHT
27/10/2021, 18:26
Θυμάμαι τότε που είχε πρωτογίνει ο ντόρος με το... πρώτο ελληνικό hypercar, είχε ανεβάσει στην επίσημη ιστοσελίδα του ο Πανόπουλος teaser φωτό, που υποτίθεται ότι απεικόνιζαν πρωτότυπα "εξωτικά"εξαρτήματα και μηχανολογικά μέρη του Chaos. H μία φωτό, ήταν παρμένη από μια καναδική εταιρεία παραγωγής μηχανολογικού εξοπλισμού και κατεργασίας μετάλλων με laser, την είχαν πάρει αυτούσια, είχαν κάνει λίγο crop, λίγο flip να δυσκολέψουν το image search, είχαν πειράξει λίγο και τα χρώματα... ε, εκεί σταμάτησα να ασχολούμαι...

Ο Σαρημπαλίδης είναι ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ "ειδικού" τύπου, αυτό τα λέει όλα! Δημοσιογράφος και αλήθεια (και) στην Ελλάδα, έχουν πάψει να συνυπάρχουν εδώ και χρόόόόνια. Αυτό που με ενοχλεί προσωπικά στον Πανόπουλο είναι αυτό το επιτηδευμένο στυλάκι "είμαι μια διάνοια, αλλά κατά βάθος είμαι ταπεινός και μετριόφρων".

Υ.Γ. Δεν ξέρω εάν κάποιος ΠΟΛΥ παρατηρητικός έχει δει το ρολογάκι Richar Mille που φοράει ο Πανόπουλος, αξίας 6ψήφιου αριθμού κοντά στο μισό μύριο και βάλε... έχει κι αυτό τη σημειολογία του...

panoulis222
27/10/2021, 19:02
ασχετο (ελπιζω) αλλα χτες ειδα ενα βιντεο για μια φουσκα για μια εταιρια, την NICOLA που θα εφερνε την επανασταση στα φορτηγα.
εκει να δειτε ποσοι το φυσανε και δεν κρυωνει... https://www.youtube.com/watch?v=88fWUZhYb04

stefanos
28/10/2021, 00:08
Φυσικά άσχετο ,γιατί στην περίπτωση των φορτηγών οποιαδήποτε τεχνολογία μειώσει έστω και ελάχιστα το κόστος χρήσης,
θα εξοικονομήσει τεράστια ποσά στις εταιρίες μεταφορών και όποια από αυτές την χρησιμοποιήσει πρώτη θα έχει πλεονέκτημα απέναντι στον ανταγωνισμό.
Ένα hypercar από την άλλη....:rolleyes:

doctor_john
28/10/2021, 21:35
...

Υ.Γ. Δεν ξέρω εάν κάποιος ΠΟΛΥ παρατηρητικός έχει δει το ρολογάκι Richar Mille που φοράει ο Πανόπουλος, αξίας 6ψήφιου αριθμού κοντά στο μισό μύριο και βάλε... έχει κι αυτό τη σημειολογία του...

Περίτρανα ότι είναι κάγκουρας, το RM περίμενες; έχει σιρίτια - επωμίδες στο πουκάμισο της ομάδας :lol:

Σε μια παλαιότερη με την κόρη του φοράει ένα Hublot νομίζω ;)

KotsosDR
29/10/2021, 09:19
Ας φοράει ότι θέλει , άμα τα έχει σιγά μη δώσει λογαριασμό και τι θα τα κάνει , είτε ρολόγια είτε mclaren .

Ας μη προδικάζουμε , Αναμονή και βλέπουμε .




"Συγκεκριμένα, τη Δευτέρα 1 Νοεμβρίου 2021, εικόνες και λεπτομέρειες θα δημοσιευτούν μέσω της ιστοσελίδας της SP Automotive.

www.spyrospanopoulos.com

Το πρόγραμμά μας το 2022-2023 έχει ως εξής.

* Παρουσίαση του αυτοκινήτου από την ελληνική κυβέρνηση.

* Παρουσίαση του αυτοκινήτου στο κοινό στο νέο μας κέντρο - εργοστάσιο.

* Παρουσίαση και δοκιμή από το BBC-Top Gear

* Τελική προσπάθεια ρεκόρ ταχύτητας για το ταχύτερο αυτοκίνητο παραγωγής. (Χορηγός της Red Bull)

* Δοκιμάζοντας το ρεκόρ χρόνου στο Nurburgring για το ταχύτερο αυτοκίνητο παραγωγής.

* Επίτευγμα ρεκόρ επιτάχυνσης στα 0-402 μέτρα (1/4 μίλι) για το ταχύτερο αυτοκίνητο παραγωγής.

Παράλληλα την ίδια μέρα 21/11/21 θα παρουσιάσουμε το ηλεκτρικό αυτοκίνητο πόλης, και το υδρογόνο super car, καθώς και διάφορες άλλες δουλειές που ετοιμάζαμε τόσο καιρό.
Καθώς τώρα θα μπορούμε να δεχόμαστε παραγγελίες."

doctor_john
29/10/2021, 09:40
Δεν λέμε που τα βρήκε, υπάρχουν αυτά τα κομμάτια και με 1500ε.
Σε ποιους απευθύνει το image του και κατ ' επέκταση το προϊόν του λέμε. ;)

g_m900
29/10/2021, 09:47
Πως μπορουμε να ρωτήσουμε αν μπαινει το μοτερ σε Ford Fiesta 2004?

thunder ace
29/10/2021, 10:10
Εγώ πάντως ήδη έχω φουσκώσει από Εθνική περηφάνια.

teogtp
29/10/2021, 10:18
Εγώ πάντως ήδη έχω φουσκώσει από Εθνική περηφάνια.

Εγώ από κάτι χθεσινές χάντρες.....

thunder ace
29/10/2021, 10:25
Εκτονωσου.

KotsosDR
29/10/2021, 10:32
Εγώ πάντως ήδη έχω φουσκώσει από Εθνική περηφάνια.

Γιατί ; Ανακοινώθηκε νέο LADA ;



Συγνώμη , δεν κρατήθηκα :lol:

sapila racing
29/10/2021, 10:36
https://www.sitejabber.com/reviews/spyrospanopoulos.com

:rolleyes:

ΟΚΤΑΝΙΟ
29/10/2021, 11:02
Με ολα αυτα που ακουγονται για τον τυπο, ποιον περιμενει να του δωσει παραγγελια για το οτιδηποτε?

doctor_john
29/10/2021, 11:14
Aν έχει βγάλει μερίδιο του κούλη προφανώς το ελληνικό κράτος με τη μορφή επιδότησης κ.λπ.

Αλλιώς σαουδάραβες που δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί δεν ξέρουν τι έχουν..

Rac3rX
29/10/2021, 13:59
Με ολα αυτα που ακουγονται για τον τυπο, ποιον περιμενει να του δωσει παραγγελια για το οτιδηποτε?

Αν είναι αρκετά ηλίθιοι οι αρμόδιοι, όλο και κάποιο ΕΣΠΑ θα τσεπώσει. Είναι παλιό και γνωστό το παιχνίδι που παίζει, παραθέτω ένα ωραίο άρθρο για την Hennessey: https://jalopnik.com/ex-employees-say-hennessey-is-a-bigger-mess-than-you-ev-1778134112
Δυστυχώς ελάχιστοι είναι αυτοί που μπαίνουν στον κόπο να ψάξουν και να σκεφτούν, και το μοντέλο επιχείρησης Hennessey/Panopoulos εξακολουθεί να είναι βιώσιμο.

thunder ace
29/10/2021, 14:16
Γιατί ; Ανακοινώθηκε νέο LADA ;



Συγνώμη , δεν κρατήθηκα :lol:

Ντεν ημι από Ρουσια καρντια μου.

rainmike
29/10/2021, 18:24
καινούριο σπαρταράει:p
https://www.youtube.com/watch?v=N3HSREOfZ2M

afasias
29/10/2021, 18:44
Θα πάρω ένα της πρώτης έκδοσης και θα παραγγείλω άλλο ένα της δεύτερης έκδοσης.
Πραγματικά όμως, όταν βλέπω τον τύπο μου έρχεται στο νου η φάτσα του Καφετζόπουλου στον "ακάλυπτο".

kouk
29/10/2021, 18:52
Σκέψου πως έβλεπαν τον Αϊνστάιν κάποτε.

Δεν τον υποστηρίζω ούτε πιστεύω ότι θα βγάλει κάτι.

teo_g7
29/10/2021, 19:41
Έκανε και ρελανς, είπε ότι 9 Έλληνες είναι 900 ξένοι

Ω ρε χρήμα που φάει ο τύπος με της ευλογίες Κούλη και ΣΙΑ που ψοφανε για κάνα success story

rainmike
29/10/2021, 20:24
12,5 μυρια μονο.Μηπως μπορω να το αγορασω με ομολογα Σωρρα?

g_m900
29/10/2021, 20:48
12,5 μυρια μονο.Μηπως μπορω να το αγορασω με ομολογα Σωρρα?

Εκλαψα!!

tzimidis
29/10/2021, 20:58
Βασικά είπε ότι κατέθεσε ΓΙΑ πατέντα, όχι ότι την πήρε την έγκριση.
Είπε ότι ΖΗΤΗΘΗΚΕ από τη Red bull χορηγία, δεν είπε ότι οι αυστριακοί δέχθηκαν.
Επίσης έχω μια απορία , τι σημαίνει πρωτοτυπία στις ιπποδυνάμεις? 1 ίππος θα μετράει για 2? Θα είναι από ιπποπόταμο, από τι θα είναι? Και πόσες είναι πια αυτές οι ιπποδυναμεις?

Τα led από το aliexpress,
431560
και για εξάτμιση κουταλοθήκες από τα nikokiris.gr

431561

Τελικά αυτό που είπε είναι ότι εχει πολύ μεγάλξ
υποστήριξη από την κυβέρνηση για τα εργοστάσια που ΘΑ φτιάξει.
Speaks for itself, μυρίστηκε ζεστό δημοσιο και δωρεάν χρημα.

Επίσης 3 εργοστάσια με συνολικό εμβαδόν 30000τμ, ειναι 10000τμ το κάθε εργοστάσιο.
Σε 10000τμ ούτε λάστιχα δεν παράγεις, όχι αυτοκίνητο.

Και θα πάρει και μεταγραφή μηχανικό από Ferrari Kai McLaren.
Οκ.
Ούτε για γέλια δεν ειναι η όλη φάση.

Πλήρωνε φόρους εσύ και εισιτήριο στα νοσοκομεία, για να τα μοιράζεται ο κουλης με κάτι τέτοιους.
Πιο γελοίος και από τον Τσάκα.

stefanos
29/10/2021, 21:09
Πάντως μου αρέσει που ενώ το supercar δεν το πιστεύετε, τα υπόλοιπα τα καταπίνετε αμάσητα:lol:

Pew
29/10/2021, 21:37
1:10 ηταν .... αν ακουσα καλα σε αυτο το βιντεο, πλεον πηγε 1:100 η αναλογια ΕΛ / ΞΕΝΟΙ !!! :bawl:


Ενα πραγμα με ενοχλει μονο στην ολη φαση. ΓΙΑΤΙ ΓΑΜΩΤΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ???

Δεν του ειπε κανεις πως τετοια πραγματα ανακοινωνονται ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ βραδακι ???

Meni0s
30/10/2021, 01:34
Πάντως μου αρέσει που ενώ το supercar δεν το πιστεύετε, τα υπόλοιπα τα καταπίνετε αμάσητα:lol:

Χαχαχα εισ'ωραιος!

doctor_john
30/10/2021, 07:58
Έχω πληροφορία! αφήστε τον καφέ και κάντε λίγο πίσω.

Γνώρισα έναν ωραίο κύριο σήμερα που φαινόταν ότι του αρέσουν τα αυτοκίνητα.
Όσο περιμέναμε να βγει το πρωινό μου, τον ρώτησα αν έχει ακούσει τι λέει ο Πανόπουλος..

Είχε ακούσει, το ίδιο ζει και αυτός, οσοι ασχολούνται είναι διχασμένοι, θέλουν να πιστέψουν, δεν μπορούν κ.λπ.

Μου είπε ότι υπάρχει κόσμος που έχει στοιχηματίσει πάνω σε αυτό το πανηγύρι!
Χρήματα αληθινά! του έλεγε φίλος του να παίξουν μεταξύ τους, έτσι για το καλό!
Ακούνε τι γίνεται, να το ζήσουν και αυτοί! :lol:

@AUFGEBRACHT
τρίτωσε, ναυτίλος στο νέο βίντεο! τουλάχιστον είναι συνεπής στο image του.. :roflmao:

teogtp
30/10/2021, 08:35
Έχω πληροφορία! αφήστε τον καφέ και κάντε λίγο πίσω.

Γνώρισα έναν ωραίο κύριο σήμερα που φαινόταν ότι του αρέσουν τα αυτοκίνητα.
Όσο περιμέναμε να βγει το πρωινό μου, τον ρώτησα αν έχει ακούσει τι λέει ο Πανόπουλος..

Είχε ακούσει, το ίδιο ζει και αυτός, οσοι ασχολούνται είναι διχασμένοι, θέλουν να πιστέψουν, δεν μπορούν κ.λπ.

Μου είπε ότι υπάρχει κόσμος που έχει στοιχηματίσει πάνω σε αυτό το πανηγύρι!
Χρήματα αληθινά! του έλεγε φίλος του να παίξουν μεταξύ τους, έτσι για το καλό!
Ακούνε τι γίνεται, να το ζήσουν και αυτοί! :lol:

@AUFGEBRACHT
τρίτωσε, ναυτίλος στο νέο βίντεο! τουλάχιστον είναι συνεπής στο image του.. :roflmao:

Δεν μου προκαλεί εντύπωση.
Εδώ υπάρχει κόσμος που κυνηγάει το όνειρο με λαιονες και λοιπές πίπες.