PDA

View Full Version : ΣΙΤΑ για το Ψυγείο



stelao
15/12/2005, 09:21
Έχει ψάξει ή βάλει κανείς σίτα για το ψυγείο?

Έχω δει κάποιες του εμπορίου αλλά δεν μου αρέσουν και πολύ. Αυτό που έχω σκεφτεί είναι να πάω να πάρω σίτα ανοξείδωτη στην διάσταση του ψυγείου, και να την τοποθετήσω, το μόνο πρόβλημα είναι πως θα την στερεώσω ψωρίς να χρειαστεί να τρυπίσω οτιδήποτε.

OldMan
15/12/2005, 09:54
:wave2: :wave2: :wave2:

Πιάσε την σε ένα τελάρο (αλουμινένιο κατά προτίμηση) στο οποίο μπορείς να σχηματίσεις "αυτιά" στα σημεία που στερεώνεται το ψυγείο και να το βιδώσεις με τις υπάρχουσες βιδες...

:wave2: :beer: :wave2:

Bil
15/12/2005, 15:57
Σε ένα πρόσφατο thread που έχει τίτλο σχετικό με κάγκελα και που έγινε μέσα της αρκούδας, θα βρείς και αναφορές για σίτα από έναν άλλο κολημμένο με τη σίτα :lol: :lol: κύριο ....

Innersense
15/12/2005, 15:59
για το ABS μάθαμε τίποτα;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:beer:

Bil
15/12/2005, 16:08
Έρχεται και το ABS σγα-σγα !!!:lol: :lol: :rotflmao:

powerphot
15/12/2005, 17:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από stelao
Έχει ψάξει ή βάλει κανείς σίτα για το ψυγείο?

Έχω δει κάποιες του εμπορίου αλλά δεν μου αρέσουν και πολύ. Αυτό που έχω σκεφτεί είναι να πάω να πάρω σίτα ανοξείδωτη στην διάσταση του ψυγείου, και να την τοποθετήσω, το μόνο πρόβλημα είναι πως θα την στερεώσω ψωρίς να χρειαστεί να τρυπίσω οτιδήποτε.

Καλά και εντάξει με την στερέωση της, αλλά που μπορούμε να βρούμε αυτό το υλικό?
Ξέρει κανείς?

OldMan
15/12/2005, 18:03
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Στο Μεσολόγγι.. ίσως ??

:lol: :wave2: :lol:

crs-k
15/12/2005, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Στο Μεσολόγγι.. ίσως ??

:lol: :wave2: :lol:



:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

OldMan
15/12/2005, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

Ο Πόντιος είναι mod στα Μοντέλα ??

athandim
15/12/2005, 18:43
Bil: Σε ένα πρόσφατο thread που έχει τίτλο σχετικό με κάγκελα και που έγινε μέσα της αρκούδας, θα βρείς και αναφορές για σίτα από έναν άλλο κολημμένο με τη σίτα κύριο ....

:a13:

crs-k
15/12/2005, 18:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ο Πόντιος είναι mod στα Μοντέλα ??


Παει αυτος ...
Καθαιρεθηκε ...

:lol: :rotflmao: :lol:

powerphot
15/12/2005, 23:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Παει αυτος ...
Καθαιρεθηκε ...

:lol: :rotflmao: :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από oldman
Στο Μεσολόγγι.. ίσως ??



Αρχικά δημιουργήθηκε από oldman
Ο Πόντιος είναι mod στα Μοντέλα ??

Κατάλαβα.
Να ψάξω στο μεσολόγγι να βρώ έναν ποντιο
που είχε μαγαζί με σίτες αλλά του το έκλεισαν
στην ΕΞΟΔΟ.
Σωστά?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

crs-k
15/12/2005, 23:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Κατάλαβα.
Να ψάξω στο μεσολόγγι να βρώ έναν ποντιο
που είχε μαγαζί με σίτες αλλά του το έκλεισαν
στην ΕΞΟΔΟ.
Σωστά?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



:lol: :rotflmao: :lol:

Με δικαιωσες!
Παντα το 'λεγα οτι εισαι εξυπνο παληκαρι!


Οι ααααλλοι ΔΕΝ με πιστευαν ... :dizzy:

:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

powerphot
15/12/2005, 23:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
:lol: :rotflmao: :lol:

Με δικαιωσες!
Παντα το 'λεγα οτι εισαι εξυπνο παληκαρι!


Οι ααααλλοι ΔΕΝ με πιστευαν ... :dizzy:

:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

Έλα τώρα σοβαρά σε τι μαγαζί μπορώ να βρω?
Σ' απο αυτά που πουλάνε λαμαρινοκατασκευές?:rolleyes:

crs-k
15/12/2005, 23:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Έλα τώρα σοβαρά σε τι μαγαζί μπορώ να βρω?
Σ' απο αυτά που πουλάνε λαμαρινοκατασκευές?:rolleyes:


Πιθανον ...
Τι να σου πω?
Δεν το 'χω ψαξει ποτε ... :(



Καλο κακου παντως ....


Ριξε μια ερωτηση ....






Στο Μεσολογγι!


:lol: :rotflmao: :lol:

powerphot
15/12/2005, 23:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Πιθανον ...
Τι να σου πω?
Δεν το 'χω ψαξει ποτε ... :(
Καλο κακου παντως ....
Ριξε μια ερωτηση ....
Στο Μεσολογγι!
:lol: :rotflmao: :lol:

:a013: :a18:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

zoudis
16/12/2005, 08:59
και αν φτασεις μεχρι εκει κολλητέ, φερε και κανα ψαρακι, καμια τσιπουρα να πιούμε κανα ούζο :rotflmao:

και μιλάμε και για σίτες μετά (αν ψήνεσαι ακόμα) :lol: :rotflmao:

:beer: :beer:

athandim
18/12/2005, 12:31
Γιαααααα να μαζέψουμε εδώ ό,τι βρήκαμε...

Έχουμε λοιπόν από το motomarket το κάτωθι προστατευτικό από την Puig :
(εκκρεμούν διευκρινήσεις για το αν υπάρχει για μας κτλ...)

http://www.motomarket.gr/pindex.php?&file=accessories_product.xml&id=432

athandim
18/12/2005, 12:40
από την touratech...

http://www.touratech-usa.com/shop/hokasuya.lasso?SubCat=Suzuki_Vstrom


31328

athandim
18/12/2005, 12:45
τα μόνα που βρήκα είναι αυτά :

http://www.radguard.com.au/main.htm

Όποιος έχει κονέ με Αυστραλία να το δηλώσει..:eek: :bigcry:


Μα είναι δυνατόν;;; Να μην υπάρχει τίποτα εδώ;; Τί να πω..:sad:


31329

DPF
26/12/2005, 16:09
Έχω δει κάποιες του εμπορίου αλλά δεν μου αρέσουν και πολύ. Αυτό που έχω σκεφτεί είναι να πάω να πάρω σίτα ανοξείδωτη στην διάσταση του ψυγείου, και να την τοποθετήσω, το μόνο πρόβλημα είναι πως θα την στερεώσω ψωρίς να χρειαστεί να τρυπίσω οτιδήποτε. [/B][/QUOTE]

ΚΟΙΤΑΞΕ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ SW-MOTECH
http://www.mo-tech.de/hersteller/suzuki_DL650_V_Strom_81.html

http://www.motoroda.gr/motoroda/start.asp?

:wave2: :beer:


31879

athandim
26/12/2005, 17:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από DPF
ΚΟΙΤΑΞΕ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ SW-MOTECH
http://www.mo-tech.de/hersteller/suzuki_DL650_V_Strom_81.html
http://www.motoroda.gr/motoroda/start.asp?
:rolleyes:

Στην αναζήτησή που έκανα, είχα στείλει mail στη Μοτορόδα και μου απάντησαν πως "λόγω χαμηλής ζήτησης" η Motech σταμάτησε να παράγει το συγκεκριμένο αξεσουάρ...

Έτσι δεν το ανέφερα καν...( λες να αυξήθηκε η ζήτηση και να το ξανασκέφτηκαν :confused: ....μπορεί)


Η αλήθεια είναι πως τους ρώτησα για σίτα από την Ermax και παρεπιπτόντως μου είπαν και για την Motech που αρχικά την είχε στην γκάμα της, αλλά δεν "έφευγε"....
Και φυσικά ούτε η Ermax είχε.... :cry: :lol: :wave2:

Vstrommer71
12/02/2006, 01:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από stelao
Έχει ψάξει ή βάλει κανείς σίτα για το ψυγείο?

Έχω δει κάποιες του εμπορίου αλλά δεν μου αρέσουν και πολύ. Αυτό που έχω σκεφτεί είναι να πάω να πάρω σίτα ανοξείδωτη στην διάσταση του ψυγείου, και να την τοποθετήσω, το μόνο πρόβλημα είναι πως θα την στερεώσω ψωρίς να χρειαστεί να τρυπίσω οτιδήποτε.
Mήπως...
AYTH?? (http://www.twistedthrottle.com/imagecatalogue/imageview/6292/?RefererURL=/trade/productview/2117/203/)

Vstrommer71
12/02/2006, 01:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
:rolleyes:

Στην αναζήτησή που έκανα, είχα στείλει mail στη Μοτορόδα και μου απάντησαν πως "λόγω χαμηλής ζήτησης" η Motech σταμάτησε να παράγει το συγκεκριμένο αξεσουάρ...

Έτσι δεν το ανέφερα καν...( λες να αυξήθηκε η ζήτηση και να το ξανασκέφτηκαν :confused: ....μπορεί)


Η αλήθεια είναι πως τους ρώτησα για σίτα από την Ermax και παρεπιπτόντως μου είπαν και για την Motech που αρχικά την είχε στην γκάμα της, αλλά δεν "έφευγε"....
Και φυσικά ούτε η Ermax είχε.... :cry: :lol: :wave2:
MHN EΞΑΡΤΑΣΑΙ από τους εγχώριους αντιπροσώπους που συνήθως δεν ξέρουν τι τους γίνεται!Παράγγειλε κατ'ευθείαν από την εταιρία:beer:

Respect
11/07/2007, 20:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από stelao
Έχει ψάξει ή βάλει κανείς σίτα για το ψυγείο?

Έχω δει κάποιες του εμπορίου αλλά δεν μου αρέσουν και πολύ. Αυτό που έχω σκεφτεί είναι να πάω να πάρω σίτα ανοξείδωτη στην διάσταση του ψυγείου, και να την τοποθετήσω, το μόνο πρόβλημα είναι πως θα την στερεώσω ψωρίς να χρειαστεί να τρυπίσω οτιδήποτε. Tο έκανες; (εσύ ή κάποιος άλλος )

Αν ναι, πέτυχε; Αξίζει το κόπο;
Μια και είμαι της ιδίας άποψης για τις έτοιμες.

Σίτα πάντως μπορεί να βρεθεί σε καταστήματα ειδών αυτοκινήτου. :wave2:

suzukimaniac
11/07/2007, 21:11
Σιτα παντως πουλαει και η ιδια η αντιπροσωπεια και μαλιστα κατα την γνωμη μου αρκετα καλη. Εμφανισιακα βγαινει σε μαυρο η ασημι, στο κατω μερος, αριστερα γραφει Vstrom και ειναι μια χαρα....Για κοιταξε το.

alex-vstrom
12/07/2007, 07:39
Προστατευτικό ψυγείου λαδιού Suzuki V-Strom 1000
[041-1102] ¤ 51,00



Επιλέξτε για μεγέθυνση
Προστατευτικό ψυγείου Suzuki V-Strom 1000 απο αλουμίνιο.








Προστατευτικό ψυγείου λαδιού SW-Motech Suzuki V-Strom
[SW-KLS.05.40] ? 85,00



Επιλέξτε για μεγέθυνση
Προστατευτικό ψυγείου Suzuki V-Strom απο αλουμίνιο,σε μαυρο ή χρώμα αλουμινίου. Προστατεύει όλο το ψυγείο,με μια πολύ αξιόπιστη κατασκευή.

Διαθέσιμες Επιλογές:
Χρώμα: ΜαύροΑσημί


96147

alex-vstrom
12/07/2007, 07:39
+αυτο


96148

Tropeas
12/07/2007, 16:09
Σίτες οι οποίες δεν σας κόβουν ΚΑΘΟΛΟΥ τον εισπνεόμενο αέρα θα βρείτε και εδώ....
http://stores.ebay.com/RatedR-Custom-Motorcycle-Parts_RADIATOR-GUARDS-Stainless-St_W0QQfsubZ18

είναι διακριτικές , αποσπώμενες και ελαφρυές , χωρίς σήματα fancy και καγκουροσχέδια...


96207

Respect
12/07/2007, 21:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Σίτες οι οποίες δεν σας κόβουν ΚΑΘΟΛΟΥ τον εισπνεόμενο αέρα θα βρείτε και εδώ....
http://stores.ebay.com/RatedR-Custom-Motorcycle-Parts_RADIATOR-GUARDS-Stainless-St_W0QQfsubZ18

είναι διακριτικές , αποσπώμενες και ελαφρυές , χωρίς σήματα fancy και καγκουροσχέδια... Αυτό ακριβώς χρειάζομαι!! :winka: :beer:

chria
20/07/2007, 09:39
http://cgi.ebay.co.uk/Stainless-steel-radiator-cover-DL-650-V-Strom-RoMatech_W0QQitemZ300131753037QQihZ020QQcategoryZ10534QQrdZ1QQcmdZViewItem

Επίσης υπάρχει και σε λαδιού http://cgi.ebay.co.uk/Stainless-steel-Oil-radiator-cover-Suzuki-V-Strom-650_W0QQitemZ300131750643QQihZ020QQcategoryZ10534QQrdZ1QQcmdZViewItem

Τα παρέλαβα πριν από 10 μέρες. Ο τύπος που τα στέλνει είναι πολύ εξυπηρετικός. Τα έξοδα αποστολής για Ελλάδα είναι 7 λίρες. Η τοποθέτηση (DL650A) πανεύκολη.


Τα συνιστώ ανεπιφύλλακτα

firebike
03/06/2008, 07:28
ΚAλημερα,μηπως θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει?σκεφτομαι να βαλω τις σιτες στο ψυγειο και στο ψυγειο λαδιου αλλα καποιος μου ειπε οτι ανεβαζει θερμοκρασια δηλαδη εμποδιζει τον εισπνεομενο αερα.εχει κανεις καποια εμπειρια απο κατι τετοιο?Τις εχει τοποθετησει κανεις?please ας μου πει καποιος γιατι θα ηθελα να τις παραγγειλω.........μιλαω για τις σιτες που δινει το motoraid.

vestromas
03/06/2008, 11:51
Για ομορφια την θελετε την σιτα, η για να μαζευετε κουνουπια οταν πατε στο Μεσολογκι; Firebike οταν βαλεις ολα αυτα που ονειρευεσε στο vstrom, ζυγισε το και βαλε και καμια φωτογραφια, πριν το στειλεις στο καρναβαλι της Πατρας.:lol: Ξεκινησες με τα μανιταρια ψαλιδιου, ζηλεψες τα ηλεκτρονικα του Μπατμαν, τωρα θελεις σιτες. Βαλε και τεντα για τον ηλιο πορτες παραθυρα, φιαξε κ εναν κηπο στο ταμπλο, κατω απο το gps.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

apav
03/06/2008, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
Για ομορφια την θελετε την σιτα, η για να μαζευετε κουνουπια οταν πατε στο Μεσολογκι; Firebike οταν βαλεις ολα αυτα που ονειρευεσε στο vstrom, ζυγισε το και βαλε και καμια φωτογραφια, πριν το στειλεις στο καρναβαλι της Πατρας.:lol: Ξεκινησες με τα μανιταρια ψαλιδιου, ζηλεψες τα ηλεκτρονικα του Μπατμαν, τωρα θελεις σιτες. Βαλε και τεντα για τον ηλιο πορτες παραθυρα, φιαξε κ εναν κηπο στο ταμπλο, κατω απο το gps.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2:

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Νεφελίμ, τελικά με τι κάλυψες το κενό της ζελατίνας; :p

firebike
03/06/2008, 18:10
ΤΟ ΟΤΙ κοιταω διαφορα αξεσουαρ δεν σημαινει παντα οτι θα τα αγορασω κιολας.Δεν νομιζω οτι ειναι κακο να κοιταω...αλλωστε μπορει να ενδιαφερουν κανενα αλλον απο το forum.Απλα μαρεσει να ψαχνω και να βρισκω καινουργιες ιδεες και πραγματα και φυσικα δεν σημαινει παντα αυτο οτι ολα θα ειναι ωραια.Σε αλλους αρεσουν σε αλλους οχι.Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα:yuck:

vestromas
03/06/2008, 18:29
Πλακιτσα κανω ρε firebike,:beer: Μην στραβωνεις. :wave2:
apav, τελικα δεν ειναι τοσο ασχημη η ζελατινα σηκωμενη, δεν εβαλα τιποτα. Μπορει να βαλω κανενα πολυβολο αργοτερα:rotflmao: :beer: :wave2:

firebike
03/06/2008, 18:35
Eμενα ομως δεν μου απαντησε κανεις.....:mad: Τελικα με την τοποθετηση σιτας εμποδιζουμε την ροη του αερα με αποτελεσμα να ανεβαζουμε θερμοκρασια πιο πανω απο τι συνηθως? (3 μπαρες)Καποιος μου το ειπε αλλα δεν τον πολυπιστευω.....:rolleyes:

vestromas
03/06/2008, 18:42
Εγω με το κλιμα της χωρας μας δεν θα ρισκαριζα νατην βαλω. Η λογικη λεει οτι θα κοβει οποσδηποτε απο την ροη του αερα, οπως κοβουν τη ζεστη οι σιτες του τζακιου
Επισης αμα βρεθεις σε κανενα σπιτι στην εξοχη, με σιτα στο παραθυρο βλεπεις οτι κοβει πολυ το αερακι. Αλωστε, ολες οι μηχανες, ακομα και τα καθαροαιμα, γυμνα ψυγεια εχουν. Τι παθαινουν;

firebike
03/06/2008, 18:45
Γιαυτο προβληματιζομαι και εγω απλα ηθελα να μου πει καποιος ο οποιος τις εχει βαλει και αν ειδε αυτο το αποτελεσμα.Δεν υπαρχει κανεις ??