PDA

View Full Version : Μεμβράνες μηχανής



AnoKato
24/02/2022, 21:53
Παιχνίδια καλημέρα ... Σκεφτόμουν να αλλάξω το χρώμα της μηχανής μου (z750 G2) και έλεγα να βάλω μεμβράνη επειδή έχει κάποιες γρατσουνιές λόγω ότι είναι και λίγο παλιό οπότε σκέφτηκα την πιο οικονομική λύση που πιστεύω είναι μεμβράνες.
έχει κάνει κανένας στο δικό του?
έχει κάποιος καμία άλλη γνώμη?
ξέρετε μήπως κανένα μαγαζί στην Αθήνα να κάνει καλή δουλειά ?

McGyver
24/02/2022, 22:49
Όταν λες οικονομική, πόσο πιστεύεις ότι θα σου στοιχίσει το wrap με ποιοτική μεμβράνη;

AnoKato
25/02/2022, 08:39
Δεν ξέρω ακριβώς τις τιμές αλλά υπολογίζω 200-250€ όλο το σετ... χωρίς βέβαια να έχω ρωτήσει κάποιον επαγγελματία..

Panos76
25/02/2022, 10:10
Δεν ξέρω για μηχανάκια, αλλά σε ένα sedan αμάξι είμαστε πάνω από 1000ρικο.

Το βασικό στα αμάξια - υποθέτω ισχύει και για τα μηχανάκια - είναι να μην έχουν φθορές, βαθουλώματα, κλπ στη λαμαρίνα που θα γίνει η εφαρμογή.

Επειδή μίλησες για γρατζουνιές, σίγουρα θα πρέπει να το δει από κοντά ένας επαγγελματίας για να αποφανθεί.

Για μαγαζί δεν έχω πλέον κάτι να προτείνω, αλλά μπορώ να ρίξω μια ματιά.

McGyver
25/02/2022, 11:23
Δεν ξέρω ακριβώς τις τιμές αλλά υπολογίζω 200-250€ όλο το σετ... χωρίς βέβαια να έχω ρωτήσει κάποιον επαγγελματία..

Διπλασίασέ το για αρχή...

:wave2:

lospsi
25/02/2022, 14:19
Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι και τόσο φθηνό το ντύσιμο με μεμβράνη, αν στο κάνει επαγγελματίας. Πάρε 1-2 τιμές για να έχεις εικόνα (υπάρχουν αρκετά μαγαζία, πχ ο Βολωνάκης, ο el gatto, κτλ...) Μπορείς επίσης να δοκιμάσεις μόνος σου, θέλει λίγο υπομονή και προσοχή αλλά αν πάρεις τον "αέρα", θα κάνεις αξιοπρεπή δουλειά. Παίζει βέβαια να έχεις χαλάσει τόση μεμβράνη που θα σου βγει όσο να στο έντυναν σε μαγαζί αλλά τουλάχιστον θα έχεις μάθει:lol:

Υπόψην, η μεμβράνη είναι πολύ λεπτή για να καλύψει γρατζουνιές, θα φαίνεται δηλαδή το "νυχάκι" τους. Εκτός και αν είναι πολύ ψιλές, στο βερνίκι.

doctor_john
25/02/2022, 19:01
Tσέκαρε χρώμματα στον δρόμο και αν σου αρέσει κάποιο ρώτησε για βαφή.
Αν θέλεις να δεις πως είναι στο δικό σου, μπορώ να σου φτιάξω τα δύο επικρατέστερα σε φωτογραφία.

AnoKato
01/03/2022, 10:17
Παιδιά ευχαριστώ για τη βοήθεια ....
Θα πάω να ρωτήσω από κοντά καλύτερα μπας και βγάλω καμία άκρη...

Bowleno
01/03/2022, 11:11
Παιδιά ευχαριστώ για τη βοήθεια ....
Θα πάω να ρωτήσω από κοντά καλύτερα μπας και βγάλω καμία άκρη...

Θα χρειαστείς και λεφτά για να βγάλεις άκρη:p