PDA

View Full Version : Τέλος η Michelen από την F1



m1ke
14/12/2005, 22:49
Η Μισελέν ανακοίνωσε σήμερα ότι βάζει τέλος στη συμμετοχή της στη Φόρμουλα Ενα μετά το 2006. Η απόφαση αυτή πάρθηκε μετά από αυτή της Διεθνούς Ομοσπονδίας Αυτοκινήτου (FIA) να υπάρχει μόνο ένας παροχέας ελαστικών στο πρωτάθλημα από το 2008.

Αυτή η εξέλιξη αφήνει τη Μπριτζεστόουν ως τη μοναδική εταιρεία που θα παρέχει ελαστικά στις ομάδες της Φόρμουλα Ενα.

ΑΠΕ

Μετά το φιάσκο πλήρωσε το μάρμαρο.:sick:

crs-k
14/12/2005, 22:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
.............................
Μετά το φιάσκο πλήρωσε το μάρμαρο.:sick:


Και γενικα επρεπε να επαιξε πουστιτσες διαφορες σε αρκετους αγωνες ... :wacko:

adam_tsouk
14/12/2005, 23:11
Ναι αλλά πέρα από κάποια θέματα αντόχης που εμφανίστηκαν το 2005, ήταν σαφώς ανώτερη από την BS που ακόμα παλεύει γιά ένα αξιοπρεπές ελαστικό....

DrIoannis
14/12/2005, 23:16
Προσωπικα πιστευω εαν δεν υπηρχε αυτος ο νεος κανονισμος η Βridgestone ηταν χαμενη απο χερι.Δεν καταφερε να κανει τα ελαστικα της να δουλεψουν.Κατα τη γνωμη μου με το να υπαρχει ενας προμηθευτης δεν θα εχουμε την εξελιξη που θα ειχαμε εαν υπηρχε ανταγωνιστης.

GST
15/12/2005, 06:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
Προσωπικα πιστευω εαν δεν υπηρχε αυτος ο νεος κανονισμος η Βridgestone ηταν χαμενη απο χερι.Δεν καταφερε να κανει τα ελαστικα της να δουλεψουν.Κατα τη γνωμη μου με το να υπαρχει ενας προμηθευτης δεν θα εχουμε την εξελιξη που θα ειχαμε εαν υπηρχε ανταγωνιστης.

συμφωνω απολυτα!

The Animal
15/12/2005, 07:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
Προσωπικα πιστευω εαν δεν υπηρχε αυτος ο νεος κανονισμος η Βridgestone ηταν χαμενη απο χερι.Δεν καταφερε να κανει τα ελαστικα της να δουλεψουν.Κατα τη γνωμη μου με το να υπαρχει ενας προμηθευτης δεν θα εχουμε την εξελιξη που θα ειχαμε εαν υπηρχε ανταγωνιστης.

σωστός!!!

:a013:

sonic22
15/12/2005, 07:57
auti i parafilologia pou eixe akoustei endona perisi oti ta lastixa tis M den itan ximika simvata me ta lastixa tis BS eixe kapoia vasi?

BILLY FILTH
15/12/2005, 09:12
αν θυμάμαι καλά τις Michelin τα ελαστικά έσκαγαν και όχι της Bridgestone.Απλά φέτος έπεσε η Ferrari

adam_tsouk
15/12/2005, 09:43
Το πρόβλημα που δεν είχαν αγωνιστεί πέρσι στην Ινδιανάπολις ήταν ότι η Michelen δεν είχε την κατάλληλη γόμα και ήταν επικίνδυνο για τους οδηγούς...... Η τουλάχιστον αυτή ήταν η δικαιολογία.

Η BS είναι πίσω από την MIchelen αλά δεν είχε ποτέ προβλημα αξιοπιστίας (τα περιστατικά σκασμένων ελαστικών προς το τέλος του αγώνα δεν μετράνε)

MIKE_16V
15/12/2005, 14:33
Καθε χρονο και χειροτερα:evil: :evil: :evil:

Να δω ποιος θα βλεπει f1 σε λιγο:a31:

H.A.Balafoutre
15/12/2005, 16:41
Βρε σείς τι μας νοιάζει τι κάνουν στην Formula1?

Στα MotoGp τι λάστιχα φοράνε? Ε αυτή η εξέλιξη μας νοιάζει.

Να εξελίσονται για μοτοσικλέτες. Άλλη σχεδίαση για μοτό και άλλη για Φόρμουλα1.

Όσο για το θέαμα της F1, δε λέω καλό ήταν. Τόσα χρόνια το παρακολουθούσα, αλλά δεν είχε και τίποτα άλλο να δω. Τώρα με την ΕΤ3 (γκούχΔιατσίδηςγκούχ) και τα συνδρομητικά μπορώ ανετότατα να κόψω την F1 για MotoGP και SBK που μου αρέσουν εξίσου.

Σιγά και μην χάσουν οι μεγιστάνες λεφτά από το χάλια θέαμα της F1. τστστστσ:bawl:

tools
15/12/2005, 18:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Η Μισελέν ανακοίνωσε σήμερα ότι βάζει τέλος στη συμμετοχή της στη Φόρμουλα Ενα μετά το 2006. Η απόφαση αυτή πάρθηκε μετά από αυτή της Διεθνούς Ομοσπονδίας Αυτοκινήτου (FIA) να υπάρχει μόνο ένας παροχέας ελαστικών στο πρωτάθλημα από το 2008.

Αυτή η εξέλιξη αφήνει τη Μπριτζεστόουν ως τη μοναδική εταιρεία που θα παρέχει ελαστικά στις ομάδες της Φόρμουλα Ενα.

ΑΠΕ

Μετά το φιάσκο πλήρωσε το μάρμαρο.:sick:


δηλαδη schummi παλι ε...:smokin: :winka: :evil:

vassilis88
15/12/2005, 20:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από tool
δηλαδη schummi παλι ε...:smokin: :winka: :evil:


mpa.....rossi!

adam_tsouk
15/12/2005, 21:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από tool
δηλαδη schummi παλι ε...:smokin: :winka: :evil:


αν και μόνο στην ιδέα γουστάρω..... (όχι όχι εγώ με τον σκατοΙσπανό είμαι):lol: δεν είναι και τόσο σίγουρο....

dirtbird
16/12/2005, 08:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Το πρόβλημα που δεν είχαν αγωνιστεί πέρσι στην Ινδιανάπολις ήταν ότι η Michelen δεν είχε την κατάλληλη γόμα και ήταν επικίνδυνο για τους οδηγούς...... Η τουλάχιστον αυτή ήταν η δικαιολογία.

Η BS είναι πίσω από την MIchelen αλά δεν είχε ποτέ προβλημα αξιοπιστίας (τα περιστατικά σκασμένων ελαστικών προς το τέλος του αγώνα δεν μετράνε)

Δεν ρωτάς και την γνώμη του Shinya καλύτερα που αγόρασε οικοπεδάκι στα ΄'γρήγορα' (με καμμιά τρακοσάρα) επί Ιταλικού εδάφους πρόπερσι (Mugello αν θυμάμαι καλά).:eyepop:

adam_tsouk
16/12/2005, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
.........του Shinya........




:look:

δεν τον ξέρω.....








:lol: :evil:

crs-k
16/12/2005, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
:look:

δεν τον ξέρω.....

:lol: :evil:


Δεν ξερεις τον Να_μην_κανω? :eek: :eyepop:



:lol: :rotflmao: :lol:

adam_tsouk
17/12/2005, 20:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Δεν ξερεις τον Να_μην_κανω? :eek: :eyepop:



:lol: :rotflmao: :lol:




τσου!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

bonepeeler
17/12/2005, 21:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Δεν ρωτάς και την γνώμη του Shinya καλύτερα που αγόρασε οικοπεδάκι στα ΄'γρήγορα' (με καμμιά τρακοσάρα) επί Ιταλικού εδάφους πρόπερσι (Mugello αν θυμάμαι καλά).:eyepop:


Άσχετο,αλλά μήπως ξέρει κανείς που θα βρω αυτό το βιντεάκι;