PDA

View Full Version : Βαση πινακιδας???



MOZART
15/12/2005, 00:42
Εβγαλε κανενας την πινακιδα απο το 636???
προσπαθησα να τη βγαλω αλλα κολησα στο καλωδιο που δινει ρευμα στο φωτακι.Δεν θελησα να το κοψω και το ξαναβιδωσα

periklisk
15/12/2005, 01:05
Το φωτάκι της πινακίδας?

Και γιατί δεν αποσυνδέεις το καλώδιο από τη φύσα για να το αφαιρέσεις όλο μαζί?

MOZART
15/12/2005, 02:21
Tην φυσα δεν βρηκα για να το βγαλω

MOZART
19/12/2005, 21:47
Λοιπον θελω να βγαλω φλασακια και βαση πινακιδας και δεν μπορω να τα βρω.που στην ευχη συνδεονται γιατι ειμαι στα προθηρα να τα κοψω.

crazykiller
20/12/2005, 02:05
Δεν είναι δύσκολο. Βγάλε και την ουρά και θα τα δεις τα βύσματα. Είναι από την αριστερή μεριά απ'ότι θυμάμαι πάντως.

Ghostwalker
20/12/2005, 11:34
Και εγώ εκεί είμαι κολλημένος...
ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ:mad: :a023: :a37: :a018: :a018:

Όταν λες βγάλε την ουρά εννοείς το φαιρινγκ της ουράς όλο?

Γιατι έτοιμα τα έχω τα κλιπσάκια και το ψαλιδάκι..:wacko:

MOZART
28/12/2005, 01:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από crazykiller
Δεν είναι δύσκολο. Βγάλε και την ουρά και θα τα δεις τα βύσματα. Είναι από την αριστερή μεριά απ'ότι θυμάμαι πάντως.
Δε ξερω να βγαλω την αριστερη μερια της ουρας και φοβαμε μην σπασω κανενα κλιπσακι.Μιλαμε για το μοντελο 05 παντα

MOZART
28/12/2005, 01:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ghostwalker
Και εγώ εκεί είμαι κολλημένος...
ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ:mad: :a023: :a37: :a018: :a018:

Όταν λες βγάλε την ουρά εννοείς το φαιρινγκ της ουράς όλο?

Γιατι έτοιμα τα έχω τα κλιπσάκια και το ψαλιδάκι..:wacko:
Ψαχνω να βρω ακρη για να παραγγειλω τα τελικα two brothers racing.Δες το post teliko για 636

Ghostwalker
28/12/2005, 11:28
ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ

Απλά ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ τα τελικά. Αν και φέρνουν λίγο σε R1 δεν πειράζει ;)

Εγώ τελικά το έκοψα το μπουρδελο-καλώδιο μέσα σε μία πανδαισία μπινελικιών,καντιλιών κ.τ.λ Πάει και ο λασπωτήρας επιτέλους :D Να προσέξεις μόλις τον βγάλεις οι βίδες του προεξέχουν πολύ και θέλουν τρόχισμα να για να βγουν.Καλό ειναι να αντικατασταθούν με πιο μικρά για να κρατάνε το πλαστικό με τα φλας(κουνιέται αλλιώς).

ΑΝ ΚΑΙ απ'οτι βλέπω όμως εσύ πρέπει να βγάλεις και το πλαστικό με τα φλας για να χωρέσουν τα τελικά.:mad: Αντε κι'αλλα καλωδία..

Good luck :wave2:

crazykiller
28/12/2005, 19:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
Δε ξερω να βγαλω την αριστερη μερια της ουρας και φοβαμε μην σπασω κανενα κλιπσακι.Μιλαμε για το μοντελο 05 παντα



Ρε σόρι δεν είδα το ποστ σου νωρίτερα. :sad: :sad:

al3x
31/12/2005, 19:09
η απαντηση στις ερωτησεις σας για το πως βγαινει ειναι εδω νομιζω.... για ριχτε μια ματια.... http://www.fenderkit.com/

voufi
08/07/2006, 14:14
Ρε παιδιά επειδή αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με αυτό το ηλίθιο καλώδιο, τελικά η λύση ποιά είναι εκτός από το να λύσω τη μισή μηχανή? Κόψιμο και μόνωση? Να το κάνω έτσι η θα βρώ κανά μπελά?
Help δεν μπορώ να βλέπω αυτό το λασποτήρα άλλο......

MOZART
10/07/2006, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από voufi
Ρε παιδιά επειδή αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με αυτό το ηλίθιο καλώδιο, τελικά η λύση ποιά είναι εκτός από το να λύσω τη μισή μηχανή? Κόψιμο και μόνωση? Να το κάνω έτσι η θα βρώ κανά μπελά?
Help δεν μπορώ να βλέπω αυτό το λασποτήρα άλλο......
φιλε απλα βγαλε το μονοσελο.βγαλε την σελα μπροστα.ξεβιδωσε τις μποστινες και τις πισω βιδες τις ουρας.μετα στα πλαινα εχει κατι στογυλα.Τα πατας στο κεντρο και πεταγονται εξω.Ετσι βγαζεις ολη την ουρα και τα καλωδια ειναι μπροστα σου.Αλιως περιμενε το service σου και θα σου τα βγαλει ο μαστορας στο φτερο.Για μενα μην κοψεις το καλωδιο γιατι οταν το πουλησεις ή αν αρχισουμε να περναμε κτεο ολα αυτα θα χρειαστουν.